Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
zomri 30.09.2002 u 17:16:24 profil autora
Jestel poslusali novog Becka? Kako vam se cini?
Meni je ovo dosad najbolja njegova ploca. Ono jest da se Nigel (Godrich, producent Becka i Radioheada) malo furo na Davea F. al ga je isfuro u p.m.

Sea Change je jebeni zakon!!! Slusam ga vec mjesec i po i ne mogu prestat. Da da Revnosni Sarajevski Pirati nabavili su SC mjesec i po prije rilisa. Mos si mislit Johnny :))


...u potpisu obicno ide nesto pametno...
johnnykola 30.09.2002 u 21:51:36 profil autora
sta je bilo!? reci!
jes' slusao sam ga. stvarno razara. kao 12 noovih 'jackass-ova'. extra! samo me malo nervira sto su pirati stavili najgori prijedlog sa njegove oficijelne stranice na omot.
daddy 30.09.2002 u 22:06:00 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
čini mi se da imam isti pirat ko vas dvojica: dao mi ga edo maajka. beck se prestao zajebavati, pokazuje se ozbiljnim kantautorom. ipak, "mutations" su u svojoj sličnosti donekle raznovrsnija ploča. i bolja, meni.
drago mi je da volite becka, on je jedna od ključnih persona "izgubljene" muzike zadnjih 10 godina. objasnit ću: nažalost, pokazuje se da su stvari zadnjih 40 godina manje više odsvirane i provaljene. beck je, po meni, u jednom dijelu karijere napravio fascinantan mišung kompletne pop kulture druge polovice 20 st. zapravo, uveo nas je na pravi način u novi milenij. danas, njegov novi uradak ni izdaleka nije tako inovativan, ali zato nije ni manje vrijedan.
boo razz 01.10.2002 u 12:39:50 profil autora
ma beck je goli kurac... inace.. al ovaj novi album mu je zakon! najbolji, sto nije tesko obzirom na to kakvi su mu stari, hehe...
johnnykola 01.10.2002 u 18:52:52 profil autora
sta je bilo!? reci!
ma meni je jedan da najboljih stihova iz njegova 'pay no mind'-a:
'as we walk out among the manure
that's why i pay no mind'
motorcycle boy 01.10.2002 u 19:58:29 profil autora
popizdit ću!!! moram si nabavit tog novog becka. ali najbeckovskiji ( i najbolji) album becka mi je Odelay. na tom albumu ima praktički 50 pjesama. zapravo 14 ali u svakoj još po dvije, tri. zakon.
lollipop 02.10.2002 u 00:26:28 profil autora
dakle...uspjela sam poslusati album samo jednom jer sam skoro zaspala. iako, ima necega u svemu tome i znam da samo trebam jos nekoliko puta odslusat, ali... ali dobro, to je beck, covjek kojem je svaka ploca drugacija, pa na kraju, album prije odelaya (ili cak dva) su cista ruziona i recimo da nemaju veze s naredna dva. ako mi se ovaj novi po necem moze svidjeti to je onda nick drakeovski schtih, al jebi ga, ak to ocu slusat, pustit cu si nick drakea. ne znam, vidjet cemo jos... ali, tu me ustvari zanima jedan drugi fenomen koji je ustvari svojstven velikoj vecini muzicara - svi imaju tako neki put od gnjevnih klinaca, trazenja identiteta sebe i svog mjesta u drustvu, izvikivanja svojeg ja u obliku izvikavanja neceg za druge,a onda odjednom naprave npr ovakav album ili nesto sto ocekujem da ce biti drvece i rijeke (i sto je ustvari Bog vec bio), i sve mi je to jasno, razvojni put, dolazi se valjda do otkrivanja da ipak ne mozes promijeniti svijet, ali mozes prnaci jedan vid sebe (koji si dakle u tom trenutku vec sebi razjasnio), ali taj neki okus neapsolutne pobjede te cini rezigniranim, distanciranijim, vise nema one borilacke energije... Osobno se nisam nasla na takvom putu te samo pretpostavljam, a ustvari me zanima koji je to trenutak koji ucini promjenu, kako on izgleda i sta covjek pri tome osjeca. Ili sam ja to sebi sve krivo protumacila?
daddy 02.10.2002 u 01:49:02 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
zanimljivo, i većinom točno. bitno je da se boriš, fight je bitan. metaforički, a i nemetaforički prvo uočavaš stvari na površini i smatraš da su bitne. nakon nekog vremena put te vodi ispod površine. i postaješ sve tiši. stvari kreću od korijena i ful mraka. a umiru u listu.
p.s. potpuno je nepotrebno "trudit" se skužit. uživaj u luksuzu da ni za što nisi kriva. a i ja sam možda šenuo. vrag će ga znat.

Izmjenio - daddy u 02.10.2002 1:53:45
johnnykola 02.10.2002 u 08:39:56 profil autora
sta je bilo!? reci!
i ja sam dumao nesto slicno dumanju lollipop. i kad skontam, dudo imas potpuno pravo, kad si slab, budi slab, ali daj sve od sebe da te bildanje ojaca. fakat, mozda se prvo treba krenut od punka da bi se doslo do klasike. smirit se, ali ne u smislu kontemplacije, nego, ne znam kako bih se odrazio, prihvacanja svijeta i mijenjanja prije svega sebe pa njega. sakrit se na vrijeme, a i otkrit opet na vrijeme. cini se da ce 2x2 postat mojom najboljom songom pipsa.
Hadzo 30.10.2002 u 16:46:18 profil autora
Priznajem da mi je Beck bio teze slusljiv do sada, ali kao ljubitelju americane i outlaw novoga countrya "Sea changes" je doista sjajan. Fakat me zanima na sto lici njegova turneja s Flaming Lipsima kao pratecim bendom?
trixy 06.11.2002 u 09:17:33 profil autora
baš sam si skinuo s weba sea change jerbo nedam NEDAM 150 kuna za 1 jedini CeDe! nedam!

jako podsjeća na mutations koji mi je njegov daleko najbolji uradak. neke stvari sa sea change melodijski podsjećaju na mutations (npr. already dead-nobody's fault) a lost cause je ista walkin after you od foo fightersa

nove pipse ću definitvno kupiti. i ne samo zato što se osjećam kao da posredno sudjelujem u stvaranju CDa baljezgajući ovdje na forumu
johnnykola 07.11.2002 u 19:15:27 profil autora
sta je bilo!? reci!


Izmjenio - johnnykola u 07.11.2002 19:26:37
hilikus 28.11.2002 u 11:59:21 profil autora
beck...da cuo sam mutations koji je zakon...ali odelay je bolji...dok je midnite vultures sasvim ok. svi jebeni ljudi kazu da je sea change njegovo zivotno djelo. ocito jest. beck rules!
waiter in his 60s 09.01.2003 u 12:59:02 profil autora
wow, nešto ovako lijepo nisam već
dugo čuo.
znao sam da je tip inteligentan, ali
ne i da ima ovako divne iznutrice.
ne mogu se nasitit 'round the benda',
kad slušam taj song osjećam se kao da
promatram razvoj prekrasne sive oluje
pod sedativima


Izmjenio - waiter in his 60s u 09.01.2003 13:05:46
trixy 09.01.2003 u 13:52:26 profil autora
sorry waiter, zaboravio sam ti napisati imena pjesama na beckovim cedejovima
waiter in his 60s 09.01.2003 u 14:10:45 profil autora
njema veze.
johnnykola 16.01.2003 u 18:39:14 profil autora
sta je bilo!? reci!
lost cause

je li ko gledao spot?

koji beton covjece!!!!
simon 07.03.2003 u 11:22:21 profil autora
Ne znam jeste li čuli, no krajem prošle godine Beck je promovirao Sea Change na tour, sa ni više ni manje nego Flaming Lipsima kao predgrupom i kao PRATEĆIM BENDOM. Uglavnom, piše se da su koncerti bili zakon (a.k.a. beton!) i tako to.

Eto par citata:

*prije prvih zajedničkih probi, inače rehearsali su mjesec dana...
Beck : "I told them to go away and pick a load of songs. They came back with the hits."

o samim gigovićima...
Beck: "Audiences would often leave my gigs feeling molested (ma tko!??), now I let The Flaming Lips do the molesting."

O Lipsima...
Beck: "They're great musicians, they write beautiful pop songs and they don't take themselves too seriously."

Uglavnom, Lipsi (sami postavljaju svoju opremu!) bi odvirali svoj set, pa mali break, i eto ih već na stejdžu s Beckom koji ih je nemali broj puta podjebavao počevši svoj set sa uvodnim akordima u Do You Realize??.

Možda jedino začuđuje što Lipsi baš i nisu nakon svega blagonaklono gledali na Becka...
Wayne Coyne: "He is ot always the laid-back California slacker that you wish he was. He is very demanding at times."

Beckova set lista:

Golden age
Lord only knows
Get paid
Pay no mind
All in your mind
End of the day
Lonesome tears
Loser
Nobody's fault but my own
Little one
Lost cause
Where (ne znam, valjda je to Where it's at - two turntables and a microphone)
---
Bis1:
Paper tiger
Nicotine
---
Bis2:
Devil's haircut

eeeee, nećete bilivit, al ja osim Lost Cause nisam čuo ni note s novog albuma...
johnnykola 10.03.2003 u 20:39:52 profil autora
sta je bilo!? reci!
ja sam onako kad sam preslusavao album s princo cd-a najvise upamtio upravo lost cause. bravo ja!!!
bouz 06.04.2003 u 00:45:30 profil autora
dobar album, dapače odličan....al Odelay je na vrhu!