Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
oak 3 28.12.2010 u 00:01:44 profil autora
BL!N | Kultura
FOTO/RIPER IZ ''PIPSA'' NAKON 25 GODINA U BANJALUCI: U ovom gradu proveo sam dio života!
Petak | 24.12.2010.
Hrvatski bend "Pips, Chips & Videoclips" nastupio je sinoć prvi put u Banjaluci. Ekipa BLIN MAGAZINA bila je na mjestu događaja i zabilježila dijelove usijane atmosfere koju su napravili popularni "astronauti" u DFK raketi. Pogledajte fotogaleriju!




Uvertira za polijetanje u muzički kosmos benda bila je obrada hita "Motori" sarajevske grupe "Divlje jagode", aranžiranog u stilu dalmatinskih klapa, što je publika toplo primila.

Kao "punoljetni" momci (op. aut. bend postoji 18 godina), sa vozačkom dozvolom u rukama, "astronauti" su Banjalučane "provozali" kroz cjelokupnu karijeru benda koja je počela ratne 1992. godine. Spisak svih pjesma koje je bend svirao sinoć možete vidjeti ovdje:

Frontmen benda Dubravko Ivaniš Riper podsjetio se banjalučkih vojnih kasarni od "Malog Logora" do kasarne "Kozara". Davne 1985. godine odslužio je vojni rok u gradu na Vrbasu.

- Što se mene tiče, ja sam u ovom gradu prvi put nakon 25 godina. Bio sam u vojsci u Banjaluci 14 i po mjeseci. Dakle, u ovom gradu sam proveo najviše vremena nakon svog rodnog grada. Zanimljivo mi je danas doći ovdje – otkrio je Riper.

Oko stotinu posjetilaca lansirano je u DFK raketi zajedno sa muzičkom posadom. Mala ekipa, ali odabrana, što je i frontmen benda naglasio na nastupu, usijala je ovaj banjalučki klub.

- Bilo vas je malo, ali ste zaista super-super – oduševljeno je kazao i time izmamio zvižduke u publici i izazvao svrab na dlanovima euforične publike koja je neprestano pljeskala i plesala.

Vrhunac svirke bio je pred kraj kada su se pokušali pozdraviti sa fanovima, koji im nisu dali da tek tako lako odu. Počelo je skandiranje "zapaljene" publike stihovima pjesme "Dinamo ja volim", koja je obilježila zenit njihove karijere u devedestim godinama minulog vijeka.

- Dinamo, Dinamo! – čulo se iz publike uz pljesak i zviždanje kao na stadionu.

Presuda je donesena. Bis je bio neizbježan sat nakon ponoći. Međutim, malobrojni obožavaoci nisu tek tako lako željeli pustiti svoje miljenike u bekstejdž, pa su pokušavali da dobiju od benda još jedan povratak na binu. "Pipsi" se nisu uspjeli odbraniti, pa su ponovo izašli na scenu.

Vrijeme za putovanje sa "astronautima" iscurilo je oko jedan čas i 15 minuta nakon ponoći. "Na putu prema dole" svirala je za oproštaj.

(BLIN, S. VUKMIR)

oak 3 28.12.2010 u 00:03:00 profil autora
Odlični Pipsi u Banjaluci!
Autor: Aleksandar Trifunović
Objavljeno: 24.12.2010 u 07:36


U najkraćem, perfektna svirka i možda najbolje iskorišteno ozvučenje DFK kluba do sada. Komunikativni Ripper je podsjetio publiku na svoje banjalučke dane i trinaest mjeseci služenja u JNA u našem gradu.





Na putu ka Demofest klubu strepio sam da kašnjenjem od dvadesetak minuta neću uspjeti da zauzmem dobru poziciju na prvoj svirci Pips, chipsa & videoclipsa u Banjaluci. Starim. Pribojavao sam se gužve, jer radi se ipak o jednom od najautentičnijih hrvatskih bendova poslednjih godina sa više prepoznatljivih hitova.

Bend postoji od 1992 i imaju iza sebe četri ploče i stotine koncerata.

Nažalost, mjesta je bilo i previše, tek stotinjak fanova Rippera i ekipe mu odlučili su se ovo veče provesti sa njima.
Nepovratno šteta. Za sve koji nisu bili.

Od samog početka i originalne klapske obrade, možda i najnenormalnije Ex-yu metal pjesme Motori, Pipsi su pokazali da su publiku u Banjaluci shvatili ozbiljno.

Moja omiljena Plači, je zvučala odlično i bez Rundeka. Poštar lakog sna, posvećena tragično preminulom mladiću Luki Ritzu, udarala je emotivno direktno u srce.

Stare pjesme odličan bend učinio je novim i boljim.

U najkraćem, perfektna svirka i možda najbolje iskorišteno ozvučenje DFK kluba do sada.
Komunikativni Ripper je podsjetio publiku na svoje banjalučke dane i trinaest mjeseci služenja u JNA u našem gradu.

Nije bilo ni traga aroganciji i imidžu turobnog i neshvaćenog rokera koji ga prati, naprotiv, od početka do kraja dao je sve od sebe da atmosferu učini što intimnijom.

Atmosferu krunisanu sa tri bisa i dva sata koncerta koji je definitivno sazlužio više publike.

Bilo vas je malo, ali bili ste sjajni rekao je Dubravko Ivaniš Ripper na kraju koncerta.

Nadamo se da ih ovako malo publike neće obeshrabriti da održe još koji koncert u budućnosti.

daddy 28.12.2010 u 01:05:40 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
we rock, man! fuckin yeah!
jelena 28.12.2010 u 10:18:27 profil autora
bilo nas je malo, neki su odustali jer je bio radni dan... takva smo sredina...
iskreno odusevljenje od ljudi koji su dosli da slusaju po prvi put u zivotu pjesme pipsa (neki na moj nagovor ;)) e to je stvarno prava stvar :))
jaaaako sam ponosna na vas :)
yes you rock! yo :)

http://www.facebook.com/#!/album.php?aid=2105529&id=1422204254
jelena 29.12.2010 u 10:01:41 profil autora
http://www.youtube.com/watch?v=I3jy1Y96eZg&feature=player_embedded
gogolj 29.12.2010 u 12:06:32 profil autora
jesu ubacili na setlistu još što od ''novih'' pjesama, osim ''dođi vilo''?
coflek 29.12.2010 u 14:48:30 profil autora
jao što dobro zvuči ova vila!
jelena 29.12.2010 u 15:02:35 profil autora
evo ovdje imas set listu... (tekst je blah ;)

http://banjalukain.com/kultura/bilo-vas-je-malo-ali-bilo-je-super-super
coflek 29.12.2010 u 15:16:53 profil autora
super je setlista. 2x2 nada :) bit će... nego ja bi još pokoji video. zvuk je fakat solidan.

ovaj klip je najbolja reklama za koncert. mislim da se vidimo na iducem.
jelena 29.12.2010 u 15:29:26 profil autora
i ja mislim da se vidim na iducem :)
mario 29.12.2010 u 19:20:07 profil autora
.
http://www.youtube.com/watch?v=I3jy1Y96eZg&feature=player_embedded

bravo!
baš je lijepo čuti vilu u live verziji.
daddy 29.12.2010 u 19:34:59 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
spremite se gospodo......(uskoro opširnije.....)
jelena 29.12.2010 u 22:47:05 profil autora
hehehe... javite na vrijeme da na vrijeme krenem ;)
StaraFrajla 08.01.2011 u 11:55:05 profil autora
Konačno odlučih vidjeti vas tamo gore, nemojte predaleko
daddy 08.01.2011 u 20:12:33 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
gdje gore?
imaj na umu da te ovo pita netko tko je po zanimanju astronaut.
StaraFrajla 08.01.2011 u 21:44:54 profil autora
Rekoh, nemojte predaleko...
hehe, na bini, naravno, bilokojoj