Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
daddy 18.10.2002 u 14:56:20 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
čitate (pratite) li recenzije (ne)omiljnih vam izvođača? vjerujete li nekom od glazbenih kritičara? za kojeg ste se novinara mogli uvjeriti da je kompletni idiot? zašto se ljudi bave kritikom? kako biste nacrtali njihov psihorobot?
primjerice, jeste li čitali recenzije pcvc uradaka? tko nas je bezrazložno hvalio/pljuvao?
možete navesti i svoju listu genijalnih i idiotskih recenzenata!
zomri 19.10.2002 u 16:24:56 profil autora
Velimir Grgic i Tamara Viskovic su jedini kojima covjek moze vjerovati ako govorimo o balkanskim prostorima. Tonci Kozul ima svojih momenata al brate nekad ga usere do daske (hint: Britney=boginja popa). Srpska nova generacija je tariguz, a stara zivi u sedamdesetima dok u Bosni kriticara i nema.

...u potpisu obicno ide nesto pametno...
lollipop 19.10.2002 u 17:37:56 profil autora
Mislim to da se sam nekaj prekenjavaju. Obicno im se cijeli clanak sastoji iz usporedbi+bacanja raznih imena/pojmova. Ponekad se pitam koji oni grupu zapravo recenziraju u datom clanku. Ima i onih koji hvala, ali ja smatram da se na kraju sve svodi (barem kod nasih) na osobni ukus, a o ukusima se, jelte, ne raspravlja. Jedan od savrsenih primjera za to je davna recenzija jednog albuma Pipsa (Dernjava? Fred?) u Nomadu. U 5 recenica. Sjecate se?
lollipop 19.10.2002 u 17:39:18 profil autora
hvala=HVALE
(damn, uvijek mora bar neko slovo...)
sally 20.10.2002 u 00:59:01 profil autora
ne znam, ima jedan tip na monitoru (kruno bosnjakovic) ciji se ukus u glazbi skoro pa 100% poklapa s mojim, tako da su mi najbolje reference za "koji album nabavit ovaj misec" njegove sa "album tjedna" na monitoru.
tristam 20.10.2002 u 01:30:25 profil autora
ne sjećam se da sam ikada nešto posebno pratio imena kritičara ali se sjećam n.k.-a iz glasa slavonije. to je žalosno!
ZeeK 22.10.2002 u 14:40:49 profil autora
pa nomadovci su mi definitvno pomogli da svatim neke stvari, pa tako i kriticare, te njihovu funkciju u 'drustvu'

jednostavno oni moraju bit samo posrednici-kao prijatelj da preporuce ili barem ukazu na neke nove stvari. ne valja generalizirat kriticare ili dozvolit da kritika previse utjece na odluku o slusanju.
svako ima svoj mozak i svako je sebi najbolji kriticar.


Drink in peace
zv 22.10.2002 u 16:39:40 profil autora
to do: svaš
Joj, glazbeni kriticari - omiljena tema.
Naime puno sam ja vremena ono potrosio na dokucivanje tog posla i pokusavanje ulaska iznutra. Baratao sam imenima raznim i pilio pilio ne bi li prepilio.
Na kraju (u trenutku kad mi je vec stvarno poceo pucat ku*ac za kriticare) sam zbrojio nekoliko dojmova i fakat odlucio vise se ne mjesat u to.
Svojedobno sam bio jako gnjevan (i pregnjevan) na acu dragasa. E jebote sto mi je taj zivaca popio. Sad mi je aco okej (okej mozda zato jer sam doznao puno o njegovoj proslosti i onome cime se on bavio/bavi inace u zivotu). Makar nikad mu nikad necu opravdavat to njegovo seljackorokersko oblacenje (karirane kosulje i traperski prsluci) i one izraze tipa "prangijanje" koje svako malo pocne profuravat u svojim recenzijama.
Ante P. mi se turbo svidio kao slijepi putnik pa sam mu kao kriticaru davao prevelike kredite. Ne znam jos jesam se u njegvom slucaju zajebo ili ne ali znam da me je lovila mucnina i stezalo me u trbuhu kad sam onomad navratio u salun na prezentaciju one njegove knjige 365 dana pa se on okurazio zasvirat sa svojim balavim djiberima u kontekstu njegove ocajne grupe. Fuj mi je to bilo. A pazi - mozda uopce nisu losi, ali...
Nomadovci su mi bili skroz okej ispocetka pa su onda poceli malo previse srat pa sam onda isto tako malo pogledao s ledja pa su mi sad opet super. Ali kaj im vredi kad su im novine propale. Skupa s puno toga kaj je meni usput jos propalo. Cudna je to faza u nasim zivotima bila bez obzira... Onda su se ekipa prodali raznim playboyima, ht-ima, pipsima, monitorima i kaj ti ja znam. Mozda jedino da toncija nikako ne morem smislit.
Najbolji mi je tip onaj sihter mislim da se zove koji je inace prof. matematika valjda na pmfu ili tak nekak. Pa se onda zaleti nakon ispravljanja kontrolnih na koncert u kojem fakat uziva i za koji UVIJEK plati (to mi je super zato jer inace kriticari idu na one spike kao ja sam novinar daj me pusti).
Raznorazne skorojevice (koji me tlace vec hiljadu godina) tipa batinovic ili kako vec uopce ne razmatram.
p.s. a svojedobno mi je bivsa cura vodila i stranicu o aci (za koju je on btw cuo al nas nije zajebavo zbog toga pa mu dajem dodatni vijenac!!!) iaz ovog Link linkica .
byi...

Izmjenio - zv u 22.10.2002 16:41:35
dju 23.10.2002 u 08:08:45 profil autora
Nomad nikad nisam organizirano sustavno i ciljano čitala, a tek se sad domišljam da sam time nešto i propustila.
Dakle, Batinović mi je dosadan i bezvezan pa ga nikad ne čitam. Zlatka Galla najiskrenije prezirem, također ga ne čitam. Dragaš vazda zauzima pola šanka u bircu gdje tu i tamo izlazim, pa mi se kao takav ne nameće kao važna lektira, nego kao smetnja. Ilka Čulića, Darka Glavana, Antu Perkovića redovito čitam, što iz poštovanja prema njihovim ranim radovima (dragi Antin Slijepi putnik iz Homo Volansa, kojeg je ZV već spomenuo, te Čulićev angažman na odličnom sarajevskom Omladinskom radiju), što iz poštovanja prema njihovim godinama (Glavan). Nitko mi nije autoritet od njih, malo mi znače njihove preporuke ili pljuckanja. Ne zanima me jesu li svi odreda propali muzičari. Zagovaram krilaticu da ne moraš bit koka da bi znao procjeniti kakvo je jaje. Ali mene njihova jaja ne zanimaju. Kupujem po vlastitoj procjeni.
Josh 27.10.2002 u 20:27:56 profil autora
prokleti kralj
Juraj Shiftar je u redu. U stvari, od njega i najvise informacija pokupim
lollipop 28.10.2002 u 22:30:06 profil autora
zar nije onomad Zlatko Gall u Feralu dao nebesko divne kritike Pipsima?
al, dju je spomenula Batinovica, pa kako sam samo njega mogla zaboraviti?!? Da u nekim slucajevima iskustvo i reputacija nemaju veze sa zdravom pamecu pred mladoscu i onima koji su "u trendu" (ova recenica je do sad vrlo cudna al nema veze) Batinovic nam dokazuje svaki puta kada stane pred tv kamere, a u svrhu da ude u nase domove. brrrr. ako se neko sjeca onog intervjua s Nick Caveom znat ce o cemu pricam. A fala bogu, nije jedini, samo najupecatljiviji. A i njega slat da razgovara s Alexom Jamesom iz Blura mi je isto bio biser. Covjek nije imao pojma sta da ga pita pa ga je pitao o Hrvatskoj! Sat zemljopisa, sjedni-0 (nula)!!!
Hadzo 30.10.2002 u 16:54:09 profil autora
Sjeca li se netko, tesko mi je i izgovoriti mu ime, Ozrena Milata iz Heroine, Nomada i slicnih pokojnika? Jebote, ako sam prije njega i obracao paznju na ono sto kriticari pisu u novinama, doticni mi je snagom svoga pera otkrio da sam bio u zabludi. Recenzija Radioheadovog "OK computer" (inace jako dobrog albuma) u Heroini nesto je najgnjusnije ikada objavljeno na ovim prostorima. Molim potencijalne nakladnike da ne razmisljaju o pokretanju nekog novog casopisa dok je doticni ziv.
vlado 30.10.2002 u 17:28:50 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Bravo Hadzo! Nema razloga amneziji! Doticni Milat (gdje je taj, uopce?) je majmun... Naime, jebemti kriticara ciji tekstovi u tebi izazivaju osjecaj, da ti kao citatelj imas vise senzibiliteta i znanja nego covjek cije recenzije citas... Jedina stvar koju kriticar ne smije raditi jest: NE SRATI KVAKE!
A Milat je definitivno srao kvake...
ida 31.10.2002 u 23:23:07 profil autora
kupiš jutarnji u petak, malo prošvrljaš po športu, kulturi, hogara strašnog ubodeš i onda se baciš na feedback! i mislim da je alex dragash bash okej!! človc zna kaj govori... malo ga sere s onim svim frazicama i izrazima like sukcesija funk-metala koji je uronjen u west coast psihodeliju, motowun soul, alter rock nekaj... i to sve propušteno kroz novi mainstream, i to sve navrlji u jednu rečenicu pa si ti misli kaj hoće s tim reći!!! al bitno je da si nađeš kritičara po svom ukusu, a on je po mom!! preko njega sam recimo saznao za lipse i ...bulletin & yoshimi... pa za mogwai-je koje je nahvalio do ibera, pa recimo voli frusciantea pa stoga i rhcp-e koji su mi tkđ. ok, pa mu je tu +++ ! al minusiće za sranje s izrazima i nevoljenje radioheda (mrzi ih, jebote, mrzi!!) :o)
trixy 05.11.2002 u 10:32:34 profil autora
kod nas su kritičari bez stava i kičme. uglavnom prvo čekaju što će drugi napisati, pa onda nešto u tome tonu pohvale/popljuju. sjetite se samo kojota. pa i kulture.
ima iznimaka. darka glavana ne znam tko razumije, a jedini čije kritike volim čitati je DENIS LESKOVAR. piše u ekranu večernjaka, piše o malo poznatim izvođačima i glazbenim pravcima koji se isplate slušati a neki od njih nakon par godina čak i uđu u mainstream.
u četvrtak 31.10.2002. je tako argumentirano popljuvao "novi" diskografski uredak boginje rvacke estrade josipe lisac da je to bila milina za čitat.

Izmjenio - trixy u 05.11.2002 10:34:14
zumbula 05.11.2002 u 10:36:14 profil autora
Denis Leskovar mi definitivno odgovara jer nikad ne sere. Sve kaj veli ima smisla pa i kad ne mislim kao on što je rijetko. Inače nemre mi niko moj subjektivni sud pokolebati.
Hadzo 05.11.2002 u 16:39:47 profil autora
Ali Aco Dragas je OK, ako trazis covjeka koji je izgradio svoj neki stav i drzi ga se pa kud puklo puklo, tu je. On nece nikad odsupiti s "branika rock'n'rolla", njegove recenzije uvijek ce biti nasaftane mirisom benzina i Kentucky fried chickena, pa tko voli nek izvoli. Slazem se za Leskovara a bogami volim i Viskovicku.
Mozda je danas deplasirano govoriti o kriticarima kao ljudima koji bilo sto oblikuju ili na nesto uticu. Svaka je kritika subjektivna, a osim toga, bez obzira sto tko rekao, postoji internet, skines 4-5 pjesama doticnog izvodjaca i sam se uvjeris svidja li ti se to ili ne. (Naravno, onda odes do CD shopa i kupis original CD a downloade izbrises, he he he...)
motorcycle boy 08.11.2002 u 20:56:37 profil autora
kritike su uredu ako su imalo konstruktivne. što se tiče hrvatskih kritičara o.k. mi je jedino perković.(ali mislim da je ovo što sad radi u gradskom ritmu totalna blamaža) i nomad mi je bio zakon. kad sam ih počeo čitati znali su me izživcirati do bola ali poslije sam skužio da je to jednostavno hrpa anarhoidnih, besciljnih ljudi koji trebaju mjesto gdje će ispucati svoje ego-tripove. najveća je fora u tome što oni to uopće nisu poricali. zauvijek ću im ostati zahvalan na onoj nihovoj teoriji pop glazbe koju sam s vremenom prihvatio. svi ostali hrv. kritičari kakskaju godinu, godinu i pol za ostatkom svijeta i to me jako živcira. i još uvijek misle da je o.k. dati glazbeniku veliku ocjenu samo zato što dobro svira gitaru.
boo razz 15.11.2002 u 15:36:11 profil autora
aca je uvek aca, i najveci je! jest nepismen, nema ukusa i pise katastrofalne gluposti kad se uhvati bilo cega sto nije country ili rock (ili country-rock), ali je barem jedini pravi ucenik jebacke Nomadove skole i nije mrtvo puhalo kao svi ostali stari HR kriticari, vec se actally srcano bori za ono sto mu se svidja ili protiv onog tko mu se gadi.
perkovic je postao sedativiziran i isprazan kao i vecina izgubljenih mainstream odradjivaca, a u HR kritici i dalje valja samo Velimir Grgic, ho ho ho