Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
puki 30.06.2013 u 21:52:42 profil autora
Old rabbits die hard
Eh, došlo i ovdje, ha? (šalim se, šalim se)

Ovo me pitanje uvijek naživcira na osobnoj razini, jer u obitelji i među prijateljima imam nekolicinu gejeva, pa iz prve ruke vidim koliko ih jebe cjelokupno raspoloženje društva prema njihovom "izboru" (sarkazam, da ne bi bilo). Ono, nisam do sada uspio imati neki smisleni razgovor o toj situaciji sa ljudima koji se ne slažu, jer samo dođe do svađe (otprilike kao religija ili politika, ne možeš argumentirano raspravljati da se na glavu postaviš). Žao mi je što se ljudi uspjene čim netko spomene Drugačije, a i što im ne dopuštaju imati obitelj. Ono, ne znači nešto previše taj papir, ali da ti netko ne dopušta imati ga iz čiste zlobe i zatucanosti, ... ne znam. I ja bih prosvjedovao. Ono, zašto sam se ja mogao oženiti, a Adam i Stiv nisu?

Super mi je

http://www.youtube.com/watch?v=yMLZO-sObzQ

(sin dvije lezbike/lezbejke/lezbe/ne znam reći nikad priča o tome da nije ispao rogat ipak)

Ima još more vrlo dobrih kratkih stripova, priča i svašta nešta na tu temu na internetu, ali se svodi na to : čisto iz šupizma (bivanja šupcima) se ne dopušta određenom dijelu populacije da se službeno veže sa svojim boljim polovicama, u smislu nekih stečenih prava koja dođu tom zajednicom, a i čisto iz principa - zašto neki smiju ženit ljubavi svog života (ili sljedećih par mjeseci/godina u nekim slučajevima, nakon čega smiješ opet, jer je sve pet), a neki ne.

Blah, brbljam. Ali me to živcira. I žao mi je prvih gej roditelja koji će zajebati u odgoju, a bit će ih, jer će ispasti "zajebali su jer su gej", a ne "zajebali su jer su loši roditelji". Sve dok si hetero, valjda smiješ zapostavljati djecu, tuči ih i sve ostalo? (ok, o tom po tom, trenutačno se priča o braku i kako će odjednom hetero brakovi se raspast ako gej brakovi budu dopušteni)
daddy 01.07.2013 u 00:11:30 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
brak kao ekonomsku zajednicu, praktički ekonomski deal dvojice partnera apsolutno treba aplicirati na gay partnerstvo baš kao i na hetero, tu zbora nema i nikog se ne tiče koja su spolovila pritom u igri.
no, čim se maknemo iz fokusa katoličke tiranije i tumačimo brak na nereligioznim osnovama, dakle onim realnima....osvijestimo da ćemo nakon neizbježnog priznavanja prava gey zajednici morati isto tako biti otvoreni i za ostale "drugačijosti", mnogobrojne manjine koje legitimno traže svoja prava.
neka od tih prava dovest će u pitanju definiciju i svrhu braka kao takvog.
da li će tada svijet biti bolje mjesto, ko zna.
puki 01.07.2013 u 00:18:26 profil autora
Old rabbits die hard
Iskreno, nemam pojma. Naletio sam na argument "ako gejevima, onda treba odobriti i incestuozan brak", ako se ne gleda na biološko potomstvo. Vrlo dobar argument, i nemam protuargument. Ali - ne vidim zapreke ovoj vrsti braka.

Također, nemam sad ideje koje bi još manjine mogle tražiti pravo na brak, ali ok, na poslu sam i uvijek mi mozak manje radi ovdje.
mario 01.07.2013 u 11:09:26 profil autora
.
http://www.youtube.com/watch?v=xUi6QFWqc5E

sve se na svoje mjesto stavi.
morsky 01.07.2013 u 12:15:32 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
ne bismo smjeli stavljati homoseksualizam i incest u istu kategoriju. kategoriju manjinaca.
.
hetero i homo spada u istu kategorija. nezavisno od omjera pripadnosti unutar kategorije.
.
puki 01.07.2013 u 16:43:45 profil autora
Old rabbits die hard
Znam, samo u datom trenutku nisam imao valjan argument zašto je glupo, ali...ništ palo na pamet. Slažem se.