Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3 4 5 ... 56 57 58
 
simon 12.02.2003 u 00:20:28 profil autora
Ima li nešto što slušate u posljednje vrijeme, a da je toliko dobro da jedva čekate da to nekome preporučit i da ste, eto misili kat-tad to stavit i na forum, ali nekako, jebiga, ne da vam se otvarat nove topice?
Nešto novo, svježe što sluša desetak vaših bližnjih u jutarnjim autobusima?
Ili pak neki stari dragulj koji vas tek sad puca u ravno u orbitu?
Pa, ajmo probat to ovdje ugurat.

Eto recimo, moja, ali stvarno naaajtopija preporuka vam je Akufen: Even White Horizons (a i cijei album), jedna od rijetkih pjesama u posljednje vrijeme koja mi instantno flasheve slike iz naslova vrti pred očima. Probajte!

Vaš red!
vlado 12.02.2003 u 00:41:24 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Vjerojatno vecina zna, ali uvijek me iznova zaprepasti kako je takav dragulj modao ostati pomalo - nezapazen, pa koristim priliku da preporucim svima koji nisu culi, ne znaju, sta ja znam...
Dakle, NICK DRAKE (Gospon Netic, jel ispravno napisano?). Ljudi, ovo je LJEKOVITO! Oprobano...
simon 12.02.2003 u 00:44:26 profil autora
(a što se novog singla Moloko: Familiar Feeling tiče, pa, ja bi ih uvrstio u udžbenike iz biologije za peti razred, pod naslov Vijesnici proljeća, u kvadratić 'tko želi znati više'. Eto, tol'ko je to dobro:))
lollipop 12.02.2003 u 01:00:29 profil autora
da, dobro kazes, Nick Drake. ali, ne bi rekla da je nezapazen, mozda kod nas, ali ga Englezi cuvaju i paze ko ameri Bob Dylana.
U svakom slucaju, bas si me dobro podsjetio da bi mi njegovi zvuci gitare jos jednom mogli pomoci kao potpora mom najdrazem obrambenom mehanizmu (kada stvarno mnogo stvari krene nizbrdo) - mastanju.
zomri 12.02.2003 u 01:59:20 profil autora
hmmm... pa recimo da mi tek sada sjedaju novi albumi sabana saulica. stare sam davno preso.

salim se naravno. ako mene pitate, moj album that gets better with time ovih dana je definitivno airov 10.000 Hz Legend. kad je tek izasao nisam ga nikako mogo skuzit, ali sad je sve na svom mjestu. to samo govori koliko genijalni airovci jesu kad idu unaprijed kroz vrijeme. moglo bi se u ove underrated stvari pobrojati nesto iz rane faze rem-a ili bonnie prince billy (bilo sto).

ali isto tako ovih dana skontah kako me floydi ne dokucuju nesto previse. pocinjem misliti kako oni i nisu izmislili glazbu :))... d'you know what i mean? :)
pawkyxxx 12.02.2003 u 20:23:58 profil autora
ma Floydi definitvno nisu izmislili glazbu(heh koji ingeniozni zaključak), al ih zato još više volim. Ma još uvijek me East river pipe može opizdit po glavi svojom sjebanom gitarom sa hrđavim žicama i prastarim analognim ritam mašinicama duplo jače nego Sammy Sosa baseball palicom.
simon 27.02.2003 u 23:07:20 profil autora
Moony: Acrobat(Ready for balance), ljepljivi eighties hausić, zarazno totalno - skidajte što prije!

I, ukoliko netko nije dosad čuo, (recimo ja sam njome nagradio svoje uši tek prije oko mjesec dana) David Bowie: Life on Mars? -staro, zavodljivo, glam, klasik, nudi konkretan odgovorna pitanje što je bilo prije, Bowie ili Suede.





kredenca 28.02.2003 u 22:09:18 profil autora
za vašu informaciju - thevory corporation najnoviji album pjesma se zove Heaven's gonna burn your eyes... poslusajte obavezno.
waiter in his 60s 28.02.2003 u 22:19:51 profil autora
da, nick drake...

da parafraziram njega samog:
'a rare, rare find, a troubled cure
for a troubled mind.'

lyricsi mu izvanredno funkcioniraju kao
poezija, osobito 'river man' ( obavezno
potražite tamo dole u našoj maloj pjesmarici! )

"You came with the dawn
A soul with no footprint
A rose with no thorn."
pawkyxxx 01.03.2003 u 00:15:51 profil autora
jeste slusali emilianu torrini? zenska zvuci ko bjork pristupacna nesto sirim masama. meni je fantasticna izuzev glupe obrade sound of silence. inace ona pjeva golum song sa odjavne spice dvije kule. nisam cuo za nju dok mi je frendica nije posudila i uopce nemam predodjbu dal se mozda stalno vrti na nekim satelitskim glazbenim programima (koje ne pratim)i mozda je super poznata a da ja niti ne znam. u svakom slucaju, super cajka
simon 02.03.2003 u 22:25:47 profil autora
Jeff Buckley: Grace

cijeli album.
I'm speachless, skidam ga song by song s neta i pritom slušam, ZAKON.
prvo slušanje: samo heavenly melodije i glas koji zvuči kao violina u lambchopu.
sve ispresijecano, ne kužim šta je to, ne kužim ništa, al kužim da je nešto veliko.
još jedan u nizu "za popušit cigaretu during".
dinar 04.03.2003 u 22:37:33 profil autora
definitivno Thievery Corporation i "Heaven's gonna burn your eyes"! Ne izlazi mi iz glave...
I da - Royksopp, Melody A.M....i onda 8 stvar...i 2 bogme. Jako dobro, norvezani neki iz nekog grada koji nije Oslo...ne znam koja vrsta muzike, nikad to skoro ne znam, ambijental valjda...
Gospodnetić 04.03.2003 u 23:20:08 profil autora
Evo par komada na brzinu:
Computer jockeys: Inschalab
Onda 5. pjesma na Have you fed the fish od Badly drawn boya
Groove Armada-At the river
Schneider TM-Zoomer...prve 4 pjesme
I jedna poslastica...specijalka..
Band se zove Brave Captain,album The fingertip sessions a pjesma "Third unattended bag on the right".
goldietrickz 05.03.2003 u 09:48:54 profil autora
El Bahattee - Ja sam taj(posveta svim estradnim supcima i zvjezdicama).i inace je "Amen" jedan od najboljih albuma prosle godine(u zestokoj konkurenciji od 2 albuma Edin i Rundekov)
Mercury Rev - Cortez the killer(obrada stare stvari Neil Younga)
Interpol - Turn on the bright lights
Cardigans - The bluest eyes in Texas(Nina pjeva country)
Elliot Smith - Im gonna love you anyhow
"elektronicari":
Fennesz - Endless summer
Lali Puna - Dont think
Isan - bilo sto
Massive Attack - Special Cases

Stephen Malkmus - Pink India...


Janjko 05.03.2003 u 21:17:04 profil autora
E taj Interpol. Dok razmisljam o njemu bez slusanja, nekak mi se cini tak-tak. Ali cim ga stavim, ne mogu ga maknut. Bas ono sto se govori o njima, veliki radnici, puno su radili na pjesmama, i stvarno su savrsene. Nebi im nis dodao.

A Lali Puna, jel to ona kojom se odusevili Radiohead? Onaj album Tricoder mi je sjajan. Bas pjevusim 6-0-3-9 il kako ono ide.
arhimed 05.03.2003 u 23:41:11 profil autora
mama cass "dream a little dream of me" - ESENCIJALNO!
zomri 06.03.2003 u 01:14:17 profil autora
Meni je Interpol album cisto njesra, sem Untitled, Obstacle 2 i The NY Kid. Previse su popusili JD spiku. Nemaju nista svoje... jebiga :(
goldietrickz 11.03.2003 u 15:00:18 profil autora
je to su ti lali puna...inace iz munchena i koliko znam bili su u zg(kset?mocvara?)...
skini si dont think,snooze...super slatko.
zv 12.03.2003 u 14:24:59 profil autora
to do: svaš
u ksetu.
i bili su odlicni odlicni. jedina jebena korejka (ili sto li vec) koja mi nije licila na one sta amerikanci jebu u vijetnamu pa se u holivudskim filmovima kroz more vracaju ko ruzne uspomene! u mom zivotu!
a pogodite tko im je cistio zahode?!? :)))
waiter in his 60s 27.03.2003 u 21:47:51 profil autora
beth orton: concrete sky

"You couldn't will him to survive
Couldn't will him if you tried
Feel like I'm falling, like I'm falling
And there's a concrete sky
Falling from the trees again
And you know now why
It's not coming round too soon
It's harder than a heartbreak too"
goldietrickz 29.03.2003 u 14:26:29 profil autora
LAMB - Gabriel!!! RASTURACINA!!!
waiter in his 60s 04.04.2003 u 19:32:52 profil autora
Johnny Cash - "Hurt"


I wear this crown of shit
Upon my liar's chair
Full of broken thoughts
I cannot repair
Beneath the stain of time
The feeling disappears
You are someone else
zomri 05.04.2003 u 00:09:34 profil autora
e, waiter, ova pjesma totalno rastura i jos davno sam je preporucio na slusanje; mislim jos u temi poezija. inace, ovo je obrada klasika od nine inch nailsa. moooooooooocnoooooooooooooooooo!!!!
waiter in his 60s 05.04.2003 u 17:24:40 profil autora

pjesma ledi krv u žilama
bouz 06.04.2003 u 00:34:08 profil autora
Graham Coxon-The Kiss Of Morning

tek sam ga neki dan dobio i od tad ne izlazi iz playera
sally 06.04.2003 u 00:56:46 profil autora
nocas malo latino-melankolije
friends of dean martinez: albumi "wichita lineman" i "under the waves"
repeat na slijedece stvari: "in the wire", "alternate theme", "main theme" i "incidental" s prvog, a "time's not your friend" i "indian summer" s drugog albuma.
pustinja, kaktusi, zvijezde i netko dovoljno vazan da sve to ucini posebnim...


Izmjenio - sally u 06.04.2003 1:04:23
waiter in his 60s 17.05.2003 u 20:21:42 profil autora
didgeridoo music - muzika australskih
domorodaca

nešto genijalno
sally 17.05.2003 u 21:35:47 profil autora
novi arab strap: monday at the hug & pint.
jebeno dobar. cak bi se usudila rec, najbolji njihov do sad. ono, arab strap postali melodicni.
za ne vjerovat.
Filip 17.05.2003 u 21:52:00 profil autora
da da. i ja se slažem. i meni je baš okej.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
cruzer 18.05.2003 u 09:27:26 profil autora
Mozda je malo off road topic, al da pitam da li netko preporucuje neku dobru portugalsku glazbu? nesto sam u zadnje vrijeme se ufurala u te vode, nekako mi to sve baca na folk, jos nakon fride totalno trazim nesto....
Ak se tko susretao, let mi nou...
waiter in his 60s 18.05.2003 u 11:58:36 profil autora
madredeus već znaš,
amalia rodriguez (klasični fado), misia,
mariza( čuo sam samo 2 stvari, ali je dobra)

divan jezik, taj p-ski


Izmjenio - waiter in his 60s u 18.05.2003 12:13:50