Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3
 
sis 19.02.2009 u 07:28:21 profil autora
još možeš popraviti sve
Volim sve lijepo štreberski obaviti na vrijeme, pa ponosno objavljujem: Karta mi je v žepu!
DanMrak 20.02.2009 u 18:33:43 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Hm... kad se malo osvrnem na kupnju karata za koncerte Pipsa scenarij je uglavnom vrlo sličan. Strepim od dana kada su puštene u prodaju. Ne mogu reći da ih kupujem u zadnji čas, ali put prema mjestu prodaje je uvijek posut strepnjom i u iščekivanju dramatičnog obrata da karata nema. Jednom sam čak uspjela nemoguće. Pola sata uoči koncerta uspjela sam si prodat kartu.:) Ni danas ne znam kako, ali eto malo sam se preračunala.
I da...ima još jedan značajan light motiv. Prije svakog koncerta imam san u kojem spletom okolnosti nikada ne stižem na isti. Recimo noćas se dogodio taj. Pola 11 je... ja sam doma i znaaaaam da neću stići i svako malo neka nova prepreka. I tak se iživciram.
Eto...baš me ovo potaknulo na jedan mali literarni uradak na temu "Što prethodi koncertima Pipsa svaki put".
sadrzaj je izmijenio/la - DanMrak u 20.02.2009 u 18:37:16
matea 26.02.2009 u 21:45:41 profil autora

sadrzaj je izmijenio/la - matea u 01.03.2009 u 23:32:45
puki 27.02.2009 u 15:28:04 profil autora
Old rabbits die hard
Ah, nazalost, financije mi trenutacno ne dopustaju dolazak do Zagreba. Drugi put...
matea 28.02.2009 u 00:32:21 profil autora

sadrzaj je izmijenio/la - matea u 01.03.2009 u 23:32:55
dju 28.02.2009 u 10:38:05 profil autora
koji fašizam? molim objašnjenje.

puloverčić da, sladak, ovratnik malo sporan. al dobro.
simpatičan mladić u puloverčiću. tako treba. opušteno, nasmijano. za koga je, odlično je.

matea 28.02.2009 u 11:41:29 profil autora

sadrzaj je izmijenio/la - matea u 01.03.2009 u 23:33:13
darko 01.03.2009 u 17:13:59 profil autora
moze biti zaista bilo sto.

beograd je prilicno siguran - idoli; logican i prekrasan izbor mi se cini nebeska tema.

zagrebacki decec?
moze biti zaista sve, od ive robica i ivice serfezija, preko srdjana sachera i darka rundeka, do biffela.

al evo - tipujem na ivu robica.
inga 01.03.2009 u 22:53:26 profil autora
idoli i robic, i meni je to bila prva misao, iako kao sto si lijepo rekao moze biti bilo sto:)
sis 02.03.2009 u 07:48:19 profil autora
još možeš popraviti sve
meni je šerfezi prvo pao na pamet, možda zato kaj se sjećam svojevrsnog nekrologa mu na dnevniku, za beogradski bend i ja mislim da su idoli
jelena 02.03.2009 u 21:26:53 profil autora
interesuje me da li mogu racunati na to da cu moci kupiti karte na dan koncerta, jer u zg stizemo sestog poslije podne, ili mogu da negdje rezervisem...
ps. forumasi, see you :)))
vlado 02.03.2009 u 21:27:53 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ti, srećo moja, ne moraš da brineš.
jelena 02.03.2009 u 23:11:36 profil autora
hej, ma ne, ozbiljna sam... nije frka, samo da ne nestane :)))
dendrofil 04.03.2009 u 00:00:08 profil autora
poleti i leti
Jaoooo kako odvratan osjećaj! Ne mogu na koncert. (Ili mogu, al se nisam dovoljno potrudio???) :-(
Prvi dan proljeća u Osijeku bit će mala utjeha, al nije to to.
Nikako.

Uglavnom, grlite se!
DanMrak 04.03.2009 u 00:41:56 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Told ya, report će biti temeljit. Otpjevam ti sve kako će i oni. ;)
DanMrak 06.03.2009 u 17:43:15 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Tudej iz d dej...

Cijeli 8.c će doći, a i poneki iz 8.b.
coflek 06.03.2009 u 18:15:17 profil autora
ce bit karata?
daddy 06.03.2009 u 18:20:09 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
samo ti dođi, ne mudruj tu po forumu.
će bit karata, će padat kiša, jel sve u redu s naponom struje u tramvaju, jel semafori rade....
gogolj 06.03.2009 u 18:28:31 profil autora
daddy care, ne želim da ovaj post ispadne prepatetičan, al ja fakat nisam mogao doći. jebeno sam tužan i osjećam ko da sam iznevjerio i tebe i bend. jebiga
želim vam da rasturite kao što ste rasturili onu noć u bugaluu!
linda 06.03.2009 u 18:52:25 profil autora
fuck yeah! :)
gogolj 06.03.2009 u 18:54:10 profil autora
normalno, najviše mi je žao što se večeras neću družit s mateom, darkom, vedranom, nikolom ako je tamo i drugim forumašima

aaaaaaaaa jebenti :(
gogolj 06.03.2009 u 18:55:42 profil autora
nikola nadam se da te nisu nešto zajebali na poslu i da si sad u zagabriji :)
DanMrak 06.03.2009 u 19:04:28 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
A gle ovu prostakušu gore. Mislim stvarno kakav vokabular dok čoek žaluje što ne ide.

Krećem...da mi ne počupaš kosu. Seriozne su to prijetnje. :D
midnightmoon 07.03.2009 u 02:22:58 profil autora
svaka čast!
koncert je bio fantastičan.
midnightmoon 07.03.2009 u 02:57:36 profil autora
...a "motori" su jednostavno - remek djelo.:)
sis 07.03.2009 u 09:45:52 profil autora
još možeš popraviti sve
Fenomenalno! Predivno!
dju 07.03.2009 u 10:43:52 profil autora
znam da to skoro svaki put kažem, ali ovo mi je stvarno, stvarno najbolji koncert dosad.
baš sam se zabavila, naplesala i ispjevala.
hvala.
matea 07.03.2009 u 18:50:58 profil autora
poslednji dani i foxtrot je bilo super.
meni je zvuk bio loš loš. sve nešto čudno.

///tvornica su najveći debili ikad; prodaju ljudima cugu u staklenim bocama da ih nose okolo. tko to radi? (sjećam se da su nama u italiji prodavali vodu u plastičnoj boci tak da bi nam uzeli čep! da se ne gađamo u glavu ili na stage) pod je bio prepun tih boca, nije se moglo hodat, stajat... ako je netko sinoć pao, spotaknuo se, sigurno je završio na šivanju.///
oak 3 07.03.2009 u 19:03:16 profil autora
www.vecernji.hr
Glazba

Koncert Pipsa u Tvornici





<< 1/5 >>














<< 1/5 >>






Tko čeka – dočeka, kaže stara narodna mudrost, pa su tako i strpljivi ljubitelji grupe Pips, Chips & Videoclips preksinoć u ugodno popunjenoj zagrebačkoj Tvornici kulture konačno dočekali cjelovečernji koncert svog omiljenog benda. A Pipsi su im zauzvrat pružili izniman koncertni užitak i tijekom dvosatne svirke temeljito prelistali svoju debelu pjesmaricu.
Otvorivši koncert šarmantnom uvertirom - klapskom verzijom rock klasika «Motori», na čijem im playbacku doista ne možemo zamjeriti, Dudo i dečki su, prema formuli «najbolje od najboljeg», ovaj put naglasak stavili na svoje nepoderive hitove (Gume na kotačima, Malena, Poštar lakog sna, Plači, Ljeto 85, Supermama, Narko, Susjedi, Rosita Pedringo, 2x2, Bog, Na putu prema dolje...).






<< 2/5 >>














<< 2/5 >>






Dakako, dobre stare stvari povremeno su dobile i dašak astronautske svježine s aktualnog albuma «Pjesme za gladijatore». Oduševljeni fanovi imali su priliku i premijerno čuti dvije friške obrade - pjesmu «Na balkonu» već pomalo zaboravljene zagrebačke grupe Pun kufer, te «Posljednji dani» legendarnih beogradskih Idola.






<< 3/5 >>














<< 3/5 >>






Premda je kultna himnična pjesma Pipsa «Dinamo ja volim» trajno izbačena s njihova repertoara, tu je njezina vječna zamjena - «Nogomet». A kako bi sve, kako pjesma kaže, opet bilo «super i za pet», barem kad se spominje nogomet, Dudo je izgovorio rečenicu koju se mnogi još uvijek ne usude reći glasno: «Zdravko, morać ići, krajnje ti je vrijeme da odeš», više nego jasno aludirajući na izvršnog dopredsjednika Dinama.













<< 4/5 >>






Svoju je minutažu za uobičajeno zagrijavanje publike iskoristila i negdašnja pjevačica porečke Kulture, Đana Šegon sa svojim pratećim bendom Superneon, dok je DJ večeri bio najveći prijatelj Pipsa, uspješan poduzetnik Emil Tedeschi, pod umjetničkim imenom SMS Deutsch.


<< 5/5 >>














<< 5/5 >>






Emil je još jednom dokazao da uz dobar nos za biznis ima i istančan osjećaj za glazbu, te bi se s jednakim uspjehom snašao i u svijetu zabave.











oak 3 07.03.2009 u 19:04:14 profil autora
www.muzika.hr

Koncerti - izvještaji /7.3.2009. subota 13:08
Pipsi na putu prema gore
"Dobra večer, mi smo Pipsi" uskliknuo je gitarist Davor Viduka negdje u sredini nastupa pjevačice Đane Šegon i pratećeg joj benda, koji su nastupili prije benda umirovljenog kralja Zapruđa i Utrina. Malobrojni su se nasmijali, ali to ionako nije bitno.

Cijela večer u Tvornici kulture mogla se shvatiti kao posveta rockerskim devedesetima u Hrvatskoj, koje su, iako ne bez velikih organizacijsko-financijskih problema, donosile moćne albume, bendove i pjesme.



Pjevačica Đana je pjevala u grupi Kultura, koja je, unatoč zamjetnom vremenu provedenom u eteru radija i televizije, demisionirala dolaskom koalicijske vlasti, a Đanin sadašnji gitarist Davor Viduka je tada bio u grupi Kojoti, koja usprkos podsmjehu pojedinih muzičkih kritičara (Nomad mi pada na pamet) bila vrlo solidna rock'n'roll grupa.

Viduka je tada plijenio pažnju svojim gitarističkim umijećem, a nastup 6.3.2009. je pokazao da još ima magije u njegovim prstima. Đana je pak, iskoristila ovaj zagrebački koncert kao promociju svog solo albuma.

Nekad poznata po svom vrištanju u visokim registrima, Đana se na koncertu oslanjala na nešto niže note te je stvarala dojam sporogorućeg pasivno-agresivnog bureta baruta spremnog da svaki čas eksplodira.



Crnilo, gotika, potmuli tekstovi, grunge rock (ili je to emo?) sve se uklapalo u sliku da će svaki čas netko počiniti ritualno samoubojstvo. To se nasreću nije dogodilo, a publika je imala priliku doživjeti više nego solidan nastup odlične pjevačice sa vrlo dobrim pratećim bendom i prosječnim pjesmama.

Nakon Đane na scenu dolazi šestoro muškaraca sa sunčanim naočalama i jelenjim rogovima te počinju koncert klapskom verzijom pjesme "Motori" Divljih jagoda (koja je bila predobra da bi bila uživo, kako bi rekao moj cinični imaginarni prijatelj). Provokacija je uspjela, publika je zagrijana na radnu temperaturu, i kreće dvosatni presjek dosadašnje glazbene karijere grupe Pips, Chips & Videoclips.

U prvom dijelu koncerta dominiraju stvari za zborno pjevanje, sa mnogo pljeskanja, pjevanja i ruku u zraku. "Motorcycle Boy", "Gume na kotačima", "Malena", "Plači", "Ljeto 85" donose mnogo zadovoljstva fanovima prve faze Pipsa, one koja završava albumom "Bog".



Dominiraju pjesme s albuma "Fred Astaire", dok su "Shimpoo Pimpoo" i "Dernjava" zastupljeni vrlo skromno, s jednom, odnosno dvije pjesme. Baš si mislim kako bi u jeku financijske krize mogli odsvirati "Novac". A i "Mafija" bi dobro legla. I "Mrtav čovjek" uostalom.

Pjevač Dubravko Ivaniš - Hiper (tako ga je moja majka nazvala i nekako mi se čini da mu taj nadimak najbolje pristaje) je tijekom cijelog nastupa bio u dobroj vokalnoj formi, vrlo raspoložen za komunikaciju s publikom, željan borbe, neurotičan, histeričan i frustriran, odnosno onakav kakvog ga najviše volimo.

Ivanišev senzibilitet je možda najefektniji kada je bliski onom Noela Gallaghera, engleske nervozne i nikad zadovoljne bitange čija je jezičina jednostavno preduga za dugoročnu dobrobit njenog vlasnika.



Cijeli bend se ponašao kao izgladnjele zvijeri friško puštene iz kaveza: svirka je nabrijana i točna, a motivacija neupitna. Kvaliteta koncerta je visoka. Sudeći po njoj, idući album Pipsa bi mogao biti sjajan.

"Supermama" donosi zafrkanciju s krivim uvodom, a iduća "Poštar lakog sna" uvodi publiku u drugi dio koncerta, u kojem dominiraju sporije teme. Po
oak 3 07.03.2009 u 19:05:17 profil autora
www.javno.hr


USVIRANI I ZAIGRANI
FOTO: Pipsi se vratili u velikom stilu i oduševili
Pipsi su prepunu Tvornicu držali na nogama gotovo dva i pol sata, ali ni to nije bilo dovoljno publici koja je cijelo vrijeme tražila još.

Najnoviji članci
Pipsi izvode a capella verziju pjesme `Motori` od Divljih Jagoda na koncertu u Tvornici
Pipsi izvode a capella verziju pjesme `Motori` od Divljih Jagoda na koncertu u Tvornici


AutorJana Bušić
Fotograf
Ivana Magdić
TEKST
FOTO
Od posljednjeg samostalnog koncerta Pips, Chips & Video Clipsa prošlo je gotovo godinu i pol, a da je ta pauza bila prevelika najbolje je dokazala nezasitna publika koja je sinoć Tvornicu napunila do kraja. Pipsi su svojim fanovima ponudili hitove i nikad svirane stvari, kao i mali igrokaz na početku, a ako bi ih trebalo opisati u tri riječi, to bi bile – usvirani, ugrijani, zaigrani.


Photo Ivana Magdić

Nakon gotovo sat vremena zakašnjenja Ripper i Pipsi popeli su se na pozornicu u bijelim kapama s jelenjim rogovima i u formi klape otpjevali a capella Motore od Divljih Jagoda. Ovo se pokazalo kao pun pogodak jer su fanovi odmah zaboravili na čekanje i prosječnu predgrupu.

Ripper je već ranije najavio kako će uz hitove svirati i stare stvari za fanove pa su svi prisutni došli na svoje. 'Plači', 'Poštar lakog sna', 'Bog' i drugi hitovi držali su publiku u euforiji, a zanimljivo je spomenuti, jer se to rijetko viđa na koncertima, kako je publika od početka do kraja vikala ''Hoćemo još!'' iako se kraj koncertu nije još ni nazirao.

Jedina zamjerka Ripperu kao frontmenu je premalo komunikacije s publikom između pjesama, pogotovo s obzirom na mali prostor i intimniju atmosferu koju pruža prostor Tvornice. No, iako od Rippera nismo čuli puno, svirka je nadoknadila te nedostatke.

''Hvala vam, ovo mi puno znači''

Na inače uvijek ozbiljnom Ripperovom licu ovoga puta mogao se u više navrata vidjeti i iskreni smiješak. Ranije je govorio kako misli da će Tvornica biti 'ugodno popunjena' pa ga je očito prepuna dvorana i publika koja je pjevala u glas gotovo svaku pjesmu s njim iznenadila. Tako je Ripper u više navrata zahvalio publici na dolasku i naglasio kako mu puno znači takav odaziv.

Dobro usvirani Pipsi tako su na bis nakon dugo dozivanja publike izašli čak dva puta, odsviravši za kraj hit grupe Pun Kufer 'Na balkonu' i svoju 'Na putu prema dole', a nakon njihovog koncerta zagrijana publika se nastavila dobro zabavljati uz slušaonicu DJ-a.

Pips, Chips & Video Clips dokazali su kako još uvijek mogu napuniti koncertne dvorane i ne ostaviti publiku bez onoga po što su došli – dobru zabavu i odličnu svirku.

Pogledajte fotogaleriju s koncerta Pipsi se vratili u velikom stilu i oduševili