Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
morsky 17.01.2010 u 21:44:52 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
Upravo smo se vratili iz kina, pogledavši pritom Avatara, u 3D verziji.

Preporučam pogledati radi;
a) prelijepih pejzaža,
b) uživljavanja u trenutak vlastite smrti i ponovnog rođenja, a u odrasloj dobi, pri punoj svijesti,
c) poticanju na maštanje o mogućnostima Avatara pri različitom Svemirskom vremenu,
d) doživljaja letenja i sunovraćivanja,
e) ovaj film se uvrstio na jedno od općih mjesta filmske kulture, zbog tehničkih dosega, koji imaju direktne implikacije na preslagivanje ljudskih resursa u filmskoj industriji.
daddy 17.01.2010 u 21:56:26 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
zanimljivo, i ja sam se baš netom upravo maločas vratio iz kina.
i ja sam gledao avatar.
ni najmanje mi ne smeta infantilna bajkovitost priče, dapače, valjda sam senzibiliziran jer već 6 godina masovno gledam petre panove, gooniese, dječje televizije i dječje kazališne predstave. mogao bi čak reći da ih bitno više konzumiram nego one tzv. "za moj uzrast".
sve kaj morski veli svakako treba razmisliti, al film treba odgledati relaksirano jer on to zaista i omogućava.
bez predrasuda. pa čak i bez one predrasude da je cameronov 3D vantjelesno iskustvo - jer nije.
i nije ni bitno.
dobra večer u kinu. zadovoljan.
DanMrak 28.01.2010 u 10:27:06 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Potpsujem vas.
gogolj 28.01.2010 u 15:29:36 profil autora
ovakve stvari, ko ovaj avatar, koje se rade za široke mase i koje su tolko nahajpane su mi ogavne. nisam gledao film nit namjeravam. i drago mi je zbog toga.
daddy 28.01.2010 u 16:39:06 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
dragi moj gogolje!
ne moram ti ni reć da ti nikad ne bi ovo pisao da te ne cijenim. (pa jebemu, jel bolji sammir il anas, hahahahaha....ako smo to preživjeli, onda smo vječni, šta ne?)
žao mi je da ne pogledaš film, žao mi je da imaš pubertetski pristup.
ne zato što je ovo film tvog života, ma ni izdaleka, nego zato što otvara neka pitanja koja možeš kod morskog jako lijepo isčitati.
a hajp, pusti hajp. ljudima je (pa i meni) 3d novina, znaš, sjedajući u stolac umišljamo da smo napredni i da nam je bar 2,5 sata omogućeno da se izbavimo iz mulja u kojem živimo.
to je jedno, onako subjektivno.
objektivno je da kad se spička tolika lova industrija pokušava tu lovu i vratiti, a bogme i zaraditi. to znaš i sam. to ne mora značiti da je i samo djelo go kurac.
bilo bi super kad bi ovaj forum nakon ovakvog filma, koji je samo suhi povod mogao razgovarati o simbolici "avatara" u našoj, hominidnoj perspektivi. umjesto da se samo stalno linkamo i prolinkavamo.
ti si jedan od onih na koje bi pritom ozbiljno računali.
i na kraju; kad pipsi naprave "gladijatore", t mobile ih nahajpa, mnogima antipatico.
ja fakat ne mislim da su zato gladijatori govno. a ti ?
pozdrav!
gogolj 28.01.2010 u 18:04:51 profil autora
imaš daddy nepobitne argumente :) ok, ima stvari zbog kojih bi se možda isplatilo ići pogledati taj film. ta spika s poticanjem na maštanje mi zvuči super i pejzaži i to sve, mislim moglo bi biti interesantno. što se tiče 3d-a, ovo što nama u hrv prodaju pod 3d nema veze s pravim 3d-om. pa i sam cameron je izjavljivao da će film biti prikazivan u dvoranama opremljenima iMAX tehnologijom, pa je čovjek popustio zbog zarade, tako da taj 3d me ne zanima baš. no, poznavajući dobrog starog camerona on će u ovaj svoj bogato produciran film u kojem koristi najsuvremenije filmske efekte lijepo ukomponirat skup ideja i vrijednosti koje su vjerojatno bliske gledateljima diljem kugle zemaljske (sjetimo se titanica). meni se to dodvoravanje masovnoj publici i ta nekakva estetika efekta ne sviđaju, zapravo gade mi se. imam 23 godine i ne ide mi se u kino relaksirati (kolko god to nekome zvučalo bizarno il glupo), ne gleda mi se nešto što je samo trenutno, htio bih da me ono što pogledam natjera da o tome i razmišljam i da eventualno odem to ponovo pogledati. ako ću biti samo konzument, ono, isključit mozak i sjedit tamo i gledati neku površnu priču s efektima radije ću ostat doma i gledat get shorty ili nešto slično. ovaj film možda je sada revolucionaran al za par godina a možda i prije on će tako jebeno pasti u zaborav da će ga se spominjati samo u kontekstu najskupljih i najuspješnijih filmova (sjetimo se titanica, ponovo). a što se tiče pubertetskog pristupa, doista mi nije namjera ići protiv svih, biti drugačiji od drugih, to je glupo, je. ne želim da svi misle kad im ja govorim da je serious man braće coen briljantan kako sam ja umišljeni debil koji misli da je kul ako gleda coene i kao kuži ih, ne. samo smatram da su takva djela tako podcijenjena i nepošteno zapostavljena (kad sam ja bio u kinu bilo nas ja 5 na toj projekciji, a milijun ih je bilo istu večer na avataru, meni je to katastrofa). primjerice, taj serious man ili no country for old man će vrijedit i za 50, 100, 200 godina, a ovaj film će se zaboravit za par godina, mjeseci, tjedana. ok, sad sam počeo pričati o filmu koji nisam uopće gledao a to je glupo. tu ću stati. uglavnom, tako ja to vidim. možda se varam.
gogolj 28.01.2010 u 18:06:07 profil autora
isuse, ne volim ove epske postove a sam sam sada nasrao ah

ps anas>sammir ;)))
daddy 28.01.2010 u 18:29:45 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
volim i ja coene, neki dan sam iz 4. pokušaja pogledao serious man do kraja.
cameron u avataru otvara na neki način ključna pitanja budućnosti nas ljudi. naše smrti, naprimjer.
sve je to upakirano i promovirano kao mass produkt, al ne treba biti tvrd; naime, mega produkcije imaju svijest da neće proći kod svih, pogotovo kod onih "koji žele saznati nešto više". zato im ja ne bi pustio da mi prođu ispod ruke tek tako. naime, cameron mora prodati film, al to ne znači da između redaka nema baš ništa za reći. uglavnom, fućkaš film, bitno mi je da mi je ponudio stvari o kojima ću razmišljati dok ću sam film i zaboraviti.
jesi čitao žižeka? osobno, on mi ide na k., al taj se frajer definitivno nagledao i remek djela i super govana i iz svih njih izvlačio iznenađujuće stvari, golom oku nevidljive.
samo ću reć: neke od najbistrijih misli čuo sam iz usta ljudi koji su mi se činili, ili zaista jesu - idioti. poučen tim iskustvom manje sam strog unaprijed u selekciji.
a volim braću coen.
gogolj 28.01.2010 u 18:57:07 profil autora
iz 4. pokušaja ha ha ha nego, coeni možda ne otvaraju ključna pitanja budućnosti nas ljudi ali kazuju kojim putem idemo (dođe na isto?) iliti kako bi julian casablancas rekao we''re goin nowhere and we''re goin there fast :) baš mi se eto taj njegov stih učinio prikladnim ovdje. a serious man je ljudima dozlaboga dosadan, šteta. žižeka nisam čitao, bilježim pa ću pročitat nakon ispita.

"neke od najbistrijih misli čuo sam iz usta ljudi koji su mi se činili, ili zaista jesu - idioti. poučen tim iskustvom manje sam strog unaprijed u selekciji."

čudodmix, fakat
morsky 28.01.2010 u 20:59:11 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
Nikolaje Vasiljeviču,

razumijem tvoj stav, odnosno apriornu odbojnost prema "prereklamiranim" djelima. Štoviše, dijelim osjećaj. --------------------S vremenom sam počeo, naprosto, disciplinirati tu svoju apriornu odbojnost, jer sam ustanovio da nije primjerena.

Ne tvrdim da je isto i kod tebe.

Avatar je, ako sam te dobro razumio, bio samo povod za tu tvoju ekspresiju, ----------------------------------stoga moja preporuka i dalje stoji.


gogolj 28.01.2010 u 22:15:13 profil autora
nije toliko stvar u prereklamaciji jerbo može meni tarantino biti beskonačno prereklamiran al ja ću ga ići gledat. iako, kod mene više nakon basterdsa nema ni on kredita koje je imao zbog dogsa i šunda. stvar je u tome da se ta prereklamacija uglavnom veže uz djela namijenjena isključivo masovnoj publici od koje zazirem i koja ja ne želim biti. to je ona spika: što je svima dobro to je onda i meni dobro, ono što svi odobravaju to ću onda i ja gledati, čitati, slušati i što je najtragičnije; čak i ako mi se ne sviđa neću to reć jer ko bi išao protiv tolko ljudi, ono, ne želim ispast glup. ali morsky, nadam se da ću i ja naučiti disciplinirati tu apriornu odbojnost, možda ne već s avatarom, ali jednom...čitam tebe čitam daddyja (čitao bih i neke druge forumaše da postaju al jebiga to je drugi par rukavica) i to s vremenom pomogne, da stvorim neku ravnotežu. ja to ne izmišljam jer mi se to na ovom sajtu događalo. još da kažem da volim tvoje crtice. sjećam se kad je daddy jednom davno na faqu objašnjavao njihovu važnost :). nadam se da ne upilavam previše, sori.
morsky 28.01.2010 u 22:58:21 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
Dragi N.V.G.,

pretpostavljam, a prema Tvojim prethodnim postovima da si dvadesetak godina mlađi od mene. I ako već sada ovako zboriš odabrao si dobar put za biti pametan, a budeš li baš uporan na tome putu, možda i mudar.

Ja to svakako ne mogu reći za sebe. Trebalo mi je mnoštvo godina i energije da discipliniram misli i sinkoniziram ih sa djelima.

Začkoljica na gore spomenutome putu je, da ima mnoštvo prekrasnih, no varljivih odmorišta, koje te prvo uljuljkaju u: 1. zadovoljstvo, 2.samodopadnost, 3.zatupljenost i konačno kao 4., niskostrasje.
Probaj prepoznati navedena odmorišta, te ih također koristi disciplinirano, samo onoliko koliko je umornome umu potrebno, da se odmori i napoji.

Na komentaru za moju priču Ti zahvaljujem.

Budi mi dobar.

m.
morsky 28.01.2010 u 23:01:46 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
I da.

Tarantinovi bastardzi su remek djelo filmske umjetnosti s početka XXI st.

m.
gogolj 28.01.2010 u 23:14:15 profil autora
:)

hvala, morsky, na savjetima. doista.

Tarantinovi bastardzi su remek djelo filmske umjetnosti s početka XXI st.


eh,

ovo je već diskutabilno.. ma ne mogu, nemam snage

možda da otvorimo drugi topic s ovim gore citiranim nazivom hehe
midnightmoon 29.01.2010 u 00:25:39 profil autora
slažem se s daddyjem i s morskym.
nisam gledala film, ali namjeravam, jer želim imati vlastito mišljenje o tome.
pri tom me ne zanimaju mase, ni široke, ni uske.
reklama kao reklama ne škodi nikome.
reklamacija je povrat proizvoda proizvođaču zbog loše kvalitete.:)
a materijalna čestica mijenja svojstva ovisno o promatraču , veli Heisenbergovo načelo neodređenosti.
čestica ili val, ovisi o tome što očekuješ naći.
gogolj 29.01.2010 u 08:38:29 profil autora
ne bi bilo dobro da se svi uvijek slažemo

:)
morsky 29.01.2010 u 09:38:26 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
;-)
midnightmoon 29.01.2010 u 09:48:51 profil autora
:)
johnnykola 31.01.2010 u 19:47:03 profil autora
sta je bilo!? reci!
ma film je trubadur mrtvi. sto reko zomri dobar kad ga gledas,
a govno kad ga se sjecas.:ppp krivo mi sto ne pogledah ozbiljna
coveka jos uvek. avatara cu se samo i jedino sjecati po tome
kad onaj zajasi crvena zmaja, a zomri do mene izvali kad prebace
na one afrikance, a oni nesto mantraju:"eno, vec mu uce fatihu.":ppp
pogledaj pervert''s guide od zizeka, gogolje, kako volis linca i hickoka, svidjet
ce ti se garant njegove misli od kojih ces dobiti zapaljenje mozdane opne.q:
gogolj 31.01.2010 u 20:20:20 profil autora
znači.. dao mu je zomri dijagnozu ;)
johnnykola 31.01.2010 u 20:38:53 profil autora
sta je bilo!? reci!
da ga je azdaha prozdrala.:ppp
ni5ni6 13.03.2010 u 23:07:22 profil autora
avatar šmavatar
nakon tolko vike pogledo ga i to predugačkoga..
ma u najmanju ruku sam očekival da mi nekaj skoči u krilo z ekrana...
kad ono niš.. skoro pa ćorak..
jebli ih spektakli da ih jebli
midnightmoon 14.03.2010 u 11:31:26 profil autora
lijepi su za oko, što su potvrdila i tri oscara: za vizualne efekte, kameru i scenografiju.
gogolj 14.03.2010 u 12:25:35 profil autora
svašta su oscari potvrdili....

(naravno, ne tiče se ovo konkretno avatara i ovih nagrada njemu dodjeljenih, samo eto, nisu baš oscari pravi pokazatelj najboljeg i ne bih se baš na njih pozivao)
midnightmoon 14.03.2010 u 20:08:36 profil autora
ne vidim nikog mjerodavnijeg od AMPAS-a u određivanju kriterija za njihovu dodjelu.