Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3 4 5 6
 
Josh 19.05.2003 u 22:17:28 profil autora
prokleti kralj
Crkva je ustanovljena od Isusa Krista, "budite mi svjedoci" i sl.
dakle, ako vjerujes u IK i u zapovjedi koje nam je dao njegov i nas zajednicki otac, te u zapovjedi koje nam je ostavio IK, crkva je essential za vjeru, jer bez crkve izravno krsis jednu od zapovjedi.

kao sto u svemu postoje iznimke, dobre i lose, tako je i u crkvi, ljudskoj organizaciji ustanovljenoj od Boga. kao sto imas jednu Mariju Tereziju ili Mariju Petković, tako imaš i nekoga biskupa koji zlostavlja djecu, sto je grozno. vjernik ne osudjuje gresnika, nego grijeh, izravno djelovanje zloga.

sto se tice Boga, "kakvom se Bogu mi to klanjamo"? Bog je, navedeno je u Bibliji, stvorio "musko i zensko" da sebi podloze zemlju i sva stvorenja na njoj, te da ju napuce. dakle, musko i zensko, ne musko i musko ili zensko i zensko.

o stavovima svećenika i crkve:

http://www.skac.hr/dopisivanja/gay_pride.htm
Josh 19.05.2003 u 22:19:41 profil autora
prokleti kralj
i glupo mi je da se stalno ponavljaju iste stvari contra crkve...
zar cijelo njezino ucenje ne nudi mnogo vise pozitivnih poruka nego onih sto su ih ljudi pretvorili u nesto lose?
zar danasnji papa nije olicenje svega dobroga na ovome ruznome svijetu?
waiter in his 60s 19.05.2003 u 22:50:51 profil autora
"Crkva je ustanovljena od Isusa Krista, "budite mi svjedoci" i sl.
dakle, ako vjerujes u IK i u zapovjedi koje nam je dao njegov i nas zajednicki otac, te u zapovjedi koje nam je ostavio IK, crkva je essential za vjeru, jer bez crkve izravno krsis jednu od zapovjedi."

samo ne taj izlizani 'argument', pliiiiiiiiz...
isus je prvi bio protiv institucija i
formalističkog pristupa vjeri...


Izmjenio - waiter in his 60s u 19.05.2003 23:00:26
Filip 19.05.2003 u 22:58:54 profil autora
ovo sam već pejstao u temi movie quotes. replika je iz filma stigmata. "The kingdom of God is within you and all around you. It is not within buildings of wood or stone. Split a piece of wood and you will find me. Look beneath a stone and I am there." apsolutno se slažem s tim

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
vlado 19.05.2003 u 23:05:28 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Vidim ja da ovo ode u P.M. pa da bacim jedan vic:
Dakle, nakon derneka u Kani galilejskoj bude se apostoli sa teskim mamurlukom... I prvi se probudi, naravno, Petar i onako suhih usta, zavapi: "Vode! Vode! Vode mi dajte!"
I Isus, kakav vec jest, skoci da donese prvom od svojih ucenika vode...
A Petar ocajnicki povika:
"Samo nemoj ti, molim te..."
waiter in his 60s 19.05.2003 u 23:07:35 profil autora
"zar cijelo njezino ucenje ne nudi mnogo vise pozitivnih poruka nego onih sto su ih ljudi pretvorili u nesto lose?"

možda. ali u praksi je napravila i jako puno zla. a praksa je ipak puno bitnija od dobrih namjera... pored toga, znamo koji je put njima popločen...
waiter in his 60s 19.05.2003 u 23:09:26 profil autora
ne boj se, vlado, pristojni smo
sally 20.05.2003 u 00:42:20 profil autora
dakle. deklariram se kao ateist. nemam nista protiv vjere i raznih oblika vjerovanja, dapace, moje je misljenje o tim stvarima jako ruzicasto i pateticno, cak. al vidis, po meni bi vjera, kao i sve druge vazne stvari u zivotu, trebala bit jedna iskljucivo individualna stvar. a to znaci, NEMA zakona koji vrijede za mene i tebe i sve situacije u kojima se nadjemo, jednako. pri tom mislim da je za one tipa «ne ubij» i slicno odgovoran onaj ko te na svijet donese, a ako ti taj to ne uspije usadit u glavu i srce, nema tih propisa koji bi ti mogli bezbolno pomoc. ti kazes «Bog je, navedeno je u Bibliji, stvorio "musko i zensko"...». tri put hura za tog tvog Boga. moj je, eto, stvorio I musko I zensko . i pustio ih da sami stvore svoj svijet onako kako im najbolje odgovara. zasto bi, pobogu, u formuli ljubavi trebalo bit vazno tko tu ima pimpac, i da li ga itko uopce i ima? a svaki covjek ili Bog koji to ne kuzi kod mene ne uziva postovanje.
meni je my personal Bog super jer izmedju nas nema posrednika. nema ljudskog faktora koji UVIJEK zasere stvar u komunikacijskom kanalu. zato pricaj nekom drugom da je crkva super i da su njezine pozitivne stvari jace od negativnih. reci to onom malom sto ga je svecenik dirao gdje bas i nije pobozno. reci to svim ljudima koji su bili ili su jos uvijek dio «svetih ratova».
i zasto, al ZASTO svi rade jebenu dramu od toga ko se voli i zasto. bilo bi nam svima bolje kad bi bar pola energije usmjerili na to ko se tuce i zasto.
p.s. josh dragi, kolko sam ja skuzila, pravog vjernika ne cini broj misa na kojima je spavao nedjeljom ujutro. ako taj tvoj Bog kuzi stvari na nacin na koji kazu, crkva mu ne bi trebala bit od prevelike vaznosti.


Izmjenio - sally u 20.05.2003 1:13:09
airball 20.05.2003 u 08:51:16 profil autora
stvar je u tomu tko ti je autoritet...
većina ljudi današnjice imaju sebe za "boga", i zato im je tako kako im je...
takvima je i homoseksualnost prihvatljiva i smatraju da je svaki čovjek svoga tela gospodar, pa što god radio s njime, ako ga/ju to veseli, to je ok...
mala digresija: civilizacije velike kulture, od kojih smo mi derivirali barem pola svoje (grčka i rim) propale su upravo zbog dekadencije. devijacije tipa homoseksualizma samo su jedan od indikatora da se upravo to događa s našim društvom...

ukoliko netko smatra da Bog tolerira homoseksualizam, molio bih ga da ipak malo pročita Bibliju prije nego izjavi takvo nešto...

ukratko, moj osobni stav: homoseksualni čin je grijeh, zlo, wrong, kako vam drago...
Depressed 20.05.2003 u 09:59:29 profil autora
Vecinu vremena svi mi razmisljamo o etici samo sa stanovista covjecanstva, ali treba biti svjestan svoje okoline i uvesti nekakvu "bioetiku". Ljudi ima previse i nije u redu da se vise mnozimo. Zato se u potpunosti ne slazem sa restriktivnim stavom koji crkva ima prema planiranju obitelji. Drugo, stav prema homoseksualizmu nije stav prema drustvenoj dekadenciji. Homoseksualizam je ljubav, a ne grijeh. Homoseksualci drustvu ne nanose ama bas nikakvu stetu. To sto se meni malo gadi ideja seksualnog odnosa sa muskarcem nije razlog da imam negativno misljenje o njima.
I trece, stvarno, ajmo se pozabavit s tim tko koga tuce, a ne s tim tko koga voli.
dju 20.05.2003 u 10:05:34 profil autora
dip, lijepo zboriš.
zumbula 20.05.2003 u 10:17:11 profil autora
Da. I Sally je to lijepo rekla.
airball 20.05.2003 u 10:36:20 profil autora
sally, molim te, možeš li mi malo pojasniti svoj prošli post?
u početku veliš da se deklariraš kao ateist, a onda kasnije navodiš da ti je tvoj "personal Bog" super...
Josh 20.05.2003 u 10:44:04 profil autora
prokleti kralj
nemam sad vremena da se raspisem, kasnije cu, samo cu se nadovezati na airballa, BILO KAKAV seksualni grijeh (dakle, i homo- i hetero-seksualni) prije braka je grijeh, tvoje tijelo gospodari tvojom dusom, a tijelo je mrtvo i raspadljivo, beznacajno, a duša je od Boga dana.
za sally, Bog je stvorio i muško i žensko da ZAJEDNO podlože zemlju sebi, dakle, da njihova veza ima smisla, da tvore obitelj i da budu oslonac svojoj djeci u vjeri.
žurim...
dju 20.05.2003 u 10:46:37 profil autora
Airball, dopusti da se upetljam. Biti ateist, ne znači bezrezervno negirati vjeru i Boga. Ateizam je negacija određenog koncepta vjere, a ne vjere same. Ateizam je najbolje definirati kao naličje (ne u neg. smislu!)ovako ili onako shvaćene religioznosti, njezinu drukčiju varijantu.
Utoliko ne vidim nedosljednost u Sallynom stavu.
airball 20.05.2003 u 10:59:08 profil autora
ok, u tom slučaju sallyna izjava nije kontradiktorna.
riječi su simboli kojima prenosimo/artikuliramo misli, osjećaje,... drugim ljudima. s obzirom da si lingvist, ti to puno bolje znaš od mene.
dakle, kad bih bio ladanovski dosljedan, ateizam bi značio negiranje theosa (boga), dakle samog koncepta boga (nadnaravnog transcedentnog bića)... ako sam u krivu, cijenim besplatnu poduku ;-))

dakle, da ne stvaram vatrenu atmosferu, iako niti to ponekad nije loše, dobra bura uvijek pročisti, pa i ovo naše virtualno sastajalište, pojašnjenje: naveo sam svoj OSOBNI stav. dip, sally i ostali svoj. nakon toga možemo vidjeti slažemo li se ili ne i možemo li zbog toga biti bliskiji ili udaljeniji. pretpostavljam da nitko od nas nema prijatelja s kojim nema ništa zajedničko (to bi valjda spadalo pod definiciju apsurda)...
i zato najbolje da kod toga (različitosti stavova) stanemo, jer bi inače mogli otići u raspravi predaleko, sve do osobnih uvreda...
ako ja vjerujem da je homoseksualizam grijeh, a dip ljubav, kakvog smisla ima da sad jedan drugoga uvjeravamo silnim argumentima, citatima i ostalim? da li bi to proizvelo produbljenje našeg odnosa ili još veće razdvajanje i podizanje barikada?
dju 20.05.2003 u 11:05:14 profil autora
drag mi je taj pomirljivi ton :)
electro cute 20.05.2003 u 12:30:16 profil autora
pička kurac majmun kreten šupak luđak bosanac debil.
ma vidi tu brate psovki. viš ti nekarakternog, prostog i lošeg čovjeka. pakao je brate mili rezerviran za mene.
baš se veselim...
a to uopšte nije bitno. jer ljudi bi trebali (vidi mene 'trebali bi' gadim se sam sebi) djelovati kako god žele sve dok drugom ne čine zlo. i tako josh, sve dok onaj veliki zločesti peder s ulice ne dođe i sparka ti, protiv tvoje volje, svoju veliku nabreklu ružičastu kitu u šupak, on ne čini nikakvo zlo.
vjeruješ u bibliju, a?
pročitaj majstora i margaritu pa da skužiš neke stvari. pismeni zapis nije preslik stvarnosti, pismeni zapis je vrst selektivnog sljepila. nije bog napisao bibliju nego čovjek. sem toga, novi zavjet u svojoj jebenoj potpunosti anulira sve postavke starog zavjeta. jer u starom piše oko za oko, a u novom piše ljubi neprijatelja svoga.
homoseksualizam je meni ok, mislim da nema ljepše stvari od dvoje ljudi koji se vole.
iako se, baš ko i dip, grozim homo iskustva. fakin, muški me ne privlače, i jebiga...
e, a i majki sam objavio da odustajem od crkve jer je to institucija zatucanosti i mržnje-znam jer već osamnajst godina idem na misu, a bogami sa 11 sam počejo o svem tom promišljat pa...
i da citiram super furry animalse:you have to tolerate all those people that you hate.
amen aleluja idite u miru.
vlado 20.05.2003 u 12:51:41 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
"pička kurac majmun kreten šupak luđak bosanac debil."

Kako se uvijek nađe neki bosanac? Tovarčino...
Depressed 20.05.2003 u 13:41:05 profil autora
Jao ljudi, necu ja sad vas manje volit jer neki od vas ne dijele moje stavove. Zapravo je ovo idealna tema za pospremit u ladicu pa da ju se izvuce kad bude prilika, a prilika ce izgledati ovako: svi zajedno cemo se prije ili kasnije negdje nac i nazderat se ko slonovi, i onda kad polumrtvi svi posjedamo u krug, i svi se borimo protiv sna koja nas obuzima od nasih pretrpanih drobova, netko ce izvuc ovu temu pa cemo umjesto opce letargije pamtiti zustru raspravu. A rasprave su zabavne :)

Izmjenio - Depressed u 20.05.2003 13:42:00
vlado 20.05.2003 u 15:28:33 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Eh, a valjalo bi se nac na nekoj zderaljci... I apsolutno si u pravu.
trixy 20.05.2003 u 15:45:18 profil autora
i na svirci, vlado!

a što se tiče homoseksualizma, jednostavno ne mogu prihvatiti to da se skoro isključivo veže za seksualni čin, kao homoseksualci se ševe i to je fuj, a oni kojima se, eto sviđa vlastiti spol a ne prakticiraju seks i ne ljubakaju se na javnim mjestima su ok.
waiter in his 60s 20.05.2003 u 19:47:11 profil autora
ne da mi moj vrag mira, pa sam danas malo kopo po
literaturi koju mi, u opravdanom strahu za moju zločestu
dušu, ne prestaje uvaljivat moja draga mama, zagrižena
katolkinja i jedna od razloga zašto sam ateist.

daklem, evo što o h-sti piše u katekizmu katoličke crkve
( dokumentu za kojeg PAPA kaže "proglašavam ga SIGURNIM
PRAVILOM za poučavanje vjere" i "stoga od crkvenih pastira
i od vjernika TRAŽIM da prihvate ovaj katekizam", a znamo
da je jedna od katoličkih dogmi da papa ima izravnu telefonsku
vezu sa Šefom i stoga u ničemu ne može pogriješiti), citiram:

"Nemali broj muškaraca i žena pokazuje duboke homoseksualne
težnje. Oni svoje homoseksualno stanje NE BIRAJU. ZATO IH
TREBA PRIHVAĆATI S POŠTOVANJEM, SUOSJEĆANJEM I OBAZRIVOŠĆU.
IZBJEGAVAT ĆE SE PREMA NJIMA SVAKI ZNAK NEPRAVEDNE DISKRIMINACIJE."

eto, crno na bijelom, s papinim pečatom i žuto-bijelom
zastavicom kojom će za koji dan svi 'bog i hrvati'
bjesomučno mahati. SLUŽBENO STAJALIŠTE K.CRKVE.
da sam ja katolički svećenik ili vjernik bojao bih se
propagirati stavove koji nisu u skladu s oficijelnim
naukom katoličke crkve...
to je opasan prijestup... toliko opasan da k.c. za njega
imade jedno veliko, zvučno ime - hereza. a nije zdravo
za zdravlje bit heretik... svi dobro znamo što o njima
kaže kršćanska mitologija:
na onaj zadnji, fenomenalan dan, bogo bu ih gurnul niz tobogan...
waiter in his 60s 20.05.2003 u 19:49:37 profil autora
"mala digresija: civilizacije velike kulture, od kojih smo mi derivirali barem pola svoje (grčka i rim) propale su upravo zbog dekadencije. devijacije tipa homoseksualizma samo su jedan od indikatora da se upravo to događa s našim društvom..."

ma daj...
waiter in his 60s 20.05.2003 u 19:51:56 profil autora
"Vecinu vremena svi mi razmisljamo o etici samo sa stanovista covjecanstva, ali treba biti svjestan svoje okoline i uvesti nekakvu "bioetiku". Ljudi ima previse i nije u redu da se vise mnozimo."

postoje teorije da se h-ost razvila i opstaje
baš radi kontrole rasta populacije. naime,
ta straaašna boleština je uočena i u životinjskom
svijetu
zv 20.05.2003 u 20:31:03 profil autora
to do: svaš
stvarno vlado - zabavno!
kjut je naravno opet drazestan. a da o joshu ne znam sto znam popio bi bar jednu njegovu recenicu. ovako nece ici. sallyin personal god je romanicna izmisljotina. izmisljotina! i analni seks je gresan, pa? homici mi se ne svidjaju zbog onog njanja govora i ni zbog cega drugog. al lezbe su mi okej :)
Josh 20.05.2003 u 23:21:29 profil autora
prokleti kralj
http://www.slobodnadalmacija.hr/20030520/kolumne02.asp


zv?
"a da o joshu ne znam sto znam popio bi bar jednu njegovu recenicu. ovako nece ici. "

aa, sigurno si me vidio neku vecer dok sam bio na bakanalijama u Kneževome dvoru, LOL.
o svojim saznanjima molim te izvjesti me na mejl, bas me zanima!
waiter in his 60s 20.05.2003 u 23:30:22 profil autora
svaka mu čast, i ja kažem.
riba crkve ne smrdi od glave, ali joj je
zato naš domaći rep totalno truo
simon 20.05.2003 u 23:51:32 profil autora
Ljudi!
Mislim da je naširoko prepričavanje svojih religioznih pogleda na život kao da nadugo i naširoko pokušavamo uvjeriti nekoga da nam je baš odlično s tom curom/dečkom, i to potenciramo do te mjere da taj drugi stvarno, jebga, posumnja, "ma čekaj jel ovaj tu mene sere!?", al bar svi imamo neko mišljenje o tome, argumenti i protuargumenti će valjda svakome doć sami.
Nego, da nastavim ton politicaly correct religious viceva koji je postavio Vlado:

Igra se mali Mojsije u plićaku, brčka se i radi valove.
Netom naiđe majka mu i podvikne:
"Mojsije, daj prestani s tim glupostima!"

Star k'o Troja a?
ccc...
simon 20.05.2003 u 23:54:28 profil autora
Ne kažem da je polemika loša, nego koliko nas - toliko stavova o ovoj temi.
Možda da probamo proboj na neki death-metal forum s ovim topicom...