Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
simon 20.02.2003 u 01:54:17 profil autora
Eminem_

Hm, nije li apsolutno out of place otvarati ovaj topic tek 2003. godine?

Pa ja mislim da ne, jer još uvijek stignemo pročavrljati o nekim recentnim događajima tipaaaa...8 mile? Je li vam se dopao štogod? Meni i nije tako loš, muzika zvuči definitivno bolje nego na golom soundtracku, no nekako sam očekivao malo širu priču, a ova se cijela odvija na četiri lokacije. Taman misliš, super, sad kreće prava star, a ono kraj.

A to da Grgić&Kožul upravo ovih dana lansiraju knjigu o njemu (Američki Ninja) ste vjerujem čuli.

No, zbilja, na stranu ta graja/sudske tužbe/nepregledno žutilo koje je uvelike sastavni dio njegove priče,

mene zanima što kažete na Eminema kad govorimo o songovima i albumima??

Općenito, nekako sam zapazio da je hip-hop totalno nezastupljen na forumu i da su najbliže što je došlo hip-hopu na forumu - postovi o Ultraoptimizmu, haha:))


Izmjenio - simon u 20.02.2003 1:55:05
simon 25.02.2003 u 08:53:55 profil autora
Ocigledno hip-hop, hm, pa baš i ne nalazi plodno tlo ovdje.
No nema veze.
Jedino, uz novi singl Eminema:Lose yourself, naaaajtoooopliiije preporučam i predzadnji album Jay Z-a: The Blueprint, pa tko voli...
simon 03.03.2003 u 22:19:06 profil autora
I da (hahaha) zaključim ovaj topic s jednom maaaaalom intimnom, minimalističkom poluinternom digresijom:

Pročitajte na hinet.hr-u recenziju Glatka Zalla Grgićeve i Kožulove knjige o Eminemu Američki Ninja. Boo razz, kako ih je nahvalio...da, da, iste one koji su ga svojevremeno etiketirali kao "doživotnog pretplatnika za sve po spisku"...ne znam dal da se smijem il da idem na WC čitat NoMad...

Evo jedan mali izvadak iz recenzije, oh tako karakterističan:
"...poput rastafarijanskih pletenica frču životopis lišen senzacionalističkih prskalica u korist pokušaja dubinskog kopa..."

Ma predivno Glatko, predivno!
Grandaddy u Londonu predstavljaju 20.03. novi album. 19.03. recenzija koncerta, samo za vas u Slobodnoj Dalmaciji!

+ nevezano za sve ovo, jedna super cool fotka Radioheada na Hinet/glazba/njuz_
vlado 03.03.2003 u 22:29:23 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
E ljudi, prica mi frajer bio je na ovom takmicenju rappera (kao u filmu) u Aquariusu i bilo je LUDO LUDO LUDO ODLICNO SUPER. Frend mi kaze, koji bas i ne slusa tu vrst muzike, slucajno se nasao tamo da je zapanjen stajao i gledao decke...
Nova generacija gazi...
simon 03.03.2003 u 22:41:50 profil autora
Brate, hip-hop (vokalni i espešli instrumentalni) i r&b hits my spot bigtime ovih dana! Veoma čudno, za dečka koji je dosad pljucao po tome pravovjerno...ah kako ignorantski...dobra mjuza valjda uvijek nađe neki totalno weird put do tebe.
Sad, sad me više razvaljuju Eminem, Nelly i Aaliyah vani nego, ne znam, faking Creed i slična sranja. Lijepo je netko rekao (netko=Tonći Kožul) da indie glazbi tako očajno fale plesni hitovi, pa se jednostavno prebacujemo na ono na što se može plesati i tostati i prolijevati pive po drugima. Al dobro, ovo zadnje može se i na Creed:)

Hej, nisam li ja odlučio zaključiti ovaj topic nemalo prije?? Second time u jednom postu da skačem sebi u usta:))
Hej, možda da krenem na neke karakterne vježbe!
vlado 03.03.2003 u 22:43:52 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ma znas sta mi je drago, da svi pocinju svirati s bandovima... TBF, El Bahatee, Edo... To mi je super...
simon 03.03.2003 u 22:51:03 profil autora
Gledao sm TBF prije nekih godinu i pol uživo s bendom, dva bubnjara (Lukić je jedan), praše genijalno, njih trojica rokaju svoje, totalni funk soul brother check it out now!!
Mislim da Rijeka ni prije ni poslije nije tako plesala...dobro, možda za vremena Crvenih Koralja:)
vlado 03.03.2003 u 23:02:48 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Malo su komplicirali sa htijenjem da na koncertu imaju sampleove, p aje zvucalo grozno... Kao da su sampleovi bitni... Slusao sam Edu uzivo, covjece! Prikaze su sasvim nesto drugo, kad ih prashe...
Btw. Edo je odsvirao "Sabah sa sejtanom"... Nevjerojatno... Covjek bi pomislio da je za njega napisano...
airball 04.03.2003 u 15:00:19 profil autora
ne znam je li netko bio tamo '97 u neboderu (sada se zove "tantra" ili tako nešto) kad su se održavala blackout freestyler natjecanja... tamo su počinjali današnji najpoznatiji hip-hoperi...

baš me zanima, misli li još netko da je eminem tako uspješan/popularan samo zato jer je bijelac u moru crnaca (obrnuti rasizam, hehe)? koliko je tu zaslužan dr.dre? i producentska mašinerija?

btw, gdje se može nabaviti knjiga?
zumbula 04.03.2003 u 15:35:56 profil autora
U Superknjižari na Rooseveltovom.
dinar 04.03.2003 u 22:45:12 profil autora
battle je super stvar...pobjedjuje onaj tko vise ocrni covjeka na temelju njegovih fizickih nedostataka i to uklopi u malo rime. Malo sam razmisljao da i ja se odem okusati, iako nikad nisam okusio rap ili hip-hop...u kvartu smo se ionako uvijek vrijedjali...hehe...
A na TBFu sam bio u 12 mjesecu u KSETu i bilo je odlicno. Bio je neki mali saksofonist koi je odlicno svirao, pored ostalih standardno odlicnih...dugo nisam toliko energije dozivio na nekom kocertu. MOzda manu chao...
vlado 04.03.2003 u 23:06:39 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
E Dinar, mene je rascijepio debeli sa bisom. Covjek uzeo gitaru, sam pred mikrofonom i otpjevao "Redemption song"... Ma iskrenost mi je u svemu tome najvaznija, puno bitnija od muzickog izraza... Nikad nisam kuzio ljude koji ne vole ODREDJENU vrstu muzike...
vlado 04.03.2003 u 23:12:11 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
E, bas vas ocu pitati: sta mislite o produkciji novog Bahateeja?
dinar 04.03.2003 u 23:13:58 profil autora
Ej, to je bilo nesto fenomenalno!! Kad god cujem sad tu pjesmu 3put mi je draza od onda...bas je bila iskrena...a i on mi je legenda, totalni pozitivac, njihov motor otkad je ovaj otisao...
zomri 05.03.2003 u 19:05:38 profil autora
e, znam da je off topic, ali da neko slucajno ne zna gdje mogu skinuti nesto od tbf-a. bio bih vam puuuuuuuno zahvalan :)