Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
vlado 13.03.2003 u 14:25:16 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Evo raja da vam se javim iz - Beograda. U Beograd sam dosao u 17.45 u srijedu, a u 18.30 je proglaseno vanredno stanje. Super! A zasto sam ja ovdje?
E pa zato sto je ovdje otvorena izlozba hrvatskog stripa od 1990. godine, pa su dosli svi: Stef Bartolic, Tico, Sudzuka, Misch, Tino, Macan, Gacic sa "divljim okom" itd. Tu su jos i radovi Zezelja i pokojnog Biukovica. Odlicna izlozba, otvorena u ponedjeljak, fin odaziv i odlican medijski tretman. Znate, ovdje su oni dijelili AUTOGRAME, davali INTERVJUE itd. itd. Nezamislivo... Kod njih stripasi crtaju mahom za Francuze i Spanjolce, dok nasi rade za USA. Ma kakvi fudbaleri i nogometasi, ovo je ekipa!!! Siguran sam da nijedan prostor na kugli zemaljskoj nema takvu koncentraciju stripovskog autorstva kao ovo podrucje. Naravno, kod kuce su svima isti problemi, ili kako je to Vlada, nas domacin opisao: nasi novinari nas ne jebu 5%, ali kad vi dodjete svi su tu. Ista stvar u Hrvatskoj> Niko ne jebe 6% strip, ali zato da dodju decki iz Srbije, u dnevniku u 19.30h bi gledali intervjue s njima! Jasno?
I tako... Inace, atmosfera je zbog Djindjica nadrealna... I otome cu vam pisati, ali nasi domacini se toliko trude, usprkos danima zalosti, da nema smisla da sad potegnem tu temu... Poslije cu.
Tu sam do subote, pa cu ekskluzivu napisati i sutra i prekosutra i prekpreksutra, samo za ovaj site. A gdje drugo? U novini u kojoj radim? Ha ha ha...
Ah da, na semaforima ovdje je crveno svjetlo VECE nego zuto i zeleno, a i izdali su "Balkanskog spijuna" na DVD-u! Mljac...

Za sutra: kako je bilo na kavici sa Rambom i kakav je rostilj kada vas na njega odvede - Vlada Arsenijevic... Inace, mnogo fin tip...
Gospodnetić 13.03.2003 u 17:05:34 profil autora
Alo Vlado care :))
Super ti je ova ekskluziva.
Znas kaj mi nije jasno? Zakaj nema Matakovića? Kaj on tak mrzi Srbe i oni njega da ga nisu zvali ili ne bi ni doso??
Nemrem vjerovat da je Matakovic prebrutalan cak i za Srbe :)
I onda je Ivica izvadio onu ciglu koju kad izvadis, srusi se cijela kuća...

dinar 14.03.2003 u 12:27:37 profil autora
Pisi, kume, samo pisi...
vlado 14.03.2003 u 12:49:20 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Prvo mala isprika, naravno zaboravio sam nabrojati i ostale medju kojima je Matakovic. Tu su jos i Robert Drozd (zapamtite to ime, upravo je dobio angazman u Heavy Metalu) i brdo manje poznatih autora sa po dvije tri dobre table (SOlanovic, Barun, Camagajevac, Nikolic, Wizzy, Sharac, Divlje oko. Izlozba je doista velika i reprezentativna, i ovdje je imala velikog odjeka, usprkos frci, ljudi non-stop dolaze gledati izlozbu i raspitivati se o kupnji (?!) nasih casopisa, a mi smo ih malo ponijeli...
Malo objasnjenje> Izlozba je slagana u Zagrebu i odnesena u BG, tako da nasi domacini nemaju veze s tim. Istina, Matakovic je dao svoje radove, ali iskreno je rekao da se njemu u Beograd - ne ide. Ne znam, da sam i ja zivio u Vinkovcima svo vrijeme, mozda ni ja ne bi isao. To mi je posteno, a ne kao Zimonic (Zlatka je njegova) koji je s gnusanjem odbio da mu radovi idu cetnicima /citat/. Papak!
No, ne znam otkud da krenem...
Jucer smo sjedili s Rambom, ciji je koncert za stripere otkazan zbog Djindjica, i otprilike njegov zakljucak je sljedeci> Ta zemunska mafija (najveca na Balkanu) je ubila premijera... /nekakav Legija, srpska verzija Gotovine, frapantna slicnost/ I njih ima, navodno, oko 200... I rjesenje je, mozda doista, jedino ovo> 200 metaka za 200 glava, sto je rekao Rambo. Svi su zgrozeni, a nasi domacini jos i vise, zbog nas... Ljudi su inace popizdili i doista nije bilo kafane ni javnog mjesta da neko glasno ne raspravlja i ne razmislja o svemu tome. Upravo mi kazu kolege prije nego sto su pohitali na lice mjesta, da su poceli sa rusenjem mafijaske tvrdjave u Zemunu. Sravnice je sa zemljom. Prije toga su pohapsili 56 ljudi... No, posto je meni vanredno stanje u glavi vec desetak godina, sve je OK, skulirani smo. Interesantna stvar je ta da su nasi domacini, usprkos vanrednom stanju, organizirali provod i zurke u nebrojenim ilegalnim kaficima u Beogradu. Vec dvije noci lijezem oko 5... UJutro. Niksicko pivo je odlicno, fino i pitko, i ne boli glava od njega ako ga se malo vise popije... E, ali sumadijska vutra... Uf... No, ni od nje ne boli glava... Zbog Beogradjanki se dolazi ponovno... E, zbog njih BOLI glava!
Stanje srpskog stripa? Bolje nego nase! Jebiga ima ih vise, da citiram Daddyja, nas je puno premalo, njih je malo, znaci puno ih je vise nego nas. I naslonjeni su na studentske organizacije, tako da imaju prostore, novine koje im financiraju istoimeni Savezi i to sljaka... Usporedjivali smo neke stvari i npr. moj/nas Bruh je izasao u 4 broja. Izdavac je bio Radio 101, ali je ukinuto jer nismo bili - isplativi... Iako smo od 3000 tiskanih prodali 2400!!! I oni su imali nesto slicno Bruhu, malo veceg formata, i zvalo se Krmaca, i decki su uz pomoc Studentskog saveza izdali, pazi sad> 86 brojeva. Jebiga... Treba li reci da su stvari radjene, po zakonu paralelnosti, otprilike u isto vrijeme. I to nas je sviju pozitivno ishokiralo... Znas ono, sjedimo, cugamo, frajer mi s desne strane prica kako kljuc lezi u - infrastrukturi /zvuci poznato/ i poslije toga masa stvari se otvara, gdje smo se nasli. Frajer ode da kupi grickalice i donese - SMOKI!!! Onaj original, covjece, meni su uporedo s okusom navrle slike iz djetinjstva. Pa onda PLazma keksi, eurocrem, sport, muzika... Isti kod. ISTI KOD. IST ISTI NAJISTIJI KOD. Pogledamo se, bez puno puno price... I sve znamo. Pricamo o politici, o ratu, o Bosni, o Slobi i Franji, Slovencima, Bushu... Jebiga, istomisljenici... Realno razmisljaju... I usput zakljucuju da ne sudimo po njima, jer su manjina. Ma nemoj, to sam i htio cuti...
Oni takodjer imaju stripase koji rade za van, ali isto tako i jake, jake autore. Apsolutno, meni najbolji> Aleksandar Zograf. Covjek crta cim se probudi i crta snove... Super, genijalno nesto... Kupio odmah dva albuma. Moramo ga dovesti kod nas.
Totalno otkrica mi je i Lazar, kojeg smo imenovali prvim strip DJ-om u povijesti, jer, sta frajer radi? Radi stripove po pjesmama, sve stilizirano i za sada obradjuje Ramba. Nevidjeno, odli
vlado 14.03.2003 u 12:50:07 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
U jebote, tek sad vidim koliki je topic... u p.m....
Gospodnetić 14.03.2003 u 15:27:45 profil autora
Vlado care kupi nam cigare,
potroši sve pare i pojačaj gitare!
Zaigraj biljare, kušaj jare,
ne puši kare,to će oni preko bare!



dinar 15.03.2003 u 00:44:53 profil autora
Meni su nasi istocni susjedi jako intrigantni. I nekako mi se u glavi stvorio zakljucak, da li proizvod fakta uma(sad sam polozio to pa moram srati o kantu) ili nesto drugo, da su oni intelektualno izuzetno polarizirani(u usporedbi s "nama")....znaci, ili su genijalne individue ili su zadrti do jaja...kad gledam seseljevce svjestan sam da ovo drugo jesu, barem onoliko njih koliko dodje na miting, a cini mi se da se vlado nadopunjuje na ono prvo...


sta vi mislite? iskustva tudja??

Izmjenio - dinar u 15.03.2003 0:46:36
Filip 15.03.2003 u 02:12:51 profil autora
pozdrav vlado.. sad si malo blizhe meni nego prije.. :)
zanima me jel to Rambov album onaj dupli.. live album?
provedi se lepo.. a mi chekamo nove postove


On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
vlado 15.03.2003 u 11:36:15 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
TRAVA I PIVA - GOTIVA! /grafit na zgradi u Skaadrskoj ulici/

HEROIN JE NAJVECE ZLO,
KAZU SAMI NARKOMANI
/naslov u Glasu javnosti/

...COVEK SE NAVIKNE NA ZENU, PA GDE NECE NA KOMSIJU... /Nenad Canak u skupstini/

IMATE KOZHU? PA CUVAJTE JE! /naslov na njihovoj MIli/

MI U HRVATSKOJ ZIVIMO VASU BUDUCNOST. I, VJERUJTE MI, GORE JE NEGO STO MISLITE. /intervju Vedrane Rudan u Vremenu/

Ne znam dragi drugovi sto je na stvari, ali ovo sto je pedesetak YU i CRO stripasa sa pripadajucim ograncima /novinarima, vajarima, knjizevnicima, producentima, glumcima/ ucinilo ovih dana u Beogradu, apsolutno je najveci ESKAPIZAM koji je vidjen. Frka, atmosfera down, ljudi samo gledaju teelviziju, pale svijece, a mi... Mi smo jednostavno van toga... Potpuno. Iako je sve zapravo otkazano, izlozba i sve pripadajuce manifestacije su odrzane u poluilegali. Da se razumijemo, iako je grad pun policije sa mitraljezima, niko nas nije niti jednom zaustavio na ulici. Trazio legitimaciju, ne daj Boze. Rekao sam, ovdje je sve puno nekakvih polulegalnih kafana i klubova u podrumima zgrada, tako da nije bilo problema oko organiziranja zurke... Najbolje je bilo u nekoj zgradi u suterenu, ono metalna vrata sa prozorcicem koja se otvore, par ociju i pitanje> JE LI BRE, KOJI STE VI? A lAzar odgovara> DAJ MOMCILO,BRE, NE SERI... Udjemo unutra, a ono dnevni boravak. Frajer ti kuha kafu, okolo lezi gomila stripova i par tipova unutra pije kafu i cita stripove... Totalno engleski klub...Super... Zaista svaka cast nasim domacinima, u vrlo teskoj situaciji, zamislite samo, oni nam nisu dali nijednog trenutka da padnemo... Da se bediramo. Nasi stripasi su jako jako umorni, jer i u ovoj situaciji, jucer, su dolazile neke televizije da nas snime... Volio bi da kad oni budu dolazili kod nas, a to je 100% sigurno, da mi budemo na visini zadatka kao i oni. Lako je biti gost, ali muda se iskazuju, po mom skromnom misljenju, ipak u domacinstvu.
Da, rekao sam da cu pisati o njihovim medijima, kojih ima NESRAZMJERNO vise nego kod nas. Mislim njih je duplo vise, ali je zato medija /televizije, radija, novina/ pet puta vise. Postoji nekih sedam-osam televizija, takoda covjek stvarno ima sta gledati, iako je televizija u ovoj situaciji potpuno out s obzirom na situaciju /Djindjic non-stop/. Radija su u istoj situaciji kao i kod nas, izlaze iz mode, postoji par onih koji samo deru muziku i onaj jedan, legendarni, najbolji, koji je dolaskom nove vlasti popusio foru. /naime, sa B92 se desilo isto sto i sa stojedinicom/.
A novine? Puno ih je. Tehnicki su losiji od nas, tiskarski limit je veliki, tako da su nase novine za njihove izgledaju - zapadno. Stop! Ali samo po - izgledu. Njihove novine imaju puno vise safta, tematski i po naslovima... Puno su neposredniji, rekao bih gotovo na granici kafanskog izricaja, duhoviti, bezobrazni i tako. Naprimjer, Vreme je objavilo naslovnicu, pet dana prije atentata, na kojoj je KOstunica sa zamotanom glavom i onom medicinskom kravatom na vratu, pored njega Djindjic na stakama, a ispod njih pise TEMELJI NOVE DRZAVE. Kuzite, kaj ne? Zaista ih znaju oprati do bola. Tu i tamo postoje pokusaji da se naprave novine koje su izgledom inostrane, ali svi ti pokusaji neslavno propadaju. Ipak, kazem izbor je takav da covjek ima sta procitati. Mislim, Daddy, da hoces kupovati novine i citati ih kao u CRO /vidio sam te jednom u BP kako prelistavas kompletan arsenal hrvatske stampe/ ovdje bi morao unajmiti covjeka da ih nosa za tobom. IPak, profilu ljudi kao sto smo mi /sic!/ i ovdje fali sadrzaja. Ni oni nemaju dobar glazbeni casopis. Ali zato imaju tri odlicna kosarkaska magazina... Smrc! Politikin zabavnik je ostao isti, znaci malo propao, ali ja tu ne mogu biti objektivan... I tako... Ah da, imao sam priliku vidjeti konacno i animiranu Rambovu seriju /Dario Vlaovic - animacija, scenarij, muzika - Rambo/. Nije lose, i oni kazu da bi moglo bolje i bit ce, bre... Mada mislim da bi to kod nas bio pravi hit...

Da malo komentiram postove>
waiter in his 60s 15.03.2003 u 19:13:17 profil autora
uvijek me iznova fascinira ta naša fascinacija
srbima... ili su nam bez mane, ono, koji drugari, domaćini,
jebači, ti nemaju inhibicija ni dlake na jeziku, ili su
apsolutni negativci, čobani, stoka, koljači

mislim, ljudi ko ljudi, svugdje u istoj
proporciji ima i onih koje pišemo s velikim 'lj' i smeća...
Janjko 16.03.2003 u 03:50:21 profil autora
A mene fascinira fascinacija fascinacijom.. Ja sam se isto fascinirao fascinacijom, ali vise ne, Imaju Srbi nesto "ono" u kulturi koja nam je zanimljivo, a ja mislim da je to zato sto smo na razmedji, izmedju ustogljenog zapada i razuzdanog istoka (ne shvacajmo mene preozbiljno). Kao, tezimo zapadu, zelimo imati novaca, dobar auto i ta sranja, ali opet kad pogledamo kako se ovi zabavljaju.. Kajaznam, mene Srbija ne fascinira, ali potpuno kuzim nekoga koga fascinira.

Izmjenio - Janjko u 16.03.2003 3:54:03
vlado 17.03.2003 u 18:11:12 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Produzio sam boravak za jos jedan dan. Stripasi su otisli u subotu popodne a ja sam sinoc, u nedjelju, dosao. Podocnjaci su mi ko dva modra jezera...
Zadnje vece je bilo najbolje, dernecili smo ko da nam je zadnje...
Otprilike ste sve citali osim odredjenog politickog komentara. Pustio sam da se slegne, mada se kroz prizore kroz vlak prica sama slozila. Dakle...

Mnogi su mislili da se krug zatvorio ratom na Kosovu, dakle kad je oruzani sukob dosao na ono mjesto s kojeg je i poceo. Ova, poprilicno pausalna i povrsna ocjena, za mene je demantirana boravkom u Beogradu. Naime, MAFIJA je pokrenula ovaj rat. MAFIJA je jedina organizacija koje je sljakala u svim republikama. MAFIJA je ta koja je od nas napravila banana republike. MAFIJA koja je ubila Djindjica samo je glava MAFIJE koju smo, ne zaboravimo, strpali i mi u zatvor (sjecate li se kako su ih unijeli?), da bi ih zatim, nakon dvije godine, pustili. Obracun Srba sa tom MAFIJOM je zestok, krvav i spontan. Jos iste veceri kad je ubijen Djindjic, njihov ministar policije je izasao pred kamere i rekao sljedece: "Imamo 24h da uhapsimo oko 200 pripadnika zemunskog klana. Nema pokajnika-svjedoka, oni koji nesto znaju, reci ce nam to, hteli - ne hteli. Oni koji se budu opirali privodjenju bice likvidirani na licu mesta..." Iduce jutro su buldozeri stajali pred trznim centrom, vilom i bazenom velicine dugavskog Oktogona, u vlasnistvu jednog od gazdi klana i cekali naredjenje. Poslije su polako poceli rusiti zgradu, onako polako, da ljudi mogu da budu blizu mjesta dogadjanja. Bio sam tamo, sa kolegama iz HR-novina, i jedan covjek, lijevo od mene, ide od jednog sluzbenog lica do drugog, i dere im se na uho DA NECE, BRE, NIKO, RAZUMES, ODAVDE DA ODE, PA NI JA, DOK NE MOGNEM DA PARKIRAM OVDE. JEL JASNO? Ljudi su popizdili... Istovremeno je u gradu vladala neka jeziva tisina, ona tisina kad ti sve postane jasno, kao da su se cijelom gradu otegli oni famozni Daddyjevi misici na licu...
A zapravo je stvar jasna...
Srbima je postalo jasno da tek sada zapravo RUSHE Milosevica, i tu je objasnjenje zatvaranja kruga. U shali sam rekao svojim BG drugarima da ovaj rat ne smiju izgubiti... Nisu se bas smijali. Ne znam da li vam je jasno koliko to ima veze sa nama ovdje i sa prostorom cijele ex-YU. Ovo je prilika da se napravi najveci potres u samom srcu tame, tamo gdje je sve pocelo. Fino zvuci, ali... Ne znam jeste li se barem malo sjebali zbog toga (procito sam da Daddy jeste) ali ako niste... Ne znam, razmisljajte. Mali zadatak za razmisljanje: da ovo, ovaj topic objavim u novinama, nasao bi se na sudu za tjedan dana.
Ne vjerujete?
Procitajte ponovno topic. Evo u ZV-om stilu, nagradit cu tocan odgovor nekim zanimljivim suvenirom iz BG.
Ovaj put je gotov, nalazim se na poslu i pokusavam ovo objasniti ljudima u redakciji, a svi me gledaju ko budalu... Ko neku budalu koja ne zna sta se desilo, iako samo mjesta stanovanja BL -ZG govore da sam upucen, u najmanju ruku. Pricaju mi o Srbima, a ja sam u Banjaluci bio tako pretucen da sam pio tekucinu dva mjeseca... Mislite da ih mrzim? O mrzio sam ih svim srcem tamo pocetkom devedesetih... Samo vlastito prokletstvo stranca i manjine (doslovno, zamislite, ja sam Bosanac ukrajinskog porijekla, dakle, MANJINA MANJINE) objasnilo mi je i demistificiralo neke stvari. Da ne serem, zena mi se preziva Dejanovic (izgovara se s crnogorskim naglaskom). Jutros sam otisao na stojedinicu i doslovno su me ugurali u studio da sa teta Zrinkom dam ekskluzivu i ja sam im sve rekao, kao i vama ovdje. I DVOJICA ljudi su zvali da se bune zbog mojih izjava dok sam pricao (osam minuta). Poslije toga sam najavio Ramba, njegovo normalno kolo, tad su nazvala TROJICA da se bune. Kao jel nekom zao sto je ubijen Djindjic? Uzas... Ne znam, Daddy, to razocaranje nakon putovanja postaje pravilom, mada... Ne znam... Usud i teritorij... Moze li opredjeljenje ista promijeniti?
Danas su mi 100 puta prosli dijelovi iz "Casa anatomije" od Danila Kisa o nacio
vlado 17.03.2003 u 18:16:27 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
FILIP: Rambov live album ima jedan CD i zove se: "Bolje jedno vruce pivo nego cetiri ladna" i ima dvije bonus pjesme, sa novoga albuma koji se pojavljuje za mjesec-dva... Odlican live, jedan od najboljih.
I za kraj: gdje je sniman album? U SKOPJU!
A ljudi i dalje razmisljaju o nekakvim slucajnostima... Moj Daddy, VEC smo u busu...
johnnykola 17.03.2003 u 18:35:53 profil autora
sta je bilo!? reci!
legendo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

p.s. sagradite most bez kraja, most do moga zavicaja!!! nikola, nikola, nikola!!!!
p.p.s. to sa snovima i mene fascinira. narocito ona fora kad u istim pricas s nekim tebi jako bliskim, a 'vidis' ispred sebe potpuno nepoznatu facu.
waiter in his 60s 17.03.2003 u 19:40:13 profil autora
"Malo da odgovorim Waiteru, oko ove fascinacije: ne radi se o fascinaciji..."

ja sam samo komentirao ono dinarovo
"ili su genijalne individue ili su zadrti do jaja", nemam ništa ni protiv srbije ni
protiv nostalgije
vlado 17.03.2003 u 19:49:59 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ma znam, dobri moj Waitere, samo sam komentirao te floskule koje nas okruzuju i predrasude koje imamo. Mislim pritom i na sebe. Kao sto rece Rambo u pjesmi "Predrasude" sa live-albuma:

"Crnogorci su lijeni,
Bosanci su glupi,
Slovenci su skrti,
a mi iz mijesanih brakova,
mi smo najgori...."

PRESTANITE S TIM LEGENDAMA, WAITER JE JEDINA PRAVA LEGENDA OVOG SAJTA. ;)))
waiter in his 60s 17.03.2003 u 21:51:49 profil autora
nemoj me kovat u zvijezde, i ja sam pun
predrasuda ( osobito prema janezima, nabijem
im njihov sadni krof v levo črevo! lol )

P.S. A DA DRUGI PUT NAJAVIŠ DA ĆEŠ BIT
NA RADIJU, A?
Filip 17.03.2003 u 23:00:42 profil autora
aha! :) onda znam koji je taj koncert.. bio sam u dvorani :)
na makedonskom trzhishtu ovaj album je izasho kao dupli CD.. pa zbog tog je bio ovaj nesporazum. :)

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
vlado 17.03.2003 u 23:16:47 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ma moj Waitere, da najavim, sta? Koga? Te tamo... Jooooooooooooooj boze...

Izmjenio - vlado u 20.03.2003 13:31:42
daddy 18.03.2003 u 00:21:16 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
dovla, slušao sam te na stojedinici. slušam, i mislim si - to je on!
vlado 18.03.2003 u 00:35:55 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Znas, ima jedna gadna zackoljica kod izreke: "Ne bacaj bisere pred svinje..." a to je nastavak: "... jer vratit ce se i izjesti vas." Pise u Bibliji. Dam se nagovorit na takve stvari, necu vise.
electro cute 18.03.2003 u 11:33:41 profil autora
vlado legendo!
nisan bija na sajtu već pet dana i sad sidnem i čitam i čitam i čitam i mislim si pa ja ovog tipa poznajem pa koju ja jebenu sriću imam.
ma nema te cili svit!
e i moran ti vratit dilana doga pročita san ga jedno petnajst puta. a nadam se, bogme, da ćeš posudit i nešto od tog novog.
ja ti na žalost ne mogu ništa posudit jer, pazi ovo, jedan od najgorih dana života. jedna jebena poplava podruma uništila je zbirku koju smo ja i otac skupljali sve do moje dvanajste godine. sve brojeve ikad izašle u yu i hr alan forda, mikijev almanah i zabavnik, stripoteka, princ valijant, bonelijevi stripovi-stari voli junake-teksa i zagora, ja antijunake-dilana, mister noa,natana, nika rajdera. a obojica volimo marti misteriju. nestali su i marvelovi srtipovi na engleskom slani iz amerike, gaston albumi, konan varvarin i tako dalje i tako dalje...suze su mi tekle na lice, koje je to blago bilo...
šteta da se papir tako lako uništi.
vlado 18.03.2003 u 14:37:50 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Cute, blento blentavi, Dilan je bio poklon, posto sam ja najnetalentiraniji kolekcionar na svijetu, a ti si rekao da to volis, pa sam donio onda u sedmicu...

Jebote, sta kazes, otislo je sve niz rijeku, kakva steta... Evo, zabolilo me... Majke mi, mogu misliti kako ti je, ja sam u BL morao ostaviti pun podrum novina, stripova i ostalih adiktiva. Ko da sam ostavio, ne znam, psa ili kucnog ljubimca. Ali, nema razloga za plakanje, vidicemo se, a utjeha je tako jednostavna stvar, samo treba biti dobre volje... Dakle, nadjemo se, pa da ti dam ovih nekih stripova, da ti bude lakse. Glavu gore... Ali, obecaj da stripove vise neces drzati u podrumu... ;)

I ne brini, izgubio si stripove samo na papiru, ali oni su zauvijek u tvojoj glavi...
Za primjer:
Branko Djuric Djuro je ostao bez SVEGA u Sarajevu. Shvacas, vise ne postoji nijedna njegova slika kad je bio mali, nijedan skec, nijedna epizoda Audicije i svega onog sto je radio. Apsolutno nista. Pa evo, sta mu fali?
Znas, Kjuti, u zivotu sam skonto da kad "bjezis" /shvati ovaj bijeg kako god oces/ UVIJEK odlazis samo SA VRECICOM U RUKAMA. I najbitnije je sta je u njoj: ja sam u Zg dosao sa Ilicevim ilustracijama, Azrinim albumima i skecevima Nadrealista... Kesica se u medjuvremenu popunila sa jos par stvari /albumi Pipsa, Biukovicevi stripovi, druga veleslalomska voznja Janice na Olimpijadi itd./
electro cute 19.03.2003 u 10:40:51 profil autora
e pa HVALA TI!
neću više ništa držat u podrumu.
da ja imam sriće što ajmo reć ne bježah od nikud, al rodbina mi je bježala, teta i tetak iz jednog malog mjesta u biogradskom zaleđu koje je spaljeno do temelja.
došli su bez ikakve vrećice, bez apsolutno fakin ičega. samo što je ona u trbuhu nosila malo djetešce. i kad se denis rodija zaboravili su na sve ono što je ostalo za njima, on im je bija najvažniji. i vratili su se i sad im je dobro.
šta ja znam?

a sa tim stripovima, tragedija je šta san još bija mali, s 12 godina mi je bija napor čitat valijanta, nema onih oblačića i slično, a bogme i alana forda ne možeš skužit jednako s 12 i sa 19 kaj ne? nisam ni ja dobar kolekcionar, pogotovo papirnatih stvari, neman doma knjige na kojoj nema fleke od čokolade ili soka ili kakaaaa ili šta ja znan čega. al stvarno ti hvala na dilanu, ju ar d men