Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3
 
vlado 16.05.2010 u 12:10:43 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
jooooooooooooooj,
jest dobro bilo!
sis 16.05.2010 u 12:21:30 profil autora
još možeš popraviti sve
predivno
janakis 16.05.2010 u 12:37:26 profil autora
to su polja gospodina Karabasa!
10/10!!

al ta neka pozitivna vibra kad pogledam ljude oko sebe... i stage (Kardinal stalno nasmiješen, Junior uživa u svakom taktu ko da će pokarat sve čkepi svijeta, Ronaldinho car)... jebeno...

nisam imao kog pa sam furao frenda koji inače ne sluša Pipse, pa sam se lagano bojao kak će mu bit... al 90% koncerta sve hitovi (a opet da jedan naslušani pips-fan može bit skroz zadovoljan)... rekao je frend na kraju isto: jebeno.
midnightmoon 16.05.2010 u 12:51:47 profil autora
oni obdareni dobrim sluhom mogli su u jednoj pjesmi prepoznati juniorovo koketiranje s ordinary worldom duran duran-a.:)
oak 3 16.05.2010 u 13:05:05 profil autora
www.vip.hr

16.05.2010. 10:00. Rock
Može i Ripper samo jednom rukom
Pips, Chips & Videoclips @ Boogaloo, Zagreb, 15. svibnja

Kad su izdali "Diskografiju", kaže Ripper, pardon - Daddy, sve što su napravili u životu stalo je na sedam centimetara. Cijeli opus Pipsa, možda najposebnijeg rock benda u Hrvata, stao je na USB stick, a potom se sinoć pokušao predstaviti na pozornici zagrebačkog Boogalooa. Šest albuma međutim nije stalo u dva i pol sata svirke, ali iskrena i rockersko-astronautska prezentacija najvećih hitova, zbog kojih publika vrišti od sreće - taj je zadatak sinoć bio ispunjen i astronautu Daddyju su se ježile dlake na rukama.

Na samom početku pojavili su se na sceni s "Bambi" rogovima i uz klapsku obradu pjesme "Prvi joint u ustima", doduše na playback, i tako zalijepili prvi stilski pečat na uši već nestrpljivoj publici. Što je slijedilo dalje, nema smisla nabrajati. Od prvog do zadnjeg hita publika u ispunjenom Boogaloou pjevala je s Ripperom na Mišo Kovač način; ako digne ruku, pjesma ne staje, pa su tako tekle "Malena", "Plači", "Seks u školi", "Mars napada", "Zdenka i vanzemaljci"...

"Nogomet" je ovaj put simpatično i od srca otpjevao Zdeslav Klarić, na bubnjevima nije bio Ivan Levačić, koji je nažalost ostao u bolnici, ali je zamjenski bubnjar odradio posao s minimalno pogrešaka. U jednom trenutku rock'n'roll histeriju i veselje zamijenili su malo drukčiji osjećaji, kad je bend "Poštara lakog sna" poklonio sjećanju na Luku Ritza, čiji su roditelji bili u publici. Koncert je fino tekao od početka do kraja, energija i korelacija s publikom išla je samo uzlaznom putanjom, a pjevač benda, kojeg prati glas teškog karaktera koji zna isplivati i na sceni, ovaj je put sasvim iskreno izjavio ljubav svojoj publici i svom gradu. Pips, Chips & Videoclips dokazali su se tako kao bend koji inovativnim pristupom promidžbe ne skriva kvalitativni pad, već naprotiv - njihovi koraci naprijed uvijek su praćeni pjesmama koje publika pozdravlja ovacijama. Sinoćnji koncert to je dokazao, i astronaut je ponovo prošao test.

Korana Serdarević

oak 3 16.05.2010 u 13:14:51 profil autora
www.index.hr


Pipsi predstavili svoju USB raketicu i zapalili publiku u zagrebačkom Boogaloo



«»

Tekst: J.A.
Foto: Boris Kovačev / Cropix

U PREPUNOM zagrebačkom klubu Boogaloo grupa Pips, Chips & Videoclips sinoć je održala koncert za pamćenje. Tim nastupom Pipsi su između ostalog promovirali i svoju "Diskografiju" - objavljenu na USB sticku, što je prvi takav projekt u Hrvatskoj.

Podsjetimo, sve dosad snimljene pjesme Pips, Chips& Videoclips izbacili su na malom USB sticku veličine memorije dva gigabajta, u obliku trobojne rakete! "Fora je to da sve što sam u životu napravio, stane na jedan USB koji mogu staviti u džep", izjavio je ponosno tvorac USB-a i frontmen Pipsa.

"USB je napravljen jer su Pipsi uvijek težili smišljati nešto novo i kako bi zadovoljili prave fanove koji žele kompletnu diskografiju PC&VC-a imati uvijek pri ruci", rekao je Dubravko Ivaniš Daddy te napomenuo: "Super je to što se recimo svi materijali s USB-a mogu prebaciti na hard disk i zatim ostane prazan USB za daljnje korištenje".
DanMrak 16.05.2010 u 13:21:46 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
DanMrak 16.05.2010 u 13:57:49 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
.... Od prvog do zadnjeg hita publika u ispunjenom Boogaloou pjevala je s Ripperom na Mišo Kovač način; ako digne ruku, pjesma ne staje, pa su tako tekle "Malena", "Plači", "Seks u školi", "Mars napada", "Zdenka i vanzemaljci"...

....na bubnjevima nije bio Ivan Levačić, koji je nažalost ostao u bolnici, ali je zamjenski bubnjar odradio posao s minimalno pogrešaka.


Vot?!
Jesam ja propustila Mars ili ga je netko umislio?!

A ovo drugo je dosta jasno...pa jel se tak teško informirat ak nisi siguran tko je to?
daddy 16.05.2010 u 14:16:25 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
ahhhh.....ma u redu je neimat pojma o bilo čemu. al zašto onda navodiš imena i prezimena? lijepo kažeš da je bubnjar u bolnici, a zamjena je odsvirala i gotova priča. kakva imena, kome je to bitno. osim kaj sad netko tko nema pojma kaj se desilo može u panici zvat levog jel sve u redu.
eto, ovakav se površan info uvijek slomi na onome ko luk nit jeo nit mirisao.
ostalo, za narod, uopće nije bitno.
DanMrak 16.05.2010 u 15:03:00 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Huh, otkuda krenuti?! Ajmo ovako...

Odlično raspoložen bend. Izvrsna set lista koja je mogla zadovoljiti onoga tko je navratio na hitić dva pet, ali i pravog Pips štovatelja. Publika (e tu sam malo u šoku, pozitivnom doduše).. dugo se nisam srela s toliko pristojnom publikom. I baš je bilo ugodno stajati u njoj (što često nije slučaj i nerjetko imam potrebu nekog ozljediti) jer je bila pozitivna, raspjevana i čini mi se odlično upoznata i sa novijim stvarma benda. Svirka, zvuk- sjedi 5.

I samo da se dotaknem par stvari poimence...

Nogomet mi nije jedna od dražih pjesama i to čak nema neke veze s pjesmom kao takvom nego s krkanima koje pjesma u tih par minuta na koncertu okupi (a koji ju naravno ni ne kuže). Plus vjerujem da je to jedna od najčešće izvođenih Pips pjesama unazad par godina. I okej. Svirat će se Nogomet. Mora se. Razumijem. Ali ovo....Ovo je bio Nogomet koji me oduševio. Baš je bilo gušt gledati i slušati Droida i daddy kraj njega i neka super energja pršti sa stejđa. Super potez!

Bum tres no yes je odlična lajv.

Jedan od nas i mafija....neprocjenjivo.

Dan, mrak, Narko, 2x2, Gume, Foxtrot, Susjedi.........♥

Ja...sretna. Ali onako svakim atomom sretna. "I skakala sam visoko u zrak, sigurno metar i dvajst" i mislim da inače ne mogu skočiti toliko visoko, a sigurna sam da u normalnim uvjetima nemam ni kondiciju za skakti neprekidno više od 2 sata. Hah...Ljubaaaaaav- a to je jebi ga!
preks 16.05.2010 u 16:33:53 profil autora
We''re getting away with it all messed up. That''s the living.
Koncert u Boogaloo-u je bio spektakularan,nadmašio očekivanja i zato hvala Pipsima na savršenom provodu!
Preks
johnnykola 16.05.2010 u 20:02:04 profil autora
sta je bilo!? reci!
i sad valja cekat opet 3 godine.
ko zna di cu biti tad...
nadam se da se prije vidimo u grebzasu.
midnightmoon 16.05.2010 u 21:09:54 profil autora
johnny, joihnny...a mogao si lijepo opet izvadit uputnicu za bolnicu...

kao onomad za tvornicu.:)
DanMrak 16.05.2010 u 22:31:13 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
DanMrak 16.05.2010 u 22:31:49 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
jelena 17.05.2010 u 09:22:28 profil autora
bilo je supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer. hvala ljudi, prvi ste :)
oak 3 17.05.2010 u 09:30:55 profil autora
kad misliš da su svi biseri izronili na povrsinu, te da je ogrlica niza debilnosti zaokruzena, pronađe se novi dragulj;

www.zagrebancija.com

TRAŽILA SE KARTA VIŠE

Pipsi zapalili prepuni Boogaloo



''Ronaldinho'' na klavijaturama je spasio koncert, jer se orginalni član Pipsa razbolio u zadnji čas


Photo Robert Anic/ PIXSELLČlanak


Autor: Tin Jandrašek
Objavljeno: 16.05.2010. 15:30h

Prema već ustaljenom običaju Pipsi su i jučerašnji koncert u prepunom Boogaloou započeli klapskom ''pismom'', točnije klapskom verzijom svog prvog hita ''Prvi joint u ustima''.

Klapska pisma i purgerski rock


Photo Robert Anic/ PIXSELL

Na koncertu za kartu više, frontmen Pipsa Dubravko Ivaniš i ovog je puta oko sebe okupio na stotine vjernih fanova koji su od prve do zadnje minute pjevali sve pjesme od riječi do riječi. Osim novijih hitova, dečki su svirali i starije pjesme koje su i proslavile ovaj zagrebački bend.

Tako su se svi ljubitelji Pipsa mogli prisjetiti starih hitova poput ''Sex u školi'', ''Plači'', ''Ljeto ''85.'', ''Nogomet'' itd. Zanimljivo, ''Nogomet'' je otpjevao gost na klavijaturama obučen u Ronaldinhov dres iz Barcelone. No, ne samo da je otpjevao tu pjesmu nego, kako je potvrdio Dudo, i spasio koncert jer se originalni Pips za klavijaturama razbolio u zadnji čas.

Pipsi su koncert završili nakon više od dva sata svirke, također jednim starim hitom, simboličnog naziva ''Na putu prema dole''.

Nastupom u Boogaloou, Pipsi su između ostalog promovirali i svoju ''Diskografiju'' - objavljenu na USB sticku, što je prvi takav projekt u Hrvatskoj.
midnightmoon 17.05.2010 u 10:17:38 profil autora
evo još fotki:

GROUPIE - Glazbeni portal - Pipos, Chips & Videoclips@ Boogaloo

http://www.groupie.hr/index.php?stranica=galerija&id=677

Tulumarka.com

http://www.tulumarka.com/galerija/28346/pips-chips-amp-videoclips-liveboogaloo#
johnnykola 17.05.2010 u 10:43:07 profil autora
sta je bilo!? reci!
dobro vece:

http://www.tulumarka.com/static/media/slike/2010/05/16/1274016580_a28ef569d469288e6aa98bbbd5bfae03.jpg

(:
DanMrak 17.05.2010 u 11:12:58 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Hahahaha! Strašno :)
DanMrak 17.05.2010 u 11:31:22 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
gogolj 17.05.2010 u 12:00:06 profil autora
DanMrak 17.05.2010 u 12:26:44 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Neka uđe u zapisnik mene i danas boli sve i šepam :) Al okej, to me samo podsjeća da je bilo baš kvalitetno...(i da nemam kondicije) :D
oak 3 17.05.2010 u 16:21:06 profil autora
www.groupie.hr

Pips, Chips & VideoClips @ Boogaloo, Zagreb, 15.05.2010.
17. svibanj 2010. 09:59:02
Izvještaji s koncerata A + A -


To što Pipsi nisu od prošle godine održali koncert u Zagrebu ne znači da nisu bili koncertno aktivni. Čak štoviše, zadnjih par mjeseci bili po ostatku Hrvatske, a u Zagreb su došli koncertno promovirati objavljivanje svoje kompletne diskografije (što putem klasičnih audio medija, što putem USB sticka u obliku rakete), a na kojoj se nalaze i neke neobjavljene demo snimke s njihovog zadnjeg albuma. No da se vratim da koncert. Dakle, prvo što ću reći jest da je koncert previše kasnio (preko sat i po od najavljenog). Da se razumijemo, ja znam da će rijetko koji koncert počet točno kad piše ili sa kašnjenjem od, recimo 5-10-15 minuta, pa čak ni pol sata nije previše za čekat, ali mislim da Ripper i Pipsi nisu toliko velike zvijezde da si mogu priuštiti da ih ekipa čeka sat i po duže od predviđenog. A još kad se uzme u obzir da nije bilo predgrupe pa da se eventualna predgrupa morala micati sa stagea pa dok se onda Pipsi namjeste, uštimaju i sve ostale roadie đinđe, sat i po kašnjenja je previše. Uostalom, nisam ja jedini to primjetio. Ekipa u Boogaloou je počela već dobrano zviždati. I to ne na onaj fini način (ko kad nekog dozivaš da dođe, pa ne koristiš ime te osobe u vokativu već mu fićneš), već više ko kad uživo gledate domaću nogometnu ligu. I onda još kad su krenuli počeli sa trenutno najaktualnijom pjesmom ''''Prvi joint u ustima'''', ali u klapskoj verziji. Čak i ako zanemarimo činjenicu da su raskasapili inače jako dobru žesticu od pjesme i učinili je jednako blesavom koliko ponekad odaju njeni stihovi praveći od nje klapsku verziju (osobno to je bilo smiješno kad su prvi put to učinili, sad više nije, al'' dobro, već smo se navikli na Ripperove kreativne mušice i sklonosti uletavanju u razne stilove), najveća uvreda publici je bila očita izvedba pjesme na plejbek. Ono, ako ćeš već ideš kasapit svoje vlastite hitove (još će se sjetit ić spajat sjever i jug hrvatske pa će napravit klapsku verziju od ''''Dinamo ja volim'''' – al ja se tad odričem Pipsa), onda bar pjevaj ti, a ne da se vidi da pjevate na plejbek (ta niste hrvatska estrada!). Ali, srećom ovo su jedine veće primjedbe koje čovjek objektivno može imati na ovaj koncert. Ostatak je opet pokazao da su Pipsi i dalje jedan od ponajboljih hrvatskih rock-bendova koji znaju odraditi jako jako dobru svirku. Vrijeme se naglo ubrzalo kad je ostatak koncerta počeo – dokazavši još jednom staru priču o relativnosti vremena.
Daklem, nakon bogohulne pojave klape Bambi (ustrijelio ga neki lovac ko mater njegovu), vraćaju nam se stari Pipsi kakve ih sve volimo. ''''Prva'''' pjesma bila je ''''Popravak'''' sa zadnjeg albuma, a koja je mene iznenadila ovako ranim pojavaljivanjem jer je momci obično izvode pred kraj koncerta. Nakon nje lagani put u prošlost sa ''''Motorcycle Boy'''', a prva pjesma koja je pošteno digla atmosferu u Boogaloou bila je legendarna ''''Malena''''. Nakon nje uslijedila je ''''Idealna pop pjesma za astronaute'''', a nakon nje ''''Jedan od nas'''' koju inače nemamo prilike čuti uživo prečesto. Dodatni žar atmosferi davale su uglavnom stariji hitovi kao što su ''''Ljeto 85.'''' i ''''Plači'''', dok su pjesme sa zadnjeg albuma bile pomalo lošije primljene (osim, naravno, ''''Zdenke i vanzemaljaca'''' koji bi vjerojatno i polumrtvu korizmenu misu punu penzića digao na ples – dobro, možda njih ne bi). Izveli su jednu pjesmu koja nije na kraju ušla na album Pjesme za gladijatore, kojoj nisam uspio razaznati ime, ali za koju mogu reći da je ipak trebala biti na albumu (jer je bolja od, recimo, ''''Dolaska astronauta''''). Jedan od definitivno najjačih trenutaka koncerta bilo je izvođenje ''''Poštara lakog sna'''' kojeg su momci posvetili tragično poginulom Luki Ritzu, čiji su roditelji bili na koncertu (Jura se, kako sam kaže, naježio). Jedanod slabijih trenutaka bila je ''''Foxtrot'''' koja, ma koliko dobra o
jelena 17.05.2010 u 17:59:51 profil autora
meni je zao sto se radi ovakvih komentara moraju raditi kompromisi, pa se ljudima rezu krila.. a ja znam da bi to moglo biti jos puno bolje. unatoc svemu, nisam nezadovoljna, samo mi je krivo sto se uvijek mora podilaziti na neki nacin. pametniji popusta i tako to...
inace sam za vikend sa pipsima i drugim dragim ljudima bila jako sretna, i to je dobro, to je razlog svega :) hvala!
Filip 17.05.2010 u 19:30:57 profil autora
bilo je savršeno.
kakav sam ja sretnik što sam izabrao pipse da budu moj bend.
daddy 17.05.2010 u 19:54:20 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
frajer posvećuje pola recenzije čekanju na koncert i prvoj pjesmi, izvedbi klape u trajanju od minute i pol. ostalih 2 sat i 15 minuta imaju isti prostorni tretman.
e majstore, pazi vamo;
kad već recenziraš koncerte trebao bi nešto znati.
izlazak benda ne određuje bend, nego organizator. UVIJEK! mi smo bili potpuno spremni svirati u 9. mi smo profesionalci. UVIJEK.
zašto to radi organizator, majstore?
zato jer kad počne koncert manje se pije, a i još se i u 22.15 prodaju karte, znaš majstore, grupni haerovski.
zašto mi na to pristajemo, prika?
zato jer je to u tom trenutku moj poslodavac, nema priče.
kaj se klape tiče, grupni haeru, fora je u tome da loše pokrivamo plejbek i uopće nam nije bed. to ti se zove diverzija, a ne pokušaj pariranja klapama. to ti je konceptualna umjetnost. onaj video s hrt-a neki dan na jutjubu slobodno može u msu. ne znaš kaje msu? pitaj frendove koji su zviždali prije giga "al ne onako nego ko na hnl-u:" oni će ti sigurno znat reć.
ajd vozdra majstore, i pričaj deci kaj smo napravili u bugaluu.
daddy 17.05.2010 u 20:11:07 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
fićo!
znaš šta je zajeb kad ti dođeš u zg? mi uvijek imamo stvarno bitan koncert tada. stari, ne mogu ti opisati što proživljavam zadnjih mjeseci. u nedjelju sam blejao pred sebe, a danas nisam htio izać iz kuće. prazan sam i nisam za družbu.
pritisak oko usb-a i giga je bio masivan.
ja te volim ko brata.
molim te OPROSTI MI.
gogolj 17.05.2010 u 20:28:12 profil autora
bilo je savršeno.
kakav sam ja sretnik što sam izabrao pipse da budu moj bend.


ove dvije rečenice puno više znače i puno više su rekle od bilo koje recenzije.
...

nego kad smo kod odgađanja početka koncerta,
nadam se, daddy, da nećete u zadru početi u 21h ko što negdje na netu piše.
igra se finale lige prvaka. znam, vi ste profi i počet ćete kad vam kažu, znam da neke ljude boli kurac za tom tekmom i nogometom
al jebemu, olić igra
i to možda utakmicu života
počnite nakon 10 ko boga vas molim ;))
daddy 17.05.2010 u 20:32:30 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
dobro je da si me upozorio, mada vjerujem da tamo netko na to računa.
tenks, anyway.