Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
> Ostalo > XI
 
gogolj 06.03.2010 u 14:36:52 profil autora
za mene je na neki način vrlo razočaravajuće da ljudi odgovaraju "vrijeme je" jer time kao da kažu "to je to, nema se tu što za razmišljati, pustimo ga na miru, takvo kakvo je"... da je čovjek tako razmišljao mislim da se nikad ne bi mentalno izoštrio do te mjere da izumi parni stroj, struju ili telekomunikacije i sl. pa i ovo "0-24" je čovjekova /nositeljeva ideja, nije perfektna (možda je pogrešna i samim time štetna?; ono što je morsky neki dan na forumu zapisao) ali je ipak nešto... ipak znači da čovjek razvija, da pokušava, jedino tako možemo do(se)ći do višeg stupnja spoznaje i na koncu shvatiti smisao, možda/vjerojatno to nećemo uspjeti ni ja ni vi, ali puno će sporije ići ako olako i pjesnički odgovoramo "vrijeme je". ne znam, možda sam ja u krivu i griješim, ali tu sam i želim (sa)znati :). i uopće mi je jako interesantno sve ovo o vremenu, recimo da mi je "trenutak" fascinantan, onaj "čas" o kojem daddy pjeva u 2x2, čini mi se da je taj trenutak nadređen vremenu ali opet da li bi trenutak mogao postojati bez vremena? jebote, ne znam, ja ovo sad sve pričam a da o fizici kao znanosti baš i ne vodim računa :))
morsky 06.03.2010 u 20:53:56 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
Dragi Nikolaj Vasiljeviču,

upravo je ovakav način odgovora "točan". Ja povremeno ne nudim "točne" odgovore. Pa tako i ovaj put.

No opet, i svaki odgovor je točan. Ovo je priča koja dozvoljava da su svi odgovori točni. Ovo nije test iz bilo koje znanosti.

Za razumijeti ovu priču nije potrebno nekakvo "znanje" veće od uobičajnoga kod "forumaša", jedino bitno je; biti otvoren na mogućnosti koje priča pruža. Pokušati prihvatiti logiku koju ova priča otvara i uspostavlja, jer tada postaje uzbudljiva.

U svakom slučaju hvala za razmišljanje i bilješku. Vrijedno mi je.



gogolj 06.03.2010 u 21:15:45 profil autora
dragi morsky, jasno mi je to (ovaj prvi dio gdje mi kažeš kako to nije nikakav test i kako nema točnih/netočnih odgovora),
pa ipak bih volio da barem netko tko je zaokružio suprotno kaže zašto je tako učinio ili u čemu se ne slaže sa mnom pa da u nekakvoj raspravici možda unaprijedimo ili možda promijenimo naša prvotna razmišljanja. baš sam jučer sve ankete pejstao u word i htio isprintati pa da pokušam baš pohvatati konce... jer inače nemam vremena za ovako čitati(kako mi se gadi ova frazetina "nemam vremena" -to je valjda danas najučestaliji odgovor na sve, no dobro jebiga) pa neke ankete samo na brzinu pročitam a to nije to i onda ni ne želim odgovarat jer jednostavno ne želim tek tako odgovorit bez obzira što nema točnog/netočnog...želim znati što sam odgovorio i zašto a ne samo kliknut, to je pak najlakše. uglavnom, nadam se da će se ankete i dalje nastaviti i da nećeš nedajbože stati s njima jer je to vjerojatno najjača rubrika na sajtu. eto. lijepi pozdrav :)
morsky 06.03.2010 u 21:22:25 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
"no, hvala."----------------------------------------> (citat:B.Bagins)

"idemo dalje."-------------------------------------> (citat: I.Sanader)

"bez medalje."-------------------------------------> (citat:S.Puntarić)