Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3
 
matea 07.03.2009 u 19:59:17 profil autora
evo fotke.

ja znam stavit Link
johnnykola 07.03.2009 u 21:07:10 profil autora
sta je bilo!? reci!
isprika s pretragom bubrega je upalila.:p
bio sam. zao mi je sto ti
nisi, ante. da se zajedno smijemo cumiju
legendi i svi skupno druzimo.
:)
DanMrak 07.03.2009 u 21:32:06 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Bilo je mucho dobro (ako zanemarim šljivu na oku, dvosatno hodanje po šumi i današnju bol u ekstremitetima). Ok, dakle to smo zanemarili.

Bilo je odlično.
Set lista jako dobra. Obrade isto. Poslednji dani- mrnjau ljubav. Ljeto mislim da sam prvi puta čula uživo. 2x2, Foxtrot, Susjedi, Poravak, Dan,mrak, Narko...
Kad svemu tome dodaš 20ak neizmjerno dragih faca i kad u svakom kutu dvorane poznaješ nekog...ne može biti loše.

Tnx Pipsi. Tnx Yayi. ;)

Baš kao i nakon Kseta ovaj gig će biti vjetar u leđa. Dugo je bila bonaca. Ovaj impuls je bio nužan.

vlado 07.03.2009 u 22:49:26 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
vec sam zaboravio kako je kad zv poludi i pjeva paralelne tekstove...
ti si moj žarko...
baš mi je trebalo.
gogolj 07.03.2009 u 22:51:43 profil autora
matea uvijek ima najbolje fotke
jelena 08.03.2009 u 00:57:54 profil autora
samo da pozdravim narod, bilo mi je lijepo sinoc... zao mi je samo sto sam bila malo pre/umorna, i sto smo 'odmah' otisli...
pohvalila bih izbor 'obrada', sto se mene tice uboli ste pravo... (mislim na pun kufer i idole :)
sis 08.03.2009 u 02:03:56 profil autora
još možeš popraviti sve
vip.hr:

Tko to Ripperovo crnilo farba spektrom duginih boja?

PipsChips&Videoclips@Tvornica Kulture, 06. ožujka
Doista bedasta situacija. Svjedočili smo koncertu koji je potvrdio apsolutno sve napisano prije njega, osobito onu najavnu - 'Pips, Chips & Videoclips svojom karijerom pokazuju kako je moguće izdići se iznad uskih okvira sredine u kojoj su nastali i stvarati glazbu i "predstavu" oko nje na svjetskoj razini...'.
Uopće, radilo se o nadahnutom majstorskom koncertu na kojem su sami Pipsi rekli sve - a nas većinu ostavili bez pravih riječi. Baš bedasto, osobito u trenutku kada veliki nadahnuti koncerti postaju rijetkost, kada romantičnost publike i benda postaju rijedak trip, a vapaj za inspiracijom ovakvog tipa neutješno baulja od koncerta do koncerta ne bi li našao one trnce što su nas prožimali u godinama kada se mjuza nametnula kao naša prva muza. I na najmanju naznaku kakvog dobrog koncerata publika bi klicala a kritika hvalila. Nikome ne bi padalo na pamet tražiti više, recimo profesionalnost, angažman, stilsku raznovrsnost, provokaciju, vrhunski razglas - a da ne pričamo o vizualnoj atraktivnosti, nostalgiji…!
Sve to Pipsi su te velike večeri u vrućoj i prepunoj Tvornici isporučili pod normalno. Bez puno filozofiranja, u maniri pravog modernog pop sastava koji kao da nije odavde te koji za drugačije standarde ni ne zna. Kao da nisu čuli za krizu, produkcijsku nemoć ili duhovnu sušu. Dolje potpisani muku muči ispred svake sljedeće rečenice u naivnoj želji da adekvatno uzvrati noćašnjem poklonu s bine. Jer svakome tko je ikada pozvao dečke da se igraju velikog benda (i u tome uspio dvadesetak godina) jasno je koliko je ovo bio veliki koncert i pobjeda čovjeka nad prirodom te kojekakvim silama i preprekama za koje sad nemamo vremena.
Bez imalo pretjerivanja tvrdim kako bi svi mi mogli (i morali) na predavanje o profesionalnosti kod profesora Rippera i njegovih galaktičkih kauboja - osobito ako želimo ostaviti nekog traga u ovim zajebanim vremenima. Iskoristiti ću priliku za nabacivanje privatnim informacijama, prvenstveno onoj o Dudekovom skepticizmu koji je mjesec i nešto dana prije noćašnjeg nastupa uvjeravao bližnje kako ne zna tko će uopće htjeti doći na njihov zagrebački samostalni koncert, dvije godine nakon onog u Moši. Ritualno forsiranje crnih prognoza urodilo je željenim efektom.
Prepuna Tvornica potvrdila je kako Pipsima sve nekako na dobro izlazi otkad je krenula ova posljednja Fanfeštajn spika, odnosno posljednji studijski album 'Pjesme za gladijatore' te fantastičan PR koji je ponovno digao standard kronično siromašnom i zasićenom hrvatskom mainstreamu. Neka se i ovoga puta jalno upućuje na raznorazne mecene no svi mi priželjkujemo upravo takvoga - a malo ga tko od nas doista i zaslužuje, poput Pipsa.
I još nešto, između svakodnevnih borbi sa svakojakim Sanaderima i kojekavim demonima visoke politike, samozatajni mecena bez ikakvih pompoznih najava zauzima mračan kutak bine te zagrijava prisutne Radioheadom odnosno brdom dobre mjuze. O profilu publike mogli bi tek pisati eseje. Toliko različita ekipa a opet tako kompaktna i jedinstvena pod Dudekovom dirigentskom palicom. Spomenut ću dvije krajnosti udaljene jedva koji metar jedan od drugoga.
Očigledni junky na opasnom tripu ne ispušta kartu iz ruke te neopisivim transom upija valjda svaki atom energije sa bine. Nešto poviše na tribini skrušeno sjedi lik u savršeno ispeglanoj košulji, očigledno pripadnik kakve utjecajne kaste koja barata mrklim novcima - i plače?! Kad već spominjemo profesionalnost trebalo bi reći koju i o sjajnom razglasu, odnosno Bifelu koji ro&#
pavle 08.03.2009 u 09:32:48 profil autora
meni je ovaj koncert došao kao 10 godina mature. prekrasna sjećanja, ugodna zabava, tek sasvim mali žal za onih nekoliko novih prekrasnih pjesama, koje na ovakvim koncertima ne prolaze.

bravo.

oak 3 08.03.2009 u 15:56:18 profil autora

dnevnik.hr


Novi trijumf omiljenog zagrebačkog mrguda

Zagreb, 07.03.2009., 14:00 / Marko Podrug


U sklopu turneje 'Kosmički rodeo na zvezdi repatici', grupa Pips Chips & Videoclips sinoćnjim je nastupom u zagrebačkoj Tvornici kulture zadovoljila uši i srca više od tisuću obožavatelja.


Pipsi u zagrebačkoj Tvornici kulture (Foto: Boris Kovačev / CROPIX)
Pips Chips & Videoclips odluče otprilike svake dvije godine provjeriti mogu li u Zagrebu i dalje računati na pune dvorane. Sinoćnji koncert u Tvornici kulture potvrdio je da sintagma 'najomiljeniji zagrebački bend' još uvijek vrijedi, a rasprodanom klubu Pipsi su se odužili dvosatnim koncertom, s repertoarom kakvog bi vjerojatno unaprijed potpisao svaki zagriženi fan. Doduše, oni koji su se zakačili na Pipse u posljednjih pet, šest godina možda bi imali poneki prigovor, no i to je sasvim u redu, budući da ne postoji nešto što se zove savršena set-lista.

Prije izlaska zvijezda večeri, publika u Tvornici dobila je na poklon nastup Đane Šegon i njezinih Superneona, što je njihov prvi nastup od izlaska debija 'Luna' prije godinu dana. Ovakvim ritmom nastupanja, ne bi iznedadilo da Đanu i njezin bend, oformljen od iskusnih zagrebačkih glazbenika, ne vidimo uživo više nikad. Što bi doista bila šteta, jer je ova turistička djelatnica, učiteljica skijanja, nekadašnja prateća pjevačica Pipsa i dobitnica Porina s grupom Kultura, sinoć na sceni Tvornice pokazala sav svoj osebujan talent, koji je godinama sebično skrivala od nas.


Pipsi u zagrebačkoj Tvornici kulture (Foto: Boris Kovačev / CROPIX)
Njezina superiorna vokalna izvedba i autoritarno vladanje pozornicom, učinilo je da pjesme 'Dišem', 'Dlake' i 'Kobac' hipnotički zarobe pažnju nespremnih gledatelja, od kojih se većina prvi put suočila s turobnim i moćnim zvukom kakvog priozvode Superneoni. Ukročena energija koja grčevito pokušava eksplodirati poput vulkana iz grla i tijela Đane Šegon, svoj je vrhunac doživjela tijekom izvođenja pjesme 'Superneon', nakon koje smo se prepali da je Đana Dubravku ukrala show.

Ipak, kad su se Pipsi pojavili s rogovima na glavi i izveli a capella verziju 'Motora' Divljih jagoda, svi strahovi bili su otklonjeni, a pesimisti razoružani. Ponešto izmijenjena postava Pips Chips & Videoclipsa klapskim je otvaranjem spektakla momentalno pridobila publiku na svoju stranu, tako da su mirno mogli nastaviti s 'Motorcycle boy' i 'Teroristi plaču', znajući da se početna euforija neće istopiti barem prvih petnaest minuta. A nije se istopila još dugo. Štoviše, inspirativnim izvođenjem prvog singla 'Gume na kotačima', 'Malene', 'Plači' i 'Idealne pop pjesma za astronaute' podigli su temperaturu u dvorani koja je ionako poznata po katastrofalnoj klimatizaciji.

Dubravko Ivaniš znao je što znojna lica u klubu žele i ponudio im je adrenaliske bombe 'Rosita Pedringo', 'Seks u školi', 'Supermama', 'Zdenka i vanzemaljci', a iznenađenje za sve one koji znaju svaki akord Pipsa napamet, zvalo se 'Ljeto 85'. Iako ex-Ripper i dalje u velikom dijelu nezainteresirane javnosti ima status čangrizave i depresivne zvijezde u padu, gola je istina da je Ivaniš na stageu jedan sasvim prijateljski raspoložen i dječje razigran rock frontmen.

Tako je bilo zanimljivo svjedočiti kako Dubravko na nezgrapno simpatičan način iskazuje privrženost prijatelju i suradniku Danijelu Biffelu, čiju su odličnu pjesmu 'Na balkonu' Pipsi izveli sinoć u Tvornici, te vidjeti sreću na Ivaniševu licu dok je publika zborno izvodila 'Poštara lakog sna', 'Nogomet'
zigi 08.03.2009 u 16:37:14 profil autora
Nevjerovatno! Svima vam je bilo dobro...Ne mogu vjerovat. Meni tek treća četvrtina koncerta. Ostalo bez duše, za neke nove klince. Mislim da moram malo pauzirat i eskivirat Pipse u bližoj budućnosti. Nije mi jasno gdje to oni žele krenuti...tj.gdje su krenuli i što slijedi dalje.
dju 08.03.2009 u 19:23:47 profil autora
joj zigi. ti ko onaj mujo iz vica. vozi se auto-cestom u krivom smjeru. i sluša radio na kojem spiker panično govori da jedan ludi vozač juri auto-cestom u krivom smjeru. a mujo se dere: ma šta jedan? svi!

oak 3 08.03.2009 u 21:14:37 profil autora
www.gloria.com.hr

PIPS, CHIPS I VIDEOCLIPS

Koncert za pamćenje

Pred dobro raspoloženom publikom u prepunoj zagrebačkoj Tvornivi kulture, Ripper i njegovi dečki pojavili su se u bijelim kapama s jelenjim rogovima






„Poštar lakog sna“, „Nogomet“, „Malena“, „Narko“, samo su neki od hitova kojim je grupa Pips, Chips i Videoclips „zapalila“ publiku u prepunoj zagrebačkoj Tvornici kulture.

Iako su se na pozornicu popeli s gotovo sat vremena zakašnjenja, Ripper i njegovi dečki, maskirani u bijele jelene, koncert su započeli a capella izvedbom, nekad velikog hita, “Motori” grupe “Divlje jagode.”

Nakon dva sata razigrane svirke, publika je ovacijama ispratila bend, a u prepunoj Tvornici jedino su se mogli čuti uzvici – “Hoćemo još!”.

U ulozi DJ-a okušao se i Ripperov kum, poduzetnik Emil Tedeschi.



Objavljeno: 07-03-2009
dunja 08.03.2009 u 23:20:35 profil autora
daddy 09.03.2009 u 00:07:36 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
dva su mi hajlajta iz publike za koje sam saznao nakon koncerta:
1. gonzina žena nakon kaj smo se pojavili u rogovima - "vidi ih, klapa "bambi"!"
2. zv nakon kaj smo zajebali početak "idola" - " bravo dečki, ajmo sad jednu malo dužu!"
Filip 09.03.2009 u 07:44:52 profil autora
meni se place.
Link
oak 3 09.03.2009 u 08:00:12 profil autora
www.soundguardian.com


Pips Chips & Videoclips @ Tvornica, Zagreb 6.3.2009. (Video)
Autor: Dejan Šapić, Ponedjeljak, 09 Ožujak 2009






Ako neki bend gledate 8 puta uživo u 4 godine, u 3 različita grada i na 7 različitih lokacija sa publikom čiji se broj kretao od 20-ak ljudi (plus par pijanaca) do gotovo tisuću ljudi na Jelačićevom trgu, vjerojatno ste osuđeni na nadimak „Fanboy“.

Baš o tome sam razmišljao protekle subote u predvorju zagrebačke Tvornice, očekujući (po 9. puta, pogađate) koncert grupe Pips, Chips & Videoclips. Kroz glavu su mi brujale slike, zvukovi i emocije s posljednjih 8 koncerata od kojih je svaki na svoj način ostavilo poseban utisak o Pipsima. Prvi puta gledao sam ih u Karlovcu u sklopu turneje Drveće i rijeke u jednom teškom vremenu za bend, kada su stilskim zaokretom te mnogim promjenama u postavi, izgubili dobar dio prijašnje publike i nezasluženo zapali u u zaboravljeni kutak domaćeg rocka.

Susjedi - live @ Tvornica - Video


Do koncerta u Tvornici ovoga petka bend je doživio svoje uspone i padove u popularnosti, izdao album i na trenutke dosita genijalnim PR-om napravio od sebe prepoznatljivi brand. Posljednji solo koncert Pipsa u nekom većem prostoru dogodio se pred 2 godine u Boogaloou i taj koncert je po mnogo čemu bio presudan za njihovu karijeru. Bio je to koncert koji je pokazao da je odrastao jedan sasvim novi naraštaj Pips-fanova, neopterećen vikanjem „Sviraj Dinamo!“ ili čekanjem nove Dernjave ili Fred Astairea od Rippera/Daddya/Dubravka i ekipe. Publika kojoj nisu trebale neke recenzije u stranim časopisima (na koje se domaća glazbena kritika redovito oslanjala) da bi osjetili koliko su Drveće i rijeke posebna i kvalitetna ploča. Bio je to vrhunski koncert prepun emocija u kojem su se bend i fanovi poput dugo posvađanih prijatelja izljubili, isplakali, izgrlili i u konačnici nasmijali glupim i neosnovanim razlozima za svađu.

2 godine i nekoliko vrlo dobrih koncerata dotične grupe kasnije, pijuckajući preskupi Tuborg razmišljao sam hoće li predstojeći koncert Pipsa ipak za mene biti rutiniziran i predvidljiv. Od početnih taktova klapske verzije Motora Divljih Jagoda kojom su otvorili koncert, bilo je jasno da su Pipsi pomno pripremili svoje „tvorničko ukazanje“. Motorizirano su se nadovezali s Motorcycle Boy-em kojeg uživo i nemamo često prilike čuti. U prvoj polovici koncerta redali su se uglavnom stvari za široku publiku, no potkralo se i koje iznenađenje u obliku Guma na kotačima sa prvog im albuma Shimpoo Pimpoo ili nostalgičnog Ljeta '85 koju je publika s oduševljenjem prihvatila, pjevajući s Ripperom od početka do kraja. U takvoj atmosferi i bend je izgledao kao kod kuće redajući hit za hitom i “češljajući“ kroz čitavu svoju karijeru.

Na balkonu - live @ Tvornica - Video


Ripper je u svom poznatom minimalističkom stilu komunicirao s publikom preko par iskrenih osmjeha i „tenksova“, no to je za dugogodišnje fanove sadržajnije od bilokakvih pretjeranih govora i naklapanja. Kao potpuni kontrast svojim ponekad flagmatičnim i nezainteresiranim medijskim istupima, Dubravko Ivaniš skakao je i paradirao pozornicom dajući se potpuno kroz čitav koncert. Preciznom oku sigurno nije promakla niti MGMT majica koji je virila ispod pipsoidne uniforme. Iako se deklarativno odrekao uloge društvenog komentatora s početka karijere, Ripper se okrznuo na aktualnu društveno-političku zbilju najavivši pjesmu Nogomet rečenicom „Zdravko moraš ići, krajnje je vrijeme da odeš...“.

Iznenadili su Pipsi još dvjem
trixy 09.03.2009 u 11:00:47 profil autora
ovo:
Link
daniel 09.03.2009 u 11:03:01 profil autora
izgubih mejl atlantic goge pa molim da mi ga dobri ljudi postaju ovdje kako bismo drugovi i ja mogli u nabavku.. fala
morsky 09.03.2009 u 11:14:34 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
-: jelenskih mi rogova !
matea 09.03.2009 u 13:53:08 profil autora
hahaha

Filip 10.03.2009 u 08:02:32 profil autora
terapija.net o koncertu: Link
daddy 10.03.2009 u 09:34:03 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
"manijakalna publika", hahahaha, to je to!
zigi 10.03.2009 u 12:43:45 profil autora
Haha!Djurdjice!(iskreni smijeh)
Možda imaš pravo(živjela tolerancija!):Ovo nije pravo mjesto za komentare tzv.negativnog predznaka(ALI JA VOLIM PIPSE ODANO!)Stvarno mi se onda čini da se vozim u krivom smjeru!
midnightmoon 11.03.2009 u 21:02:41 profil autora
BTW. Emil je bio sjajan DJ.
oak 3 12.03.2009 u 00:00:41 profil autora
www.groupie.hr

Pips, Chips & Videoclips @ Tvornica, Zagreb, 6.3.2009.
10. ožujak 2009. 09:11:50




Što reći o koncertu za koji možete pročitati ovakvu najavu:''U kosmosu, usred mraka, blešti zvezda petokraka! Šestog marta (6.3.) ove zemaljske godine PIPSCHIPS&VIDEOCLIPS, grupa cirkusanata iz svemira i manekena duraluminijuma, posetit će u sklopu turneje "Kosmički rodeo na zvezdi repatici", vašu varoš, taj beli Zagreb grad, te ispuniti martovsko veče zvukovima večnosti i svetlosti, a kosmonaut Šinec će snagom uma da savija kašike i opravlja lance na biciklima. Galaktička terapija ima da se održi u Tvornici-Fabrici u 21 čas. Sve što vidite tamo ne pokušavajte kod kuće.'' (preuzeto sa službenih internetskih stranica Tvornice)? Ovakvo nešto stvarno ti zaokupi pažnju. No krenimo redom.

Poprilično rano smo se ja i moj niži opskrbni časnik Zoki (zadužen za opskrbu pivom) našli pred Tvornicom i odlučili smo ubit vrijeme do koncerta tako da smo otišli do obližnjeg birca na pivo. Uz hladnu kapljicu piva smo razglabali o velikim životnim problemima: faks, frendovi, žene/cure, tko je ona žena koja govori stanice u tramvaju itd. itd. Fast forward... Pred 21 sat dolazimo u Tvornicu koja je u tome trenutku zjapila prazna (ako ne uračunate konobare i tehničku podršku organizaciji koncerta). A ništ, još par piva i nastavimo trkeljati dok ne počne živa svirka (glazbu je puštao DJ SMS Deutsch). I opet mi pričamo, razglabamo, a ljudi se polako skupljaju, al svirka nikak da počne. Gledamo na sat i vrijeme lagano prolazi. Koliko sam mogao vidjeti na netu, koncert bi trebao početi u 21 sat. Hmm...Nict gut. Nakon neobjašnjivog kašnjenja od dobrih 45 minuta na scenu dolazi Đana Šegon i Superneon (kako ovo super zvuči jer se rimuje) i počinju sa svojim nastupom. Kako su zvučali? A šta-ja-znam...Ok...valjda. Iskreno, nisu me oduševili. Nisam previše upoznat sa njihovom glazbom pa nisam mogao razabrati naslove pjesama, ali su zvučali prosječno. Nije to bilo ništa da ću reći:''Ideš, koji je ovo bend? Baš super zvuče. Da mi znat gdje još sviraju.'' Takvih emocija nisu probudili u meni, a čini mi se, barem koliko sam uspio razabrat po licima ljudi koji su ih došli poslušat, a nisu ostali piti za šankom, ni u ostalim posjetiteljima. Ili, kako je to drug Zoki ocijenio:''Kakvi su? A čuj, toplo pivo.'' (pa se ti misli što je pisac htio reć).

Al dobro, neću više duljit o njima, samo ću još reć to da im je nastup trajao cca pola sata te da ih publika baš i nije oduševljeno ispratila. Al Ok, moving on. Opet kojih 15 minuta pauze dok se Pipsi uštimaju i pripreme te negdje oko pol 11 dolaze Pipsi na stage sa, sada već prepoznatljivim, kapicama sa jelenjim rogovima. Začudno, okupljaju se na sredini stagea i počinju pjevati neku vrst klapsku a capella verzuju pjesme ''Motori''. Publika u početku ne zna šta da kaže, al ubrzo među istima zavlada oduševljenje. Jako originalan početak koncerta, nema šta. Nakon toga kreću sa svojim hitovima, a prvi je na repertoaru bio ''Motorcycle boy'', zatim ''Gume na kotačima'', ''Teroristi plaču'', ''Malena'' itd. Dakle, kao što možete vidjeti, set lista se sastojala od pjesama sa svih njihovih albuma, čime su razuvjerili one skeptične koji su mislili da će morati slušati pjesme sa najnovijeg albuma (uključujući i one koje publika baš i ne voli, kao što su ''Dolazak astronauta'' ili ''Domaći rock'') Štoviše, kasnije brojanje izvedenih pjesama po albumima je pokazalo da
trixy 12.03.2009 u 13:35:48 profil autora
nešto fotaka mojih:

p:Link

đ:Link

sadrzaj je izmijenio/la - trixy u 12.03.2009 u 13:53:51
darko 12.03.2009 u 19:44:27 profil autora
s Link

Čini mi se da je bilo nedavno, a zapravo je prošlo već dvije godine od posljednjeg većeg nastupa Pipsa u metropoli, u klubu Boogaloo.

Na scenu su istrčali oko 22h u sad već prepoznatljivim koncertnim "uniformama" – tamnoplavim trenirkama i s jelenjim rogovima na glavi. Već viđeno, prepoznatljivo, predvidivo... No pjesmu kojom su otvorili koncert nitko nije očekivao – klasik Divljih jagoda, "Motori", premijerno je izveden u klapskoj interpretaciji i nemala su usta ostala razjapljena od nevjerice koja je polako prerasla u osmijehe kako se pjesma bližila kraju. Koncert je počeo ludo i mirisalo je na dobar provod.

Tvornica se solidno popunila, nekih 80% kapaciteta što je taman fino da se može kretati, disati i plesati neometano. Prosjek godina – oko 30. Iznenađujuće malo mlade ekipe, iako je petak i ulaznice su po pristupačnim cijenama... Odmah se rodila teorija da je to znak da Pipsi u novom mileniju nisu baš puno novih fanova stekli. A možda je u pitanju recesija, možda je neki drugi koncert, možda su u šumi... No dalo se primjetiti dosta kolega glazbenika koji su se došli zabaviti uz Pipse.

Nakon uvodnog a capella iznenađenja rogovi se skidaju i kreće redovni repertoar – već na samom početku ispucavaju aseve poput "Motorcycle Boy", "Terorista", "Guma na kotačima" i "Malene" – atmosfera se u hipu zagrijala i na trenutak se činilo da bi to mogao biti vrhunac koncerta. No setlista je mudro složena i ravnomjerno dozira pjesme s različitih albuma.

Evidentno je bilo da publika naizust zna sve hitove s "Fred Astaira" i "Dernjave", dok uz pjesme s novijih albuma više mrmlja i zna tek pripjev... Čula sam komentare da "novije pjesme nisu tako dobre kao stare" ali nekako ne vjerujem u to. Prije bih rekla da su "Dernjava" i "Fred Astaire" obojali mladost jedne generacije i pjesme poput "Ljeto '85" ili "Nogomet" postale su svojevrsne himne, evergreeni tog naraštaja koji će trajati dok nas bude... Novije pjesme jednostavno više ne pogađaju u tu žicu jer ni ne gađaju tamo. Ripper je, poput Mileta i Hladnog piva, na svoj način odrastao i promijenio vokabular, teme i metafore, a mnogo nas tu promjenu ne prihvaća.

Ne mogu se oteti dojmu da su dečki na pozornici izvrsno raspoloženi, način na koji međusobno komuniciraju pogledima i osmjehuju se govori o tome da je sve u redu, da sve teče po planu i da se dobro zabavljaju. Jedan krivi start, ponovljen uvod u "Supermamu", čini mi se... no biggie. Ripper vrlo malo priča, tu i tamo neku pjesmu najavi, ali evidentno je da uživa i da mu puno znače ruke u zraku i energija koju mu publika vraća. Krije se iza sunčanih naočala, no ne može sakriti smiješak. Pamtim kojekakve neugodne kritike i komentare na račun njegovog karaktera i ne mogu ih povezati s tim nasmiješenim, da da, nasmiješenim likom. Sjetim se koncerta od prije dvije godine i, također, jedne nasmiješene fotografije – tad je taj osmijeh bio jedini. Ovaj put ih je bilo više.

Sex u školi, Zdenka, Nogomet, Supermama i Poštar – serija zbornog pjevanja. Potom iznenađenje br. 2 – obrada pjesme "Na tvom balkonu" grupe Pun kufer. Meni jako draga i poznata stvar, česta na ZG radio stanicama u jutarnjim satima, no čini se da ekipa mahom i dalje sluša 101icu, jer uglavnom ne poznaju pjesmu... šteta. Pjesma savršeno odgovara Pipsima i da je njihova, sigurno bi bila jedna od poznatijih.

Ponoć je prošla,
trixy 13.03.2009 u 08:23:14 profil autora
'čini se da ekipa mahom i dalje sluša 101icu, jer uglavnom ne poznaju pjesmu...'

zaaakon rečenica, zaaakon...
Julije 14.03.2009 u 17:33:12 profil autora
itchy knee san she
pips su potvrdili zasto su u samom vrhu bendova svih bendova!, samo tako decki!
DanMrak 15.03.2009 u 02:32:04 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Tu sam naletila na neke slike kako Pipsa tako i nekih drugih poznatih njuškica.

Link