Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
oak 10.10.2002 u 18:54:47 profil autora
Kako gledate na rođendan (i prigodne koncerte) Novog vala, što vas fura i što čini tužnim, a na što i ne obraćate pažnju?

Umrla je Margita. Branimir prevodi još težu knjigu od Ilijade. Srđan već šestu godinu radi na prvoj samostalnoj ploči. Ostatak živih nešto i svira. Pastir, demagog i mag nam dolazi koncem listopada.
oak 10.10.2002 u 18:57:34 profil autora
puno ime ove teme je
Novi val xx godina poslije (život nakon života)
simon 10.10.2002 u 22:54:30 profil autora
Nasreću, ja sa svojih 14 kuki nisam slušao novi val, nego se odvaljivao (onako kako se to samo sa 14 može) na Fred Astairea.
Ali, ALI, moram priznati da mi je Treći svijet Haustora i dan danas tu i tamo u plejeru, pogotovo u ove jesenske dane, dakle hoću reći da je to GENIJALNA PLOČA (s obzirom da sam rođen otprilike kada i ta ploča, moram priznati i to da mi je ona i jednini razlog zbog kojeg bih umjesto one riječi na početku texta eventualno napisao 'nažalost').
jelena 12.10.2002 u 18:16:07 profil autora
s tim pastir, demagog i mag mislis na...? nije valjda?!
oak 12.10.2002 u 19:26:30 profil autora
??
jelena 12.10.2002 u 20:59:35 profil autora
reko, na koga mislis? ko vam to dolazi krajem mjeseca?
oak 12.10.2002 u 23:23:12 profil autora
ne volim doslovnosti, ali kad već pitaš; goran bregović (i bend za vjenjčanja i sprovode)
jelena 13.10.2002 u 12:01:33 profil autora
pa da, on stize i kod nas, mislim dan nakon zg-a. zalosno je to da on ogromnom broju ljudi igra facu. ma, kic i sund. u najboljem slucaju, na granici uskusa. prilicno lose. lose, lose...
sto se novog vala tice, bilo jednom i proslo. sumnjam da se moze sta ponoviti ili vratiti. taj fenomen cinili su i ljudi i cijela bivsa drzava, poredak, uredjenje, klima, polozaj, socijalni, geografski, u vremenu i prostoru. i ovi sto sada rade, nisu vise isti i ne trebaju ni bit (sto je i normalno). izdvojila bih azru i haustor. od jos uvijek 'zivih', vlada divljan.
sally 13.10.2002 u 13:35:40 profil autora
pa slusaj, ne mislim bas tako. prije dvadesetak godina tu je prodavao zapad, a sad zapadu prodaje istok. mudro. ne mislim bas da je kic, nekad davno sam slusala dugme,(ne moze mi niko rec da je to bezvrijedno) novije stvari sam cula, u italiji (vjerovali ili ne) pravilnije izgovaraju "goran bregovic" nego r.e.m.
ono sto je u glazbi covjek napravio je veliko, ma koliko god ti on lezao ko covjek ili ne.
to je vec drugi par postola.

sta se tice azre, to je bend za koji bi dala obe ruke i noge samo da ih cujen uzivo. jebiga, ja san mlada.


Izmjenio - sally u 13.10.2002 13:46:18

Izmjenio - sally u 13.10.2002 13:54:53
jelena 13.10.2002 u 17:35:36 profil autora
dobro, mozda te rijeci kic i sund zvuce pomalo grubo... dobro, rekla sam 'na granici', to je moje subjektivno misljenje... drugo, ovo sto sada bregovic radi nije ono sto je radilo 'bijelo dugme', tako da sam bacila komentar samo na ove njegove uratke sa orkestrom za vjencanja i sahrane. super je ideja uzeti muziku iz naroda, fino je uradit, prilagoditi ljudima i izaci u svijet i povrh svega, uspjeti u tom. kad su se 'pojavili', bili su mi face, ali svremenom nekako kao da vuku ka neukusu. sta znam... forsiraju malo cudan 'melos'. otisla bih na koncert 'bijelog dugmeta', ali na ovaj ne.
zumbula 14.10.2002 u 10:48:09 profil autora
Nemam ništa protiv da se Stublić ponovo uključio u naš život.Veseli me.U škripcu su mi bili jedni od dražih bendova kao i Videosex.Zagrebački bendovi su se povukli a Beogradski prorjedili.Nema velikih ljudi El. Orgazma i Ekatarine.Nemam ništa protiv ponovnog okupljanja bendova iz osamdesetih. Bila sam na Bregovićevom zadnjem koncertu u Domu sportova.Solo.Nikom od mojih frendova se nije davalo toliko para za njegovu glazbu. Što god rekli i pričali on to radi jako dobro. Od zbunjene face finog dečka koji bi radije bio zaštićen nego štitio(ako je i gluma dobra je) do isprobavanja raje i raspoloženja svirati Kalašnjikov ili ne kao ima jedna pjesma ali ne znam dali da je sviram do njegove zaštitnice koja ga prati do stagea i natrag(Alka Vuica). Sve to ima nekog smisla i izgleda zvjezdasto.Balkanski cirkus.Kič? Možda ali za mene kič nije uvijek predznak za nešto loše.Nikad mi se nije sviđao on kao čovjek no koliko je to važno za ono što radi.Oak to si fantastično napisao demagog čoban i mag.
dju 14.10.2002 u 12:05:58 profil autora
Sjeća li se tko emisije na TV Beogradu "Hit meseca"? Vodila ju je Dubravka Marković - Duca, jedna neprivlačna autoritativna ženska. E, meni je ta emisija zapravo bila jedini ozbiljniji kontakt s glazbenom produkcijom bivše države, ako zanemarim dragu sestru koja je donosila kasete Azre, Lačnog Franca, Video sex, Idola itd.
zumbula 14.10.2002 u 13:19:18 profil autora
Kako ne Hit meseca Duca je obožavala Bajagu favoriziraala Lake Pingvine bilo je tu dobrih stvari Dado Topić i Slađana Milošević je gledalo se to.
jelena 14.10.2002 u 13:41:21 profil autora
kud spomenu lake pingvine. buahahahahahahaaa. onaj promukli glas i 'ti si prava sizikaaaaa, ljubav je u ocimaaaaaaaaa i na usnamaaaa, punim osmehaaaaaaaa u-ooo, nasa si ljubimica ti....'. bas su face! ha-ha.
dju 14.10.2002 u 18:20:50 profil autora
Ej, sad sam se sjetila Olivera Mandića... Meni je taj tip unio razdor u obitelj, sestra i ja smo poludjele za njim, a ma i ta su bili rascijepljeni između užasnutosti njime i razočaranosti u nas dvije. Iako su mi sve njegove pjesme drage, sad bih najradije čula onu: "Slobodan i svoj, od tebe odustao, ispočetka krećem sad..."
Ima li netko Olivera Mandića? Sprženog, oriđiđi, kako god?
jelena 14.10.2002 u 19:26:36 profil autora
e, dju, neka kuca iz bg-a izdala je skoro kompilaciju olivera mandica, ima bas dosta pjesama, pa kad prvih puta budem dolazila u zg, dobit ces... ko ceka doceka!
dju 14.10.2002 u 20:11:46 profil autora
Jeleno, u to ime potvrđujem onaj poziv na konak spomenut u Guestu, a povodom promocije žuđenih nam Drveća i rijeka
zumbula 15.10.2002 u 09:32:29 profil autora
Da Mandić je bio ok. Imam kazetu Dođe mi da vrisnem tvoje ime na njoj su sve stvari odlične.
dju 15.10.2002 u 11:03:03 profil autora
Zubuliću, gdje živiš?
zumbula 15.10.2002 u 13:35:15 profil autora
Knežija
vlado 25.10.2002 u 19:43:37 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Postoji nekoliko stvari koje su mi na umu kad mi neko kaze "Novi Val":
1. Ljudi koji organiziraju te jebene koncerte povodom 20-godina Novog vala, ne daju akterima istog da djeluju u Hrvatskoj! Usporedite sad ovo, sta bi radje: slusali Johnnyja i gledali izlozbu Mirka Ilica, ili slusali Padjena i gledali izlozbu Ivice Propadala? I Johnny I Mirko Ilic mogli su vec odavno djelovati u Hrvatskoj, da ovim domacim papcima nisu bili prevelika konkurencija... Ipak je najlakse reci da je Johnny poludio, a da je Ilic jugoslovencina! Znam iz prve ruke...
2. Kakav jebeni "tribute to Azra"? Tko ce svirati tamo: Jurica Padjen? Kako ga nije sramota uzimati na taj nacin pare od klinaca? Ako netko ne misli o Padjenu kao ja, nek poslusa par zadnjih albuma od istoimenog!
3. Jedan TRACH: Igor Mirkovic je, povodom snimanja dokumentarca o Novom valu, otputovao u Nizozemsku da poprica s Johnnyjem o nekim izjavama. Igor je gospodski zakucao na vrata, otvorio je Johnny, Igor je rekao: "Ja snimam dokumentarac o Novom valu, zelio bih od tebe neke izjave", a Johnny je rekao "Dobro!" i - zatvorio vrata!
4. Kako je moguce da Mirkovic dobije pare da ponovno tiska stare brojeve Poleta za potrebe snimanja jebenog dokumentarca, a sve ove godine u Hrvatskoj ne postoje pare za ozbiljnu studentsku novinu???!!!
5. Obiljezavanje 20 godina Novog vala na ovaj nacin je vazno koliko i pustanje starih utakmica Drazena Petrovica. Lijepo je to, ali, brale, vec je debelo kasno. Imali smo priliku izgraditi jaku glazbenu i/ili kosarkasku scenu, ali je proslo vec deset godina. Naprimjer, vise nitko ne pamti da je Cibona, u naponu snage, izgubila od Zadra onu famoznu odlucujucu utakmicu iz jednostavnog razloga - zbog tri tehnicke pogreske u toj zadnjoj utakmici nije igrao Mihovil Nakic... Sitnica koja pravi razliku! Jednom rjecju, izgubili smo kontinuitet. Ove dvije spomenute stvari: Novi Val i Drazen za ovu drzavu kao da nisu ni postojali. Govorim, naravno, o sistemu i o jebenoj INFRASTRUKTURI!

Sori, stvarno sam se razpizdio i raspiso, nek mi neko kaze da nisam lud...

Unaprijed hvala
Hadzo 30.10.2002 u 16:20:42 profil autora
Novi val je bio zakon, ako smo ikad isli u korak s recentnim dogadjanjima na svjetksoj glazbeno jsceni, to je bilo tada. Meni, kao starom rock freaku, takva obiljezavanja su cisto stvar nostalgije, prisjecanja na jedno drugo vrijeme. Slazem se, bez Stulica Azra nije Azra, bez Rundeka (ali ni Sachera)Haustor nije Haustor itd. Zato necu ici na Pozdrav Azri, koji ne predstavlja nista drugo nego Padjenov pokusaj da nam proda muda pod bubrege.
arhimed 09.02.2004 u 03:43:17 profil autora
par pitanja vezanih uz protagoniste novog vala:

- što je danas sa srđanom sacherom? je li taj čovjek uopće u hrvatskoj ili je odmaglio u neku drugu zemlju?
sjećam se da mu je album najavljivan još tijekom 2002. godine, ali još uvijek ništa tako da to meni djeluje kao urbana legenda.
- je li štulić ikada obznanio razloge odlaska u nizozemsku? čime se on tamo bavi? (mislim, od čega zarađuje?)

i, baj d vej, "čokolada" idola je jedan baš super album na kojem su spojili i pop i art. toplo preporučujem.
oak 3 09.02.2004 u 09:15:34 profil autora
srđan sacher je u zagrebu. prije nekog vremena (dvije godine ili manlo više unatrag)izašla mu je knjiga poezija "kargo kult". svoj prvi album još nije objavio, navodno da se to nitko ne usudi objaviti; ma slao sam mu neke signale, još u vijeme kad je dan,mrak bio samostalan diskografski, uz naš bend, tu je i svadbas, pa se sacher uklapao kao as na cenera,..ali nismo se nikad našli.

inače za one koji nisu najupućeniji srđan je svirao na kompoziciji narko, album bog. tu bi i dubravko imao što reći, jer je sa srđanom razgovarao više puta i tako to.

pričalo se da je sacher bio u boliviji, te da je doživio potpuno razočaranje tom zemljom, onom istom koja ga je nadahnula i furala, čitav niz godina. pouka; ponekad ne treba otputovati u sanjane krajeve.

srđan sacher je, kažu bio čvrsta ruka u svom bendu. pričao mi je santro kako je jedan dan otkrio, čitajući vikend (!!!),da više nije u bendu.

iz ovoh malo kockica može se slagati interesantan mozaik, naravno ako se ubace velike velike kocke u vidu pjesama koje je srđan sam napisao ili ih je napisao u partnerstvu s darkom rundekom.

bio sam vrlo mlad u vrijeme novog vala. pratio sam sve sa strane i ne iz prve ruke. neovisno što nisam bio tamo kad je srđan sacher stvarao povijest, za mene je njegov rad(a volio bi čuti demo neobjavljenog albuma)izuzetno bitan, blizak i onaj, koji je napravio ogroman utjecaj na ono što naš bend radi. često puta dubravka potežu za rundeka, a meni se uvijek čini da sachera treba spominjati isto toliko puta, možda i češće.
daddy 09.02.2004 u 09:59:45 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
mislim da branimir živi od socijalne pomoći. zadnje što je radio je prijevod "odiseje" gdje je vlastoručno kemijskom ispravljao tipfelere (stavljao kvačice na s,z,c) nakon štampe. radi se o dijelu koje ima 1000 stranica.
Gospodnetić 09.02.2004 u 10:40:14 profil autora
Škeljo, jesi nabavila Olivera Mandića?
Neki dan sam bio kod frenda i to se pustalo pa sam te se sjetio. Ima neku kompilaciju na cd-u, čini se dosta dobra, iako se moram ogradit i reć da ja i nisam baš u tome...
Da pržim!?!?
svinjče 09.02.2004 u 11:34:24 profil autora
mislim..
ak je neko bio pastir i mag novog vala to nikako nije bio goran bregović.
ak' sam dobro shvatila da bi pastir u ovom kontekstu bio predvodnik "stada novovalaca".
bio je to i ostat će zauvijek samo branimir johhny štulić
i da, živi od socijalne pomoći i od onog kaj zaradi žena mu nizozemka, iako ga na posebnom žircu u banci u zege čeka sva lova od autorskih prava prikupljenih tijekom proteklog desetljeća i kusur. koja prznica! stvarno je lud
nude mu silne pare za nastup u zagrebu, al' ne trza. šteta.
vlado 09.02.2004 u 14:33:01 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Nije steta. Tako treba biti.
Inace, nacuo sam da Stulic prevodi Ilijadu tako da radi akronime. Tako i pocetak kad se citaju pocetna slova daju pjesmu Balkan. E sad, ponavljam, navodno...

Inace, citam cijelu temu, interesantna je...

Mada me Mirkovic izivcirao, puknut cu to u Magazin, ne da mi se tu pisat. Ipak, sve mi se cini da je u pitanju SPRETNO, a manje sretno dijete.
Hadzo 09.02.2004 u 14:55:09 profil autora
Navodno je Škarica njega nazvao u Nizozemsku i rekao mu da mu na računu sjedi lova za reizdanja Azrinih albuma na cedeu, čega se prodala tona i još se uvijek prodaje. No Štulić ga je poslao u lijepi kurac, optužujući ga da su ga varali cijelo vrijeme, da ga još uvijek varaju, da mu ne duguju neke tisuće maraka već milijune itd. Bilo bi zanimljivo vidjeti koliko love čeka na tom računu, jer kad je Croatia Records prije nekoliko godina objavila top listu najprodavanijih izvođača tijekom devedesetih, Azra je bila na visokom 6. mjestu.
Filip 09.02.2004 u 21:47:18 profil autora
ovo sam već pričao vladi.
ljudi iz jedne skopske diskografske kuće su nazvali štulića da nastupi kako specijalno iznenađenje na njihovom festivalu.

organizator: čuj majstore, htjeli bi da dođeš u skopje i da budeš glavna zvijezda festivala.
štulić: ne bih mogao. nemam putovnicu.
organizator: ma sve je to u redu. sredićemo stvar da uđeš u zemlji bez putovnice.
štulić: stvarno ne mogu. već dužeg vremena nisam svirao.
organizator: ni to nije problem. dovoljno je da se pojaviš na stejdžu i publika će poluditi.
štulić: ne mogu. nemam putovnicu.

i to je bio kraj razgovora.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
vlado 09.02.2004 u 23:06:40 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Nije problem u parama, ha ha ha

Bas sam razgovarao s Majom Soljan, aktericom onog sto zovemo Novi val, i pricamo o Stulicu i o svima ostalim... Maja se uvijek smijeska...
"Kuzis, a taj Johnny, kako je on..."
"Johnny, ah, on... Dolazio bi na biciklu s nekom zelenom torbicom i gledao s prijezirom i gadjenjem na ljude ispred Zvecke..."
"Otkad?"
"Oduvijek. Oni su njega mrzili, a on ih nije podnosio..."
"Ko ga je mrzio?"
"Glavan i Batinovic."
"Stvarno?"
"Iz dna duse. Jebiga, frajer je bio zgodan, bio je poznat, otsviro bi 150 koncerata godisnje i jos bi im pokupio najbolje picke..."
"A, znaci, do toga je..."
"E bosanac, kak si glup. Uvijek je do toga."

Pa da, jebote, uvijek je do toga.