Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
zumbula 29.01.2003 u 09:20:18 profil autora
Sahib impresije iz depresije
Konačari
Đavo u Sarajevu
Nemam što reći jednostavno preporučujem. Meni je Veličković trenutno najdraži književnik. Apsurdne situacije i tužni životi
a ipak prepuni humora.
dju 29.01.2003 u 09:23:50 profil autora
Ja ga prvi put otkrila u jednom ratnom sarajevskom izdanju Lettre internationale. Tamo mu je bila jedna-dvije priče. I bio mi je odličan. Kasnije sam pročitala samo Konačare, tu mi je već malkice pao. Od tih Sarajlija, uz njega preporučujem i Almu Lazarevsku, Tvrtka Kulenovića i Dževada Karahasana. Svi su jako dobri.
johnnykola 03.02.2003 u 18:01:53 profil autora
sta je bilo!? reci!
citao konacare na moru ovog ljeta i mnogo su mi bolji od djavla u sarajevu. ipak, trebalo je proci rat da bi se znalo o cemu covjek pise. ponosan sto se na slamu u krokiju smijao mojim nebulozama u 'die thoughts of einem jugend deutsch mann uber jugend fair and futura - grosse rave party in sarajevo'.
zumbula 04.02.2003 u 08:47:02 profil autora
Sad čitam Sarajevske gastronaute. Stvarno je duhovit. Ne znam meni njegov smisao za ironiju odgovara jaaaako.
dju 04.02.2003 u 11:17:23 profil autora
nidžo, koji slam na kojem krokiju. šta si ti to recitirao? i zašto mi to nismo dobili u pisanom obliku?
zomri 04.02.2003 u 13:33:17 profil autora
nekada davno bijase jedan klub u SArajevu i zvase se Kroki. Tada se klub jos brinuo za reputaciju koju je vremenom i steko. U njemu je bilo svega zanimljivog (zadnji koncert pipsa imao je u njemu svoju promociju) tako da su izmedju ostalog tu bili organizovani derneci poput ovog kojeg Nidzo spominje - slam veceri. I bilo je svega drugog.

Danas je taj Kroki rupa nad rupetinama i do prije mjesec dana su ga pohodili ovi iz numetal generacije. Znate ono, darkeri i ta sranja. Jednom sam cisto radoznalosti radi odnio knjigu da citam u tom Krokiju i mozete mislit koji su to prijeki pogledi MTV djecurlije bili. Osjeco sam se ko krme u Teheranu :) A nekada je tamo bilo normalno izvadit naramak knjiga i podijelit raji ko ssa sobom nije ponio.

Stvarno Nikola kad cemo mi vidjet to tvoje sr...ovaj slam poeziju?
zumbula 20.02.2003 u 10:42:08 profil autora
Upravo čitam Karahasana Istočni diwan. Kako da nabavim Almu Lazarevsku njene su knjige rasprodane. Bar što se interrlibera tiče. Dju?
dju 20.02.2003 u 11:34:37 profil autora
Karahasanov "Šahrijarov prsten" je odličan roman. Nemam ga, nažalost, posudila sam iz knjižnice, kao i Almu Lazarevsku. Gradske knjižnice imaju te pisce. Ako ti se bude dalo, pročitaj i Tvrtka Kulenovića: "Istorija bolesti".