Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 ... 7 8 9 10
 
Flafi 06.06.2013 u 01:38:25 profil autora
Pokaži ribaš pod. Pokaži bojaš ogradu.
Pozvonio poštar danas i donio Walta.
Zaljubljen sam odmah nakon prvog slušanja. A znao sam da će to bit nešto najbolje i prije slušanja, jer su me tih par pjesama i onaj teaser na YT žešće nabrijali. I siguran sam da će ovo bit ljubav za cijeli život.
Prekrasna bajka, fantastična priča, jeben film od početka do kraja. Ta emocionalna dinamika, zabavni plesni ritmovi, a žeštoko štipa srce. Pa maleni uleti akustičnih gitara sa strana, pa taj najjebeniji bubanj ikad, pa prekrasni kremasti premazi zvuka, a tek ti slojevi vokala, jebeno, jebeno!
Pa kako fino vozi od tih plesnih zabavljanja, do tihih promišljanja, pa snenih bajkovitih sličica do žestokog apokaliptičnog kaotičnog udaranja!

Znam da su nabacani ovi moji dojmovi, al nema ni smisla pričekat da se slegnu i pokušavat racionalizirat čistu zaljubljenost.

I još, nisu mi jasni komentari kako Walt predstavlja povratak Pipsa ovomu ili onomu. Na baš svakom sam albumu Pipsa osjetio isto ono zbog čega sam se prvotno zaljubio u njih prije dvjesto godina na prvim albumima. A ako ništa drugo, zvuči mi kao logičan nasljednik Gladijatora, valjda zbog vremenske blizine i sviračke ekipe.

Radujem se sad ovim otkrivanjima albuma kroz zamagljene naočale, tome što će mi stalno nešto novo uzet pažnju i osjećaje, tome što će me stalno iznova pogađat u žicu, pa tome što ću mu se kasnije opet vraćat i tome što će mi na kraju bit tako spržen u sive stanice da ću ga moć slušat i bez zvučnika i slušalica.

E, da, drugo preslušavanje riješio sam s ekipom, i bilo je zabavno što se album poprilično dopao i frendovima koji ne samo da nisu tolko ludi za Pipsima nego su i žešći mizantropi koji ne vole nikog i ništa. :)
gogolj 06.06.2013 u 12:35:42 profil autora
skroz sam se zakvačio na bi li ili ne bi i mogu ti reć - ludilo!
gogolj 06.06.2013 u 12:44:05 profil autora
jel ono dedi govorija kako je mora smanjit broj ovih peder si peder si peder si? e pa, nisi trebao :P
johnnykola 06.06.2013 u 14:00:20 profil autora
sta je bilo!? reci!
josip 06.06.2013 u 19:07:51 profil autora
Nema šta, riječ je o odličnom albumu. Bez slabe pjesme. Trenutno su mi Walt Disney, Trubač, Dementor vrh. Ne sumnjam da će za koji dan ili tjedan iskočit druge dve-tri pjesme. Iskreno, malo sam bio skeptičan prema uvodnoj Htio bi da me voliš. Ali sad dok slušam album u cjelini, pjesma mi je dobila pravi značaj, uklapa se savršeno i super je. I kako piše u prvom postu, album treba slušat glasno.
Marko Maky 06.06.2013 u 19:41:40 profil autora
Without music, life would be a mistake !
evo nakon 2 dana intezivnog slusanja od traka koje su mi jako fajn su
mogu ti rec , bi li ili ne bi , plivac i kraj sa mnom tebi je zima te od sredine do kraja dok smo hodali po zemlji ! ostale jos moram po par puta poslushat ...bdw kod plivaca se topim tipicna traka sa DiR -a♥ :)
eh da slusat glasno kako kolege kazu , pogotovo na sluske pashe(nisam ripo u mp3 pa ni flac nego cisti waw ! ) kad se ide na job vjutro
ukratko ful pozitivan album !
Flafi 06.06.2013 u 22:27:18 profil autora
Pokaži ribaš pod. Pokaži bojaš ogradu.
jel ono dedi govorija kako je mora smanjit broj ovih peder si peder si peder si? e pa, nisi trebao :P

Kažu u Dugom vikendu da su pogriješili s Reci svim svojim frendicama jer nisu skratili onaj kraj, al meni taj kraj baš šou kad udara i ne misli stat.

Iskreno, malo sam bio skeptičan prema uvodnoj Htio bi da me voliš. Ali sad dok slušam album u cjelini, pjesma mi je dobila pravi značaj, uklapa se savršeno i super je.

Meni isto bilo s HBDMV, a sad mi sjeda ko budali šamar. Isto mi i Sa mnom tebi je zima nije tak sjela na onoj premijeri na sajtu, a sad mi je fantastična.
Jagoda 06.06.2013 u 23:05:12 profil autora
stiglo jutros, super mi je knjižica na opip :), također krasno izgleda i miriše, a poslušat nisan još stigla sve u komadu, iako mislin da san cili album zapravo već poslušala pojedinačno.
puki 07.06.2013 u 02:14:08 profil autora
Old rabbits die hard
Da i ja dam svojih par lipa mišljenja :)

Kratka povijest - simpa mi je kao Ultraoptimizam, ali čekam još hoće li mi jako ući u uho
Walt Disney - fenofakinmenalno odgovara naziv, vrlo vesela, optimistična i "ptićice mi slijeću na ramena" pjesmetina, osjećam se kao u, jel, Disney filmu
Trubač - ovo šuta guzice! Sa "o,da, jebote!" facom (ne mogu opisati tu grimasu, a sad sam na poslu pa nemam kameru da se snimam :) ) i zamišljenim sunčanim naočalama kuliram i tresem glavom u ritmu
Sa mnom tebi je zima - jednostavno prelijepo. na 1:56 bježi van registra i rastura me. i pjevam loš falš "do kraja svog vijeka" i nema veze (mali problem - kad sam slušao Zdenku, nije bio bed ako sam negdje van privatnosti stana, pa sam pljeskao na točno predviđenom trenutku, a ovo me tjera da hedbengam na 2:56, pa ću vidjeti što sa time)
Mogu ti reć - vrlo mi je groovy, i čak i pomalo plešem na ovo (uredski ples, na stolici, kontrolirano)
Bi ili ne bi - jingle iz reklame doveden do savršenstva
Htio bi da me voliš - gola ljubav, sviđaju mi se suptilne promjene u odnosu na verziju iz spota
Dementor - cool Plesača na entu, opet sam bedmaderfaker
Dok smo hodali po zemlji - kontam se sa pjesmom, samo smo si još na sramežljivo "Bok", ali mislim da ćemo se slagati
Plivač - divno

Da ne kratim, ništa manje nego što sam i očekivao, album koji mi je sjeo iz prve, i ne zato što volim Pipse. Ne pišem recenzije jer ih ne znam :D
sis 07.06.2013 u 09:52:42 profil autora
još možeš popraviti sve
Ni ja ne znam pisati recenzije, pa mogu samo neuvijeno reći da sam s Waltom potpuno oduševljena. Ne mogu prestati slušati. Toliko lijepo, zabavno, pametno, dirljivo je to djelce. Predivno.
gogolj 07.06.2013 u 15:06:18 profil autora
respekt yayi al iskreno, ja bi da je dedi pjevao i trubača
Flafi 07.06.2013 u 17:11:29 profil autora
Pokaži ribaš pod. Pokaži bojaš ogradu.
Napokon me malo pustio teaser, svaki put kad sam slušao očekivao sam nakon svakog refrena refren iduće pjesme. Pogotovo mi je bilo čudno kad u Dok smo hodali po zemlji nakon "za naaaaas" ne ide odmah Plivač. I imao sam neki čudan glupi osjećaj kao da ti refreni i nisu dijelovi tih pjesama koje slušam.
Malo sam bio pretjerao sa slušanjem teasera. :)
Mislim da mi je isto bilo s Gladijatorima kad se prije izlaska albuma moglo kupit melodije za mobitele pa su se mogli poslušat isječci.
daddy 07.06.2013 u 17:36:49 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
to s teaserom je bio dvosjekli mač.
bend poput pipsa u normalnim okolnostima ne bi trebao inzistirati na cjepkanju sogova na highlighte.
iskreno, maznuo sam ideju s teaserom od........jel sjedite!?....ako ne onda sjednite.........od severine!
isto tako, prije par godina sam išao skinuti novi primal scream i skinem neki čudan torrent di majastori po 4 minute vrte refren 1 pjesme u loop, pa tako druga i sve dalje....dugo mi je trebalo da skužim da to nije nova ploča tog benda, hahhahahaha ;))))
daddy 07.06.2013 u 17:44:07 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
ljudi,
režite me di vam je najmilije ali PRVA recenzija walta je bila recenzija na osnovu teasera, stoposto, milionposto. naime, recenzent nije mogao imati u tom trenutku album, a šansa da ga je imao nekim svojim kanalima, mada je moguća (cca 3%) topi se kao sladoled na srpanjskom suncu kad usporedimo uobičajeni način i pristup tog istog autora kako prijašnjim recenzijama pipsa tako i drugih bendova.
naravno, ja sam lud i histeričan, bla bla, ali naravno.....nisam lud i sve je jasno.
Jagoda 07.06.2013 u 21:26:06 profil autora
respekt yayi al iskreno, ja bi da je dedi pjevao i trubača



i ja :)
Rio 08.06.2013 u 09:36:39 profil autora
I''''''''''''''''ll take away your pain, let''''''''''''''''s work on you babe
subota ujutro i walta meni nema.panika! jbga,čekam i dalje.
gogolj 08.06.2013 u 10:24:50 profil autora
malo sam se zezao jučer nadam se da daddy neće zamjerit. u suprotnom odma dilitam video.

http://www.youtube.com/watch?v=yNdq37U04Hw

i ovdje.... dok sam bio čekao walta http://i42.tinypic.com/34791j5.jpg
daddy 08.06.2013 u 10:38:51 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
eeeeeeeeeeeeeeeeeej, pa ovo je JEBENO!
darko 08.06.2013 u 13:05:54 profil autora
Jako dobar album, ujednačen, kompaktan, pitak, direktan.

Osim backdriftera, još me 2 ljudi pitalo znam li postoji li opcija downloada albuma. Svi odreda kažu da CD nemaju gdje slušati.
I ja sam spao samo na CD player u autu.
Ljudi, kupite CD, jer ovo je gotovo sigurno zadnji album Pipsa na ovom mediju.

U ponedjeljak popodne u Gundulićevoj počelo je moje putovanje s Waltom. I već na Kratkoj povijesti sam ostao osupnut te vozačkom nepažnjom uslijed koncentriranog slušanja albuma ušao u jednosmjernu ulicu u krivom smjeru. Srećom, nije se ništa desilo. Parkirao sam i odslušao album do kraja.

Walt je lijep album, s nekoliko pjesama koje razaraju.
Moji favoriti nakon 5 dana intenzivnog slušanja su: Kratka povijest, Sa mnom tebi je zima, Htio bi da me voliš i Plivač.

I da, album treba slušati glasno, pogotovo Trubača i Dementora.
darknessss 08.06.2013 u 13:19:08 profil autora
jeben je densić, svaka čast :))... akaj se downloadanja tiče, nažalost već je ta opcija stavljena na net.
mario 08.06.2013 u 14:05:38 profil autora
.
ma walt je odličan. od početka do kraja.
ovo je raritet, tek ćemo puno kasnije vjerojatno shvati (knjižica). predivna je.
ovo. pjesme.........
svaka pjesma može samostalno izaći pred emocije i dobiti će jednak intenzitet pristojnog pljeska, užitka, punjenja, hranjenja, zahvale.
zajedno su najjača ekipa dosada. u tih 45 minuta rasturaju sve. da.
najbolji mogući motivatori za nova prepuštanja, za pokazatelj stvaraocu. to je to. vidiš kako smo jaki.
nema bolje lošije, svaka odrađuje na svom djelu ono što treba, ono što je.
emocionalno jaki. u svim stanjima. štogod ti treba.......
i sad me grije. a samo on zna kako je to bilo kad je tek krenulo, ono prvo pucketanje u kaminu, zagrijavanje i osvjetljavanje hladne i mračne prostorije. to je predivno. i samo to je dovoljno bilo za ovo. imamo ga. slušajmo ga. da bi čuli.........
daddy 08.06.2013 u 16:50:59 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
lijepo, mario....
morsky 08.06.2013 u 17:54:37 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
DINAMIČKI:
Posljednji puta sam slušao Walta 10-tak dana nakon prvog posta u ovome topicu, još kao demo. I nisam više htio slušati ploču dok ne bude final koji danas svi držimo u rukaa. S izuzetkom HBDMV, kji sam dobio na slušanje naknadno. Dementora nisam htio slušati kao demo.
Danas sam odslušao ganc novog Walta koji sam dobio jučer. 2x
DISKURZIVNO:
Naravno da bi me, Nepoznat Netko, mogao svrstati u pristrane. Dapače, među navijače. Frankly my dear I don''t give a damn.
EMOCIONALNO/RACIONALNO/KOMPARATIVNO:
Daddy je na ovom albumu iskazao golemu raskoš svog stvaralačkog talenta. Molim, nemojte pobrkati „raskoš stvaralačkog talenta“ sa nekim briljantnim trenucima nadahnuća drugih autora.
Ovaj talenat je toliko mnogostruk. Pa me i redovito ushićuje, odnosno čini mi čast u živim razgovorima.
Cijeli je album biblija posvećenosti istraživanju skladnosti zvuka i riječi. Na svim razinama; instrumentalnim, harmonijskim, ritmičkim, historijskim, te razinom značenja . Ovo „historijskim“, molim, staviti u kontekst povijesti razvoja muzičkog iskaza, s naglaskom na XX i XXI st. Naime kaj, danas redovni slušatelj muzike „sluša“ i kontekstulano, odnosno slušatelj automatski i intuitivno komparira netom čujeno sa nekad čujeno i automtski vrednuje. Emocionalno.
Dakle, za sve to; a priznajmo to je mnogo, mnogo više nego što je trebalo znati prije +20tak godina, je poteban višestruki raskošni talent. Koji sam spomenuo.
Impresioniran sam ljepotom muzike i stihova, njihovom skladnošću. Poetikom.
Mudrošću, kojem je izbjegnuta svaka patetika vs. sarkazam/cinizam zamka. Što je gotovo neizbježna zamka, pa i velikih stvaratelja. DI je dobacio više i dalje. Od mnogih, velikih.
ZAKLJUČNO:
Ovo je najbolji album na prostorima ex-Yu, ikad.
Ne zaboravimo, ex-Yu scena je bila među svjetskihTOP 5 scena. Baštiniku ove tradicije, dragom nam PCVC-u, je ovo na čast.
daddy 08.06.2013 u 18:49:41 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
a u kurac
johnnykola 08.06.2013 u 19:01:48 profil autora
sta je bilo!? reci!
morsky je, ali fakat, u pravu.
dio za sarkazam isto stoji kao kuca.
prolaze godine, kad se sve sumira
tu je sad hladno 50 pjesama velikih
kao egipatske piramide.
nevjerojatno nesto!
morsky 08.06.2013 u 19:05:28 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
yep.
.
to ti je tak.
darknessss 08.06.2013 u 20:12:18 profil autora
dugo nisam htio komentirati album, jer mislim da ipak treba proći neko vrijeme za dobar sud. ali, mislim da nema potrebe čekati, ovaj album je savršen, svaka pjesma, svaki stih, svaki ton. emocionalni bog(dođe ti da plačeš i smiješ se u isto vrijeme), svakim slušanjem sve bolji i jači. zaista mi je drago prvenstveno zbog Tebe Daddy, želim ti da uživaš u hvalospjevima za svoj album barem upola koliko ću (barem) ja uživati u albumu. još jednom veliko HVALA
johnnykola 08.06.2013 u 23:22:58 profil autora
sta je bilo!? reci!
i da, molba za majice da nemaju cukice na sebi vec da se skonta
nesto novo. vjerujem da beton ideja
ima hejbet!:)
morsky 09.06.2013 u 15:47:47 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
da.
.
i da dodam, umalo zaboravih u prethodnom osvrtu na Walt-a.
.
neobično mi je drago da je knjižica 300. baš 300. ni 400. ni 5000. ni 100. baš 300.
.
i da sam ja 1 od 300.
.
"..važno je da smo stroj.."
romana 09.06.2013 u 18:16:47 profil autora
300 na sat :)..i tak.. suza suzu stiže, tutnji zaboravljena emocija, budi se zatomljena strast - hbdmv..erupcija-trubač...tektonske promjene iznutrica-plivač...sa mnom tebi je zima-stihovi koji me naganjaju da pišem, tražim i nalazim, pa bacim i opet tražim..kratka povijest-a, nju volim jerbo i trome bikove pokreće..svaka čast na tekstu!...ovaj album uzima...jako, jako, jako...i daje..puno, puno,puno...