Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
vlado 07.04.2003 u 14:31:50 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Pa evo, da otvorim jednu temu, koja nam se mota po ostalim temama.
Dakle,
sta oni zapravo hoce?
Svirati koncerte? Izdavati albume? Gdje?
Moze li se to odavde napraviti, upozoricu, jos nije niko?
Da li Pipsi zele da ONI zive vani ili da njihova MUZIKA zivi vani? Ako je ovo drugo, sto oni imaju od toga?
Je li jezik doista prepreka, Airball?
Je li zapravo rijec o hrabrosti, Electrocute?
Je li zapravo rijec o kolicini ulozenog rada?
Ajmo ovdje malo zabrijati!!!

Btw. jedno malo upozorenje - druzimo se i malo smo se opustili, te nam u jednu temu upadnu kojekakvi postovi, pa samo malo koncentracije - otvarajte nove teme!
dinar 07.04.2003 u 19:15:55 profil autora
Mislim da na vecinu tvojih pitanja nitko ne moze ponuditi odgovor osim daddya...i tu onda prestaje diskusija. Osim mozda ova o jeziku kao barijeri i hrabrosti. Hrabrost se u ovom slucaju mjeri s kolicinom kapitala kojeg imaju iza sebe. Recimo da toga i ima(nemam pojma kakvo je stanje!), treba to mudro i pametno voditi, ali i imati mnogo veza i vezica...opet ne raspolazemo s dovoljno informacija da bi usli u diskusiju. Znamo na primjeru tih islandjana da je to moguce...couragewise and moneywise...
A jezik uopce ne mora biti barijera(ponovo islandjani), a znaju nasi i engleski...
vlado 07.04.2003 u 19:42:19 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Mene zanima da li bi Pipsi bili zadovoljni statusom kojeg uzivaju "Bambi Molesters"? I uopce, kakav "mucitelji..." status uzivaju u inozemstvu? Informacije su bile vrlo nesuvisle i neredovne, molim nekog da objasni!
Koliko je nasih, i kako, islo van?
simon 08.04.2003 u 00:32:18 profil autora
Da, stvarno, to što je netko "uspio" vani veoma je mutna slika, pa, eto, ti Bambi Molestersi, osim što se druže sa Peter Buckom, kojem je takva glazba ipak samo side projekt/hobi, i osim toga što su sa još par ne znam ni ja čega, snimili nekakav kompilacijski tribute surf-album Enniu Morriconneu (isprike ukoliko nisam točno napisao!), prosječan svijet koji možda ipak nešto više prati glazbu, ne zna ništa.
ALI, Molestersi su s tim svim ipak dosegli sky-high dosege u nekakvim hrvatskim okvirima. No kolika je stvarno taj "proboj" Molestersa significant? Zna li tko?

Osobno mislim da Pipsi na takvu nekakvu poluunderground/e-super-to-je-i-moj-hobi bratiju vani ne mogu naići jer ne sviraju surf/jazz/world music, a doista, niti im Huljić, sklada violinske kvartete.

Jezik nije barijera, nikako, ali, opet, tko sam ja (anglosaksonski inficirana jedinka slavenskog porijekla) da prosuđujem jezične barijere. Samo znam da mi je by far najbolji album, recimo Super Furry Animalsa upravo onaj na kojem u cjelosti pjevaju velški ('MWNG'), te ja niti jedne jedine riječi ne razumijem, nit mi to treba da bi mi taj album bio jedan od životnih soudtrackova. A o Mogwaiju gdje ljude koji ih slušaju živo boli briga pjevaju li oni na kavkaškom ili armenskom, znamo sami i previše.

Uglavnom, siguran sam da Drveće i rijeke od svih albuma Pipsa imaju najveći (i sasvim realni) potencijal da se jednom nađu u discmanu nekog dečka u londonskom metrou ili pak neke cure u popodnevnoj šetnji amsterdamskim dokovima (a da nije alijenizirana straight-edge maturantica iz Hrvatske).

A ta slika svakim je od ovih (koliko još, sedam??) dana sve bistrija.
Čitamo se u Mojo-u, jel!
electro cute 08.04.2003 u 10:05:34 profil autora
ej simone, majstore, a ja baš na prethodnom topicu o live actu navejo animalse za primjer. nemoš virovat. a šta se ne bi pipsi mogli pobratimit s, ne znam, yo la tengo. ili grandaddy. ili belle&sebastian. ili arab strap. ili jebiga, flaming lipsima, mercury revom, daveom fridmanom (ej jebote njih je mixao dave fridman, čoeče, to ti je znk kvalitete i uspjeha, problem je šta odi ljudi kažu, vid ga, brate, išo ripper u jameriku kod nekog fridmana. jah, šta mu to treba, čoeče. šta ne može ko druga raja na dva kompjutera radit ploče?! kuiš ti to,prika) mogu pipsi uspjet vani, samo im treba nastupa, da ih zovu, po klubovima u engleskoj i škotskoj. a kako će ih zvat kad su i ovdi praktički nepoznati-svak zna za prepotentnog rippera, al niko ne zna za njegove prepotentne pjesme. e pa jebiga dragi, ne može to tako.
vlado 08.04.2003 u 14:38:13 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Cek, cek, znaci da bi se Pipsi trebali javiti svojim - kolegama!? Zvuci logicno, zapravo, ljudi koji rade za van, su tamo dospjeli necijom rjecju. To vani nesto znaci, valjda?! A diskografi? Sta je s njima? Dal se njima javiti? A zasto?
Filip 08.04.2003 u 15:43:36 profil autora
prvo bih htio napisati nekoliko iskustva bendova i glazbenika iz moje zemlje koji su pokushali vani.
pa i nije da su puno.. eto recimo.. Vlatko Stefanovski, Synthesis, Anastasia i recimo Superhiks..
Vlatko je uspeo vani zahvaljujuci slavi koju je stekao za vrijeme Juge.. a i tome shto je definitivno jako dobar gitarist, sigurno najbolji u Makedoniji..
onda je dosho film "Before the Rain" i grupa Anastasia je snimila soundtrack za film.. paralelno s promocijom filma je ishla i promocija soundtracka.. grupa je uspela vani.. imali su koncerte u Grchku, Italiju, Dansku, Shvedsku, Shvicarsku, Englesku, Belgiju, Shpanjolsku, i naravno na prostorima bivshe Juge.. oni su uspeli s onim etno elementima koji su nalazili u njihovoj glazbi.. to je valjda bilo neshto novo Europi.. onda je glazba s etno elementima postala jako popularna u Makedoniji..
ali samo josh jedan etno bend je uspio vani.. to je bend Synthesis.. koji su imali koncerte u Madjarsku, Italiju, Austriju, Nemachku, Izraelu, Grchku, Shpanjolsku, Portugalu, Belgiju, Poljsku, kao i velike turneje kroz SAD, Japan i Australija.. i naravno.. opet sve zemlje iz ex-Yu..
ta glazba etno orijentacije im je donijela veliki uspjeh, al naravno i odlichan promoter.. koji je organizator skopskog jazz festivala..
zadnji bend koji pokushava izaci napolje je Superhiks.. to je bend koji svira ska i reggae.. do sad su se uspjeshno nastupali u Hrvatsku, Sloveniju i S&CG.. par puta su svirali u KSET-u..
proshlog lijeta su svirali i u Madjarsku na Pepsi Sziget festu.. ali ipak oni imaju josh puno do uspjeha u svjetskim razmerima.. njihove pjesme su uglavnom na makedonskom, mozhda nekoliko na engleskom..

okej.. dosta sam gnjavio o tome ko i kako se pokushao probiti na sceni.. sad moje mishljenje o Pipsima..
prema meni jezik nije, i ne sme biti barijera.. jako bi bio bitan chitav tim koji radi oko Pipsa (jer sami Pipsi kao shto znamo imaju taj svjetski kvalitet, al jebesh kvalitet ako nemash tim koji ce profurati to u Europi), organizacija koncerta i te stvari.. a u taj tim ne sumnjam, jer taj tim je organizirao da najnoviji album mixa niko drugi nego Dave Fridman! Dave Fridman... al nazhalost kao shto kazhe Cute vecina ljudi ne kuzhi kako je velika ta stvar.. prema tome Pipsi po mom mishljenju mogu uspeti vani i moraju pokushati s koncertima.. a najveca preporuka bi bio "Drvece i rijeke"

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
waiter in his 60s 08.04.2003 u 16:41:04 profil autora
i meni se nekako čini da se samo taj etno
uspije progurat van - nije dovoljno da si
kvalitetan i originalan, moraš im biti
i 'egzotičan'...
u smislu njihove 'eksportabilnosti' pipsima
je to što se ne razlikuju od ostale vrhunske
muzike na zapadu vjerojatno veći minus nego
plus :(
but then again, sve je moguće
lollipop 08.04.2003 u 17:53:53 profil autora
tocno tako, i zato u njihovom slucaju jezicna barijera predstavlja problem te bi im preporucila da se presaltaju na engleski, sto imam dojam da su shvatili te idu u tom smjeru. joooj, ustvari, mislila sam da sam sposobna za pisanje, al nisam......(those days in a month of a common woman...).......al ak ih zanima, imam tu neku frendicu koja zna sve te razne ljude jer je sama u tome (o londonu pricam) pa ak hoce mogu ja pitat da proispita, da sredi, al da ju ne gnjavim bezveze. mislim da to ne bi trebo bit veci problem. auuuuuuuuuuuu ne mogu vise. hropt, hropt, umr.
electro cute 09.04.2003 u 10:38:52 profil autora
ne, ne i ne. nikako engleski. to je odustajanje od samog sebe. barijera je, al barijere su tu da ih svladavamo.
osim toga, daddy tvrdi da očajno priča engleski. primjeri-brendon i brenda. najlošija stvar pipsa ikada-na engleskom.
zomri 09.04.2003 u 13:53:40 profil autora
Ma neee... Nije potrebna nikakva egzoticnost da bi se ostvarila uspjesnost na tudjem tlu. Primjere su vec naveli ovi prije mene pa ne bih da se ponavljam. Sto se tice nekih uslovno receno nasih bendova, interesantnim mi se cini spomenuti izlete Obojenog Programa na strano tlo. Kebra je pocetkom devedesetih otisao u London i tamo uspio koliko-toliko progurati OP tako da su se njihovi spotovi zavrtjeli par puta na MTVju. Posljednji album OP-a snimljen je u podrumu, u nikakvim uslovima, a ipak je produciran poput najboljih svjetskih izdanja i cak je u nekim stvarima i ispred njih. Ljudi su, nije mala stvar, upali i na plejliste John Peela, po mnogima glavnog engleskog muzickog opinion makera i poslije toga su cinimise imali i par gaza u londonu i u jos nekim mjestima. E sad koliko se to uopste moze zvati nekim uspjehom, diskutabilno je.
Vazno je otuda izvuci pouku, a pouka je: da se moze! Mogli bi i Pipsi CD "D&R" poslati na par uglednih medija po VB i Evropi, tek nek ljudi cuju za njih (CD OP-a je sasvim slucajno dospio do John Peel-a i ovi su mu se odmah svidjeli). Ako su mogli OP sa podrumskom produkcijom, vala mogu i Pipsi bar,ako nista, sa imenom mr Fridmanna na omotu (jednu Gemmu Hayes je vjerovatno sama cinjenica da ju je DF produciro dovela do naslovnica muzickih magazina sirom Europe pa i svijeta).
Da spomenem da su pored OP-a "nekakav" uspjeh vani ostvarili i Adi Lukovac&Ornamenti (spotovi na MTV-ju, izdanje FLuida za EMI na talijanskom trzistu te redovni nastupi po europskim i svjetskim metropolama), Sikter (neki koncerti po Europi i mijesanje faca poput Briana Enoa na albumima; slicno Bambi Molestersima), SCH(koncerti po Europi, uglavnom istocnoj) te naravno Disciplina Kicme, ako je se i smije spominjati u ovoj kategoriji.
Pipsi mogu uspjeti vani sa svojim pjesmama, pogotovo sa D&R. Ostalo je stvar marketinga i srece, jebiga.
arhimed 09.04.2003 u 16:25:28 profil autora
slazem se sa zomri.
a zna li netko sto je s cubismom? i oni su spominjali neki uspjeh vani.
waiter in his 60s 09.04.2003 u 19:39:02 profil autora
ja sam za pipse na engleskom jedino
ako bi ih neko izvanredno dobro preveo,
što bi vjerojatno bilo jako teško

e-cute, nije vrag da dedi stvarno parla
ingleški ka na brendonu ;)
waiter in his 60s 09.04.2003 u 19:46:56 profil autora
e, i zašto bi pjevat na engleskom bila izdaja samog sebe?
zar bi ti, cute, izdao samog sebe da te
izdaju u engleskom prijevodu?
electro cute 10.04.2003 u 13:58:13 profil autora
ne kuiš šta sam tijo reć.
izdaja samog sebe bilo bi odustajanje od samog sebe. a ja mislim i osjećam (i da se razmemo možda sam potpuno u krivu) da daddy voli, kuiš, VOLI, pisat na hr jeziku, da je to on. ja pišen, falabogu i na engleskom i na hrvaškom (druga je stvar što su na af-u objavljen samo stvari na hr) i ne mislim da bi odbacivanje jezika nekog bila izdaja. bila bi izdaja samo ak je pisanje na tom jeziku dio tebe, a ideš pisat na eng radi prođe na tržištu. kuiš?
to više nije prostitucija, ko šta daddy kaže, to je jebena izdaja.
al ako daddya pukne da piše pesme na eng (kfs npr) jer to želi onda super, zašto ne?
waiter in his 60s 10.04.2003 u 19:19:29 profil autora
razumio
Gospodnetić 10.04.2003 u 20:43:47 profil autora
Ja sam cuo da su vani uspjeli Patareni!
A i jos nesto mi je sinulo...bio sam na Super fury animalsima u Becu, i Szena je bila polupusta...Frendovi su mi bili na Lambchopu pred par godina, bilo je isto.
Mislim...trnovit je put i onih velikih..
Kurt Wagner je pred par godina izjavio da Lambchop jedino moze svirat kod Courtney u njenom baru u Nashvile-u jer su si frendovi...i to za par ljudi. A eto ih sad!!! :))
Dobro...ne velim da je bas isto,jer navedeni primjeri dolaze sa engleskog govornog podrucja, al opet...
I da...mom prijatelju iz Londona, Arielu, koji je 5 godina zivio u Hrvatskoj, Pipsi su bili najdrazi band...i super mu je kak Dudo pjeva i isao je na njihove koncerte..a dan danas nezna hrvatski,iako je i ozenio hrvaticu! :)
Ariel jednostavno- KUŽI HONDU!

Izmjenio - Gospodnetić u 10.04.2003 21:15:35
Janjko 11.04.2003 u 01:57:57 profil autora
A kak se islanđani razvalili.. Prvo bjork da nauci za rijec island, pa sigur ros, pa mum, pa kajaznam, ili je to tek skandinavija? No dobro, ali sad koji god da bend dolazi odozgo, gledat će ih pod lupom.

A citao ja clanak o bambijima na pitchfork.com, i hvali frajer, super kaze, u nekim pogledima bolji i od man or astroman (legende surfa valjda), i zadnji pasos, govori on: zanimljivo je to, moglo bi se malo poblize pogledat tamo, mozda ima jos cega lijepoga?

Zamislite da se sad razvali balkan, pa odu pipsi, pa neki slovenci, pa bosanci, pa madjari, rumunji, kajaznam. Bas bi se moglo tak nes dogodit..

Opet ja sanjarim heh..