Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
electro cute 24.02.2003 u 11:05:12 profil autora
putova sam doma. puhala je bura i nisan moga na brač pa san osta u rođaka prespavat (koji je šminker, al je zakon tip, jedanput je dočeka jehovine svjedoke na vratima sa satarom u ruci i bolesnim pogledom u očima) i počeja gledat dve kule na diviksu. ugasija na pola filma. kako su izmasakrirali knjigu, jebote. ja to nisan moga gledat.
i dođem ja u zagabriu i prisilim se pogledat to čudo. film maestralno režiran (iako ima pun kurac greškica al jebiga, velik je to, po obujmu, film). scenarij loš, loš do bola (što i nije čudno s obzirom da su ga radila petorica ljudi) ja ne znan kako su cristopher t. i guy gavriel kay pristali surađivat s ekipom. ja bi ih posla u kurac.
nervira me šta su od elronda napravili negativca, od gimlija klauna a faramira su prikazali...ma u kurac.i najgori, najholivudskiji, najpatetičniji dio u filmu kad samwise drži onaj antiratni govor u osgiliathu, i onda faramir shvati kako je bio u krivu.ma mrš u pičku materinu, nekulturna bagro. sve, ama baš sve će uništit kako bi se zaradilo.
trixy 24.02.2003 u 14:41:03 profil autora
ma nema veze, sve to skupa taaaaako lijepo izgledaaaaa...

slažem se! kad režiser krene sa svojom vizijom, to nikad nije to... ja sam zahvalan samo na činjenici da se netko odvažio ekranizirati tu knjigu.
vlado 24.02.2003 u 16:04:52 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ja sam film shvatio onako, vrlo folklorno... Sve super izgleda, ali jednostavno je drugi medij - drugi medij. Film ti ne moze dati ono sto i knjiga, i obrnuto, pa ni ne ocekujem nesto spektakularno... Svi smo mi U GLAVI napravili puno bolji film od Jacksonovog... Samo, jebiga, nisam jos nasao adekvatan projektor...
radovan 3. 24.02.2003 u 19:24:27 profil autora
nisam čitao knjigu, i nisam freak sto se tice tih stvari, i film mi je osim vizualnih efekata čisto sranje! previše tih bitki i govana, ne znaš ko pije ko plaća. prvi dio mi je puno bolji
trixy 25.02.2003 u 09:04:39 profil autora
radovane, ja sam knjigu čitao 3 puta (do sada) pa ni meni baš nije bilo najjasnije tko je tko od ljudske rase. lakše je s orcima - svi su negativci.
film mi je ipak posložio neke stvari, bez obzira što se nisu držali knjige ko pijan plota.
lollipop 25.02.2003 u 10:59:15 profil autora
knjige me buraz ko malu tjerao da citam, nisam sigurna da li sam ih ikada do kraja procitala tako da se puno ni ne sjecam, ali film mi je bio stvarno prekrasan, kad je bio gotov pitala sam - zar vec?, bilo je nekih detalja koji su bili bezveze, ali u cjelokupnoj slici nije me smetalo. jednostavno kada to gledas na velikom ekranu (a to je neizostavno!) ne mozes ne ostat osupnut fotografijama, a i konstrukcijom cijelog tog svijta. toliko sam bila razdragana filmom da sam ga odmah htjela ici ponovno gledat, a dosta sam odgadala gledanje bas zbog borbi koje inace mrzim. ovdje skoro pa ih nisam ni primijetila (smjesno, znam). nakon filma sam odlucila da od sada hocu gledati samo takve, bajkovite filmove, s vilenjacima i osamljenim gradovima velicanstveno krhko-snazne arhitekture. a naravno, dalo mi je i povoda da ponovim knjisko gradivo za koje sam uvjerena da ce biti sto put bolje (tako je nekako uvijek s knjigama) i jedva cekam!
electro cute 25.02.2003 u 11:08:18 profil autora
ja nisam ni govorijo o problemima prebacivanja iz medija u medij. mislim da je svak ko je pročita knjigu (dječice draga ovo je jako ozbiljna knjiga, samo zato jer se u njoj pojavljuju bajkovita bića ne znači da nije ozbiljna, psihološki profili nekih likova su izrađeni tako da bi se dostojevski moga sramit sa svojim raskoljnikovim-pa jeste vi vidili goluma!!!) ima svoju vizualizaciju. al mene jebe šta se minjaju djelovi jako bitni i za daljni razvitak priče.JA GOVORIM O JEBENOM OBEZVRIJEĐIVANJU!!! najbolje knjige (o da ovo je totalno subjektivno) dvadesetog stoljeća. tolkien je, po scenariju, ispa gotovo petparački pisac. a nije. jebiga tip je napisa dva vilenjačka jezika, s gramatikom i svim ostalim pizdarijama. izmislija povijest, mitologiju i predaju, ciliu povijest svijeta...ma goni sve u kurac, film je dobar kao film, kao adaptacija knjige je očajan.
trixy 25.02.2003 u 14:06:23 profil autora
tu se slažem s tobom!

dijalozi su očajni, podsjetili su me na kretenske dijaloge iz lukasove sixologije starwarsa
vlado 25.02.2003 u 14:50:10 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Sixologija, lol!

Dijalozi su diskutabilni, samo to je, ono, imas 24 slicice u sekundi i... dovidjenja! Ogroman limit, nenadoknadiv previse... Da ilustriram, kad promatras ekraniziranje stripova, imas problem kojeg ne mozes bas najjasnije definirati, moze se pogoditi i atmosfera i glumac i kostimi, ali opet to nije to... Vrlo vrlo nejasno... A zapravo se samo radi o jednoj maloj sitnici - trajanju kadra... U filmu 24 slike u sekundi, a u stripu - koliko hoces. I gotovo... Nema pomoci, mozes snimiti bilo sto, ali je, na kraju krajeva, neuspjeh. Npr. crtani film o Talicnom Tomu je - groteska. A covjek je faca i po...
Malo mi je bad od te medijske standardizacije.. I od ubijanja nijansi percepcije (ovo mora da sam negdje cuo)...
electro cute 26.02.2003 u 10:55:53 profil autora
jedinu dobru, pače odličnu, adaptaciju stripa je, po meni, napravija tim burton sa batmanom. i to zato jer je stvorija totalnu gothamsku atmosferu. a kad govoriš vlado, o taličnom tomu, tu se apsolutno slažem da je crtani groteskan. neke epizode asteriksa su mi ok (animirci) a neke su mi smeće.problem je, totalno problem, to prebacivanje.
jel ko čita oriđiđi tolkiena, na engleskom. koji je to stil, majke ti! moderni engleski jezik, sa srednjovjekovnom konstrukcijom rečenice. genijalno. njegov izraz je fantastika. to se čak i na filmu može čut, npr. kad gandalf reče theodenu his death is not of your making. kako jako!uh
markos 26.02.2003 u 11:47:14 profil autora
Meni se film dojmio svojom grandioznoscu. Cijeli svijet mi je fantasticno prikazan, animacije i efekti su mi super, rezija solidna. Knjigu nisam citao, ne znam zasto, nikad se nisam natjerao da to procitam. Recimo, to je uz Alicu u zemlji cudesa i Pipi Duga carapa jedna od rijetkih knjiga koju nisam procitao do kraja:-))) Naravno, govorim o vremenima kad sam gutao knjige, dakle, recimo do 20-te, sad nazalost jako rijetko citam knjige...
Ali zato gutam stripove, a vidim da tu ima ljudi koji isto vole stripove pa malo bezobrazne samoreklame:
www.stripovi.com

I da, i ja ne volim strip ekranizacija. Eventualno Burtonov Batman i eventualno Sam Raimijev Spiderman... Ali strip je strip i taj se feeling tesko moze prenijeti na platno, uostalom, tako je i sa knjigom, svaki medij ima svoja ogranicenja i zakonitosti.
zv 26.02.2003 u 13:57:51 profil autora
to do: svaš
ako smo se dogovorili da necemo previse daviti glupim isprikama i razlozima onda izjavljujem: JEBEN JEBENODOBAR FILM.
vlado 27.02.2003 u 11:15:11 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Elem, kolega mi jutros prica da je brojao stranice sa bitkama u "Gospodaru...".
Znate koliko ih ima?
DESET...
electro cute 27.02.2003 u 11:27:05 profil autora
da, to je točno
tolkien ne piše i onda je taj i taj prika zaboja mač gnjusnom orku među zube, i crna krv je šikljala na sve strane i prskala junake po njihovim blještavim štitevima...tolkien ne piše tako, piše drugačije al se bitka može osjetit kroz njegovo pričanje. kad ga čitaš možeš točno vizualizirat bitku, iako ne opisuje detalje, IMHO tip je legenda.
a čekaj tek treći dio, baš me zanima kako je sredija bitku pred minas tirithom, i veliku bitku pred vratima mordora, onu s orlovima.uh
Filip 27.02.2003 u 16:39:14 profil autora
zv, tachno! :)


On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
trixy 14.12.2003 u 11:22:34 profil autora
preporučam specijalno produženo dvd izdanje i dvije kule i prstenove družine!!!

ima toliko izbačenih i produženih scena koje toliko nedostaju u filmovima koji se prikazuju u kinu, da je ih je gušt pogledati.
dvije kule traju 3 sata i 25 minuta (bez odjavne špice, koja je nekih 15-20 minuta duga).
čak se u dvije kule opet pojavljuje boromir. kako, zar nije poginuo? eto, treba pogledati...
čak i moja omiljena scena u knjizi, kad šuma popizdi i pocmeka orke u bijegu iz helmove klisure je u produženoj verziji!
mljac.
dokumentarci na 3. i 4. disku su isto poslastica za sebe i objašnjavaju zašto su neke scene baš tako napravljene a ne doslovno preslikane iz knjiga.
Hadzo 15.12.2003 u 10:56:47 profil autora
Slažem se, ja sam si za božič prošle godine kupio Prstenovu družinu na 4 dvd-a a ovih dana isto ću učiniti sa dvije kule. Tolkienova knjiga je najznačajnije djelo 20. stoljeća u literaturi, film baš i nije (u svojoj umjetnosti) ali je jebeno grandiozan. Zapravo, GP je nešto poput Star Warsa, izvorne trilogije, ne ovih sranja od prije par godina, dio pop kulture koji se opire klasičnom vrednovanju filma po scenariju, režiji, glumcima, glazbi i milijun drugih sitnica. Treba ga gledati kao vrhunski pop proizvod današnjice. Može netko sad reći da je današnja umjetnost loša u usporedbi s onom od prije 10-15-20 godina, to je stvar za raspravu, ali GP je veličanstven ep koji nije niti mogao nastati prije 15 ili 20 godina. I vjerujem kako će imati ogroman utjecaj na film i umjetnost uopće, baš poput SW tijekom sedamdesetih i osamdesetih.
svinjče 15.12.2003 u 14:15:56 profil autora
mr.Peter Jackson je fakin' MC i zamislite si samo kak bi to zgledalo da je netko drugi radio trilogiju. filmovi su pregenijalni, dvd s ekstra dodacima i ja toplo preporučujem i nemrem dočekat povratak kralja.
trixy 16.12.2003 u 09:37:45 profil autora
kaže peter da razmišlja o snimanju hobbita!!!
ali tek nakon što sinimi king konga
electro cute 16.12.2003 u 12:04:27 profil autora
ja sam razmišljao kako bi bilo da je neko drugi radio trilogiju...na primjer JA! BILO BI JEBENO GENIJALNO ETO KAKO BI BILO!!!!ovak je samo dobro.blah!
peter jackson sucks.
sem toga trebo je radit seriju od dvajestpet nastavaka od sat vremena. joj kak me nervira ova komercijalizacija svega i svačega blah blah blah mrzim holivud iz dubine duše mrzim scenu na osgiliathu kad sam svojim proameričkim govorom otopi led sa srca faramirovog koji je u knjizi od početka gud gaj i upravo razlika između njega i brata mu pokojnog boromira daje jedan štih petoj i šestoj knjigi, a ovak su sve zasrali majku im jebem svima argh nngh i sve to.
i mrzim boyla jer je onako ekranizirao trainspotting. smrt!
sick boy 16.12.2003 u 15:20:12 profil autora
da, cijeli film je građen oko mcgregora.
fali onaj lovestory onog lika nemogu se sjetit kak se zove(slave Novu u stanu pa ga ona zove da je čeka na stanici. najbolji dio knjige.)
i
na kraju, opet ne znam kako se zove tip, kaže bivšem frendu koji je u bolnici da mu je ubio sina - pokaže slike, a to se zapravo mali igrao s bojom. genijalno
vlado 16.12.2003 u 16:05:55 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
"mrzim scenu na osgiliathu kad sam svojim proamerickim govorom otopi led sa srca faramirovog koji je u knjizi od pocetka gud gaj i upravo razlika izmedju njega i brata mu pokojnog boromira daje jedan stih petoj i sestoj knjigi"

a) "Faramir je odpocetka gud gaj"
MOLIM???? PA ONI (LJUDI) SU U TAKVOJ OPASNOSTI, DA FRAJER NE VJERUJE NICEMU NIZEM OD SEBE

b) "upravo razlika izmedju njega i brata mu pokojnog boromira"
RAZLIKA NIJE TOLIKO OCITA. OTKUD U KNJIZI ZNAS DA IH FARAMIR NECE SASJEC NA KOMADE I UZET MU PRSTEN?

c) "jedan stih petoj i sestoj knjigi"
HM. KOJA JE ONDA CETVRTA???

d) "proamerickim govorom otopi led sa srca"
KAKAV BI BIO PRORUSKI, PROFINSKI ILI PROHRVATSKI GOVOR KOJIM SE OTAPA SRCE???

A ovo za Trainspotting... necu ni komentirat.
zomri 16.12.2003 u 17:59:00 profil autora
tako volim što ću gledat sva tri dijela kad se pojave na dvd-u pa tek onda uzet čitat knjigu. da, nisam je pročito do sad, koji sam debil.
mrzim sf, istorijske spektakle, avanturističke filmove i ekranizirane bajke.
sick boy 17.12.2003 u 13:15:52 profil autora
ako slučajno niste znali:

Tolkien je filmska prava 1969. prodao za 15 000 dolara, uz komentar da je ''ionako nemoguće da taj film ikad bude snimljen''.
svinjče 18.12.2003 u 19:04:52 profil autora
jupi! tak volim one lijepe stvari mog posla. kao npr.ovu - idućeg utorka u 10 ujutro u broadway kinu gledat ću povratak kraljaaaaa!!!! jupiiijej!

all animals are equal
but some animals are more equal than others
Hadzo 22.12.2003 u 09:44:23 profil autora
Uzeo sam prekjucer Dvije kule u onoj posebnoj kutiji s figuricom Goluma, jos nisam stigao proci kroz sve to sto se nalazi na 5 dvd-ova (peti je poseban dvd o Golumu i o tome kako su ga napravili, plus popratna knjizica i jos neke pizdarije). Sad, vrijedi li 800 kuna, o tome se moze raspravljati, ali kako sam si ovo zacrtao kao bozicni poklon samome sebi, who cares. Let's sit back and enjoy the ride!
svinjče 23.12.2003 u 16:37:52 profil autora
dakle, ljudi moji..povratak kralja me ostavio bez teksta.triput sam se skoro rasplakala, a usrala se od straha preko nekoliko puta.najteži dio trilogije od svih,al najjebeniji.
jel' možda još neko nije čuo -Peter Jackson is the fuckin' king!!!! vjerujem da bi j.r.r.tolkien definitivno bio više negoli zadovoljan.
kupit ću si dvd sam zbog trilogije,majke mi.
ZeeK 26.12.2003 u 02:38:34 profil autora
heh, pogledah i treci dio. posto nisam knjigu cito, meni je ovaj treci dio skoro pa fenomenalan, samo se malo sve skupa previse ponavlja, borba za grad, pa opet borba za grad, pa malo borbe za grad...
enivej, najradije bi da mogu kliknut na pauzu pa promatrat malo one sve gradove, svjetove, bestije...,
a najupecatljiviji/najjemocionalniji/najneugodniji dio mi je kad forimir (tako nekako:) ide sa svojom vojskom natrag u onaj grad sto su ga napustili...
za kraj par 'cudnih' stvari: kako se cijela 'dobra' (ne mogu ja pamtit imena) prebacila do mordora u jedan dan...ono, frodo putuje mjesec dana do tamo. i drugo ne vidi se, kako su aragorn i mrtvaci zaposjeli one ladje.
trece zasto frodo ne putuje na nekom konju/poniju.
i cetvrto: opet pauci, pas mater!

i borbe 50 000 na 50 000 a nidje ni kapi krvi, polomjenih kostiju, razbacanih udova. (ko u raynu ili bend of brothers:)
svinjče 27.12.2003 u 22:32:28 profil autora
nema krvi,nema kostiju..kako da ne.čak se čuje kad sekirče nađe savršeni put do nečijeg želuca.

bajdvej,moj je muž najbolji na svijetu.ah,pa naravno
kupijo novi tele,dvd,a ja dobila spešl edišn dvije kule.s golumom.sad nabavit prvi,spržit treći i noćni maraton!
Hadzo 29.12.2003 u 14:45:40 profil autora
Dakle, prvi je dio bio genijalan, drugi odličan, treći...Pa, "samo" vrlo dobar. Nijanse su u pitanju ali čini mi se slabijim i od drugog dijela. Prenatrpan akcijom. Peta i šesta knjiga (odnosno treća) imaju fantastčnu ravnotežu između akcije s jedne strane, krkačine na Pelennorskim poljima i opsade Mordora, te drame s druge strane, Frodovo mukotrpno uspinjanje na Mount Doom. Ovdje ta ravnoteža ne postoji. Čak je i prekrojio knjigu pa Shelobu stavio na počletak trećeg dijela. Čovječe, čak mu ni 3 i po sata nisu bila dovoljna da sve strpa unutra. Vizualno besprijekoran, to se znalo. Puno se priča o tome kako će treći dio dobiti Oscara kao utjehu što prethodna dva nisu. Možda se to i dogodi, ali fakat je slabiji od prva dva. Rasturit će box office. Lako moguće da dotjera do milijarde dolara u svijetu. I tu bih završio. Sam sebe pokušavam uvjeriti da je magija neokrnjena, ali jebiga, nije to više to.
Hadzo 29.12.2003 u 14:55:55 profil autora
Zeek, nekoliko pojašnjenja oko tvojih pitanja: vojska u knjizi putuje do Mordora 4-5 dana jer idu glavnom džadom prema Barad-Duru. Ne idu onim prolazom kroz koji je Frodo išao jer žele Sauronovu pažnju usmjeriti na sebe.
Što se mrtvaca tiče, ni u knjizi se ne opisuje sama akcija zaposjedanja lađa, već kasnije, nakon bitke za Gondor, kad likovi prepričavaju gdje su bili i što su radili, otkriva se na koji način su mrtvaci slistili gusare i Aragornova ekipa se ukrcala na brodove.
Zašto Frodo ne putuje na poniju, jednostavno, jer ide onim predjelima kamo i čovjek jedva može proći, o poniju da ne govorimo. A i što misliš od kakve bi mu koristi bio tamo, otkrili bi ih još na sredini druge knjige i kraj priče.
Pauci...Što ti smeta kod pauka?
Ako imaš još koje pitanje, pucaj, ali preporučujem ti da pročitaš knjigu. Knjiga je nenadjebiva.