Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3 4 5 6
 
waiter in his 60s 28.05.2003 u 19:39:19 profil autora
imate pravo... deset je premalo.
ali, jebote, valjda ćemo i mi
jednom postat ta famozna europa
dju 28.05.2003 u 21:40:18 profil autora
da bog da nikad ne postali
ne zanosim se da je negdje bitno bolje.
i u amsterdamu skinsi znaju zatuć poneki homo par
tamo je samo zakon liberalniji, susjedi i bližnji te uvijek zajebu
u novom je , danas izašlom, globusu zanimljiv tekst Ines Sabalić
o toleranciji u sanjanoj europi
poučno
waiter in his 60s 28.05.2003 u 21:55:17 profil autora
da, ali tamo ih bar zatuku skinsi.
kod nas ih zatuku njihovi vlastiti roditelji...

Izmjenio - waiter in his 60s u 28.05.2003 21:59:08
waiter in his 60s 28.05.2003 u 23:15:40 profil autora
"Rulja fakat homoseksualnost izjednačava sa pedofilijom."

je.
radili su moji s faksa istraživanje i čak
60 %(!) hrvata misli da su homoseksualci
ujedno i pedofili
Hadzo 29.05.2003 u 11:09:53 profil autora
Da, bio sam preoptimističan, ultraoptimističan, čak. Trebat će i više od 10 godina. Ma, znate što će trebati, da nam gospodarstvu krene bolje, da ljudi dobiju posao. Ne daj prosječnom čovjeku previše vrtemena za razmišljanje, jer kad sjedi besposlen kod kuće jebu ga iz novina, s televizije, svi su mu krivi što ne radi: Srbi, Bošnjaci, Marsovci, homoseksualci, čuvari plaža u Rio de Janeiru...Kad radiš, manje se opterećuješ tim pitanjima jer imaš i važnijih stvari na pameti. Prilično pojednostavljeno, znam, ali šljaka. To je jedno od prijelaznih rješenja, ono glavno uključuje mijenjanje mentalnoga sklopa u ljudi, e, tu je gadno. To teško ide.
electro cute 29.05.2003 u 12:50:22 profil autora
ma neće se sve promijenit ako gospodarstvo napravi bum.jer, jebiga, jedan lik je reko čoek je čoeku vuk.da bar.pa da znaš s kim imaš posla.
sve odlazi u krasan kurac,i čini mi se da nemremo baš puno popravit.
...a možda sam samo paranoičan.
airball 29.05.2003 u 14:45:07 profil autora
je, mladiću, paranoičan si ;-))

a i dalje je u ovom gradu tako puno pištolja, a tako malo pameti...

al, ti momče budi pametan i biraj da budeš sretan, završi novinarstvo ako te to veseli, snimi par filmova s kojima ćemo se hvaliti djeci i unucima ("ee, kad sam ja sa ovim haklao, pa i svirao, pače")

keep the faith!
Josh 29.05.2003 u 15:07:40 profil autora
prokleti kralj
bravo, airball, svaka ti cast!!!
(i hvala ti, jer sam u nekoj post-fax krizi, taman mi je ovo dobro sjelo, jos jednom, hvala :) )
electro cute 02.06.2003 u 09:57:13 profil autora
život je loš al izbor je moj
Gospodnetić 15.06.2003 u 23:59:35 profil autora
Cudno, al kak nisam dugo mogo surfat, tek sam sad skuzio ovaj topic i potrosio sat vremena da procitanm sve. Ovo o homoseksualizmu me bas i nije pretjerano zanimalo. Ja sam fakat liberalan, mislim da gdje je ljubavi tu moze biti i srece i nemam nis protiv. Druga je stvar to da kad sam s drustvom sjedio uz vatricu na Jarunu i svirao gitaru, a kraj mene je sjedio moj prijatelj koji je dugo bio heteroseksualac pa je onda negdje sa 20 i kojom shvatio da je gay, i odjednom se poceo strasstveno ljubiti sa svojim deckom, meni zeludac lagano zatitrao i pocela me probijat neurozica. Al ja tu nisam nista mogao.Nisam homoseksualac i to je cista instinktivna reakcija. A nikad mi ne bi palo na pamet osuditi covjeka radi toga. I mogao bi se sprijateljiti s homoseksualcem. Pa jedino je njegovo srce bitno. Neko misli drugacije?

Puno zanimljiviji mi je bio dio posta o vjeri. Zavrsio sam teoloski fakultet, i to iskljucivo za svoj gust. Upoznao mnoge ljude i crkve, svirao bas na misi godinu dana....ma svasta. I vodio sam bezbroj ovakvih i slicnih debata. Na koncu svega, otkrilo mi se da Bog ne gleda na formu...Bog gleda na srce. To je jedino vazno. Koliko je covjek dobar. Koliko je iskren. Sto mogu ocekivati od njega. Koji su motivi za njegovo djelovanje...interakciju s ljudima. Zasto vodi rasprave! :)
Neki od mojih najboljih prijatelja su ateisti. Mislim da je to sasvim u redu, cak sam se nebrojeno puta imao priliku osvjedociti o tome da su jednostavno"bolji, pozitivniji" ljudi od mnogih koji se svojom vjerom busaju u prsa. Ja za to imam bezbroj dokaza. Jedino sto me uvijek na neki nacin znalo zbuniti, jest od kud ta potreba za toliko gorcine i pljuvanja po crkvi, kad bi ona ionako trebala predstavljati nesto u sto oni ne vjeruju!?Mislim...zakaj ih to onda uopce tak pogadja? Ako netko treba pljuvat po crkvi, to su onda vjernici...jer crkva bi trebala predstavljati nesto sto je nama vjernicima jako bitno u zivotu! A vjera je totalno individualna, vrlo intimna stvar, i mislim da se bazira iskljucivo na iskustvu...osjecajima.
Generaliziranje je najgora stvar....to s vremena na vrijeme odvede covjeka u razne primitivizme. Zgrazanje nad homoseksualizmom i pljuvanje crkve jest primitivno, ako zbog niceg drugog, onda zbog onih "nekoliko" dobrih, iskrenih, toplih srdaca koje mozemo naci i u jednom i u drugom skupu. A oni koji misle da ih nema, jednostavno nisu u pravu. Da ne velim da su neizmjerno bahati i bezobrazni.
Molim Vas, nemojte generalizirati. Inace cete, svaki u svom polju djelovanja, precesto biti u situaciji da ispadnete zadnji primitivci poput nasih navijaca u Kranju veceras.
marsovac 16.06.2003 u 20:38:28 profil autora
Moje je mišljenje da svako treba živjeti prema svojem izboru, što znači da ako voli koze neka živi sa kozom, isto i za žene. Mislim malo mi je teško shvatiti gay i ne želim i neću razmišljati o tome što dva muškarca rade gola u krevetu, žene malo lakše shvaćam i to je tako. Nije to ništ novo, u mojoj firmi bio je jedan i ne bi mu niko reko ništa (nije se ni znalo, sumnjalo da, ali znalo ne) da se nije backdoor man zaljubio u malca koji ga je prijavio da mu je ovaj platio da mu backdoor podanfa. Nevjerojatno ali istinito. Moj stari nije doktor, običan radnik u mirovini, ali da mrzi homoseksualce to mi je jasno od dana kad sam saznao kaj ta riječ znači a isto se drži za čovjeka otvorenog uma.

Vjera? Zanima me mišljenje diplomiranog teologa o dogmi. Sad je papa beatificirao Mariju Propetog Isusa Petković koja je spasila nekog moreplovca. Nitko ne sumnja u njegov autoritet, čak mislim da se on uopće ne smatra nekim svecem, jasno da se mora ponašati kako priliči poglavaru jedne crkve, i tako to. Ima još toga.
zumbula 17.06.2003 u 09:02:35 profil autora
Sve kaj napišeš je tak nekak..miriši..lijepo, Gospodnetić.
Gospodnetić 17.06.2003 u 15:05:24 profil autora
Hvala Zumbule, iako, malo mi je sad neugodno! :)
A ti imas tak lijep i mirisan nick :)
Ali ako nastavimo sa dijeljenjem komplimenata, onda ce nas ove forumske zvijeri optuzit da se upucavamo jedno drugom, zato please nemoj! :)
Gospodnetić 17.06.2003 u 15:17:51 profil autora
Osupnut pohvalom od Zumbula, zaboravio sam prokomentirat pitanje o dogmi!No pitanje mi i nije bas najjasnije...
A nemam kaj dobrog tu za reci...osim toga, mislim da se iz ranijeg posta da procitati da nisam neki pobornik iskljucivosti, generaliziranja i svih takvih uoblicavanja misli. Na tom tragu je i dogmatika. A Papu Ivana Pavla II iznimno cijenim. S obzirom na milje iz kojeg djeluje,covjek je liberalan, pametan, napredan...i svaka mu cast. Da su svi pape bili ovakvi, Katolicka crkva bi( barem u mojim ocima) imala puno vise kredibiliteta.
A opet, sve se to da svest na vrlo precizno i jednostavno objasnjenje za koje i nema nekakvog racionalnog razloga, to je samo moja impresija.
Papa mi zraci dobrotom, a definitivno nije naivac.
Intimno, nisam pobornik svetaca niti bilo kakvih posrednika. Ziva vjera je dijalog koji traje dok je covjek ziv, 24 sata dnevno.
trixy 17.06.2003 u 15:27:52 profil autora
sviđa mi se ovaj odgovor!
zumbula 17.06.2003 u 15:54:44 profil autora
Kaj misliš da meni nije neugodno to napisat. Al nemrem uvijek suzdržati ono kaj trenutno osjetim. No dobro sad, evo sprema se novi gay pride kaj mislite da će se ignorirati od agresivaca ili bu opet sranja. Da li ste za javna istupanja ili ste za većinsko mišljenje tipa 'nek svako doma radi kaj hoće al nek me ne iritiraju svojim povorkama.' Nisu li se ipak neke stvari promjenile izlascima na ulicu? O vjeri bi možda trebalo raspravljati izvan ovog. Weiter čini se da si otvorio dobru temu na tren je zamrla, ali stalno se nekak vraćamo na nju.
sally 17.06.2003 u 16:15:01 profil autora
ej gospodnetic, sta ti je s mailom, ja saljem, al se vraca...
slala sam ti url Link
pa pogledaj za datum 11.7.
montreux jazz festival - YO LA TENGO.
Gospodnetić 17.06.2003 u 17:40:46 profil autora
Hvala Sally!
Ocito si u pravu. No ja sam tek sad zbunjen, jer ja sam onaj dan naso isto neki site s programom, tamo je recimo pisalo da 12.07. sviraju Lambchop i Mercury rev, a na ovom tvom rasporedu nema toga..al vjerojatnije je da sam ja nekaj zeznuo jer sam hantrav. Mozda sam ja tad gledao program od prosle godine. TO se zna desit ak nepazljivo surfas po milion izbacenih linkova na searchu.
Fala!! :))
A sad mail sljaka...neko vrijeme sam bio u ratu s iskonom, al sad smo sve izgladili :)
Nisam doma uopce ni mogo na net a i komp mi je bio crko....zato me nije bilo neko vrijeme. U ovoj firmi gdi radim gledaju svaku lipu i imamo sifre i za kopirku,koristenje telefona i za internet i sve se prati i kontrolira...
Al dobro...mijenjam posao od 1.7. pa vjerujem da ce biti bolje!
waiter in his 60s 17.06.2003 u 19:41:09 profil autora
neka paradira tko god hoće i kako god hoće.
osim neonacista, dakako.
zomri 17.06.2003 u 19:51:47 profil autora
imam jednog jarana koji ima zanimljivu teoriju kako ce homoseksualizam nestati onog dana kad ljudi prestanu negodovati isti, odnosno biti potpuno ravnodusni prema njemu. osjecam kako bih i ja, a to preporucujem i vama da prestanemo obracati paznju na pedere, jer im je to samo furka kako bi nas strejtase iritirali.

jeste li se ikada pitali zasto ljudima uopste smeta homoseksualizam???
waiter in his 60s 17.06.2003 u 22:41:14 profil autora
zašto im smeta, šta ti misliš?

Izmjenio - waiter in his 60s u 17.06.2003 22:42:43
dju 30.06.2003 u 09:44:20 profil autora
Moj tata je potencijalni homofob. Kažem potencijalni, jer što reče jednom sestra za njega:"On misli da homoseksualci žive samo u Americi i na filmovima".
Kad sam prošle godine nagovarala muža Krešu da idemo na zagrebački Gay Pride, rekao je da ne dolazi u obzir.
Ove godine, štoviše - prekjučer, zatekli smo se na pariškoj gay paradi. Tek što smo izašli iz Povijesnog muzeja tzv. "komparativne anatomije", natrčimo na kilometarsku kolonu homoseksualaca.
Neću vam srati, nije me se dojmilo. Nimalo. Bili su prebučni, preegzaltirani, ekstravagantni, agresivni (da, oni!). Tisuće ljudi je sudjelovalo, a višestruko više promatralo, pljeskalo, mahalo.
K. se sprdao na račun našeg prošlogodišnjeg primitivluka, rekao je:"Trebao bi ih gađati nečim. Ako me policajac pita zašto to radim, reći ću mu: 'Mi to tako slavimo u Zagrebu'"
Zapravo, slika je bila oprečna onoj zagrebačkoj: homoseksualci su pretjerali. Polugoli, egzibicionističkih manira i gesta, preglasni, nametljivi.
Voajeri su bili pitomi i dobrohotni.
Slika koju u Zg nikad nećemo vidjet. Osim u novinama.
trixy 30.06.2003 u 14:45:24 profil autora
"Polugoli, egzibicionističkih manira i gesta, preglasni, nametljivi."

čuj, u širokom svijetu su se ljudi totalno naviknuli na gay parade, tako da moraju provocirati i privlačiti ljude, inače bi to bio samo običan mimohod. a koga to zanima?
waiter in his 60s 30.06.2003 u 19:27:47 profil autora
ja mislim da si tako prave više štete nego
koristi
marsovac 30.06.2003 u 20:03:06 profil autora
Ja, kao pravi muškarac, zastupam stajalište svih pravih muškaraca da se ovakve stvari, dapače, ovakovi skupovi različitih egzibicionista trebaju prebaciti na otoke na kojima bi slobodno izražavali svoj način života.
jer, ljudi moji, ONI VRIJEĐAJU SVE KOJI NE PODRŽAVAJU NJIHOV STIL KOJI SE NE UKLAPA U PONAŠANJE VEĆINE.
Nešto mi se čini da i ovdje ima "zatvorskih tipova" (oprostite ako sam nekoga povrijedio).
morsky 30.06.2003 u 20:16:38 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
marsovče,
kužim ja da ti još patiš od "space jet leg"-a, dati ćemo ti još vremena za prilagodbu na zemaljsku gravitaciju.
dju 30.06.2003 u 20:19:22 profil autora
Trixy, zašto bi oni uopće morali privlačiti ljude u jednom Parizu ili Berlinu? Da podsjete na svoje postojanje? Pa, čemu, svi su ih svjesni. Da se izbore za prava koja nemaju? Okej, ali znam i boljih načina. A znaju i oni, al im nisu fora.
Ne podržavam nikakvu vrstu nametljivosti, pogovotovo kad se skriva pod krinkom težnje za prihvaćanjem.

Marsovac, daj malo tolerancije. Shvatim li te doslovno, pred očima mi je Rab i ljeto kad smo moj muž, ja i naš pas naletjeli na uvalicu u kojoj se kupalo desetak golih golcatih homoseksualaca, od kojih su neki bili prilično zgodni. Ja gledam njih, oni gledaju mog muža.
Jedino psa nije nitko šljivio.
Gospodnetić 30.06.2003 u 20:26:59 profil autora
marsovac dokazuje svoju muskost na pederima! :)
totalni žika! :)
Gospodnetić 30.06.2003 u 20:30:25 profil autora
dju, a kog je pes gledo?? :)
morsky 30.06.2003 u 20:31:44 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
kaje pipl, završio dnevnik, pa smo svi malo bacili spikicu,a?