Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
daddy 13.10.2002 u 19:37:47 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
vidim da se razvila diskusija o adekvatnosti kazališta za naše koncerte. ništa novo neću reći kad kažem da smo na neki način sve intimniji, "manji" ako hoćete. ne osjećamo da nove pjesme (ma, već je "bog" bio takav)mogu disati u dvoranama i za mase. interesira me što predlažete, kako i gdje bi nas voljeli gledati? zašto vam je strano sjediti na koncertima? zar je pušenje takav faktor da ne bi došli na takav gig? a da možete fumati, da li bi vam sjedenje bila tlaka? ovdje na forumu ima ljudi iz raznih gradova; predložite neki place iz vašeg mjesta (gdje su bili koncerti, a može i gdje ih nije bilo, al bi vama bila fora).
budite sigurni da mi *ebeno razbijamo glavu gdje predstaviti album, varijanti je jako malo. isto tako, sigurno je da nećemo nastupati u lokalnim diskačima, a bogme ni u dvoranama (ne bi nas nitko ni zvao).
slušam pametne savjete....
lollipop 13.10.2002 u 21:27:55 profil autora
Ja sam iz Zagreba, pa nemam pametni prostor za predlozit, ali zelim iznjeti sljedece (dakle, svoje misljenje):
Mislim da nije problem u pusenju kad su kazalista u pitanju (barem meni koja sam ionako zakleti nepusac :) ). Bila sam na koncertu u Gavelli i tada shvatila da pipsi definitivno tamo ne spadaju. Zato me sljedeci nastup nije zanimao. Nije bit ni u pjesmama ni u masi. Meni pipsi ne spadaju ni u veliki prosor (tvoj takozvan za mase). Stvar sa sjedenjem je sljedeca: radi se o glazbi. Dakle, zivom bicu koje se giba, koje te nosi, koje te ispunjava osjecajima. Naravno, moze se postaviti pitanje zasto onda na klasnicnim koncertima nemamo potrebu ljuljat se u transu, ne znam, palit svijece? Iskreno, sad sam i sama sebe uhvatila. Ne znam zasto je tako, kada gledam npr. Lovru Pogorelica ili Maksima Mrvicu, ja ionako najradije zatvorim oci i prepustim da melodija preplavljuje moje tijelo, koje u tim trenucima sjedi, dakle nepomicno je. Da, mozda je stvar u tome, tamo nema rijeci, nema tekstova, da Pogorelic propjeva mozda taj trenutak koji spaja glazbu s mojim zatvorenim ocima bi bio razbijen. Jer rijeci (text) dodatno ulijeva snagu u glazbu, dodaje novu dimenziju i ona je neminovno drukcija, ona dakle i vokalno poziva na neki pokret, sada...eh, da, postoje i zborovi... ali tu je i dimenzija ritma. Ritam te vuce, ne da ti da sjedis, uostalom rock'n'roll je nastao na osnovi jazza i bluesa, a ti pak vuku porijeklo iz Afrike, a tamo kad ima ritma bome se i plese.
E, sad vec umirem od smijeha na ovo bljezgarenje, ali ono, moja poanta je da bi ja pipse najradije vidjela u nekom manjem, intimnom prostoru (i to zatvorenom) koje definitvno nije kazaliste, ali ima dobru akustiku da se taj prostor fino ispuni svakim tonom. (Npr. nesto slicno Ksetu ili Pauku). Basta!
simon 13.10.2002 u 21:39:49 profil autora
Da je Rijeka stvarno u k*#cu mjesto za održavanje koncerata bendova profila Pipsa, to ti je, daddy, vjerojatno poznato.
Da Rijeka doista nema niti neki 'skriveni biser' prostor, te da koncertne (a i ostale, nazovimo, kulturne aktivnosti) gotovo da i nema, to je općepoznato.
No, znam da ti nije poznato da je valjda (a ovo stvarno nije subjektivan dojam) najbolji/najkvalitetniji koncert koji Rijeka (ni)je vidjela upravo gig Pipsa 25.03.2000. u Hrvatskom kulturnom domu na Sušaku (Fenomenalan Dan tour). I znam da reakcija publike gotovo nije ni bilo, ali pazi, ta ista publika (ja prvi) stvarno nije vidjela koncert takvog kalibra/teatar ugođaja nikad u svom gradu, što ne umanjuje feeling i naše super uspomene na taj gig. Što želim reći je da vjerujem da bi mimoilaženje Rijeke na predstojećem touru bilo pušiona za obje strane, a jedan dan 2003. u HKD-u mogao bi stvarno biti FENOMENALAN. Toliko.

Izmjenio - simon u 13.10.2002 21:44:38
jelena 13.10.2002 u 23:07:59 profil autora
kod nas u b.luci pipsi jos uvijek nisu bili, ali se nadam skorijoj posjeti. eh, da bar... uglavnom, moje je misljenje da su pozorisne sale veoma prikladna mjesta za dobar nastup (barem ja to tako zamisljam). prije par godina sam bila u nasem 'narodnom' na koncert-predstavi glumacke grupe iz bg, 'the kuguars' (neznam da li ste culi za njih, izdali su dva albuma, vise kao neka parodijasmijurija, ali bolji od mnogih 'pravih') bilo je fenomenalno. nezaboravno. sala je bila prepuna, neki su stajali, neki su sjedili, a ja se sjecam da sam se jedva suzdrzala da ne ustanem. to je a-dre-na-lin! valjda to i daje car, da smo svi stajali i plesali, bilo bi sto posto drugacije. podrzavam koncerte sa 'sjedecom atmosferom' i nepusenjem. sad znam sta cu pozelit u ponoc na novu godinu - 'pipse u narodnom'. posjecenost??? mislim da bi uz plakate po gradu i finu najavu, posjecenost bila itekako dobra. sto se drugih prostora tice, tu je sportska dvorana - definitivno prevelika; jos jedna manja dvorana - neuslovna; diskoteke - ne, ne, tu se nezna ni ko pije ni ko placa; 'djecije pozoriste' - kad bi vec bilo pozoriste, onda bolje narodno; ljetna pozornica na tvrdjavi kastel - prilicno dobro mjesto, ali za vruce noci... pa, dodjite nam.
ZeeK 14.10.2002 u 00:51:36 profil autora
kakvo je sad ovo podilazenje publici :)

prvo: ne pusim i prvi put cujem da bi zabrana pusenja nekoga tako puno zasmetala
drugo: gig mi je nekako strana rijec, tako da se drzim 'koncerta'

nego, sto se tice kazalista, koncert u Dubrovniku (kazaliste marin drzic) bio mi je i ostao apsolutni br .1 koncert ikada sto se tice kvalitete samog nastupa. sjednes, slusas i uzivas, uzivas, uzivas. sto je mislim i bio cilj cijele turneje: uzivanje u glazbi. meni je to bilo eurosuper za 5. nesto potpuno novo, sto daje priliku da pjesme dozivis na novi nacin i volio bi to ponovit.
isto tako bio sam recimo na koncertu u disku 'odisej'... ljeto '98, vrijeme freda. i to je isto bilo fenomenalno, ali fkors, na drugu bazu...stari pipsi, stare pjesme i skaci! ... a ako se misli opet radit turneja sa ciljem predstavljanja novog albuma (+ mafija i pjevac b&s :) definitivno kazaliste. ako se misli odrazavat koncerte sa novim i starim pjesmama, lazareti su savrsen izbor.
u zupi, na mjestu gdje se odrzava(la) puntizela bi bio odlican ljetni (veseli) koncert na otvorenom.
naso bi se jos neki becki prostor, ali treba malo vremena za razmislit.

u dubrovniku ove godine,od koncerata vrijednih spomena: bili su pipsi za novu i urban 2 puta u kaficu dje stane u vrh glave 100 ljudi. sto me dovodi do zakljucka: bilo dje , samo svirajte!!!



zbrkani mind flow, a?

Drink in peace
tristam 15.10.2002 u 10:22:54 profil autora
svakako bih volio da opet pipsi dođu u recimo dj. kaz. u osijeku. na prošlom nisam bio. svakako podržavam to da nastavite s kazalištima. i da dobro vam odgovara ta intimna atmosfera.
dju 15.10.2002 u 11:15:58 profil autora
U Gavelli sam bila sitno razočarana, prvo zato što se tada popularni Gonzo nasadio ispred mene i dominirao mojim vidnim poljem (još je imao neku pernatu jaknu koju je meljao po rukama, papak), a drugo zato što sam ranije preslušala album, pa me silno dizalo slušanje uživo, a frustriralo me što ne mogu plesat. U Kerempuhu mi je bilo puno bolje, baš je bila fina domaća atmosfera, ko da smo svi u Ripperovoj velikoj dnevnoj sobi. Jedino je blago iritantna bila Anđa. Ali svirka je bila tako dobra da ju ništa nije moglo zasjenit. Sjećam se da me tad smetala činjenica da su Pipsi tek mali hrvatski bend, na margini domaće estrade, na margini Europe, da bi iz neke podzemne garaže u predgrađu Londona puno brže stigli na naslovnice renomiranih glazbenih časopisa, nego što će u nas stići u plejere više od pet-šest tisuća ljudi.
Da, fakat je to najmanji veliki bend na svijetu.
zumbula 15.10.2002 u 13:48:38 profil autora
Nažalost bila sam bolesna kad je koncert bio u Gavelli a na putu kad je bio u Kerempuhu. Ne znam kako bi bilo u ZKM u. Bila sam na dva Josipina koncerta i jednom kad je gostovala poljakinja Ana Pekoslawska čini mi se. Zvučalo je fantastično.Prostor je skroz ok.Kaj se tiče pušenja nema beda(bar se nadam) .Možda bi bilo bolje da frižider s cugom premjestiš u gledalište i slušalište.Samo bilo bi se ipak dobro malo drmuckatu ritmu. Ne znam Skuc je ok ali je zagušljiv.A Tvornica? Pa da sedimo ko za premijeru spota Dan mrak.Nekak mi Zkm i Tvornica najbolje odgovaraju.
linda 15.10.2002 u 22:07:52 profil autora
moj glas ide tvornici...idealno mjesto..
dju 16.10.2002 u 09:09:07 profil autora
Tvornica, fakat. Ono u prosincu prije dvije godine bilo je skroz prihvatljivo. Meni je i Svadbas pasao, mada su ljudi vrlo mlako reagirali na njih. Bed s Tvornicom je što ima očajnu ventilaciju. Načula sam da su ovog ljeta nešto napravili u tom smislu, ali to na Predinovom koncertu nisam osjetila. Nije ni ZKM loša ideja, ne znam samo koliko su Ripper i čika Šnajder dobri.
Filip 19.10.2002 u 01:05:36 profil autora
I ja mislim da je kazalishte bash super ideja. Bio sam na par koncerta u kazalishtu. Neznam.. nisam bash struchnjak za te stvari. Ali u kazalishtu se stvara malo intimnija atmosfera, nego u velikim dvoranama.
Znam da je ovo izvan teme, ali htio bih pitat Rippera. Bash me zanima dali bi Pipsi nekad uradili projekat kako shto je bila ona stvar Metallica & Symphony i to svirat u kazalishtu.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
trixy 21.10.2002 u 15:16:57 profil autora
ma kakva Tvornica, zagušljivo, vruće, loš sound. STO PUTA glas za ZKM!!!

psst. isto toliko glasova za fližider u gledališču
motorcycle boy 26.10.2002 u 23:32:14 profil autora
kazalište je sjajna ideja ali....
koncert nije samo glazba. koncert je glazba+cuga+druženje i po mogućnosti koja cigareta. mislim da bi me pipsi previše pukli da izdržim bez imalo nikotina. da čujem pipse uspio bih se savladati. što se tiče prostora, svaki put kad sam u našem kazalištu ( tj. virovitičkom) razmišljam kako bi super bilo da pipsi tu zasviraju. nadam se da će mi se želja ispuniti.
Hadzo 21.11.2002 u 16:42:36 profil autora
Majstore, dolje u osjeckoj pripizdini je situacija za koncerte katastrofalna. Ali, uzevsi u obzir kako je dobar bio koncert na turneji Fenomenalan dan u djecjem kazalistu, evo, moj je prijedlog da svirate tamo. Studentski centar nije bio los prostor, ali tamo su sad seljaci, narodnjaci i svadbe, a ostalo je pizdin dim. Mozda bi mogli napraviti i neki manji komorni koncert u osjeckom klubu mladih, vise onako, da popularizirate to mjesto. Sto mislis?
daddy 21.11.2002 u 18:20:08 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
paa, prestar sam ti ja da bi POPULARIZIRAO neko mjesto. a i preskupa smo produkcija. kaže yaya - ovisi kakav im je FOND za popularizaciju. znaš, mi ti živimo od toga.
Hadzo 22.11.2002 u 13:32:47 profil autora
Ha ha ha...Bojim se da im je fond za popularizaciju tanak, ali nikad se ne zna...
S druge strane, sto vecu produkciju imas, to ti se vise smanjuje izbor lokacija za svirku. Cak je i u Zagrebu to postao problem...
daddy 22.11.2002 u 19:22:25 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
naravno, zagreb je poseljačen seljačinama seljačkim i stid me što si u pravu.
dinar 28.11.2002 u 22:49:24 profil autora
Za rijeku predlazem definitivno HKD! Siguran sam da bi bio dupkom pun, a i kvaliteta prostora mi se cini ok. Uostalom, tamo je jucer bio Rundek, pa njega se treba pitati...
U zg? Kerempuh? MOzda ipak nesto vece...
dinar 28.11.2002 u 22:49:28 profil autora
Za rijeku predlazem definitivno HKD! Siguran sam da bi bio dupkom pun, a i kvaliteta prostora mi se cini ok. Uostalom, tamo je jucer bio Rundek, pa njega se treba pitati...
U zg? Kerempuh? MOzda ipak nesto vece...
caki 18.12.2002 u 20:45:49 profil autora
dinamov stadion... ummmmm, uhh, hmmm... :))

ne u zagrebu definitivno Balkan kino (Europa) ili HNK (onak ko GNR u NR), ali brijem da nema sanse za to jelda?
duh 20.12.2002 u 18:46:35 profil autora
Podrumska scena Zvonimir Rogoz HNK u VŽ jedno je od boljih koncertnih pozornica u HR.
duh 20.12.2002 u 18:48:44 profil autora
Isto tak, u "Rogoz"-u se za vrijeme koncerata unatrag cca 1 godine više ne puši!
:-)