Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3 4
 
zv 14.04.2003 u 14:08:59 profil autora
to do: svaš
zivot se zivi sad i tu, nemojte se sad izvlacit na "moram jos slusat". ajde da vas cujemo. podijelite s nama svoj sud... zpli... idem si fakat na zivce al sam cijeli dan nekak nabrijan zbog izlaska. stalno bi nest a svi nist.
a? najbolja? mak?!? isus?!?
2x2?!? rijeci dobre?!? turbo veseo album?!? (okej ovo s zadrskom jer su meni i svi radioheadovi veseli a ljudima nisu) losa kutijica?!? a? havajska baka lucija?!? jelda?!? bajka najbajkovitija pjesma ikada. tadamtadam... idem sad malo u pilanu radit nest sa drvima pa se za pra sati vracam. ocu onda da tu ima sto postova.

danas je prekrasan dan i ja cu si rezati vene.
pilom.
motornom.
ljubav.
vlado 14.04.2003 u 19:32:36 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
E ZV jesul svi prsti na broju? He he he...
A sta da ti napisem? Sta?
zv 14.04.2003 u 21:28:42 profil autora
to do: svaš
dok ne smislis sta ces ti meni napisat napisat cu ja tebi nest: ja sam sjeb(a)eno tuzan. i kaj sad? album je vani! i kaj sad?!? cemu cemo se sad veselit? sto sad da radim?!? ono - treba mi neki novi veliki datum!!!
imam jos nest drugo: ono sa sally, svirka i to - nije fer! nije posteno i nije uopce u redu! razmazena derista i mamine maze. to ste - da mamine ste maze i derista... oni imaju _profi_ opremu. uoooa. mikrofoni, gitare, struja, bas, blabla... nije fer. tuzan sam. izasle su drvece i rijeke :((

inace zenski glasovi su mi super i da ne znam kome pripadaju reko bi da su sexy :))))) a salim se! (ne u smislu sally nego u smislu shala!!!) zakon ste!
vlado 14.04.2003 u 21:37:38 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Prijatelju, znam kako ti je... I ja sjedim i kontam jel to to?
MA TO JE. Baci se, utopi se unutra. Ja sam na 30-tom slusanju albuma skonto da ga TEK pocinjem slusat.
zv 14.04.2003 u 21:40:26 profil autora
to do: svaš
e dovla, offtopic, ti si skuzio kak sam dobio cd ujutro u studentskoj menzi.
jebote nevjerojatne me price vezu uz ovaj band.
i nadam se da si nakon tridesetog slusanja blize odgovoru na nagradno pitanje: po cemu su stihovi "romanticna ljubav polulakiran les" tako posebni?!?
vlado 14.04.2003 u 23:04:03 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
A kak ja sad od stomiliona informacija koje sam si puknuo u mozak ovog vikenda tim albumom, tebi kazem za te stihove. Pa covjece ja se sad trenutno ne mogu sjetit... Jel to Sebastijan? Kontas ne mogu se sjetit nakon 30, MAJKE MI, puta!

Samo, da ti kazem nesto iskreno:
Isus. Nikako. Ne ide i ne ide i ne ide i ne ide... I jebote, sve dzaba. Sorry. Al ne odustajem ;)
vlado 14.04.2003 u 23:06:01 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
"jebote nevjerojatne me price vezu uz ovaj band."

Meni kazes... Covjece, ja nisam DAO otkaz zbog ovog albuma! A sve zbog Sarajlija...Kako? Napisacu kad se stvari slegnu...
vlado 14.04.2003 u 23:43:04 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
- - - Skonto!

Izmjenio - vlado u 15.04.2003 1:09:24
sally 15.04.2003 u 02:24:37 profil autora
dojmovi... eh, da. kolko je ovo sati..? 2:30? e pa od 11:30 do sad smo dinar i ja sjedili u autu i slusali. the album, naravno. jedini zakljucak do kojeg sam dosla je taj da se ne slazemo oko apsolutno nijedne stvari. njega kfs zivcira (kako se samo usudi..), meni super. i tako dalje. al dobro. dajem mu tjedan dana da ih zavoli sve. a znam da oce.
sally 15.04.2003 u 09:51:51 profil autora
mak.wow.
daddy 15.04.2003 u 09:59:13 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
inače neću komentirati...tek, dinar - nemoj se dat zajebavat, ja sam jučer slučajno uhvatio kfs na stojedinici i sramežljivo rekao ženi - jebote, dobra je pjesma.....rekla je "a-ha." nakon godine i pol.
dju 15.04.2003 u 10:38:47 profil autora
Baš smo neuredni, jedna rasprava na dva mjesta, vidi se da zv nije pedantan (ono, dlake na sapunu, čarape pod krevetom).
Dakle, novi je dan, novi dojmovi. Čula "kfs" na 101, baš baš dobro zvuči. Htjela bih da ima još teksta, barem još dvije lajne, al nema veze, i ovako mi je jaka. Susjedi su mi odlični, ali su šizofreni. Muzika čista pozitiva, tekst ide korak u mrak. Šiza je potpuna.
"Sebastijana" obožavam.
"Baka Lucija" topla, mekana, plemenita.
"Vjetar" mi je i danas najdraži, to je genijalna stvar.
Instumentale sve dobre, s tim da mi je "Dobro" zvučala bolje uživo. Presmirena je na cd-u.
Jučer sam se Vladi žalila da mi "Mak" nije sjeo. Vlado veli: Mak? Mak je najbolja! Pa, jebote, to je pjesma o nema. Čitaj tekst!
Onda ja bojažljivo kažem: Ma, znaš, ni "Bajka" mi nije sjela.
A Vlado spremno: Čekaj ljeto, vidjet ćeš!
Porculan i Mrgud - ljubav još od prvog slušanja.
O ostalima još nemam stav. Čekam.
zumbula 15.04.2003 u 11:03:16 profil autora
2x2 danas mi je najbolja stvar na albumu. Zašto? Pojma neam.
zv 15.04.2003 u 11:24:23 profil autora
to do: svaš
inace ja sam 2x2 sluso na faku pa sam ponekako u glavi zapiso neke kao rijeci... e kako posljedica toga je da i danas pjevam "jedino sto imas je lova i cast.... ma daj..." i to mi je tako genijalno. znam naime ljude koji imaju i lovu i cast ali NEMAJU nista. u origigiju je 'ovaj cas' i to u malo drukcijem kontekstu.

isus je nenadjebiv. (i kao pjesma i kao osoba!)
nenadjebivi stihovi?!?
"more je mirno 1-2!"

dan kada sam izgubio sjever mi je super jer smo ako se sjecate o tome citali u dnevniku. nesto kao reko ja zeni ovaj je totalno izgubio kompas, ma sta kurac kompas tip je izgubio sjever. odonda mi je to super. muzicki - strasno moovanje.
zv 15.04.2003 u 11:38:49 profil autora
to do: svaš
<offtopic> <opet!>
uvod: ja ne serem, stvarno sam bio u pilani. mala pilanica. 1964 u minhenu napravljena medjutea tip je izvadio motor na struju (jer navodno puno guta) i preko neke gume fura pilu na traktor. koji samo stoji i jasno - vrti! ima se tu tolko krasnih motiva (ono kako treba raditi kako je krasno kad ga srusis sjekirom a na kraju dobis prekrasne dascice, kak te bole ruke i ledja, kak radeci sigurno ne dobijes ideju "e sad se idem malo drogirat" i slicno) ali ja bi se osvrnuo na jedan: EVOLUCIJA INTELIGENCIJOM I ZNANJEM.
naime taj majstor kojem sam ja samo pomagao gurat trupce je u medjuvremenu lokalni seoski svirac harmonike. pa se nasao meni zalit kako "nema danas radnika vise! ljudi nemaju novaca. nema vise da ti netko da sto maraka da mu sviras!" jao. o cemu mi pricamo tu. znate kakva je to muzika?!?
znanje i inteligencija doveli su nas tu gdje smo sad. IMAMO SVOJE muzicare. imamo jebeni internet. jucer je izasao THE ALBUM. a on prica da danas nisu dobra vremena. ma jesu stari jebeno su dobra vremena. jebeno dobra samo si ti ostao malo predaleko. nisi na vrijeme prihvatio novo znanje i rezes drva na pili iz sezdeset cetvrte.
apeliram samo ako imate priliku da ucite lijepo radite vrijedno i da se ne drogirate.
puse iz pilane "mali raj" (ironije li!!!)
dinar 15.04.2003 u 15:40:08 profil autora
ma dat cu ja svima njima prilika 100, dobar sam ja trener, svako ce da igra...
Znam kako je bilo sa - mafijom...
A sve ce sjesti na svoje mjesto kad mi kredenca sve odsvira na harmonici...bas se veseliiim, veselje svo....
dinar 15.04.2003 u 15:40:12 profil autora
ma dat cu ja svima njima prilika 100, dobar sam ja trener, svako ce da igra...
Znam kako je bilo sa - mafijom...
A sve ce sjesti na svoje mjesto kad mi kredenca sve odsvira na harmonici...bas se veseliiim, veselje svo....
Hadzo 15.04.2003 u 16:41:21 profil autora
Ja odlucio sacekati izlazak albuma s dodatnim cedeom, nigdje mi se ne zuri, zivot je lijep, proljece je stiglo, doci ce i taj svibanj, pjesme se vrte na radiju...Fuck, iscekivanje je bilo ono, fakat dobro, mozemo ga jos malo produziti...
electro cute 17.04.2003 u 13:14:39 profil autora
dobro.
da se i ja priključim raji.
dobro mi je mogwai, tu mi nekako najviše ima dejva fridmana, baš ga osjećam, ono, prekrasna stvar i moj sadašnji favorit (zamisli da pipsi izdaju instrumental ko novi singl, zamisli)
susjedi mi imaju rejdiohedovski prizvuk, jebeno moćna stvar, a tako malo je pameti, ono, jebeno dobro
sebastian je grejt, ono, ljeto, predvečerje i to. iako još ne kužim zv-a i njegovu romantičnu ljubav, polulakiran les.
baka lucija je jedan od mojih favorita, iako je zv-ova obrada možda još bolja :) tebe zagrli sre-ća!!!!!ja volim ovaj bend, jesam vam to reka, nisam? e pa volim ih
ne igraj se isusa neče i neče da mi legne. ima prekrasan šapčući početak, al poslje toga mi ne ide baš. nekako je prevesela za tekst. al naježim se na ono frančesko je neobično ljep. valjda zbog imena. a jutros u tramvajnu sam skužijo da mi stvar je skroz ok al jebiga sve ostale su mi genijalne.
vjetar je tako lomljiva i krasna i prekrasna i ono yayino mantranje (bdw u novom globusu su je potpisali ko jadranku bastajić umjesto ivaniš) slušaj kako vjetar, slušaj, slušaj kako...nešto jebeno dobro nešto tako jako uh..
lula s dedom mi je isto super ko i ostali instrumentali na albumu.
mrgud je hit, al ono, hit nad hitovima, ono, iz guzice nam viri propeler i onda explosion in the sky, ono, sreća u notama jebote optimizam čoeče. i ono shaking hands on tv mi zvuči skroz rejdiohed.
kfs je disko. ulazi mi cimer u zimmer i sluša se kfs i pita on šta je ovo. ja kažem pipsi a on kaže daj nemoj zajebavat? e pa ne zajebavam. genijalna stvar.
mak. vlado ima teoriju da je ovo pjesma o forumašima.ne znam. znam samo da mi je prekrasna.
glavom pod vodom je super, prava priprema za bajku. a bajka je
bajkovita. i ovo je jedina stvar na kojoj ja čujem rundeka, ne znam šta seru da je rundek na cilom albumu, koji kurac. bajka rulz.
a porculan je stvar koja me rasplače bez problema, skoro svaki put i samo ne kužim jel to on piva o jadranki ili o muzici.
2puta2 je prekrasna i super i stvarno je ono...strašna. ako si slab budi slab me tako podsjeća na ono you can try the best you can, you can try the best you can, the best you can is good enough. nešto nenadjebivo i strašno.
spava za kraj, baj-baj
hepi end

i ja ljudi moji ne vadim ovu kazetu iz vokmena. lažem, vadim je samo zato da je stavim u kazetofon. ili prominim stranu.
i nadam se da će znanstvenici do lita izmislit neki vokmen koji se može slušat pod vodom. bija bi im zahvalan.
waiter in his 60s 17.04.2003 u 22:08:36 profil autora
"vjetar je tako lomljiva i krasna i prekrasna i ono yayino mantranje slušaj kako vjetar, slušaj, slušaj kako...nešto jebeno dobro nešto tako jako uh.."

aha... mislim da mi je to najdraža stvar,
najviše joj se vraćam

pustim si ju na slušalice, zamračim sobu i
vrti mi se film u kojem ležim pod ogromnom tamnom
krošnjom iz koje ispadaju nježni zlatni listići

nirvana...


"... This is peace, this is exquisite -- the resolution of all fabrications;
the relinquishment of all acquisitions; the ending of craving; dispassion; cessation; unbinding. ..."
(Anguttara Nikaya IX.36, Jhana Sutta)

dosad nisam pušio te istočnjačke fore, ali
uz 'vjetar'...
airball 18.04.2003 u 13:16:20 profil autora
lijepo je čitati oduševljenje ljudi pjesmama ;-)))

bijah na službenom putu (ne, nisam otac ;-) pa još nemam priliku preslušavati ga. al s obzirom da sam bio na druženju kod lolli i depa, mogao sam ga čuti...

al ja sam ionako navijač ove ekipe, tako da nema upitnika hoće li mi se svidjeti. igrači prolaze, ali ekipa je veća od njih, baš kao i dinamo...

vlado 18.04.2003 u 15:56:30 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Vezano uz ove "istocnjacke" fore u Vjetru, EC mi je spomenuo da mu to smeta, ali, fakat, mene svrbi u grudima kad to cujem... Jebiga, nije to fora, mozda jest istocnjacka, ali nije fora....
lollipop 18.04.2003 u 16:34:03 profil autora
dok ec nije spomenuo, nije mi ni palo na pamet to "istocnjacka fora". meni je to bio povjetarac koji se zaigrao glasom. i dalje mi je.....
waiter in his 60s 18.04.2003 u 18:28:48 profil autora
zanimljiv slučaj šuma u komunikacijskom kanalu

pod istočnjačkom forom ja sam mislio na ovo:

"... This is peace, this is exquisite -- the resolution of all fabrications;
the relinquishment of all acquisitions; the ending of craving; dispassion; cessation; unbinding. ..."
(Anguttara Nikaya IX.36, Jhana Sutta)

naime, neki dan mi je jedan frend s indologije uvalio taj tekstić koji
izvanredno sumira osjećaje koje u meni pobuđuje 'vjetar'

što se tiče istočnjačkih fora u muzici, te pušim oduvijek.
(kad smo već u rubrici 'glazba', toplo preporučujem jednu sheilu chandru -
nešto čudesno, žena u par a capella stvari majstorski kombinira
tradicionalnu irsku i indijsku glazbu)
dju 18.04.2003 u 20:54:40 profil autora
Ni meni u Vjetru ništa ne vuče na istok. Meni uglavnom ništa na ovoj ploči ne vuče na nešto drugo. Možda ja premalo slušam nešto drugo, a možda je, dajte, priznajmo mu barem to, Dubravko Ivaniš kreativan tip, a ne lopovčina.
waiter in his 60s 18.04.2003 u 22:05:04 profil autora
a kad bi vuklo, onda ne bi bio kreativan?

kaj nije moguće biti kreativan i kada slobodno crpiš iz svih dostupnih izvora?
lollipop 19.04.2003 u 00:09:16 profil autora
tako je. bas sam htjela tako nesto reci na tu temu. joj, ne mogu se sad sjetit tko je reko ni tocnog citata, al neko je reko da je kreativnost sposobnost predstavljanja starih stvari na novi, svoj nacin. uostalom, paul mccartney je reko da dobre pjesme pisu oni koji posuđuju od svojih uzora, a odlicne pjesme pisu oni koji kradu :) jer, kad se pogleda, sve je to tu, sve to tu postoji, osim ako si edison ili tesla, niti nemas mogucnosti otkrivat toplu vodu jer se ustvari uopce ne radi o toploj vodi. radi se o jednom utvrdenom nizu od kojeg mozes napraviti miljon bezbroja (bas to) kombinacija (nesto ko loto, heh) i tu dolazi do izrazaja tvoja kreativnost. a mislim da dosta toga lezi i u prezentaciji. pogotov u muzici. ako radis muziku, pretpostavimo da ju stvarno vois i zivis. ti non stop upijas razne zvukove i sigurno te s vremena na vrijeme neki ljudi oduseve i nastaje jedan vjerojatno nesvjesni proces kojim te stvari upijas, one postaju dio tebe zato jer ih zivis i zatim ih ti natrag reproduciras. ali na svoj nacin, sa svojom osobnoscu, svojom karizmom. dajes im novi dah i zato mene bilo kakva usporedivanja opcenito smetaju. npr, nije bitan primjer, ali eto, imamo mi jednu pjesmu koja je kao guba. nekim ljudima je totalno originalna, unique, a drugi pronalaze neke zvukove (citaj: oponasanje) koja nam nisu bila ni na kraju pameti. bilo mi je najbolje kad mi je frendica dosla i rekla – e, a ona pjesma vam je cisti neil young. koji fckng neil young?, kad ono, da kazetu, ja poslusam – vid stvarno...a nikad prije u zivotu nismo to culi.....mozes prepoznat u bluru david bowiea, onak direktno, a jos ocitije u radioheadu mozes prepoznat pink floyde, rukopis stevea reicha u stvarima tortoise.... a isto tako, kad pocne vjetar, ja sam svaki put uvjerena da su mi u winampu radiohead i da pocinje pyramid song...to me ne sprecava da mi ta stvar bude jebena, jer, jebi ga, pase mom uhu, i kad vec trazi (uho), davat cu mu je, nek se gusta....
ne znam ustvari koja je poanta ovoga...poanta je da me muzicki kriticari neobicnom lakocom uspiju iznervirat svojim kvazi/nadri nazivima, usporedbama, izvlacenjima raznoraznih godina, ocajnickom potrebom da strpaju stvari u okvire, da te zaokruze, smjeste, PREPOZNAJU i time se pokazu kako oni znaju, oni slusaju, oni su super. a sve se ionako svodi na jebeni ukus. i zato je meni zakon kad EC kaze kako ga to zavijanje nervira, a meni je super. i kad ja kazem kako me rijec «marija» nervira, a njega ne. i ko je u pravu, pitam ja vas??
radovan 3. 19.04.2003 u 01:14:27 profil autora
ti si u pravu jer i mene "marija" nervira ;-)
vlado 19.04.2003 u 14:31:06 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
OK, povela se prica pa da se i ja ubacim: vjetar - ne mislim FIZICKI na istok naravno, al mislim na... ono, sirinu neku, ja to pjevanje osjecam prostorno. Kad ga Yaya zavuce, osjecam da moje misli imaju trecu dimenziju. Eto. I to definirah.
Da se ne bi mislilo da ja govorim o folk-momentima...
Usporedbe su smijesne. Usporedbe su gluposti. Evo ja nisam nikad, ali ono NIKAD pomislio na Rundeka dok sam slusao PCVC, ali mi zato uvijek kad pocne DOBRO padaju na pamet Beatlesi. Zasto? Pojma nemam, a niti me briga.
dju 19.04.2003 u 14:36:15 profil autora
Nevjerojatno, ali mene pak ugođaj Susjeda podsjeti na ranijeg Arsena, kad je još bio svjež. Ne melodija, baš ugođaj.
vlado 22.04.2003 u 01:26:44 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
ISPRAVAK KRIVOG NAVODA:
Povukla se teza da sam ja autor teze da je "Mak" pjesma o nama, ali nisam mislio to da je to PJESMA O LJUDIMA S FORUMA, nego da je to PJESMA LJUDI S FORUMA.
Kontamo li se? Eto, jedno slovo...