Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
johnnykola 02.09.2011 u 11:17:55 profil autora
sta je bilo!? reci!
"Vaša duhovna Priklanost je najveći problem, puno manji od materijalnog siromaštva."
zato sto nisam priklan jedem govna.
kad cu vise do keksa. i nije da kukam.
neizdrzljivo je, zbilja neizdrzljivo.
sve potpisujem i zbog svega me je strah imati nejac.
u ovakvim odronima.
DanMrak 02.09.2011 u 13:32:58 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Pribojavam se tog nadolazećeg terora gdje će me pokušati uvjeriti da su oni super i bitno različiti od ovoga do sada. Nas bi jedino moglo spasiti da ih sve spalimo kao vješice na lomači i krenemo ispočetka. Stvarno mi se više ne da birati manje zlo, jer dosegnuli smo dno. Nema više manjeg ostalo samo i jedino smeće i talog....I neće bit bolje jer dok se nešto bitno ne promijeni dolazit će na vlast ista gamad koju će samo razlikovati imena.

Zazirem od nasilja, ali ga u ovoj priči ne mogu isključiti kao možda jedino riješenje. Mada....to se ovdje neće dogoditi, jer ako se nije dogodilo nakon što je jedan premijer odstupio i nakon svih afera s kojima se povezuju vladajući stvarno ne znam što se sad treba dogoditi da masa uzme stvari u svoje ruke. Narod je odustao (ako je ikad uopće i bio spreman na nešto), stavio glavu u pjesak i među guzove zataknuo zastavicu "Ha, kao da ja tu nešto mogu promijeniti"
DanMrak 02.09.2011 u 13:42:21 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
I da....mnogo lepo si to reko.
gargamel 02.09.2011 u 23:45:26 profil autora
Većinu ovog dnevnika smatram neodgovornim i nezrelim.
Nezrelo je recimo u primjeru "Divljaštvo isprva provocira generiranje čitavog niza kretena i lažnih proroka, ali nužno i posljedično u kasnijim fazama provocira reakciju i onih koji nešto Znaju, a i onih koji nešto Mogu." Možda bi ovo mogao i povjerovati da ne živim slučajno u zemlji koja je kroz divljaštvo prošlo tek nedavno, a u "kasnijim fazama" nije došla do tog vrlog novog svijeta.
Neodgovorno je pak u tome da se protiv diktature divljaštva navodi samo to da nije neki intelektualni nivo. A istovoremeno bi ta diktatura divljaštva trebala dovesti (s vremenom pretpostavljam) do mjesta gdje će biti ljepše rasti. Samo se zaboravlja da rastući treba ne biti izbrisan pri formatiranju tog diska.
daddy 03.09.2011 u 00:17:04 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
to što je ovo područje u nezgodno vrijeme uhvatilo i pišat i srat istovremeno ne znači da govno i pišalina smrde isto.
i to što ti nisi vidio ili ne vjeruješ ne znači da nije već viđeno/provjereno u povijesti.
zapravo, o ovome svemu nemam što za dodati. tekst nisam pisao u afektu.
očekujem ovakve reakcije.
divljaštvo je ovdje na vlasti; postoji vrijeme kad se mora đonom, postoji vrijeme kad se govori ljubim ruke.
perverzna je to igra.
pisao ja ili ne pisao stvari će se odvijati tako.
kad se odviju, neće biti sjajno, bit će nešto bolje.
kao što je i hrvatska/srpska i ina (ne)samostalnost milimetarski pomak od one južnoslavenske dogme.
od kolača i zemlje sretnih ljudi daleko smo više generacija.
kad susedu pukne kanalizaciona cijev manje razmišljam kako mi je upropastio kremšnite za večeru, a malo više kako da ta govna što brže počistim.
pritom me legalizam najmanje interesira.
indolentno je i krajnje komformistički, a u svakom slučaju neodgovorno razmišljati kako se osobno baš ne vidimo specijalno nagrađenima ako stavimo ruku u drek.
pa ga tako gledamo dok nam nešto ne padne s neba.


morsky 03.09.2011 u 00:34:40 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
u nedavnoj prošlosti kojoj smo gotovo svi svjedočili, imali smo očiti primjer nastupa barbarizma, a koje je kasnije rezultiralo plemenitošću. taj period je poznat pod raznim nazivima, jedan od njih je i "diktatura proletarijata".
.
.
naravno, mnogi pregaoc bi mogao sada nabrojati sijaset barbarskih provala koje nisu rezultirale plemenitošću. da, slažem se.
.
razlika je u orjentiranosti ili još bolje o "usmjerenosti", svaki barbarizam kojem je imanentna usmjerenost prema natrag je destruktivan, dok je svaki barbarizam koji je usmjeren prema naprijed konstruktivan.
.
dakle, takav barbarizam bih rado odabrao, dok bih onaj drugi rado nedoživo. nemam više žića proživjeti još jedan dekonstruktivizam.
.
.
.
daddy 03.09.2011 u 00:44:48 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
frende, skrušeno priznajem da sam u zadnji čas mijenjao u tekstu "diktaturu proleterijata" u "diktaturom divljaštva". fakat, proleteri su bili jedna fina gospoda s manirima ;))).
slažem se s tobom maksimale.
baš si lijepo to definirao.
morsky 03.09.2011 u 00:47:08 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
tnx.
.
samo da malo izoštrim kadar.
.
johnnykola 03.09.2011 u 09:03:06 profil autora
sta je bilo!? reci!
sve super, ali mislim da nema kuveta u ovim trenutnim
insanima. tu ubrajam i sebe.
mislim da je moguca generalna okinava samo u vidu klika stekera.
0 pa 1. metiljenje nece pomoci. mozda je do zvijezda.
i mozda se bas to desi. navodno sa 2011
bi trebali uci u doba ovna. on je stabilan. ako nista nije promjenljiv.
kad su luka i dronsonja (moj ovan ♥ - daddy: "mozes li mi prevesti
sta ovaj govori?" u sa club-u onomad.:ppp)
ispred kantonalne vlade u sarajevu
zagovarali kamenjanje odvracao sam ih, a onda sam pogledao
v for vendetta i promijenio misljenje. nema do djona, samo u koga je on?
daddy 03.09.2011 u 11:05:28 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
nikola, stvarno ne zamišljam se kako bacam neutronsku bombu na markovom trgu ;) al se itekako vidim u tome da za prvu ruku ne budem gusan u magli.
nisam slučajno stavio ovaj dnevnik 3 mjeseca prije izbora.
htio bi da se tzv. "moji" zamisle. razmisle. pretpostavljam da će rezultat toga opet biti linija manjeg otpora i katastrofalno biranje "manjeg zla".
stvar je u tome da ovaj puta to nije manje zlo i samo je riječ o zamjenskoj heptanonskoj terapiji.
pritom je vrlo bitno da nitko od nas ne očekuje da će mu modeli ispravnog, garantirano uspješnog ponašanja doći u natuknicama na mail i da će to netko drugi za nas obaviti, a mi ćemo eventualno, ako nam bude fora lajkati.
a ovako stoje stvari; dnevno ovaj forum pogleda preko sto ljudi. samo četvero ima potrebu nešto za reći.
puki 03.09.2011 u 11:30:53 profil autora
Old rabbits die hard
A dobro, koji bi rezultat htio? Ne ići na izbore je (kako razumiju "ovi gore") slaganje sa sadašnjom situacijom. Odlazak na izbore je izbor jednog od istih (nisu manja, manja su samo što nemaju toliko moći) zala. Eventualno ako nekim čudnim putem nekakva malena opcija (ako takvih i ima, ne znam) osvoji "nagradu", pa bude dovoljno zbunjena da se ne stigne samovolit, nego proba nešto napraviti (smatram nemogućim, ali ajde, volio bih se varati).
Ne znam, ne radi mi mozak, ne razmišljam dobro, ili sam predoslovan. Ne vidim kako je, čak i sa dobrom namjerom, barbarizam ikako u mogućnosti promijeniti situaciju. Osim ako zaokupiš/pobiješ većinu ovdašnjeg stanovništva, jer, čim ih se nađe više od dvoje u prostoriji, ne slažu se.
Opet, kažem, ne znam ja ništa. Mozak mi je zaokupljen i ne stignem u zadnje vrijeme imati Velike Ideje.

Kažeš, nisi kriptičan. Jebiga, onda sam ja spor, jer ideje koje sam shvatio iz ovog zadnjeg dnevnika - ne vidim ih ikako ostvarivima. Nadam se da se varam.
johnnykola 03.09.2011 u 11:31:11 profil autora
sta je bilo!? reci!
manje zlo ne postoji. bar ne u naske. evo sdp na vlasti sa hsp-om.
politika umijece moguceg? klinac!
problem je kont. kazem ja rodjaku u zg-u:
znas kad cete ponovno osvojiti nesto
dok na tekmama repke budete pjevali ustaske pjesme?
nikad! neki balans u svemiru mora postojati.
uz iznimke nenadane srece i iznenandne nesrece
svako dobije ono sto zasluzi. sta je zasluzio
narod koji velica, ali bukvalno zlo?
nista drugo do odron.
to je tako i drago mi je da taj balans postoji.
ili ona prica unaske kako svaciju vjeru treba postivati,
kako nije bitno je li neko srp, krv ili bos, bitno je
kakav je covjek. a onda svi vrli levicari u small
talk-u spomenu bivseg americkog veleposlanika i
to kako je on vodo cukice sa svojom pedercinom
talijanom starijim od njega deset godina.
i udri u smijeh!
i sta ja onda dalje tu da pricam. mrznja i zlo.
gadi mi se sve to. a moras folirati i uklopiti se.
ili ona: "pusti sta ljudi pricaju, furaj svoj film!"
aha, sta ima! bukvalno fizicka bol.
gargamel 03.09.2011 u 13:10:11 profil autora
Slažem se da je neizdržljivo. Slažem se i da bi bilo lijepo kad bi mogli početi od nule nekako, ali to nije moguće. Moguće je imati divljaštvo i ne muči me ono iz nekog principa nego zbog druga dva razloga: prvo je da nije efikasno. Uzbudljivo je, ali nije efikasno. Šansa da pogorša već neizdrživo stanje je jednaka onoj da ga poboljša. Mi smo skloni vjerovati da ne može gore, ali može. A divljaštvo diljem svijeta u više slučajeva vodi gorem stanju. Drugi razlog je vrlo osoban. Svakodnevno isfrustriran poželim neku kataklizmu i start od nule. I pri tome isto ima masa filmova koji mi padnu na pamet. Samo sam u svim tim filmovima katastrofe ja jedan od onih koji su preživjeli. Ono malo ljudi koje volim također preživi. Samo stvarno divljaštvo vrlo lako može dokrajčiti moje frustracije banalnom smrću, sakaćenjem i sličnim. A čak vrlo vjerojatno je da će netko od tih malo ljudi koje volim biti žrtva. Ako priželjkujem i nudim divljaštvo kao odgovor onda moram biti svjestan da time nudim one koje najviše volim na žrtvu. Na to nisam spreman.

Na kraju, najviše od svega me frustrira što oni koji nešto znaju stoje po strani, komfornije im je čekati nešto uz uvjerenje da bez toga ne mogu uvaliti ruke u drek. I tako čekaju već desetljećima. Umjesto čekanja da počne, odvije se i prođe divljaštvo, ja bih onima koji znaju i mogu preporučio da odma glavom naprijed uđu u drek. Konkretno, ne samo da izađu na izbore, nego da se politički organiziraju, stranački - bilo da uđu u postojeće, bilo da naprave nove. Nek prestanu biti prefini za to. I kad uđu, nek ne budu fini. Nek se baš zaprljaju po pravilima te igre. Tek to će nas dovesti do toga da nam bude malo bolje za početak.
morsky 03.09.2011 u 16:04:32 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
dragi gargamele,

složio bih se stobom, glede strahova od besplodnog divljaštva. današnjega.
.
koliko sam razumio daddyev "poziv" na bunt je otprilike;- "..srušimo ovo neizdrživo sranje i izgradimo nešto što valja.."naravno, mnogi naš čovjek je preumoran (zaklan) od ravolucija i prevrat svakih vrsta.
.
.
umišljam da nešto zanm. i s time što znam ne stojim po strani, već upinjem. a potrošnja nije srazmjerna rezultatu, a bogami niti plemenitost ne uspijem izlučiti.. no ne šparam sebe niti najvoljenije, čekajući da mi netko namjesti šansu.
.
razumijem da riječi koje si napisao nisi uputio meni, niti se osjećam prozvano, već repliciram duhu očaja koji se uvukao u nas.

duh očaja = je duh mentalno zaklanoga, rekao bih...
sucker 04.09.2011 u 18:43:12 profil autora
narod je nezaposlen, ali (još) nije gladan. kad bude gladan, bit će razbijanja (london), a kad bude jako, neizdrživo, zbiljski gladan - tad će doći do upside downa. filozofi govore o novoj klasi prekarijata, mass mediji izbjegavaju govoriti o španjolskim indignadosima, europe maydayu, protestima u tokiju, santiagu i tel-avivu... budućnost (bliska) je izvjesna, točni termini neizvjesni.
mali mujo 04.09.2011 u 23:11:18 profil autora
jesam dobro shvatio poantu dnevnika?
oni koji Znaju, znaci, imaju znanje, se drze sa strane i gledaju jer im se ne da zafrknut rukave i nesto napravit.
a oni koji ne znaju, krajnje je vrijeme da pocnu ucit.

moje dosadasnje iskustvo je bilo da se znanje podcijenjuje i omalovazava na svaki nacin.

ali isto tako ne bih rekao da sam notorni debil zato sto cu izaci na izbore. radije cu prekrizit listic nego cu ostat doma i gledat esmeraldu.
daddy 04.09.2011 u 23:42:31 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
okej, prekriži listić. ti si naš ;)
mada je to fakat najbolje što možeš učiniti na samim izborima niije i konačno rješenje.
vidim da si svjestan toga.
sis 05.09.2011 u 14:20:23 profil autora
još možeš popraviti sve
Moj inače silno apolitični muž je sinoć dobio volju dizat revoluciju. U pauzi kazališne predstave je ožednio, u poveći red na šanku pregurao mu se izvjesni doministar i naručio 3 pive za sebe, ministra i još nekog. Pitala ga cura na šanku:"kako ćete platiti?" veli on :"pa ako baš moram, platit ću". Dobrohotna kakva jesam, pomislila sam da se čovjek zajebava, ali veli on da se nije zajebavao i da nije platio.

A ne znam, nisam baš za revolucije. Dižu se u ovim krajevima svako malo, i iza svake sve gora govna isplivaju. Ne mogu vjerovati da bi iza ikoje iduće moglo biti išta bolje. Nekako više vjerujem u teoriju engleske trave, kojoj treba stoljeće da bi lijepo narasla. Nisam ni ja ravnodušna prema situaciji u kojoj mi djeca odrastaju. S jedne strane, jasno mi je da bi za njih bilo najbolje da odu van, a opet teško da postoji veća mater kvočka od mene koja pati i kad nejač ode na maturalac.
sucker 05.09.2011 u 16:59:25 profil autora
dakle, svi se slažemo u tome da živimo u mentalno priklanoj sredini. na koji se način boriti protiv toga? je li odlazak linija manjeg otpora ili jedino rješenje za individuu?
rado bih sudjelovao u nečem afirmativnom, kreativnom, multidisciplinarnom, dinamičnom - ako ništa, zato da si povjerujem da radim nešto što iole popravlja stvari.
daddy 05.09.2011 u 19:30:50 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
sucker, ne, sad nema prostora za kreativnost i finjaka. naprosto ga nema. sad idu teški fizički poslovi. korekcija ponašanja političkih elita neće doći ukoliko se pokazuješ pametnijim nego ukoliko uvide da su fizički ugroženi.
svima, pa i njima je jasno da ovdje postoje itekako i stučniji i pošteniji.
moraš dobit loptu da bi pogodio koš. a lopta te permanento zaobilazi.
otmi im loptu. nema druge.
doći će trenutak. ne mudruj tada i ne očekuj intelektualni izazov.
hrabrost je ime za prvi potez. ponos mu je prezime.
ovo što je predložio mali mujo s poništavanjem listića je dobar potez. naravno, ne mislim da je to značajno, ali je najmanje loše na samim izborima, slažem se.
dendrofil 05.09.2011 u 20:05:59 profil autora
poleti i leti
evo, pošto samo čitam, a ništa ne komentiram, da se malo uključim.
imam 23 godine, studiram vjerojatno najnepotrebniju i najbeznačajniju stvar u očima jako puno ljudi u hrvatskoj (likovni na umjetničkoj akademiji) i pokušavam si smisliti neki plan za dalje u glavi. još mi je sve manje/više nejasno i mutno, a prognoze ne pokazuju sunca (bar ne na ovim prostorima).
svakako ću prekrižiti listić, i neće mi biti prvi put.
inače sam dosta skeptičan oko "revolucija" i idu mi na živce prosvjedi protiv svega i svačega, iako mi je s druge strane jasno da ljudi ne znaju više kako bi reagirali.
dubravko, primijetio sam nagli zaokret u tvome razmišljanju od onoga prije nekoliko mjeseci, skoro 180°. šta mi nije jasno?
daddy 05.09.2011 u 20:21:00 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
http://www.index.hr/vijesti/clanak/stotine-uhicenih-u-cileu-masovne-prosvjede-za...
recimo ovako....
ne bih rekao da se samo šeću s transparentima, sjede na pločncima i čekaju izbore...
a situacija je usporediva.
gargamel 05.09.2011 u 20:32:19 profil autora
Da, to bi bio način. I veliki broj ljudi je već izlazio i u Zagrebu. Nije bilo jučer, ali nije bilo ni tako davno. Isti ti zahtjevi za obrazovanjem za sve su također vrlo aktualni i kod nas. No iako je veliki broj ljudi krenuo, još veći broj ljudi nije. Sljedeća prigoda je 15.10. Bar bi trebala biti. Makar iskreno sumnjam da će biti iole masovno kao zimus. https://www.facebook.com/pages/15O-worldrevolution-in-Croatia/199500343446977?ref=ts
Ipak, čekati poziv za uzet loptu ne daje rezultat. Niti je potreban grubi faul. Može se i samo ući u igru i uzeti je bez faula...
norma.jean 05.09.2011 u 21:33:57 profil autora
get me another beer, dragon lady.
unaprijed sam zažalila što nepripremljeno upadam u raspravu, al dosadilo mi samo čitat pa da velim i ja kaj mi nije jasno. di su ribari? di su poljoprivrednici koji ne uzgajaju pšenicu? gdje je ona horda penzića iz petrinjske- za besplatan pokaz nije problem izvadit 103 papira (lijena sam potražit kad je bilo, negdje u 5om.. ma evo, http://dalje.com/hr-zagreb/umirovljenici-u-redovima-pred-petrinjskom-zbog-potvrda-o-prebivalistu/353259)? di su ti ljudi? di je 300.000 nezaposlenih? ma nismo naivni, ajde, 190.000 je realan broj guzica na kauču koje bi htjele posao. gdje su oni nezadovoljnici koji to nisu iz nikakve romantike niti nostalgije, već su to silom prilike.
puki 05.09.2011 u 21:35:37 profil autora
Old rabbits die hard
Križam i ja listiće, ali u tome je i problem

Unutar ovakvog državnog uređenja se malo toga može promijeniti.
Što se predlaže - revolucija?
Mislim, to je jedini izlaz. Morala bi biti oružana, jer nenasilni put ne prolazi do političara.

I,dobro,što onda, kada/ako prođe? Samo me to zanima. Apsolutna vlast pojedinca? Vijeća staraca? Ne znam... Višestranačje u Hrvatskoj je smijurija, kao i to da je svaki politčar zaposlenik naroda, te sve ostalo.

Sviđa mi se ideja o resetiranju svega, ali na što?
norma.jean 05.09.2011 u 21:44:57 profil autora
get me another beer, dragon lady.
a da voda ipak još nije došla do grla, najbolje pokazuje činjenica da si ljudi mogu priuštiti ovrhe na dugove prema mobilnim operaterima (a najveći broj ih je upravo zbog toga). ne znam je li ikad itko umro od gladi u hrvatskoj? sve dok "pametni" prebacuju odgovornost na "glupane", bit ćemo u ovom mulju.
gargamel 05.09.2011 u 22:00:37 profil autora
Ja se evo unaprijed ispričavam, ali užasno mi ide na živce raspitivanje gdje su ovi, gdje su oni. Nije ovo stanje negdje izvana napravljeno. Nisu nam ga čak ni "oni gore" napravili. Napravili smo si ga sami, bilo aktivno bilo puštajući da se pravi. A sad bi trebao čekati umirovljenike i nezaposlene da me vade. Ili bi se trebala stvoriti savršena okolnost u kojoj bih i ja dodao da bi malo nešto drugačije.
Prvo svatko nek izađe pred svoja vrata i kaže dosta. Skupi toliko tih muda da probaš makar bilo uzalud. Ne čekati da se promjene okolnosti. Jer kad se promjene okolnosti onda smo već u boljem trenutku. I tu nije riječ o revoluciji - ona je tek usputni bljesak, puka simbolika. Revolucija smo imali na bacanje i to je roba s rokom trajanja. A takve su uvijek i bile upravo jer su krvave. I jer otvaraju nove račune brže nego što podmiruju stare.
Ako hoćeš promjenu nemoj kalkulirati s time tko će ti biti saveznik, s time kolike su ti šanse i kakve okolnosti. Samo počni mijenjat. Sve ostalo je izbacivanje pare...
norma.jean 05.09.2011 u 22:24:01 profil autora
get me another beer, dragon lady.
upravo tako. ne moraš se ispričavati (ako je bilo upućeno meni) tu smo da iznesemo svoja stajališta. meni osobno je okej. bila mi licemjer da kažem išta drugo. dosad sam imala manjih incidenata vezano uz birokraciju na faksu i rastezanje slučaja ostavinske po sudu bezrazložno dugo (a pravosuđe je prva stanica po meni, al isto znam i da im paše da je mutno i ne zavaravam se da će se na tome poraditi jer sam dojma da je toliko razgranata korupcija i da je previše onih kojima odgovara ovakav kaos po sudovima). smatram da trebaju djelovati oni koji kukaju. kužim kaj dudo govori, ali ja sam sebični smrad i ne mislim biti obrok vlastite revolucije za nekog drugog kome treba moj poziv na ustanak. prva nisam za besplatno visoko školstvo (razapnite me) i slične stvari kojima se kretalo u prosvjede. nespretno sam to rekla, ali ne znam kak drugačije- ako je nekom penzija premala, nek izađe van. ak je nekom skupo plaćat studiranje, nek viče. ak je nekom prekipilo nakon 70-e neodgovorene molbe za posao- nek urla na ulici. velim, ima ih puno više od mene koji imaju pokriće za protest. a uvjerila sam se da u hrvatskoj prevlada jedna masa ljudi vrlo kratke pameti, iznimno nezahvalna, jalna, licemjerna.. i za njih neću nikad izać na ulicu. za vas 18 online vjerojatno ne bih ni uhom stepla i već bi palila baklje po cesti. jer mislim da bi vrijedilo.
norma.jean 05.09.2011 u 22:33:19 profil autora
get me another beer, dragon lady.
pročitat ću još jednom dnevnik kad će mi se dat. možda sam nešto krivo shvatila.
johnnykola 06.09.2011 u 08:13:17 profil autora
sta je bilo!? reci!
a bas jucer, medju 600 knjiga za izmijeniti, uz makedoniju,:) jedina
drzava spomenuta u nazivu medju njima:

http://i.imgur.com/A2tHN.png
norma.jean 06.09.2011 u 09:56:05 profil autora
get me another beer, dragon lady.
neću više drobit bez veze. dakle, ovo je fini početak nečega:
http://www.youtube.com/watch?v=90ELleCQvew&feature=related