Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
dju 29.01.2003 u 09:19:45 profil autora
htjela sam pitati koliko ste (emotivno, ili nekako drukčije) upetljani u cijelu ovu priču oko Drveća i rijeka, Dejvovog miksanja, nagovještaja o sjajnom albumu, Pipsa općenito. Meni se događa nevjerojana stvar, kad me ljudi pitaju što ima novog kod mene, već kod pete rečenice imam potrebu reć nešto o Pisima. Naravno, ne učinim to, ali zato svoje bližnje učestalo informiram o onome što pokupim na Forumu, u Ripperovom dnevniku, od Perkovića. Nije da mi je život šupalj zub, pa mi trebaju Pipsi da mi unesu smisao, nego sam se nekako čudno dječije upetljala, baš se osjećam angažirano, brinem kako će to sve ispast, oće li bit dobre reakcije na album, hoće li ga mejnstrimaši isprostituirat jer će im se činit da se na taj način mogu legitimirat kao vlasnici sofisticiranog uha, oće li ga dežurni pljuvači čerečit i spominjat Ripperovo plagiranje i dominantne uzore... bla bla. ono, baš mi nije svejedno, a istovremeno sam si glupasta što me to toliko opsjeda.
zumbula 29.01.2003 u 09:36:10 profil autora
Je fakat je tako.Čudno.To je vjerojatno stvar senzibiliteta i ne ide drugačije. Ili do jaja ili nikako. Mada sama bi sebe nazvala površnom što se tiče foruma i Pipsa ako se i ne javim, svaki dan po par puta voajerski navratim da vidim šta ima novog. Mislim da to nema veze sa ispunjenim i neispunjenim životom. Jednostavno neka ljude osjećaš i vjeruješ im iako ih ne poznaješ, pa ih polako prisvajaš kao dio sebe. Ko kuži kuži ko ne kaj sad i to je jebi ga Ljubav.
dinar 29.01.2003 u 11:58:20 profil autora
huh...lakse mi je kad shvatim da ima jos takvih koji u obicnu dnevnu cakulu ubacuju novosti iz buffala ili sa foruma i pritom se osjecaju malcice prestraseno. No, pomirih se s time shvativsi da na sajtu se ne nalaze "obicni" ljudi, nego zanimljivi ljudi, a ja takve obozaavm upoznavati(makar i citajuci njihove postove) jer se od njih stosta moze nauciti...
dju 29.01.2003 u 16:28:21 profil autora
zeznuli smo što se nismo našli u Ksetu, kad je svirala naša Lo, ali moram priznat i da mi je to bilo malo scary, kao, evo me, idem uživo srest ljude koje sam upoznala "on line" - čini li me, dakle, to jednakom svim onim pacjentima koji nalaze frendove i partnere na chatu i sličnim virtualnim prostorima?
A s druge strane, moram priznat da sam već imala live susret s jednom osobom s Foruma, što me jako razveselilo.
zumbula 29.01.2003 u 17:31:46 profil autora
Ha ha dakle ima nas još prestrašenih. Užasavam se takvih susreta i nalaženja lakše mi je pisati nego komunicirati u živo. Ono introverta stoji.Trebaju mi godine a ne sati da se opustim. Za površne spike imam ljude na poslu.Onda radije ne idem nigdje nego da šuteći razgovaram. Jedino me alkohol razveže i zarumeni žuto sivo lice. Držim se starih prijatelja i poznanika ko pijan plota. Na tom polju najnoviji su ljudovi došli prije pet godina. Poslije štanga.I inače biti dio neke grupice me užasava mada kako bi čovjek inače opstao nego da se sa sličnima druži. Teški ljud.
jelena 29.01.2003 u 19:57:32 profil autora
sajt pipsa je jedini, ali jedini, koji redovito posjecujem. znaci, svakog dana u nekoliko navrata. i zbilja mi je neizmjerno drago sto sam ukljucena u cijelu ovu pricu, barem ovako, iz prikrajka.
pred premijeru 'ultraoptimizma' sam stvarno imala kao neku tremu, kao da ide nesto 'moje' na tv. sto bi rekli, bas sam postala vatreni obozavatelj. iliti fan. sta li???
sto se tice upoznavanja, oci u oci. voljela bih se i susresti s ljudima cije postove citam, i da vec jednom vidim te face i cujem glas. u sustini nema se tu cega plasiti, u najgorem slucaju... pa, nemogu ni zamisliti taj 'najgori' slucaj... sve bi to bilo fino... i jedva cekam da se susretnemo. ;-)
darko 29.01.2003 u 21:37:09 profil autora
Kod mene isti slučaj to sa pipsima. Čak sam i baki i dedi rekoa da su pipsi u americi, jer njima su pipsi sinonim za bilo koju muziku koju ja slusam. jer dok sam kod njih na praznicima, uvijek iz svoje sobe nadglasam njihove "tambure" u kuhinji na radiju, tako da, kad me baka pita "a kej tak jako navijaš radio?" , ja odgovaram sa "slušam pipse", tako da i oni u neku ruku znaju sto su to pipsi...
bdw,dju, da li je moguce da mi je tvoja sister predavala psihologiju u srednjoj?
lollipop 29.01.2003 u 23:14:15 profil autora
da, totalno se slazem sa svima vama, zumbul, a i jelena, a i svi :) ste to lijepo rekli.
dok ovog sajta nije bilo na internet sam isla tek provjerit mejl, grozila sam se bit duze od 3 minute (osim ako slucaj to nije zahtjevao u vidu trazenja podataka za fax i sl.), pa sad, moj stav se nije puno promijenio, osim sto se sad grozim bit duze od 10 minuta, a za to povecanje minutaze je zasluzan upravo ovaj sajt. ne znam kako vi, al ja sam se bas nekako totalno navikla na vas, zovem vas "moji" i uopce to ne shvacam kao neko "internetsko druzenje" (hm, znam da to je to, al dobro sad). gledam to sa strane da nam je svemocna tehnologija pruzila tu priliku koju jos do nedavno nismo imali - a to je da se na jednostavniji nacin spojimo s ljudima s kojima imamo nesto zajednicko i s kojima se kuzimo. jer, kad pogledamo, rodbinu dobimo takva kakva je, al prijatelje si kao sami izabiremo. ali i to je dosta ograniceno s obzirom na mjesta po kojima se krecemo, a na ovaj nacin smo eto zdruzeni sto inace ne bi bili. eto, malo sam se izgubila, al ne sumnjam da cete skuzit sto je pesnik hteo reci. i zato sam se ustvari jedino vama bila iskreno veselila u onom ksetu, za ove sve druge mi nije bilo bitno. al dobro sad, nije bed, vec cemo jednom medusobno suncokrete razmjenjivat. haug
dju 30.01.2003 u 16:25:29 profil autora
Darko, vrlo moguće. Jesmo li se možda sreli na Fenomenalnom danu u Kerempuhu?
(sorry, ljudi, na privatnosti ovog posta, neću više, časna pionorska) Mislim, nevjerojatno, već sam skužila da jednu osobu s Foruma jako dobro znam, radili smo nekad skupa, sad Darko... Da sam u pubertetu, mislila bih da smo u prošlom životu svi bili jedna velika familija.

Izmjenio - dju u 30.01.2003 16:29:56
dinar 30.01.2003 u 19:46:48 profil autora
Sto se tice vjerojatnog meetinga forumasa u buducnosti, makar na premijeri d&r...znate sta je meni cudno, jako cudno. Vidjet cemo se, "upoznati", a ja cu znati vec toliko puno o vama. Nedostajat ce onaj "uau" kad nekoga upoznajes pa te iznenadi sa poznavanjem nekih stvari bliskih tebi ili shvatis da imate jednakih interesa, a da to nisi ni najmanje ocekivao sudeci po njegovoj vanjstini(morate priznati, ponekad i vi sudite po njoj!)...upoznati cete stare znance, to je zapravo to.
dinar 30.01.2003 u 19:48:08 profil autora
Da se razumemo, nema nista lose u svemu tome...ali ipak mi je cudno...
ZeeK 31.01.2003 u 01:12:48 profil autora
zvuči poznato to sve o sudjelovanju, poznavanju i fanatičnom praćenju novih stvari na sajtu...jebiga, pipsi & beyond: Navukli ste nas :)

a prijatelj (iz Dubrovnika sam) me nagovara da moramo poc kad bude prvo koncertno predstavljanje drveca...mada na odluku o tome utjece masa stvari, ozbiljno razmatram njegov prijedlog :)
darko 31.01.2003 u 02:39:29 profil autora
Dju, that's correct! Sreli smo se na ulazu i u foajeu Kerempuha. (tkđ. se ispričavam uvaženom auditoriju na malom privatiziranju). Nadam se da ćemo se sresti again na prvom sljedećem nastupu Pipsa... Eh, da, već je 1.5 godina prosla otkad sam ih zadnji put čuo uživo... Bijase to u "vratima srece" u Baskoj na Krku. Malo skrenuh s teme, no veselim se ko malo dijete svakom njihovom koncertu, a sad još i više 1)zbog novog albuma 2) famoznog susreta s ljudima s Foruma; Cheers!
simon 31.01.2003 u 11:29:38 profil autora
Ok, dakle, vidim odluka je pala!

Prvi koncert/promocija Pipsa je MEETING POINT. Ma gdje bio. I, ma odakle mi bili.

Koliko smo involvirani u cijelu priču o albumu?
Ma ne bih o tome, svako ima svoje načine, no, correct me if I'm wrong:
Na ovom forumu još nam nije ponestalo teme!

Štoviše, samo nastaju.
vlado 31.01.2003 u 15:53:42 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Evo, vec danima kontam sto napisati na ovu temu?
Dakle, obilazio sam oko sitea ko macak oko vruce kase i u jednom trenutku me jednostavno usisao. I otad, kad dodjem na posao, uzmem kavicu, zapalim cigaru i bacim koji postic. Dakle, vec je u pitanju ritualcic povezan sa jutarnjom kavicom, dakle upetljan sam do grla.
Dalje, cekamo album. Evo napisacu jos jednom: CEKAMO ALBUM. Ma, molim vas koji ste to zadnji domaci album cekali? To lagano paljenje i gustanje je od neprocjenjive vrijednosti (Porculan sam poslusao svega 4-5 puta, oborio me s nogu, ono, u zelucu me steglo, ali ne zelim da se 'istrosim' vec sad). Zamislite ljeto, nekakav otok, nekakva plaza, nekakvo more, nekakav odmor, a u CD-playeru - album od Pipsa... Uh, idem opet na Vis...
Sto se tice nalazenja, bit ce i to... I to kako stvari stoje - na promociji. Jednostavno, nekakvo se prijateljsko ozracje dogodilo i ima tu ljudi s kojima bih se volio upoznati. Ipak se mi NE ZNAMO, fali tu i mahanja ruku i izraza faca, ali sta je tu je: OVO JE NAJVECA SKUPINA MANJINE KOJU SAM ZATEKAO. Trebamo se naci... Evo ja sam za Electrocutea spremio prvi broj Dilana Doga, pa kad se vidimo da mu ga dam, onako od srca...
Jednom je Daddy govorio o nekakvom 'busu' (prica oko famoznog kluba), pa izgleda da se lagano zauzimaju mjesta... Pa, evo i ja bih molio jedno mjesto, ne mora biti do prozora, ali da je blizu sechije... (sechija, secija - ona zadnja sjedala u autobusu, spojena su).
Eto, dragi moji prijatelji o kojima nikom ne govorim... Dobro, dobro, moja zena/gospodja ionako zna sve...

P.S. Cudan je ovaj site: pita me prije nekog vremena kolegica s posla: 'Cuj, ti sigurno znas, kako se tocno pise onaj bend iz Pakistana kojemu nisu dali vize' (btw, ne znam zasto bi JA to trebao znati, valjda tako izgledam), a ja joj fino i sigurno odgovorim: ' Imas u predpredpredzadnjem Riperrovom dnevniku tocan naziv.' Ona kaze: ' Kako znas da je on ispravno napisao?' I onda sam malo stao i razmislio: 'Doista, mozda se Daddy zajebo u nekom slovu...' Ali NE! Zar bi taj odlikas pogrijesio u takvom necemu? Naravno da ne bi! I ja odgovorim kolegici: 'Aj ne seri, oces li ti tocan naziv ili neces?' Ne znam, ja jednostavno vjerujem Ripperu i ovom sajtu, vjerujem i vama, drage neznane kolege... I odlucio sam da necu opet zauzimati neke distance, pravit se kako ja eto, slusam tu nesto, pravim se pametan itd. NECU!!! Ocu da napisem kako mi je sve to super, kako volim to sto Pipsi rade i kako im dajem potpunu podrsku! MA, MOZETE I ZAJEBAT OVAJ ALBUM, KUPICEMO MI I ONAJ IZA! Heh, lako je ovo napisati kad znas da ce album biti odlican! Eto, raspiso se ja... Opet... I nek sam... I nije zadnji put... I nek nije...
vlado 31.01.2003 u 16:05:37 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ma nisam izdrzao moram vam napisati i ovo:
Jutros zena apelira da se dogovorimo za sutra i dignemo si 2 DVD-a pa da zalegnemo i gledamo ih. Ona bi gledala Mullholand drive, a ja bas i ne bi. Medjutim, pogledam malo po forumu, a tamo se Electrocute kune u njega. Poruka zeni bila je kratka i jasna: 'Rezerviraj!' Fala, Cute... Komentari o filmu poslije vikenda... Eto, koliko smo upetljani...
oak 31.01.2003 u 16:54:59 profil autora
I dok istureni dio našeg benda brusi naše blago, naše pjesme na dalekom sjeveru, drugi dio naše skupine građana vrijedno pohodi rupu u heinzelovoj ulici te brusi prvih 9 pjesama koncertne set liste.

možda ne bi bilo loše da mario opali neki mini dnevnik ili se uključi kao specijalni dopsinik ripperovog.

bendovi. this funny little things... (volio bi da netko završi ovaj citat mercury rev-a)
vlado 31.01.2003 u 17:32:01 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Tako, dakle... Nema odmora dok traje obnova! Ocemo 'dopunski' dnevnik, recimo da decki kazu kako je vjezbati, dok je gazda na putu... ;)
dinar 31.01.2003 u 18:31:34 profil autora
Kad se vec biraju mjesta u busu, ja bi jedno negdje na sredini da se mogu nalaktiti i imati dobar pregled sprijeda i straga....
simon 01.02.2003 u 00:26:27 profil autora
...that never work quite right...

No, na kraju krajeva, ipak nekako da.
sally 01.02.2003 u 00:45:26 profil autora
...bands, those funny little plans that never work quite right...

(mercury rev, lyricsi "holes"-a sa "deserter's songs"-a, za neupucene)
............................................

vec vas danima namjeravam pitat; desi li vam se ikad da neke pjesme ili djela ciji niste autor toliko zavolite da postanete ljubomorni na sva druga bica koja imaju usi? postoje li elementi (osjecaji) u pjesmama koji vas na prvi izmamljeni uzdah pretvaraju u nekoga tko se boji da bi tudje oci, prsti ili u ovom slucaju, usi, svojim indiferentnim odnosom spram tih stvari jednostavno mogle zaprljati njihovu ljepotu? znam da ne znam objasnit, al najiskrenije, volila bi da neke pjesme nikada ne budu pustene na radio, bacene na isto mjesto s djelima polupismenih ljudi... nesto kao 'biseri pred svinje', pretpostavljam.
volila bi kad bi 'drvece i rijeke' bili samo nasi.
znam da se puno vas nece sloziti s tim.
ali ja samo vjerujem da su neke stvari prelijepe i zasluzuju da im se posvetimo citavim tijelom, mislima, ma cime god hocete...
negdje je daddy rekao da su pjesme kao djeca. usporedba nije mogla biti tocnija.
ponekad bi ih iz straha jednostavno zakljucao doma i pazio na njih onako kako samo roditelj to moze, a opet.. dijete mora rasti i sretati stvari i ljude koji ce ga putem voljeti ili mrziti, napokon, filtriranje nije sretno rjesenje, nikad ne znas cemu si zatvorio prolaz...
i totalno sam se sazivila s ovim albumom, cekam ga s osjecajima kao da sam ga ja sama stvarala, smatram da ovaj put i moje usi imaju pravo na to, i bojim se zlocestih ruznih ljudi koji ce na djecu vikati i nece ih voljeti...
i zato ne posudjujem svoje albume mogwaia svima, bojim se nece svi u ‘take me somewhere nice’ cuti stvari neprevodive u normalni govor i mimiku, a to bi onda bilo strasno, strasno, strasno...
a mozda samo nisam normalna.

toliko o upetljanosti.
do grla, my friends, do grla.
sally 01.02.2003 u 00:47:29 profil autora
simone, OPET odgovaramo u isto vrijeme. ovaj put mi se iskljucio modem pa je razmak malo veci...
cruzer 01.02.2003 u 00:54:53 profil autora
I bas danas tako sjedim na kavi s frendicom, i pricam joj za Davea,za novi zvuk i album , i tak skuzim da sam se navukla na sajt, na porculan, na sve. I pricam joj kako mi je skroz fora biti fan. KAko cu biti sigurno totalno uzivljena kad kupim drvece i rijeke , kako sam se navukla na pipse...
simon 01.02.2003 u 01:51:51 profil autora
Hahaha, Sally, mora da slušamo iste cd-ove or something!
vlado 01.02.2003 u 12:34:49 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
E Sally, totalno te shvacam. Mene boli 'ne-kontanje', a to 'ne-kontanje' postat ce ocitije sto ce album biti bolji...
I naravno, kada album izadje, samo gledaj, dear S. Sudar ce biti strasan... I opet cu shvatiti da je vecini ljudi vaznije da li Ripper ima dugu ili kratku kosu, crvenu ili plavu jaknu, velike ili male podocnjake, ovu ili onu zenu... A pjesme? Ma kakve pjesme...
trixy 01.02.2003 u 19:44:25 profil autora
eh, sally, imaš pravo.

mene ipak više muče singlovi, tj. pjesme koje se više puštaju u eteru i više ih puta čuješ. većina ih uopće to ne zaslužuje (samo za početak - šakira, robi, britni...) ali zbog repeticije uđu u uho i na kraju ne znaš sviđaju li ti se zaista ili im se poveseliš kad ih čuješ samo zato što si ih zapamtio.

s druge strane imaš ostale pjesme na albumu koje nikad neće biti singlovi i o kojima se nikada ne priča i imam osjećaj da ih nitko ne sluša a prava su mala remek djela.
tako si ja sa svakog albuma izaberem po jednu pjesmu a da nije bila izdana kao singl i guštam. još ako netko kaže da mu je baš ta pjesma baš super...

sviđaju mi se teaseri i naslovni singlovi i prvi singlovi s albuma... jer se u njima gušta dugo i polako, ali kad izađe album odjednom ima 10ak "sitne dječice" koja se bore za naklonost i slušanje. i tu neminovno nastane odabir boljih i lošijih pjesama (a toga se bojim kod drveća & rijeka).
dju 01.02.2003 u 23:59:05 profil autora
Evo, ja za promjenu ne mogu spavat, malo sam si dala Porculan, malo dosadnu knjigu, pa niš. Oči ko fildžani, što bi se reklo.
Dakle, ljubomora, natuknula je Sally. Nego šta! I više od toga, posesivnost. Konkretno, kad su Pipsi u pitanju, bila sam dosta netrpeljiva prema onima koji su otkrili Pipse tek s Bogom, a onda postali veći katolici od Pape. I toga se bojim i s D & r. Al, dobro, izaći ću na kraj s takvima.
A bus... ja bih samo da nisam na kotaču, tamo najviše trese.

Izmjenio - dju u 02.02.2003 0:00:23
dinar 02.02.2003 u 03:08:49 profil autora
ja mogu pusiti ljude koji nikad nisu culi pipse i imaju negativan stav prema njima(predrasuda o daddyu, pipsi nisu dovoljno reklamirani, nema ih na festivalima)...
Ali ne idu mi u glavu oni koji su bas "culi" neku pjesmu, a ne vole ih...ili im nisu nesto...
Degustibus, znadem...ali to su ljudi koji sigurno bace s korom od narance onaj slatki dio oko vrha, ono "srce"...umjesto da najvise uzivaju u tome...(nadam se da znate o cemu pricam)
daddy 02.02.2003 u 04:34:32 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
zanimljivo, ne mislim da su ljudi koji me (ili nas?! tko moze ne voljeti borscaka ili tina?! postujem kad sam ja na udaru. valjda sam to i htio...) ne vole cudni, ili da su u kurcu jer ne slusaju pipse. mozda su neki koji nas i vole zapravo u kurcu. doista, morao sam, u ovih 12 godina, nauciti postovati DRUGACIJE I RAZLICITO. sto mi je drugo i preostalo. u suprotnom, mogao bi mrziti ili sebe ili njih. a to mi je u kurcu.
uvijek velim, ne mora me netko voljeti, al nit slucajno ne treba bit agresivan il me psovati. ili o meni pisati lazi. to moze lose zavrsiti.
lollipop 02.02.2003 u 20:55:17 profil autora
da sally, bas si to lijepo srocila
a sto se tice upetljanosti...otkako je ovog foruma, ponekad imam stvarno cudne snove. i inace sam htjela to vec ovdje spomenut, al nekako ipak nisam. uglavnom, sinoc sanjah, a jos jucer cak nisam uopce bila na forumu, da smo cijela jedna grupica ljudi na putu s pipsima u americi (iako je ta grupa ljudi bila grupa studenata ceskog s kojima sam nedavno bila u Pragu, al u mom snu ti ljudi su ustvari bili vi - ljudi s foruma) i imali smo jednu veliku biljeznicu, nesto kao dnevnik u koju smo svi zapisivali svoje dozivljaje na tom putu. onda sam se ja u jednom trenutku pitala sta tamo radim (u toj biljeznici), u smislu kako sam uopce dospjela do tamo, ali ste "svi vi" to krivo shvatili i ostvaljati svoje komentare pljujuci me da ak mi se ne svida da se pokupim i da kako glupa pitanja postavljam i tako nesto slicno. to me je tako pogodilo da sam ostatk sna bila opterecena time kako vam moram razjasniti sta sam ustvari mislila...bla bla. onda sam nesto yayu trazila, ali to su sad vec oni neki bizarniji djelovi sna koji se ni s najboljom voljom poznatim rijcenikom ne mogu ispricati. kad smo vec kod yaye, vec sam imala tako nekoliko snova (od kad je ovog foruma, ko sto napomenuh) u kojima dragi, ja i yaya sjedimo negdje kod nje doma, pijemo, druzimo se, chilautamo, i totalno je sve opusteno, i onda se ja odem malo prosetati po stanu (u jednom snu bio je to stan na 4 kata od kojih je na svakom katu tek jedna soba) i ugledam u nekoj sobi rippera, svog unesenog u neki posao, totalno ozbiljan izraz lica..uglavnom, u nijednom snu nije bio s nama nego uvijek negdje okolo, radio nesto vazno...
:) eto, toliko o utjecaju svega ovoga na moj nocni zivot
daddy 03.02.2003 u 02:26:55 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
super, haha.........!!!!!