Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
gogolj 25.04.2011 u 16:25:03 profil autora
nemam ni jedno ni drugo, imam gmail, to je, čini mi se, ublažena verzija i meni sasvim dovoljna. govoreć ovako s neutralnog stajališta, smislenijim mi se čini fejsbuk dok mi je tviter jebeno besmislen.

inače, mislim da te mreže ljude čine manje društvenima, a paradoks je u tome da ih se naziva - društvenima. internet, kojeg su te mreže sastavni dio, ne mijenja samo životne navike nego i načine mišljenja i vrednovanja, a mi sami više živimo unutar simbola nego u vlastitom tjelesnom biću.

kako reče kurt vonnegut, dobri stari ludit, u svom "čovjeku bez zemlje": "elektroničke komunikacije ne grade ništa. ne dobijete ništa. mi smo životinje koje plešu. kako je lijepo dignuti se, izaći van i napraviti nešto." izvučeno je iz konteksta, da, a za potpuno shvatiti je trebalo bi pročitat cijelu pričicu, ali nema veze, preporučujem knjigu, davno sam čitao ali mi je ostala u lijepom sjećanju.

ovo mi je dosta interesantna tema, zanimaju me vaša razmišljanja, recimo vi što imate fejsbuk ili tviter, koje su prednosti tih alata, čemu služe, zašto ih koristite i to? zapravo, nikad mi nitko ništa konkretno o tome nije rekao pa bih rado volio čuti.
daddy 25.04.2011 u 18:01:11 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
ja na fejsu prodajem spiku, da se ne lažemo. na svom profilu. zapravo, skužio sam da se tamo bavim dnevnom politikom, što ne radim niti na ovom sajtu niti u pjesmama. nikad. a tamo mi je baš fora kroz linkove svima jebat mater. i još me lajkaju. a profilna mi je nadrkani i izgrebani jesse iz breaking bad. skužio sam da mi svi komentari idealno pašu na tu fotku.
na bend profilu pokušavam biti up to date informativan i simpa.
više ljudi hvata bend na fejsu nego tu na matičnom sajtu, morao sam si to priznati.
isto tako, fejs je veliki format i mogu eventualno uloviti neku ideju...za nešto....pa i za pjesmu.
tviter mi je izuzetno antipatičan jer, barem ovi koje ja pratim boluju od sisanja svoga kurca, prepametni su, i spika im je pregenijalna.
mene ne interesiraju priče o alijenaciji na društvenim mrežama jer bi i bez toga bio potpuno alijeniran. dapače, ukoliko si pametno napravim krug "prijatelja" osjećam se puno bolje nego u "prirodnom" okružju živih ljudi koje srećem /percipiram na ulici.
gogolj 25.04.2011 u 18:39:06 profil autora
ideja za pjesmu na fejsu... ne bi nikad pomislio, ni najmanje.

a što se alijenacije tiče, ne znam, možda je i do dobi, zasićenja društvenom okolinom... mrežu mogu povezati sa nekakvom sigurnošću (odabir uskog kruga "prijatelja" o kojem govoriš) dok je "prirodno" okružje nesigurno u tom smislu, spontano, iznenađujuće, na koncu... prirodno. ta opcija mi je zasad svakako draža iako ni sam nisam neki socijalan tip, imam valjda dvoje prijatelja haha
puki 25.04.2011 u 19:08:39 profil autora
Old rabbits die hard
Eto, koristim fejsbuk, počelo je da je frend rekao da pogledam tamo slike sa nekakvog njegovog putovanja prije par godina (htio mi ih je poslati na mail, ali ih je bilo previše - prednost 1), pa sam ostao uokolo, pa sam gasio profil, pa sam opet palio profil. Ispalo je kao mobitel, ne znam što bi sa njim, ali se brzo navikneš - većini ljudi koje poznajem je prešlo u naviku prijavljivati se svaki dan(i meni), pa ih je lako uhvatiti online i dogovoriti se što i kako i gdje i zašto. A jeftinije nego zvati. A ljudi nonstop na netu, pa još lakše nego zvati. (prednost 1 i pol)
Kako sam još na faksu, brzo dobijem bilo kakve linkove za materijale za ispite/kolokvije/seminare (prednost 2).

Kažeš - čemu služe? A ne znam - koristim fejsbuk za komunikaciju i dogovore, uglavnom. Volio bih koristiti gmail za to, ali uspijem samo dobiti 5-10 ljudi tamo, a za msn mesinđer nemam živaca.
Kad sam bio "mlađi" gnjavio sam pokojeg poznatoga glazbenika na tom chatu ili porukama, dok se malo nisam naučio netiketu(ili kako već). Sad uglavnom služi samo za slanje poruka i praćenje određenih stranica/bendova (kao platforma, idealno je to za slanje obavjesti i svega, jer je besplatno, a ima more publike).

Naravno, ima i mana - razvija se polako određeni bonton oko korištenja fejsbuka, ali još je rano za odbijati zahtjeve za prijateljstva ljudima koje ne znaš pod izlikom "ej, ne znam tko si". Opet, to sam i ja napravio nekoliko puta, ali ajde, kao, "nije isto".

Šta još? E, da, tviter - napravio sam si račun, pogledao uokolo, skužio da me "prati" desetak nepoznatih ljudi, vidio da nemam šanse ni vremena pratiti sve što "tvitaju" pojedinci koji me zanimaju, a i da je većina toga interno mlaćenje prazne slame, pa sam odustao.
janakis 25.04.2011 u 21:12:37 profil autora
to su polja gospodina Karabasa!
na fejsbuku mi se sviđa opcija statusa, a tu i tamo je lijepo slike pogledat.

onda se pojavio twitter i po ideji mi se činio savršen - samo statusi. ali nije mi legao, nisam ga skužio - posvuda oni at-znakovi, jel sad to frend napisao taj komentar kod sebe, kod drugog ili taj drugi kod njega - niš mi nije bilo jasno... i odmah sam odustao...

iako i jedan i drugi imaju shareanje, pa to zna bit zgodno...
gogolj 28.04.2011 u 22:42:14 profil autora
inače, preporuka za gledanje - odličan mockumentary catfish - tema fejsbuk

http://www.imdb.com/title/tt1584016/