Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
gogolj 02.04.2010 u 13:48:59 profil autora
ideja očito nikad ne može slabiti usprkos lijenom ljudskom (nositeljevom) duhu, može samo rasti, jačati, razvijati se

al zato čovjek/nositelj može slabiti, može i hoće nestati a da za ideju (a samim time i za svoju vrstu i njeno unaprjeđenje) nije ništa uradio

eto, nemam što revolucionarno za reći, al ono, drago mi je da se anketa nastavlja :)
morsky 02.04.2010 u 15:01:39 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
fino.
.
hvala na razmišljanju.
.
na ovako sročenu tvoju misao dodao bih još da ideja nema vlastitu snagu, jer nije fizikalna.
.
ali ima usmjerenost, koja je sukladna strijeli vremena...
.
zanimljivo je pitanje:"ima li ideja potencijal rasta, koji je obrnuto proporcionalan preostalom vremenu/prostoru ?"
.
Matea Jocić 03.04.2010 u 00:29:40 profil autora
morsky, moraš ovo pročitati ako nisi http://www.playboy.com/articles/stanley-kubrick-interview/index.html
i svi ostali, naravno.
morsky 03.04.2010 u 07:56:57 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
Puno Ti hvala Matejo,
.
kako se upravo spremam na godišnji, moći ću u miru pročitati i promisliti.
.
m.
midnightmoon 03.04.2010 u 11:49:39 profil autora
zar ideja, dok se ne oživotvori i saživi s materijom , ne raste?
dok je još zametak, vremena i prostora ima napretek.
kad je ideja već u povojima, postaje živa i ovisna o njima.
kako se razvija i dobija na snazi, vremena i prostora treba joj sve manje.
u trenu kad postigne punu zrelost oni joj za rast više ne trebaju.
postaje opipljivi dio realititeta.


istovremeno s idejom sazrijeva i njen nositelj?
morsky 03.04.2010 u 21:01:18 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
eto.
redovito se neprecizno izražavam.
gotovo uvijek kada pokušavam "jednostavno" artikulirati misao.
.
.draga ponoćna,
krivo sam upotrijebio termin "rast". jer rast podrazumijeva neki organski koncept, djeljenja stanica. odnosno, analogiju fizikalnog reda izraženog prirodnim brojevima.
.
naglasak misli sam trebao staviti na odnos potencijala shvaćanja ideje od strane nositelja ideje i usmjereno kretanje vrijemeprostora u odnosu na nužnost dohvata nekog izmišljenog konačnog zamišljenog cilje, a sve prije nego "iscuri" vrijemeprostor.
.
to bi pak podrazumijevalo da ideja ima nekakavu zajedničku misiju sa nositeljem...., a nema.
.
Ideja je samo sjena,
.
ona je, možda/vjerojatno, samo imanentna.
.
nije zainteresirana.
.
Ideja ne raste!
.
Ona je odmah u cijelosti prisutna u Imanaciji, od samoga početka do kraja.
.
Nositelj se razvija, odnosno ima potencijal "rasta" dosega ili shvaćanja i kreiranja. vrlo bitno za nositelja, ima moć kreiranja.
.
ideja ne može kreirati. ništa.
.
.
.
nastavite niz...
midnightmoon 03.04.2010 u 22:03:48 profil autora
poštovani gospodine morsky!

iako sjena ne raste ona je uvijek prisutna; ispred, iza ili pokraj nas.
mijenja se samo njena dužina i nijansa , ovisno o rasvjeti, suncu ili mjesecu...
naravno da ne treba umanjivati njen značaj, jer ništa materijalnoga, čak i neživoga ne može postojati bez nje.
ali ideja bez nositelja ne vrijedi ništa.
nema koga pratiti; ne može se realizirati.
nije čak ni sjena.

nositelj bez ideje je čovjek bez sjene.
po meni, ideja i nositelj su neraskidivo vezani.
i samo zajedno mogu rasti.

sa štovanjem.:)


morsky 03.04.2010 u 22:09:48 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
...................................................................................
ideja ne raste........................s nositeljem ili bez............
...................................................................................
ne bih volio ogaraničiti Nositelja samo na Čovjeka, mada
se to iz moje priče može tako izčitati...............................
.....................................................................................
gogolj 03.04.2010 u 23:30:51 profil autora
uz ove dodatne tvrdnje morskog sad mi je malo jasnije ovo oko ideje (valjda). ono što me zanima, a nadam se da ćeš dotaknuti u nekoj od sljedećih anketa jest odgovornost nositelja. ako mu je ideja imanentna a pritom nezainteresirana onda je na njemu da je nekako "dohvati", pokrene (odgovornost)
al ja i dalje pomalo pesimistično tvrdim--jebeš sve to ako je nositelj i sam nezainteresiran il ne želi preuzeti odgovornost
nositelj uglavnom ima svoju rutinu, a ideja ne poznaje rutinu, niti mari za nju, ona će je poremetit, nositelj se boji poremetiti rutinu jer je rutina tako sigurna
midnightmoon 04.04.2010 u 00:45:18 profil autora
mislim na rast kao neku vrst promjene;kod ideje okoline, a kod nositelja suštine, koje se odvijaju istovremeno.

znam što si mislio reći: univerzum je pun ideja koje egzistiraju onakve kakve jesu; nepromjenjive i stalne.
ono dugo što mi nije jasno, pitat ću:

koji je njihov krajnji cilj postojanja, ako ne naći nositelja?

tko ili što još može biti nositelj ideje osim čovjeka?
vlado 04.04.2010 u 17:04:22 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
ja bih nešto da priupitam Mr. Anketu:
kopka me nešto od pretposljednje i posljednje ankete, redovno razmisljam o tome...

kad se govori o promjeni formata - možemo li mikropromjene formata uočiti u razlikama naše, zapadne civilizacije i, recimo, Azije, pritom mislim na Kinu ili Japan...?

Pa da prelijem i na ovo o čemu se govori:
koliko je individualac važan kod nas, a koliko kod njih?
kad smo već kod nositelja ideja...
Japan važi za rasadnika ideja (mnogi idejotvorci govore o Japanu i tamošnjem društvu kao ultimativnom konačištu za život i razvoj), a opet, ne mogu se oteti dojmu da je "individualnost" znatno drukcije definirana tamo nego ovdje.
midnightmoon 04.04.2010 u 19:45:27 profil autora
ja mislim da ćemo malo pričekat na odgovorre jer je mr. morsky malo višlje napomenuo da se upravo sprema na godišnji, a inače je vrlo ažuran.

sretne blagdane i ugodan godišnji mu želim!
s idejom ili bez nje.
svejedno je.:)
morsky 04.04.2010 u 20:40:27 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
vlado,

formati nisu još definirani.
.
koliko ja znam.
.
ako jesu, volio bih vidjeti definiciju i forumulu, to bih držao značajnim.
.
držim da bi valjana definicija umnogome doprinijela usklađivanju matematike i fizike;
a) odnosno ukinula bi potrebu za "renormalizacijom", kod različitih formata. - za ovo sam siguran
b) moguće je, da bi nam omogućila i lakše razumijevanje višedimenzionalnog prostora.- ovo nagađam
c) to bi bila jedna od prekretnica, jedna u nizu bitnih za razumijevanje vrijemeprostora - u ovo sam siguran
.
Definicija formata bi bila ključ.
.
Dakle Vlado, da sada probam prokomentirati tvoje razmišljanje;
sigurno će se razvojem nositelja/čovjeka u slijedećoj generaciji (nisam siguran da je to ujedno i novi format, mada ima nekih indikatora), a kojeg u ovoj priči ja nazivam "homo sapiens superior", doći do bitne promjene u percepciji individualiteta, odnosno doći će do smanjenja ingerencije individue u odnosu na "sapiens classic"-a. Ovakve postavke zvuče utopijeske, no mislim da su jedine moguće.
.
Također "sapiens classic" neće nestati, ostati će živjeti na zemlji, sa svim svojim pravilima, svjetonazorima, vjerovanjima i sl.
.
doći će do razdvajanja, a prema nekim zanimljivim kriterijima, na "classice" i "superiore", Klasikov dominion je na Zemlji a Superiorov u Sunčevom sustavu, sve do Oortovog oblaka.
.
vjerujem da su dragi Japanci krenuli putem Superiora, no Superior nikako neće biti definiran nacijom, već novcem..
.
i to je to.
.
I da ja sam na opuštenom godišnjem, jučer u jednom akvatoriju, a sada na drugom, gdje ću ostati do prekosutra, a onda ćemo vidjeti kakvo će biti vrijeme. momentalno je vrlo vjetrovito vani, a mi smo u jednoj divnoj tihoj uvali. brodom odjekuje cika mojih djevojaka/djevojčica. pozdravljam Vas sa srećom na srcu.
morsky 04.04.2010 u 23:52:48 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
Dragome g.Gogolju,

odgovornost nositelja jest vrlo zanimljiva.
.
Sjajno si to primjetio.
.
Da. U pričama koje slijede, ticati ću se odgovornosti, no nisam siguran da ću eksplicirati odgovornost, osim u trajanju životnog vijeka.
.
Držim da životni vijek Nositelja odgovara sposobnosti nošenja odgovornosti za vlastite izbore tijekom trajanja "života".
.
Život stavljam pod navodnike, jer ono što mi (h.sapiensi) držimo životom jest samo trajanje jedne individue u prostornovemenskom kontinuumu.
.
Kako pri tome trajanju nismo u stanju dokinuti (logično i s osjećajem za timing) sami sebe, smrt jest prirodan način dokinuća Prethodnika. A sve kako bi Ideju (u ovome slučaju o odgovornosti) mogao nositi i razvijati (sebe) Nasljednik.
.
Nositelj Ideje nije čovjek, posebno ne individua.
.
Nositelj ideje na zemlji jest svaki materijalni koncept koji postoji još od hlađenja kore pa nadalje.
.
s veseljem te pozdravljam dragi Gogolju--------------------------------------
naravno, pozdravljam i ostale drage individue, koje ovdje provode vrijeme mozgajući.
gogolj 05.04.2010 u 12:01:38 profil autora
fala gospon morsky

ovo mi je vrijedno... gušt je otkri(va)ti neke stvari....radujem se novim anketama i novim mozganjima :-)