Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
zumbula 24.01.2008 u 22:11:28 profil autora
zanima me čisto kaj mislite o tom.
prosvjedi zbog prosvjeda
udruge žele jer znaju ili žele jer kontriraju i samo kontriraju.

čitam, slušam, površno i manje površno - zalomi se. ne razumijem, želim da me educiraju. ne razumijem ni dalje. idem emocijom, ne sviđa mi se što žele, pokušavam razumom, ne kužim. ima li netko znanje kojim mi može približiti zašto i u kojem omjeru je loše to što čine, zašto je dobro recimo znamo.privatni interesi? ok. nevladine organizacije, udruge, sto zele? biti protiv ili ipak znaju? prosto i jednostavno ako neko kuzi ili misli da kuzi. fakat me zanima.brijem. nema veze.
sadrzaj je izmijenio/la - zumbul u 24.01.2008 u 22:13:01
rosita 24.01.2008 u 22:19:58 profil autora
Pravo na grad i Zelena akcija organiziraju prosvjed u subotu 26.
sijecnja 2008. godine u 11 sati u Varsavskoj ulici.

Ovim prosvjedom namjeravamo uputiti poruku Gradskoj skupstini koja ce
31. sijecnja donositi konacnu odluku o sudbini bloka i Cvjetnog trga.

dju 05.02.2008 u 11:35:11 profil autora
ja sam svoj stav o slučaju cvjetni trg uglavnom izgradila na tekstovima koji su izlazili u zarezu prošle godine, konkretno u broju 199. jedan od meni dražih na tu temu jest onaj što ga je napisao zoran kravar, inače prof. na odsjeku za komparativnu književnost na filozofskom.
evo linka na taj tekst:
Link
sadrzaj je izmijenio/la - dju u 05.02.2008 u 12:56:39
Depressed 05.02.2008 u 14:11:39 profil autora
Moram priznati da mi je stalo do toga da grad bude koristan građanima. Svojedobno je razrušen Pariz jer je bio urbanistička noćna mora. I nakon toga su ga igradili takvog kakav je danas. Tak bi se trebalo i u Zagrebu s Trešnjevkom. Moje selo je urbanije od tog kokošinjca.
Možda je problem u Vidrićevoj kući. Ali ako tako gledamo, zar bi onda bez te kuće trebalo biti sasvim moguće raskomadati centar Zagreba? Nije problem u toj kući, za neku plemenitu stvar - žrtvovao bi ju i sam Vidrić. ako se mene pita, Zagreb treba Metro. Ne laku željeznicu, ne neka polurješenja, nego pravi javni Metro, s kraja na kraj grada u barem tri glavne linije.
Ne znam za što se bore te udruge, hvataju se za simbole, bore se za stvaranje galame. Želim da se bore za nas, ali na kraju - za nas se možemo boriti samo mi sami...može se izaći na prosvjed, ali ne u ime udruge, ne u ime očuvanja Vidrićeve kuće nego u svoje ime, boriti se za sebe.
dju 05.02.2008 u 14:32:08 profil autora
dip, vidrićeva kuća kuća je samo simbol, nije fora u tome. kladim se da većina onih koji su prošle subote sudjelovali u bučnom prosvjedu uopće ne znaju ni jednu vidrićevu pjesmu. uostalom, sam tomo horvatinčić je rekao: to nije vidrićeva kuća nego moja. tu sam se čak i nasmijala. od srca. iako je više za plakat.
po meni je problem što privatni investitor može utjecat na promjenu generalnog urbanističkog plana. mene jedino to ljuti. i to investitor koji je već kršio zakon na projektima koje je dosad radio u gradu.
rosita 05.02.2008 u 15:27:03 profil autora
za nas se možemo boriti samo mi sami


sami da se borimo? cemu? zar ce biti nekog ucinka?

MI kao građani smo ti koji financiramo grad jer after all MI u njemu zivimo zar ne? pa zasto onda nemamo mi pravo na odluke sto ce se događati s nasim gradom? zato sto ce netko dr od toga imati profit... nakon svi peticija i prosvjeda izdane su dozvole za rusenje cvjetnog trga ( po meni nije to nista druge nego rusenje) i onda kad je vec apsolutno sigurno da ce se krenuti s istim opet prosvjedi. pa to je tu lud?
i onda netko kaze da MI kao grđani imamo neka prava lol


sadrzaj je izmijenio/la - rosita u 05.02.2008 u 15:28:55
Depressed 05.02.2008 u 16:12:51 profil autora
sami da se borimo? cemu? zar ce biti nekog ucinka?


Učinak nije smisao. I učinak uvijek postoji. Hoću samo reći da u trenutku kad idemo na takav miting poput tog za Cvjetni trg ili onaj za Radio 101, ili koji god, treba biti svjestan da si izašao boriti se za sebe. Npr. apsolutno sam protiv zatvaranja močvare, ali mi URK ne sviđa. ako izađem na budući prosvjed takvog tipa, onda to znači da se borim za Močvaru za sebe, ne za URK, ne za neku drugu udrugu građana nego za ono što močvara meni znači. Tek kad ljudima bude jasno što žele za sebe, lakše će se prikloniti organizacijama koje im djelomično mogu pomoći...
pavle 06.02.2008 u 08:20:55 profil autora
oduzimanje pješačke zone i još veće preopterećenje centra grada automobilima meni se čini prilično dovoljnim razlogom za borbu za svoj interes. umjesto da se otvaraju nove pješačke zone, u zagrebu se iste smanjuju.

ma ionako je taj prosvjed bio privatni interes vilima matule i njemu sličnih.
dju 06.02.2008 u 12:26:48 profil autora
pavle, ajd podijeli s nama pa reci koji je to interes vilija matule, a da nije istovremeno i moj i tvoj?
Depressed 06.02.2008 u 13:03:46 profil autora
Sad vidim nekakv članak u novinama kako su arhitektima u gradu htjeli nauditi jer nisu htjeli potpisati GUP zbog hrpice sranja koja su još gora od cvjetnog.

Jednom kad potjeramo kriminalce, lopove i parazite iz ove zemlje, ostat će nam samo pusta i prekrasna priroda :(
pavle 07.02.2008 u 08:11:30 profil autora
ovo s vilijem je trebala biti zajebancija, tj. citat horvatinčića.

ja jako volim vilima.
matea 14.09.2008 u 20:59:08 profil autora
dju 14.09.2008 u 21:32:44 profil autora
kad smo kod te teme, evo link na jedan izvrstan tekst nevena jovanovića
Link
matea 14.09.2008 u 21:48:16 profil autora
u tom tekstu se nigdje ne spominje kreten koji mi ne da uć u tvornicu bez da ostavim jaknu i kreten koji izbacuje dečke zato što se ljube :)