Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
zumbula 29.10.2002 u 12:18:27 profil autora
kancamanca nas je izbljuvala na zemlju i rekla "smjestit ćemo vas na jedno vrlo inspirativno mjesto gdje se razgovori svode na hokoš bokoš prdne kokoš" udjelivši nam nešto živaca rekla je "evo ali pažljivo sa živcima nema ih puno ako ih ne budete trošili umjereno do tridesete godine bit čete uništeni" " ali planeto " povikasmo "zašto nas hipersenzibilne odbacuješ i ostavljaš u takvom mjestu" "zato jer ste vi odabrani da izlječite te bolesnike " ma daj pa njih se ne može izlječiti nitko nas ni ne čuje" "znam zato i je to mjesto tako inspirativno...jer ipak...vi se nećete baviti gluhima...odabrani ste da one što vas slušaju održite budnima"
dju 29.10.2002 u 14:23:44 profil autora
Uf, jeste vidli šta je Daddy napiso? Ste se usrali? Ja čak da. Kakva crna seoba? Pa otkud Ti taj ultraoptimizam da je drugdje - drugdje? Tko ono reče: Bijeg u prostoru nije bijeg od onog u nama?
Treba pobjeć od sebe, ne od Canjuge, Severine, Doktora i Pusićke, Puhovskog ili Mesića. Treba si ugađat, tko će nam, ako si nećemo sami, treba se razmazit, selektivno percipirat stvarnost, okačit čaku o rep, bacat u vodu. Treba se voljet. Sebe. Ne načelno, neko praktično.
Ja ostajem. Ima li vas još?
dju 29.10.2002 u 14:25:08 profil autora
okačit mačku o rep... to sam htjela napisat, ali sam bila uzrujana pa mi je pobjeglo
zv 29.10.2002 u 15:18:55 profil autora
to do: svaš
pa ofkors da stojim tu. jos od stoljeca sedmog. osim toga puno me vise jebu unutarnji nemiri nego me jebe okolica. nisam nikad pozelio otici dalje ili drugdje zbog ne znam politik ili bad folk music ili ... samo zbog nje sam redi tu sjebati se a priznajte one su iste i tu i TAMO.
nego dju jesi ti zenska? ;))
jelena 29.10.2002 u 16:26:15 profil autora
vidla. usrala. uf, jesam bogme... neznam. cesto me progone slicne misli, ali ih gonim daleko jer znam da je i 'tamo' ista prica samo u drugoj reziji, sto znaci, isto sranje drugo pakovanje, sto znaci, vise me obraduje to kad se npr. dju ponovo javi u forum neg' da me posalju u pariz na fax, uostalom, dobro mi je sa sobom tu i tamo, sto znaci, za sada ostajem... samo da rata ne bude.
sally 29.10.2002 u 17:54:14 profil autora
ja sam otisla i evo me nazad. pretpostavljam da sam mazohist, al kolko god mrzim ovu situaciju, volim moj mali, beznacajni i sizifski otpor prema njoj, bas odavde iz "kozmičkog epicentra ludila", a ne iz jedne italije di ljudi seru po nekim svojim severinama, canjugama, bobetcima (dju, jel se to tako deklinira?) i slicnima KOJI I TAMO POSTOJE, samo pod debljim, sarenijim i mirisnijim slojevima sminke nego sto smo je mi tu, eto, kadri ikada proizvest. A nekako mislim da i nije u tome stvar…
i volim se zbog toga sto u mojoj glavi takva stvarnost nema ni 1% paznje koliko bi to ona htjela, ili je navikla. Prilicno naivno mozda, ali male nas stvari drze na zivotu...
(gdje jesi da jesi, stvori svoj svijet i podijeli putovnice samo izabranima.)
dju 30.10.2002 u 08:39:30 profil autora
Da, valjda bobetcima... mislim da je to ispravno. zv! Jesam ženska? Pa, ženska i pol. Zar se ne vidi?
Da zaključim - tko odseli, on je kralj odustajanja.
P.S. Dudi: I oduzimam Ti sve one titule koje sam Ti u proteklih 6-7 godina napismeno dodijelila.
trixy 30.10.2002 u 11:53:57 profil autora
a što ste mi napali riperčića, pa valjda čovjek ima pravo razmišljati o opcijama.

to što smo MI trtaroši i nikad se ne bi odlučili na "bijeg" to je naš problem, a ne da zbog naše nesigurnosti pokušavamo i druge povući nazad u kaljužu iz koje se ne možemo iskoprcati.

to što neko bježi selektirajući stvarnost je isto bijeg.

sally je otišla i vratila se. znači isprobala je opcije.

to i ne znači da će riper za ozbač i otprhutat negdje.
vlado 30.10.2002 u 17:39:08 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Oprostite, ali Ripper ne govori o bijegu, vec o odlasku, a kad jednom odes, onda stalno odlazis ...

Izmjenio - vlado u 30.10.2002 17:42:12
lollipop 30.10.2002 u 21:46:30 profil autora
malo prije sam napisala nesto dugacko, tako kada bi opet zapocela...otisle bi dve stranice. Ukratko: na strani sam trixija. I zasto bi odlazak morao biti definitivan? Jest da nemamo vise zivota da sada postupke usporedujemo sa prijasnjima, ali lesi zna da se kuci uvijek moze vratiti. samo ako pozeli (a previse ljudi znam koji to ne zele)

ps.i nije pitanje samo u politici i severini, pitanje je u mogucnostima
dju 31.10.2002 u 18:27:51 profil autora
Ljudi, neki je Švabo davno rekao "Domovina, to je jezik". E, zamislite vi jednog hiperelokventnog verbalno vrlo ekspresivnog Rippera kako bi živio u engleskom, norveškom, španjolskom ili talijanskom. Nema šanse. Diso bi na škrge i dahto za rijetkom registarskim tablicama hrvatskih gastića ili, nedaj bože, turista.
Istina, na moje je kufere rijetko stizala past prašina, ali je jedino mjesto na kojem sam poželjela ostati bilo bez vode kanalizacije struje i pismenih.
Uzdam se da je Dudina žena pametna, pa da će, ako i odu zavirit u "neku drugu mogućnost" barem posipat kamenčiće za sobom, da se znaju vratiti natrag.
Ja sam (nakon rata!) otišla iz Bosne... do danas si nisam oprostila. Ne to što sam otišla, nego to što se nikad nisam ni pokušala vratit.
goldietrickz 02.11.2002 u 13:08:57 profil autora
domovina...to je tamo gdje mi je dobro.ripperu ne boj se nepoznavanja engleskog ;) odi gdje god bi moglo biti bolje.kakve vez ima to jel ti guzica vidila puta ili ne?moja guzica se selila dosada jedno 16 puta i zivjela u 6 europskih gradova i cini mi se da tu nece stati.kojis kurac tu sa tom kamarom ludjaka cija imena vise zbilja ne zelim ni spominjati?mene prosto strah povratka.od 1998. do 2001 zivio sam u NG i SB i takvo iskustvo ne zelim opet imati.TERRIBLE.
jesam li ja odustao zato sto sam napustio prvo bosnu a odskora i hrvatsku?i od cega sam odustao?jedino cega mi je zbilja nekad zao i za cim osjecam nostalgiju su hrana i besmislene pijanke kojih ovdje u europi nema.:)i ofkors,obitelj.ako imas mogucnosti gibaj.jebo engleski i njemacki.evo vidi svedjana koji su iako sa neengleskog govornog podrucja 3. u svijetu po glazbenoj produkciji.ja mislim da bi pipsi(ili ripper) bilo gdje u europi napravili karijeru uz nesto srece i novaca.
za dju,u bosnu sam se probao vratiti i skuzio da bih ipak prvo trebao vratiti bosnu u sebe i u jedno 99% sadasnjeg tamosnjeg pucanstva.



Izmjenio - goldietrickz u 02.11.2002 13:10:17
vlado 02.11.2002 u 19:57:04 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Pa jebote ljudi koji vam je... Nikog se ne moze nagovoriti da odseli od bilo kuda... Kad ti dodje do grla, nije bitno zbog cega, - onda ides...
motorcycle boy 08.11.2002 u 20:38:58 profil autora
bijeg nije odgovor. treba ostati ovdje i pokušati nešto promjeniti. ako svi kojima ova država ne paše odu koji će kurac ostat? sve one pederčine koje vam se ne sviđaju bi objeručke dočekale vaš odlazak.
lollipop 08.11.2002 u 23:09:29 profil autora
ko njih jebe
electro cute 20.11.2002 u 17:14:12 profil autora
ja dolazim iz jednog malog mista na našoj obali. ujutro ptičice cvrkuću, more se plavi, bijela barka ostavlja trag za sobom, zrak ispunja miris borova...jebeš sve.nisam baš zaljubljen u ovu zemlju, mislim da bi je trebalo iz korijena promjenit, al uopšte ne pomišljam na odlazak. jebemu mater, treba se borit. skroz. al priznajem, volija bi obać cili svit, i možda provest dvi-tri godine na obalama irske/škotske/finske, u nekakvoj kolibici (internet priključen ofkors) s NJOM ma kako se ONA zvala.