Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3 4 5 ... 8 9 10
 
morsky 23.06.2012 u 12:33:23 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
Posljednjih mjeseci, kad god provedem više od 15 minuta u autu, slušam Walta.
.
Ne baš kompletnog, ali kičma repke je tu. 8 pjesama.
.
Uvijek slušam na 2/3 snage razglasa. a imam dobar razglas u autu. Tako treba slušati Walta. Jako glasno.
.
Tik pred primjetno izobličenje zvuka.
.
.
Bogat je slojevima muzike, koji se kod opetovnih slušanja fino razlučuju, i nanovo otkrivaju već čujenu ljepotu. Tekstovi su naravno integralni dijelovi tog muzičkog organizma, kojeg zajašeš, pa te vozi i vozi. I vozi.
.
i pustiš da te vozi: nekad kao lakoletač, nekad kao brzi vlak na smrznutim šinama što imaju labave sopjeve, nekad kao caterpillar sa duugačkim amortizerima i mekanim gumama, nekad kao da klizim gradom na surfu silersurfera, a nekad kao tobogan u luniću.
.
E taj tobogan u luniću, to će biti čista špica. Vrtiti će se i vrtiti, nisam siguran da li će ga puštati na RTV-ima, ali u svim ostalim prilikama hoće.
.
Svaka mi je vožnja draga.
.
Jedva čekam da ga Daddy objavi. Album je odličan.
.
.
darko 23.08.2012 u 01:10:12 profil autora
jao, ovo je predobro.
http://www.pipschipsvideoclips.com/hr/band/pips-tv/pipsdarije/?videoId=81&str=0



prvo sam mislio da se album zove Walt po Disneyu, onda mi je Johnnykola prije nekoliko mjeseci u Sarajevu objasnio da postoji ta neka serija Breaking Bad (za koju sam čuo i koju su mi već mnogi dotad preporučili) koju Daddy obožava i da se Walt odnosi na Waltera Whitea. Nakon toga sam definitivno odlučio pogledat seriju. I nisam požalio, serija je apsolutni beton vrh vrhova kurac palac!
Ipak, vidim da se pjesma zove Walt Disney. Baš me zanima ima li Walter ''Walt'' White utjecaja na ovo što nas čeka na godinu.

jedva čekam album i žao mi je što nisam uspio vidjeti niti jedan live nastup ovog ljeta.
daddy 23.08.2012 u 02:31:49 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
walt nema veze s breaking badom, fakat nikakve.
s disneyem.....i fejk legendom da se dao zalediti dok mu ne pronađu pravi cure....ima!
kompulzivno opsesivna ljubav je bit albuma. više manje.
ma nisam zadovoljan što sam napisao, al nek ostane.
johnnykola 23.08.2012 u 13:29:36 profil autora
sta je bilo!? reci!
do mene. ja izvin''te.((((((((((:
gogolj 23.08.2012 u 17:01:00 profil autora
prije do mene :P

ja sam pretpostavio da je i heisenberg uključen u jednadžbu, al ne kažu za ništa da je pretpostavka majka svakog zajeba :D
midnightmoon 23.08.2012 u 20:19:47 profil autora
hahahahaha!

johnnykola 24.08.2012 u 08:32:48 profil autora
sta je bilo!? reci!
ante i ja smo bili u gresci. sto reko rambo.qqq:

definicija hajsenbergove teoreme postulata cega li vec neodredjenosti profe fizike na mom faksu gospodina krvata stjepana marica:
"to vam je jedna odredjena neodredjenost."

:ppppppppppppppppppppppppp
midnightmoon 24.08.2012 u 09:44:33 profil autora
tako je, johnny!♥

ovisno o promatraču. :)
midnightmoon 24.08.2012 u 09:55:10 profil autora
čestica poprima željeni oblik.

to samo potvrđuje teoriju da je sve u glavi. :)
johnnykola 24.08.2012 u 10:12:49 profil autora
sta je bilo!? reci!
(((((((((((((:

its prababli ol in d četaljs.

qqqqqqqqqqqqqqq:
:)))))))))))))))))))))))))))
midnightmoon 24.08.2012 u 14:58:21 profil autora
hahaha!

svi smo sve.. ovisno o dioptriji. ;)


"samo dobri vidioci uhvatit će taj nepomućeni sjaj..."
mario 08.09.2012 u 19:23:44 profil autora
.
ovo će biti predivno.

nego, jel se obistinjuju (ili se već jesu) ona predviđanja iz mjeseca veljače, da bi na kraju na albumu trebale biti još dvije pjesme (uz dosad ovih osam) ?
daddy 08.09.2012 u 19:34:28 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
vjerojatno bit će ih 3,4 na ovo što ima. zato će potrajati da zgotovimo.
daddy 08.09.2012 u 19:42:47 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
dakle,

dementor (gotov)

matrijarhat
bi li ili ne bi
brzo bijelo i dop

su pjesmice u progresu trenutno i ovo im možda nisu konačna imena.
mario 10.09.2012 u 19:49:39 profil autora
.
Lijepo je za ćuti da strijelica još putuje prema ploči, a pošto se zna da ovaj bend raste upravo u tom putovanju ka ploči i da je samo to putovanje smisao, onda nepreostaje ništa nego se strpiti.
miki7 21.09.2012 u 16:48:45 profil autora
kad miki kaže da se boji on misli ozbiljno
jel može meni netko nabrojat te pjesme?

btw. pozdrav forumašima, ja sam novi ;)
gogolj 21.09.2012 u 18:04:18 profil autora
Kratka povijest

Walt Disney

Trubač

Sa mnom tebi je zima

Mogu ti reć

Htio bi da me voliš

Dok smo hodali po zemlji

Plivač

->http://www.pipschipsvideoclips.com/hr/daddy/?godina=2012&postId=697

dobrodošao :)
miki7 21.09.2012 u 20:37:43 profil autora
kad miki kaže da se boji on misli ozbiljno
hvala ti puno! :DD
interstellar 21.09.2012 u 22:40:19 profil autora
bye-bye
bok. miki7.
.
sjedi,
skini kaput,
i odmori se
mario 11.10.2012 u 20:40:10 profil autora
.
Baš sam si razmišljao kako je nekako tiho, tajanstveno oko nove ploče ( ma da postoje oni klipovi sa djelom pjesmama) i onda se sada ugodno iznenadim sa pitanjem i opširnim odgovorom (faq).
Ne znam da li bi mi stalo na faq pitanje, pa da nastavimo ovdje.
Kako gledaš sad recimo na pjesme u ovako dužem razdoblju (od gladijatora 5-6godina) s obzirom na novu ploču, jer ako se dobro sjećam, rekao si da je 8 pjesma bilo završeno ranije, pa je pala zamisao da se ide na 10 perfect ( sada ih je konačno 12?). Da li su recimo pojedine nastajale već za vrijeme neke završne faze gladijatora pa se nadograđuju ili se odrediš neku viziju za novu ploču i onda je gradiš u tom pravcu?
Ako su neke nasatle 2007. a neke recimo 2012., da li ih to nešto bitno razlikuje zbog dužeg perioda?
daddy 11.10.2012 u 21:10:21 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
ok.
ovaj period od 2007. i izlaska "gladijatora" možemo podijeliti u više faza.
1. 2007. nakon izlaska pa sve do bitnog dijela 2009., sad to mogu reći, nisam uopće mogao razmišljati niti razgovarati o muzici jer su me "gladijatori", a pogotovo njihova percepcija u javnosti, i općenito percepcija pipsa, a na koncu i na početku percepcija i uloga muzike u ovovremenu.....potpuno uništili. tehnički, bio sam u depresiji. pripremao "diskografiju", VRAĆAO na njoj pjesme s dema koje smo sami ili neki drugi faktori odjebali s gladijatora. naravno, stalno sam pokušavao nešto novo načeti, ali jednostavno, velim.....bio sam uništen. jako, jako loše. al sve to ide u opis posla.
2. 2009. provodim jedan značajan period doma i nakon što mi se zaista sve zgadilo jedan period provodim doma preslušavajući što sam započeo i skužim da to i nije takvo sranje ko što sam mislio. od tud je negdje "htio bi da me voliš", recimo, i još par pjesama..
3- 2010. sam u šubu, par mjeseci sam samcat u studiju, radim 5 novih i zadovoljan sam konačno s njima. to bio bio otprilike ovaj demo koji smo napravili prije godinu dana.
4. 2011. počinjem završavat ploču i zapravo radim potpuno drugačije pjesme od ovih fazu prije. jako jako se želim otarasit bilo kakve "bitnosti" u pjesmama, želim radit pop songove. napravio sam 4, s time da sam hinteve pronalazio u songovima koje sam prije godinu dvije bacio ili zaboravaio radit na njima!?!?
sve skupa proveo sam barem 1,5 godinu sam na pjesmama, godinu dana u produkciji s kardinalom, par mjeseci s bendom, 1,5 godinu u depresiji i dobrih 6 mjeseci pripremajući band za 2x2, a nokon toga više mjeseci na produkciji i uobličavanju dvd-a i usb-a.
kužiš, ovako ukratko nekako prođe vrijeme, netko će reći, prilično respektabilan period.
dakle songwriting nije neka ugodna vožnja kroz poznatu ulicu nego paranoično lutanje kroz olovni mrak.....sam!, pisanje pati od velikih padova i ponekog perioda lucidnih momenata. NEMA ZACRTANOG koncepta, on se po ovom šizofrenom putu sam crta. nije baš da sve puštam da me nosi ko grančicu po brzacu, ali to je zato što sam glup....i mislim da mogu kontrolirati stvari. možda i mogu, al to je glupo. a glupo je jer ne znam pametnije. ili nemam jaja? ono što me uvijek iz ploče u ploču interesira je da mijenjam zvuk benda, da probam neku drugu formu, da se mijenja tematika jer me kad jednom završim neki album više ništa s njega ne interesira.....ikad više!
uglavnom, bit će dobro!
p.s. potpuno sam zaboravio, a naknadno sam se sjetio da sam bitan tajm proveo radeći nekaj jako interesantnio a nema veze s pločom benda. dakle, te neke namjenske pjesmice za nekaj kaj možda nikad ne izađe (a jako je ogroman izahtjevan projekt i nisam ga ni izdaleka dovršio) su me jako pušale za songove za "walt"-a. bio je to baš super period i napravio sam tih namjenskih jedno 20ak. neću o tome da ne ureknem.
da, na kraju; za "walta" sam napravio sigurno preko 30 pjesama, ostat će najviše 12. tak je to.
mario 11.10.2012 u 21:54:59 profil autora
.
Lijepo je za pročitati o tom periodu.
Baš mi je drago da se sve okrenilo prema ovome što čekamo, hvala.
midnightmoon 13.10.2012 u 23:35:13 profil autora
zanimljivo štivo, daddy!♥
mbrnaa 14.10.2012 u 21:21:33 profil autora
Fala Daddy na zadnjem odgovoru u FAQu. Sve je na mjestu, a s ovim se mogu skroz sloziti:

"al na koncu, ko ga jebe, žaliti treba sa za nečim što nisi napravio, a mogao si. za onim što sam napravio, objavljeno ili ne, ne žalim!"

uglavnom, drago mi je da si, kao i mi fanovi, ponosan na svoj rad te svi zajedno iscekujemo novi album :)
mario 19.11.2012 u 16:49:53 profil autora
.
dakle,

dementor (gotov)

matrijarhat
bi li ili ne bi
brzo bijelo i dop

su pjesmice u progresu trenutno i ovo im možda nisu konačna imena.


da li se nešto mijenjalo s imenima?
daddy 19.11.2012 u 22:28:48 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
nebitno.
darknessss 15.12.2012 u 11:40:19 profil autora
danas godišnjica smrti walta disneya :), neka novorodjeni walt bude još bolji!
Johan 17.12.2012 u 21:42:39 profil autora
Evo segment iz "Mogu ti reć". Loša je kvaliteta, ali eto da se nešto nađe dok ne stignu neki ozbiljniji materijali... Bit će jeben Walt.

http://videobam.com/hsBvr
DanMrak 24.12.2012 u 10:11:19 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Ne znam gdje bi plasirala odgovor za anketu pa ću ovdje.

Kupila bih svaki fizički oblik nove Pips ploče. Ako ide na vinilu i cd-u kupilla bih oba. Iskeno ne bih bila presretetna da izađe u vidu nekog linka. Da se razumijemo ovo je specifikum situacija vezana za Pipse. Imam sve osim singla Dinamo ja volim i Ultraoptimizma (ovo neam pojma kak mi je promaklo). S time da do Boga imam i kazetu i cd. Ne pišemo ovo da se pohvalim kak sam ja super...nego da istaknem kako mi od Pipsa taj fizički dio ploča znači. To je moja mini zbirka, kojoj se uvijek rado vratim. Naravno da ne hodam po svijetu s tim cd-ima i dvd-ima u koferu (usb-e furam svugdje), ali važno mi je znati da oni negdje postoje i da ih imam i da povremeno kada poželim ih mogu dotaknuti.Isto tako filing kada kupiš novu ploču Pipsa i strgneš foliju s cd-a i znatiželjno grabiš knjižicu...znači!

Dakle....

Volim! Hoću! Sve!!!!!! :)
daddy 24.12.2012 u 11:57:11 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
kužim. žicaš me na jedan jako specifičan način kazetu "djv" i cd "ultraoptimizam".
može. prvom prilikom ih imaš!
DanMrak 24.12.2012 u 11:59:19 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Hahaha! Da, dec it. Prokužio si me ;)

No svakako i neupitno fala :))))