Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3 4
 
johnnykola 26.10.2014 u 06:06:00 profil autora
sta je bilo!? reci!
A kad bande bageri bašte sljezove boje proravaju po Zagrebu, e to je napredak.
Jesmo tražili kapitalizam, evo nam ga:

Republika Srpska ti je dio teritorije u kojem dominiraju Srbi i koji i jeste i nije Bosna i Hercegovina. U stvari, oni su Bosna i Hercegovina kada se dijele pare, kada se džabe putuje po inostranstvu, kada treba da se postane ambasador i kada treba da se primi plata tj. kada imaju koristi od toga, a nije u svim drugim slučajevima.

Nigdje ni riječi kako je stanje nastalo. Kao najedared.
daddy 26.10.2014 u 10:39:36 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
ništa ne nastaje "najedared".
ali, pomirenje sa sobom, a time i pomirenje sa svijetom leži u odgovoru "gdje smo sad" i "kako ćemo dalje".
što prije to učesnici shvatili to bolje za njih.
nisam baš svjedočio da se puno puta u povijesti dogodilo da se netko pokrije ušima na sveopće zadovoljstvo svih okupljenih. ne kažem da nije bilo takvih slučajeva, ali na ovim našim prostorima baš nikad.
johnnykola 26.10.2014 u 11:08:56 profil autora
sta je bilo!? reci!
Posljednje dvije rečenice ne razumijem, ali što reko jedan naš
asistent na matematici:

Ovaj limes teži u nula i još nešto, ali jebo to nešto.:)

Nije mi jasno zašto se ne može konkretno na temu nešto napisati, a ne nake
filozofije, Kant, Emanuel. Ovako možemo do besvijesti.

Od mene se traži napiši naziv ankete i odgovor, a za druge ćemo lako. Niđe veze.

Dodatno, nisam se uvrijedio, ali zašto bih dalje uopće i pisao kad se bavi neko menom kao zaostalim Bosančerosem u jednom segmentu moga konta? Dakle, po ko zna koji put, ne bavi se konkretnom anketom.
daddy 26.10.2014 u 13:50:47 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
"nisam baš svjedočio da se puno puta u povijesti dogodilo da se netko pokrije ušima na sveopće zadovoljstvo svih okupljenih. ne kažem da nije bilo takvih slučajeva, ali na ovim našim prostorima baš nikad. "

mislio sam na determiniranje "pravih" i "krivih" strana općenito u povijesti.
uopće ne znači da tako istinu relativiziram, al kako smo svjedoci gdje to ide - a to je baš u "nula", zbog naše djece, ako ni zbog čega drugog volio bi da ne budu kolateralne žrtve, odnosno da žive normalnije živote.
zaista se nadam da moje dijete neće raspravljati ko je što je i kako je devedesetih radio, prije nego se rodila, kao što roditelji te generacije bunare po partizanima/ustašama/četnicima dandanas.
ako sad nisam jasan, žao mi je.
johnnykola 26.10.2014 u 14:33:29 profil autora
sta je bilo!? reci!
E, sad je jasno.
Ali čemu onda ova anketa!?!?
Ne stavljam ju ja javno već neko ko ima utjecaj kakav-takav i opet udri po mulju.
Slažem se u potpunosti s posljednjim postom, ali se isto tako mora znati
kako ide crta kroz istoriju. Reći od danas počinje istorija pa niđe nas neće biti.
Je li Putin došao u Zagreb ili Beograd? Hoće li budući Putin dolaziti u Zagorje ili Šumadiju?
Ko je podržao neovisnost Hrvatske?
Jedan može reći, zabole me za taj deo levo mudo, ali crta ostaje i kači ga.
Pa i njegovu kćer.
Je li sad jasno zašto me zanima ono trubljanje o tamnici naroda?
Čisto onako, kao 0,0006% dio mog života, a ne kao njegova glavna preokupacija.
sucker 27.10.2014 u 15:18:17 profil autora
imam vrlo kratko osobno iskustvo s jugoslavijom pa na tu temu ne bih puno riječi trošio, ima onih s relevantnijim stavom. ali imam osjećaj da tematika nacije rajca najviše one narode koji nacije nemaju. škoti, katalonci, hrvati ''91 itd. jer kod njih još može živjeti ta iluzorna razlika između ''nas'' i ''njih''. da postoje tamo neki fiktivni ''mi'' koji trebaju biti ''svoji na svome'', a ne u ''njihovim'' rukama. i da će biti bolje kad ''mi'' upravljamo ''sobom''. naprosto, sve su to - oni. u takav kolektivizam u formi države ili nakupine država ne vjerujem i iza njega ne stojim.

čini mi se da je najpogubniji potpuni gubitak svakog osjećaja odgovornosti za sebe i svoj život, čiji je simptom svakodnevno kukanje zbog VANJSKIH faktora (politika kao izlizani primjer), a posljedica stajanje na mjestu. ne zanimaju me ni branitelji ni bandić ni putin. te odluke donosi netko drugi, ja za to nisam odgovoran. neće me ni milanović ni oltar domovine učiniti sretnim nit mi naći posao. moj je posao baviti se onim što volim u najboljim mogućim uvjetima koje si mogu priskrbiti. ako ti uvjeti, gle čuda, nisu u radijusu 5 km od moje rodne kuće ili u nevidljivim geografskim granicama prostora koji proizvoljno nazivamo hrvatska, a čuj, i gore se stvari ljudima događaju. ukratko - svatko sebi sprema krevet.



johnnykola 27.10.2014 u 15:26:54 profil autora
sta je bilo!? reci!
Jeste, a nekome u Sreberenici, Vukovaru i Ahmićima krevet pometu.:(
I tako svakih pedest godina u valovima.
sucker 27.10.2014 u 15:28:33 profil autora
da, i meni su pomeli krevet. idemo dalje.
johnnykola 27.10.2014 u 15:31:25 profil autora
sta je bilo!? reci!
I to stoji.
johnnykola 28.10.2014 u 06:32:47 profil autora
sta je bilo!? reci!
daddy 28.10.2014 u 07:13:41 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
sucker, hvala što si se pridružio promišljanjima.
nadalje, za nikolu;
za 50, odnosno 30 godina, jer 20je prošlo nećemo dobiti priliku da ponovo pokažemo koliko smo glupi.
počeo je proces asimilacije, barem tu gdje ja živim. ukratko, dok je velkim globalnim dečkima sa "širokim ulicama" bilo u interesu da se stvari na balkanu rješavaju na taj način, stvari su se tako i odigravale.
sad ćemo svi skupa dobiti drugu igračku, onakvu kakvo asimilirano roblje i zaslužuje. ko je koga kad i zašto i dokle tandrčiti po tome bit će manje važno. pamtit će taj period djedovi ko "zlatna vremena".
slikovito: zašamarali se ja i milan, došao i jahrudin, baš nam lijepo bilo. kadli odjednom dođe Big motherfucker, sve nas navuče za uši i odvede u pičku materinu, sa svim našim spikama. U budućnosti milutin, jahrudin i ja, u rijetkim trenucima dokolice poželjesmo se ponovo šamarati i objasniti si ko je i kako je onomad, bar na 5 minuta, al bijasmo tako jebeno umorni i sjebani i nikakvi. Zlatna vremena, kažem vam.
johnnykola 28.10.2014 u 08:44:15 profil autora
sta je bilo!? reci!
Naravno,citirao bih samog sebe u jednom od postova prije na istoj ovoj temi:

Ionako će ovo sve na kraju biti EUnija.

Trebamo se čitati.
johnnykola 28.10.2014 u 15:26:03 profil autora
sta je bilo!? reci!
sucker 29.10.2014 u 10:17:11 profil autora
prošlost, bila sretna ili ne, samo opterećuje i treba je znati pustiti. osim ako ne navodi na pozitivno djelovanje u sadašnjosti.
daddy 29.10.2014 u 16:21:53 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
slažem se s tobom.
morsky 29.10.2014 u 17:14:16 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
Hi Suck,
.
već si me više puta obradovao svojim bistrim stavovima, koji su, vjerujem, odraz Tvoga kataktera.

hvala Ti za postove!
.
m.
sucker 30.10.2014 u 07:51:04 profil autora
hvala vama, momci!
midnightmoon 30.10.2014 u 21:25:02 profil autora
i meni su pomeli krevet i pobili dio obitelji.
ne volim zakukavati i tako prenositi dramu kontrole (Celestisko proročanstvo, Deseti uvid) na nova pokoljenja niti manipulirati drugima koristeći svoju stradalničku povijest.
tako da je uglavnom i ne pominjem. možda sam u krivu, većina se njome dobro okoristila, pogotovu u književnosti kojom se ja bavim.
svjedokom sam nerazumijevanja i diskriminacije, bila to metropola ili otok. o tome bih mogla naširoko pisati. ali neću uludo trošiti vrijeme i papir.

upravo zbog svega doživljenog danas izbjegavam sve što me opterećuje i uznemirava, moja poezija je slamingovsko- severska, dakle naoko lagodna, iako zaumna, s malom dozom humora. to je moje oružje.
onome tko uspije zagrebati ispod gornjeg sloja, ukazat će se nešto tmurnija jezgra no to ne može svak. treba imat dobro oko i dobar mozak. hahaha! ;)


objavila sam nakon rata pet knjiga poezije, iako pišem odmalena, i to je poklon mom ocu, mužu i bratu.


dakle, imamo hrvatsku. živjela!


pozdrav suckeru!
morsky 31.10.2014 u 09:57:10 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
iskopirati ću ovdje jednu pjesmu.
izravno nevezanu na ovaj topic, no zbog izrazite pristojnosti u izričaju i disciplinirane a bogate duhom poruke, postati ću je ovdje;
.
Tin Ujević;
.
Pobratimstvo lica u svemiru
.
.

Ne boj se! nisi sam! ima i drugih nego ti
koji nepoznati od tebe žive tvojim životom.
I ono sve što ti bje, ću i što sni
gori u njima istim žarom, ljepotom i čistotom.
Ne gordi se! Tvoje misli nisu samo tvoje!
One u drugima žive
Mi smo svi prešli iste putove u mraku,
mi smo svi jednako lutali u znaku
traženja, i svima jednako se dive.
Sa svakim nešto dijeliš, i više vas ste isti.
I pamti da je tako od prastarih vremena.
I svi se ponavljamo, i veliki i čisti,
kao djeca što ne znaju još ni svojih imena.
I snagu nam, i grijehe drugi s nama dijele,
i sni su naši sami iz zajedničkog vrela.
I hrana nam je duše iz naše opće zdjele,
i sebični je pečat jedan nasred čela.
Stojimo čovjek protiv čovjeka, u znanju
da svi smo bolji, međusobni, svi skupa tmuša,
a naša krv, i poraz svih nas, u klanju,
opet je samo jedna historija duša.
Strašno je ovo reći u uho oholosti,
no vrlo srećno za očajničku sreću,
da svi smo isti u zloći i radosti,
i da nam breme kobi počiva na pleću.
Ja sam u nekom tamo neznancu, i na zvijezdi
dalekoj, raspreden, a ovdje u jednoj niti,
u cvijetu ugaslom, razbit u svijetu što jezdi,
pa kad ću ipak biti tamo u mojoj biti?
Ja sam ipak ja, svojeglav i onda kad me nema,
ja sam šiljak s vrha žrtvovan u masi;
o vasiono! Ja živim i umirem u svjema;
ja bezimeno ustrajem u braći.
johnnykola 31.10.2014 u 16:53:08 profil autora
sta je bilo!? reci!
Sa svim bih se složio osim:

da svi smo isti u zloći i radosti

Za mene je to šuplja prića. Možda sam fulio kontekst, ali nismo ni u njemu svi isti.

Da, vrlo je bitna stvar shvatiti da je na planeti dosad žiivjelo, koliko, dvadeset
milijardi ljudi, i oni su svi iste traume prolazili. Jednom kad čovjek to osvjesti
i skonta da se mora samo i jedino boriti i kad se izgradi ganjati od četvrte do
sedme Kavijeve navike, sve je lakše.

To što pišem o tim traumama, ne znači da sam u njima i sam.:)
daddy 01.11.2014 u 12:27:20 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
jebeno, Morsky!
sucker 01.11.2014 u 12:58:40 profil autora
ne znam što na novu anketu odgovoriti. recimo da sam najbliži sedmici. recimo. ali nedovoljno da i kliknem na nju.

ne nalazim se više u kršćanskom/zapadnjačkom konceptu boga - superiorne sile odvojive od čovjeka koji bi cijeli život trebao stremiti slijepoj vjeri u svog nevidljivog stvoritelja/konačnog suca. kakav bi to iskompleksirani frajer taj stvoritelj morao biti?!

ali bliska mi je potreba za smislom, čija je važna značajka trajnost. religija=dogma=(utješni) odgovor na temeljno pitanje - odakle smo došli i kamo idemo. religija tisućljećima servisira tu iskonsku potrebu. ovi prosvijetljeniji bi rekli da je naša najveća nevolja u tome što um traži trajnost tamo gdje trajnosti nema! jer je život na materijalnoj razini ciklička pojava, ne statička. a religija je produkt temeljne nepomirenosti s tom činjenicom.

kamo idemo? ne znam. ali mislim da će kad i ako među ljudskom vrstom poraste razina osviještenosti, religije u svim svojim manifestacijama (među njima i ateizam), postati prirodno suvišne. kao zimski kaput kojeg se ni ne sjetiš ljeti.
morsky 05.11.2014 u 16:13:26 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
hi Suck,
pozdrav i drugim drugarima,
.
oko koncepta boga i ostalih religijskih artikulacija odgovora na ključna eshatološka pitanja;
.
jedini stav koji mi je smislen i koji mogu imati je:
- mogu prihvatiti da bog postoji točno u onoj mjeri koliko mogu prihvatiti da bog ne postoji.
.
sve ostalo je u sferi špekualcije, a ne čiste kritičke misli.

johnnykola 05.11.2014 u 16:25:34 profil autora
sta je bilo!? reci!
Realno.
daddy 06.11.2014 u 07:17:25 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
zdravo mladići,
mada je to sasvim razvidno i vama
u ovoj anketi ne bavimo se postojanjem ili nepostojanjem božjim
bavimo se nečim lakšim
a to je naš/vaš diskurs prema vjernicima
i njihovom unutarnjom motivacijom vjere
ta je motivacija u ovoj anketi subjekt.
ne znam razumijemo li se
mogao sam vas pitati i ovo;
koja vam je najbliža motivacija npr. ubojica
malo je čudno da mi kažete
"al ja nisam ubojica" ili
"ja sam ubojica kolko i nisam ubojica"
to nas ovaj put konkretno ne interesira
razmišljao sam kako postaviti anketno pitanje
vrlo
dakle, veri simpl
kaj mislite o susedovom autu
možete biti ili ne biti vozač
automehaničar
ili testni pilot fomule 1
neki stav imate
morsky 10.11.2014 u 13:53:37 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
dobra, dobra anketa.
.
rješio sam test.
.
ozbiljno točno me izmjerilo.
.
thnx daddy
janakis 10.11.2014 u 15:06:22 profil autora
to su polja gospodina Karabasa!
jest, vrlo dobar test!
johnnykola 10.11.2014 u 16:04:51 profil autora
sta je bilo!? reci!
Ništa mi nije high. Posljednje dvije trećine testa odgovori su mi 95% bili No.:)
DanMrak 10.11.2014 u 19:56:28 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Moje dijagnoze nema u testu, ali zato ima u ponuđenim odgovorima u anketi :)
daddy 10.11.2014 u 22:44:24 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
opsesivno kompulzivni narcis, moj naklon