Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
vlado 20.03.2003 u 13:30:53 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
... da gledam, da slušam. Pun mi je kurac bombi, rata, predviđanja, televizijskih emisija sa jednom te istim snimkama nekog bombardiranja, nekakvih diktatora, nekih kuraca na biciklu.
Shvaćate, sjednem, gledam, osjećam FIZIČKU bol, a kad je fizička onda ne valja, znači to je već drugi stadij, jer kad je dolazilo iz dupeta u glavu, oštetilo je želudac.
Mene to jebe, pravo me jebe, legnem navečer pa kontam, kako, šta, oće li to SRANJE da se događa stalno, konstantno, kao da objašnjavam djeci šta je to i kako se podnosi...
I ne mogu da spavam, jer noć donese neku emotivnu realnost i znam da ne mogu ništa napraviti, i da je to što se patim samo razultat nemoći, jer ako si faca napravi nešto, a ne možeš ni sebi da pomogneš, osim da nešto radiš i stvaraš.
Kreacija je postala jedini odgovor uništavanju, ona jedina stvar, kao zrak, da preživiš, kao da mi život ovisi o tome.
Hoću da crtam, da slušam neku dobru muziku, neku smjesu da gnječim, da nešto napišem, da izađe iz mene sve to skupa, i znam da će nekom normalnom izgledati sve to crno za desetak godina, ali to je bilo da ostanem normalan, da se očistim iznutra.
Mislim, jebem ti čovjeka koji nije onako iskreno, iz petnih žila, sve to skupa otjerao u krasan kurac...
Jer nisam mrtav čovjek. Nisam, majke mi...
I zato, ja to ne mogu više da gledam i slušam. Stvarno...
airball 20.03.2003 u 16:23:13 profil autora
žao mi je što se ipak na kraju krajeva svi mi željni mira i tolerancije moramo još jednom poklopiti ušima, jer nismo jedan bahat narod uspjeli nagovoriti da ne krene silom na drugog. u ratu ionako nema pobjednika, barem mi to znamo...
ljudi, ne možemo ignorirati da se svuda oko nas bore DOBRO i ZLO. ne možete ostati neutralni, birajte stranu!!! ...and act accordingly!!! ako ništa drugo, možete poslati mail (ili otići na whitehouse.gov) i reći im što mislite o tomu...
airball 20.03.2003 u 16:25:07 profil autora
a s obzirom da je amerima samo i jedino stalo do profita, možemo ih udariti tamo gdje ih najviše boli - ne kupujmo njihove proizvode. možda zvuči blesavo, ali meni je i to jedan od načina da kažem: "sori, stari, al tak se ne dela!"
waiter in his 60s 20.03.2003 u 18:49:25 profil autora
ko što smo već dobro okusili na vlastitoj
koži, većinu nije briga, a onima koje je
briga su ruke vezane

meni se cijeli dan u ušima vrti alanisina
"utopia" :

we'd gather around all in a room fasten our belts engage in dialogue
...
we would breathe and be charmed and amused by difference
...
we'd provide forums we'd all speak out we'd all be heard we'd all feel seen
but this is utopia
goldietrickz 21.03.2003 u 11:10:40 profil autora
nisam ni inace kupovao americke proizvode a sada sam odlucio prestati kupovati cak i iracke...svima po zasluzi.
cuj prestat kupovat americke proizvode.ne kontam sta se s time postize.
i da,i meni je pun kurac ratova,samo nisam siguran da li je potpuna i totalna pasivnost nesto s cime treba odgovoriti na svaki buduci(ako bude buducnosti) pa tako i ovaj rat?!trebamo se znaci potpuno introvertirati i posvetiti slikanju?

daddy 21.03.2003 u 11:22:04 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
vrijeđaš me, nisam to rekao ni mislio.
simon 21.03.2003 u 11:59:28 profil autora
Na trenutke, možda dva put dnevno, samo na milijunti dio sekunde, osjećam se kao govno.
Baš, ono, šit.
I to je ono pasivno u meni. Ono što mi govori, ma daj, zajebi stvar, zašto učiš ko stoka, zašto se uopće trudiš bit bolji prema ljudima, zašto uopće selektivno radiš one stvari za koje misliš/znaš/vjeruješ da te nadograđuju kao bolju osobu, ono, why bother? (i dok ovo pišem osjećam se kao da nisam ja, nisam stvoren da bih bio ovakav ja)

Upalim tv, vidim polupismenog izblajhanog kretena, s tako očitim ograničenim sposobnostima čitanja, kako s blagim smajlom čita late breaking pizdarije s bliskog istoka, zgadi mi se to sve.

Jučer nije bio Dawson's Creek. Uuuu, jebote, kakav bojkot, al smo ih sjebali!
Al neću više, baš neću više bit bijesan, ne treba mi to.

I mijenjam, uz koliko god napora za to trebalo, cijeli dan osjećanja kao govno i kao dio bujice koja nas (jeeee, suuuupeeer!)nosi u tri lepe krasne p.m. za dvije milisekunde istog osjećaja.
Ma mijenjam to svaki dan!!

15.04. closer & closer:-)

Izmjenio - simon u 21.03.2003 12:04:51
vlado 21.03.2003 u 12:37:08 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Slikanje nije introvertirano. Negdje mora postojati izlaz. Ne znam, igrajte ping-pong, sisajte lozu, pecite rakiju. Ali, ako za boga znate, nemojte popusiti foru. S biranjem strane. S interesiranjem za te stvari, jer vas interes u tome ne postoji. Jer je u tome zrno djavolsko, koje potice genezu mrznje. Vjerujte mi, najrodjeniji su mi su raspadali pred ocima od mrznje. Znam o cemu pricam. Cuvajte se, zajebano je, kako nikad nije bilo. To je Veliki Brat, kako vam nije postalo jasno... Bog nek vas cuva.

P.S. Procitao sam Goldieja. Da, odgovor je u pasivi.

Izmjenio - vlado u 21.03.2003 12:38:04
electro cute 21.03.2003 u 13:09:52 profil autora
ja ne mogu i ne znam ništa i nemam odgovore na sve ili ništa.
ipak samo jedno immerse your soul in love. ja sam završio s ovim topicom.
goldietrickz 21.03.2003 u 13:14:35 profil autora
hmmm...bolje da nista vise ne govorim.napisem.skuzio sam ja daddy sto ti ustvari zelis poruciti i slazem se 98%.
napravili su trakavicu od tog rata bez smisla,pocetka a najvjerojatnije i bez kraja.
smsanje i emailanje antiratnih poruka izgleda licemjerno ali je jedino sto vecina ljudi moze napraviti,osim sto ce nastaviti biti kreativna i voljeti sebe,svoje bliznje i cijeli svijet(ne obavezno tim redom)
strana se mora izabrati.ovdje je problem sto nema vise od dvije ponudjene opcije.imamo zlo i zlo.napravimo dobro.pasivnost nije rjesenje.ma necu nista vise pisat...
vlado 21.03.2003 u 14:03:01 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ma samo ti pisi. Neka. Pusti.
vlado 21.03.2003 u 17:53:53 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Goldie, ipak...
S ovim biranjem strana...
Nesto kontam, kao da se nismo razumjeli, pa da plasticno objasnim:
91. Zagreb. Taman dodjem. U BL na djelu etnicko ciscenje (raja se zajebavala etnicko-cetnicko). I tako. Frka, jebote. Nema kvarta, onog terena za kosarku, onog parka gdje sam prvi put ljubio i tukao. Jebiga, nema vise. I taman da zamrzim cijeli svijet... kadli, tamo Aralica izlazi u Sabor i prica o, pazi sad, humanom preseljenju...
Ma humano ti preselim mater i etnicki je ocistim...
Shvacas, meni ko da je neko u tom trenutku objasnio: ja ne mogu da biram stranu. Ne mogu... Tu stranu da biram, ne mogu... Izmedju Busha i Sadama? Ma zajebi...
Kontas, zove me neki dan tetka iz New Jerseya i kuka, kao strah, uzas, rat i to... a stari je onako, lagano iznerviran, pita:
"Jel, majke ti, treba li ti sta poslat?"