Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
johnnykola 01.10.2002 u 19:05:04 profil autora
sta je bilo!? reci!
covjek je bio legenda!!!
lollipop 02.10.2002 u 00:12:30 profil autora
Vidjela sam da si napisao tamo Kafka i Hasek. Ah, da, ja sam se s Kafkom neko vrijeme svog zivota i druzila, al necemo sada o tim cudnim stranama mog bica. Nego, jesi li citao Hasekovu "Stranka umjerenog napretka u granicama zakona"? Taj tip je stvarno bio lud. Od njega bi se trebalo ucit... E, da, vjerojatno znas da je on u glavi imao puno opsirnijeg Svejka, al je umro pa je dovrsio knjigu onaj neki drugi tip - ako se sjecas, bas bi me zanimalo da li si ti primjetio tu promjenu autora (u stilu, u samom liku Svejka) i ako jesi, sto si mislio o njoj?
johnnykola 02.10.2002 u 07:58:54 profil autora
sta je bilo!? reci!
'stranka umjereno napretka u granicama zakona' - znaci to je bio pravi naziv knjige koju sam vidio u kiseljaku i sjebal se jer sam kontao da je covjek samo svejka napisao.
rekao sam sebi, ako je vidim iduci put definitivno je kupujem. koji sam glupan, stajala je samo 5 km, a kad sam dosao drugi put vec ju je bio pokupio nekakv fan svejka.
nisam skontao onu promjenu u liku vojaka, ali mi nikako nije jasno kako je jedan covjek mogao valjati onolike budalastine. knjiga je super i svaki put kad sam u crnjaku uzmem je citat. istina, samo treci dio jer je ivana nekom dala prva dva i nikad ih vise nisam vidio. jednom cu uganjati priliku da je razbijem zbog toga. sta mislis o crtezu jozefa lade?
lollipop 02.10.2002 u 14:48:12 profil autora
da, ilustracije su zakon, legendarne, Svejk ni ne moze bez njih. I sad zamisli ovo - jedan Bozic mama mi iz Ceske naruci knjigu (Jako lijepo od nje, i tako sad imam knjigu na ceskom, al nije da mi bas sluzi), kad ono, u njoj su ilustracije nekog drugog tipa (Karel Klos) koje su totalno bezveze, jadne i jednostavno neusporedivo gluplje, uopce mi nije jasno kako im je moglo pasti na pamet mijelnjat klasiku, ko da si promjene nacionalni grb, ili na kraju, mogu to usporedit s mijenjanom imena Dinamu, svi svijesni besmislenosti doticnog. Ja sam imala knjigu u komadu (trebalo je prociti 970 stranica,huh), a daj ti zamisli da je on jos toga htio nadrobiti, valjda duplo. I znam da mu ne bi bilo ponestalo duhovitosti. A ono sto sam rekla da je ovaj drugi tip dovrsio - smetalo me je jer mi se cinilo da Svejk nekako postane prevulgaran (npr. u psovanju) i ne onako naivno iritirajuc (drugima u knjizi, nama naravno urnebesno smijesan), nego... ne znam se izrazit, voljela bih cuti druga misljenja.
johnnykola 03.10.2002 u 18:14:53 profil autora
sta je bilo!? reci!
fakat, kako su mogli uopce dirati u djelo gos'n lade. imas donekle pravo, za treci dio, jer su i meni bila bolja prva dva, a ostao sam bez njih. cccc. sjecas se fore s muhama sto zakenjavaju ferdinandovu sliku.
lollipop 24.10.2002 u 11:08:55 profil autora
bas steta sto se samo nas dvoje nadosmo cijeniti zvito i djelo gospodina nam Haseka. al dobro. Procitala sam bas "Razgovor sa cenzorom", to je izbor humoreski koje je svojevremeno objavljivao po novinama i casopisima, preporucujem ti. Mene jedino zanima, to sto on pise, koliko je to sve istina u njegovom zivotu, a koliko je izmisljenjo. Bojim se da je u svemu tome fikcije jako malo! (tj. to je jos bolje, jelte)
johnnykola 27.10.2002 u 20:42:56 profil autora
sta je bilo!? reci!
sutra cu potraziti to u nasoj univerzitetskoj, ali garant necu naci. ustvari, bas me zanima hocu li ista od ove legende naci. slzem se za fikciju i zbilju. bolje je kad je sve stvarno.
electro cute 25.11.2002 u 14:37:43 profil autora
točan odgovor je: deset knjiga o švejku je bilo planirano. ja sam inače tih 900tinjak stranica pročita u tri dana, i jedina knjiga koju sam brže pročita je g.p. od tolkiena čijih sam 1000itak stranica smlatija u jedan ipo dan
dju 18.07.2003 u 14:27:01 profil autora
samo sam htjela švejkoljupcima prijavit da sam si za more spremila dobrog vojaka.
vjerujući u vaš ukus (okej, u kjutov nešto manje), već se veselim lektiri
waiter in his 60s 18.07.2003 u 22:23:16 profil autora
nije vrag da ga na faksu nisi imala za lektiru