Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
DanMrak 24.11.2007 u 14:16:26 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Sjećate li se prvog koncerta kojem ste nazočili? Kada je bio? Gdje? S kim ste išli?

Moj prvi (koliko se sjećam)...Trg Francuske Republike. Piramida Ožujskog. Ja i tata.:)))) To je bio uvjet da uopće idem.:P Imala sam 13 ili 14, mislim.
linda 24.11.2007 u 15:23:02 profil autora
prvi je trebao biti kerepuh, turneja "fenomenalan dan", ali sam umjesto koncerta bila u bolnici. a pipsi u discmanu.
prvi pravi, veliki gig je bio tvornica 14.12.2000., također turneja fenomenalan dan.
išla sam s bratićem kojem sam platila kartu i rekla da sam mu vječni dužnik, jer NITKO nije htio tada ići samnom na pipse. budale. bio je super gig :))
johnnykola 24.11.2007 u 15:33:34 profil autora
sta je bilo!? reci!
odlicna tema!
nadam se da necu fuliti,
kraj jeseni ili pocetak zime
98. ili 99. u sarajevskom 'labirintu'
bila dva koncerta u dva dana zaredom.
koncert najavljivo crno-bijeli poster.
daddy s gallaghericom i bradom, u crnoj
kosulji, s krizem oko vrata. na svirku sam iso sam.
pored mene bila jos dva fana te pet konobara.:) trola
jos uvijek, koliko se sjecam, nije
proradila. koncert je kasno poceo, sve u
nadi da ce doci vise raje. na kraju ni od
tramvaja fajde nisam imo. presto je raditi kad je
gig zavrsio. dvanaest km sam pjesacio kuci
srca puna k'o jastuk. daddy budaleso
na onom podiju, koji se ne moze uopce
nazvati stejdzom, s pistoljem u ruci.
od tad pipse u sarajevu nisam propustio.
lollipop 24.11.2007 u 15:39:14 profil autora
pokusavam se i pokusavam sjetiti, al fakat ne bih znala.
pih. al u pitanju je bila '96/'97. sad me bas zanima :)
Julije 24.11.2007 u 15:45:59 profil autora
itchy knee san she
... he he, nemogu vjerovat, moj isto trg francuske republike, bio sam 6. ili 7. osnovne i isao sam sa frendom koji je bio 8. osnovne ili 1. srednje, jako se slabo sijecam koncerta, ali se dobro sijecam malene i dinamove himne na kraju (nakon 15-tak minuta skandiranja), vraca se daddy sa sesirom, pognute glave i pocinje : popevke sam slagal .... mislim da je padala kisa (ili ne), ali znam da je bilo veliko veliko blato svuda oko mene, i kako je pocela dinamova himna, doslo je do takve euforije, ludnice da se ekipa pocela bacati u blato :)))... to bi bilo to od sijecanja na moj prvi koncert :))
darko 24.11.2007 u 15:57:43 profil autora
cca 15.6.1998. vrbovec, ljetna pozornica

//imam nepunih 15 godina, završavam 8. razred osnovne i 1. razred srednje muzičke, upravo počinje svjetsko prvenstvno u nogometu; dobivam svoj prvi modem - u.s. robotics 56k - 1000 kn, na televiziji se svakodnevno vrti baywatch, nikad prije nisam slušao pipse;
jedan od mojih prvih izlazaka ikad. do ponoći moram bit doma.
sjećam se nekih isječaka s koncerta:
- nekome iz benda (kraljiću ili tići) je usred giga pukla žica; daddy pita zna li netko kakav vic, javlja se dječko iz publike, popne na stage i ispriča neki glupi vic
- gogi, moj tadašnji frend, prije koncerta odlazi u "backstage", ja zajedno s njim; tamo sjedi šparka sam i pije pivo.

gogi: jel ti sviraš u pipsima?
šparka: da.
gogi: jel budete svirali "dinamo"?
šparka: ak platiš pivu.

i gogi mu donio pivu.
gogi je dan danas uvjeren da su pipsi IPAK svirali dinamo (na bisu) zato što je on šparki platio pivu. :)

tjedan dana prije toga dobivam svoj prvi cd player ikad.
tjedan dana kasnije kupujem svoj prvi cd ikad - fred astaire.
darko 24.11.2007 u 16:15:10 profil autora
svi moji gigovi pipsa:

15.06.1998. vrbovec, ljetna pozornica
20.03.2000. zagreb, kerempuh
14.12.2000. zagreb, tvornica
21.02.2001. zagreb, KSET
10.08.2001. baška, porta fortuna
29.09.2001. zagreb, diler je killer (mala dvorana doma sportova)
06.04.2003. drugi gig u rupi
18.06.2003. zagreb, KSET
12.07.2003. zagreb, open air
28.10.2003. zagreb, aquarius
15.11.2003. koprivnica, kooglana 2
26.12.2003. čakovec, klub klub
03.02.2004. zagreb, gavella
30.04.2004. rtl, kineski paviljon (velesajam)
14.06.2004. zagreb, radio 101 (jarun)
28.08.2004. ljubljana, noč v stari ljubljani***
05.11.2004. ljubljana, KUD france prešeren
03.12.2004. karlovac, river pub
13.05.2005. čakovec, stari hrast
26.08.2005. travnik, alter art
21.10.2005. karlovac, river pub
21.02.2006. zagreb, kset
04.03.2006. ljubljana, orto bar
19.05.2006. ivanić grad, mala sala sveučilišta
24.08.2006. sarajevo, centar za mlade
01.09.2006. varaždin, špancirfest, trg bana jelačića
01.12.2006. zagreb, tvornica
05.01.2007. rijeka, dvorana stereo
17.02.2007. zagreb, boogaloo
10.10.2007. zagreb, kino europa
12.10.2007. zagreb, tvornica, (tuborg greencajt)
22.11.2007. zagreb, trg bana jelaćića
guargamelwskij 24.11.2007 u 17:17:48 profil autora
nisam siguran da li je točno, ali nekako ovaj smatram prvim...

koncert se zvao "konačno: veliki rock koncert"... :)
pipsi, majke, unlogic skill, avlijaneri...
petak, 28.11.97. ...
dvorana boćarskog doma "rikard benčić", rijeka...
after je bio u "hobbitonu" u opatiji...

o-dli-čno...
backdrifter 24.11.2007 u 20:12:05 profil autora
omnomnom
Prvi koncert Pipsa na kojem sam bio:

12.05.2005. Rijeka, Dva lava (mislim da su tada prvi put svirali Idealnu pop pjesmu)

Ukupno sam bio na osam koncerata:

12.05.2005. Rijaka, Dva lava
29.12.2005. Rijeka, Dva lava
21.02.2006. Zagreb, Kset
01.12.2006. Zagreb, Tvornica
05.01.2007. Rijeka, Stereo
17.02.2007. Zagreb, Boogaloo
29.06.2007. Rijeka, Korzo
10.10.2007. Zagreb, Kino Europa

Forumaše sam prvi put upoznao 21.02.2005. u Ksetu. I na druženju prije Kseta naravno. :) Mateu i Darka sam trebao upoznati u Dva lava, ali vremenske neprilike spriječile su njihov dolazak. :(

Taj Kset je jedan od tri najdraža koncerta Pipsa na kojima sam bio. I tada sam jedini put čuo najdražu pipsoidnu pjesmu, Bajku. Mislio sam da nikada neću... :)

Drugi je u Stereo dvorani u Rijeci u prvom mjesecu ove godine. Puno jako najdražih ljudi, uključujući i hrpicu forumaša. Taj dan sam bio jako jako jako sretan. :)

Treći je Boogaloo. Astrinauti po prvi put zajedno dolaze u Zagreb na koncert. :) Super super koncert. Predivno je bilo.

Od ostalih, Kino Europa ima posebno značenje. :)


Tnx, Pipsi. :) Jako lijepe uspomene...
gargamel 25.11.2007 u 03:47:16 profil autora
Meni je prvi bio u akvarijusu. Ne znam koje je to godine bilo, ali se sjećam da sam išao s Vladom i sestrom. Možda Vlado zna kad je to bilo. Nisi tad bio još vjenčan.
Nego, sjećam se da mi je ripper blago rečeno bio nekakav čudan i da sam pitao Vladu kad će svirati Dinamo (ne zato što mi je to bilo posebno draga pjesma, nego jer sam htio vidjeti reakciju publike). Vlado je rekao da misli da neće, ali su ipak u bisu svirali a ekipa je poludjela.
Poslije tog koncerta sam slušao prvi put pipse, album Fred Astair, tad je bio najnoviji. Svidjeo mi se ali sam pipse zavolio tek s bogom, a pravo zavolio na Drveće i Rijeke.
Albume prije Freda sam tek nedavno nabavio, ali sam ih tek jednom preslušao.
Teško mi je sjetit se sad svih koncerata na kojima sam u međuvremenu bio, ali znam da su mi najdraži Boogaloo, Kino Europa i onaj jedan u Sloveniji, kad smo išli minibusom, u onom klubu.
S druge strane, znam za koje mi je žao što nisam bio. Kerempuh i Kset, prema pričama na forumu su neki od najboljih ali jebiga ja iz nekog razloga nisam išao.
dozd 25.11.2007 u 11:58:49 profil autora
prvi nastup pipsa na Fiju Briju u Splitu, ne sjećam se godine (Dernjava je bila aktualna, znači 95 ili 96.
nastupili su uz Pivo, Kojote, Majke i mislim, Let3.
Već sam bio fan, bilo je fantastično.
Kako su rijetko u mojim krajevima, live nastupima sam nakon toga nazočio vrlo rijetko:
1.nastup u Popaja (Factory, Forum, ne znam kako se onda zvao) nakon Freda,
2.kazalište u Lori - Fenomenelan dan tour,
3.2005. u Kocke
4.ovo ljeto u Korčuli (durex)
5.opet Kocka, petak - za pet dana (ako Bog da)
vlado 25.11.2007 u 16:01:28 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Da, sjecam se tog koncerta u Aquariusu... Ja si pripaljujem cigaru, a Ripper trazi cigaru sa stagea, ja pogledam u kutiju, vidim jednu cigaru, bacim kutiju, pogodim Rippera u glavu (onak, sa strane), RIpper ne reagira na provokaciju, vec uzme cigaru od nekog iz prvih redova. Ja kontam "Pa daj pogledaj u kutiju...".
Inače, taj koncert su BBB-i isforsirali u negativu, štajaznam, tad sam mislio da neću više ić gledat...
E, a sad sam se sjetio i onog famoznog snimanja iz Kseta, kad je Ripper krenuo u publiku da izbaci onog kretena... I krenuo prema meni. Ja se smrznem, mislim si, kak on zna ko je viknuo, sad ce me izbacit, ne, ne, nee... I ćopi frajera metar ispred mene i izbaci ga...
I bog me ubio, al ja se ne mogu sjetit prvog koncerta.
Razmisljam vec dva dana, al ništa.
trixy 25.11.2007 u 19:47:32 profil autora
ja isto razmišljam već dulje i ne mogu se sjetiti.
vjerojatno je bio neki fiju briju, hit depo ili takav nekakav skupni koncert.
a pipse slušam još od kad nisu bili pipsi nego crocattycat. ilikakogodsetopiše.
ZeeK 25.11.2007 u 20:49:10 profil autora
legendarno ljeto '98...šteta što više nema takvih koncerata (i setliste).
sucker 25.11.2007 u 21:59:21 profil autora
aquarius, 2003. bježim iz škole zadnja tri sata da bih stigao na bus za zagreb i da bih našao to mitsko mjesto aquarius jer ja, seljak, ne znam ništa osim kako doći od importannea do trga i obrnuto (ponekad). odlično je bilo.
od onda ih se zaredalo dosta, purgeraj, boogaloo, tvornica, sisak, ali najjači mi i dalje ostaje kset prije godinu i pol, pucanje po šavovima, vani ciča zima, a unutra sauna. premijera foxtrota, koji mi je plesao po mozgu od tad pa do trena kad sam kupio album. kultni koncert.
Depressed 26.11.2007 u 09:17:44 profil autora
Moj prvi koncert je bio u Samoboru prije puno godina. U to doba su mi najbolje hrvatske pjesme bile Fur Immer Punk, Krvarim od dosade i Gume na kotačima. Na stageu na glavnom trgu su svirali Pipsi, a pred stageom je bila nekolicina ljudi. Moj tadašnji speed metal bend se okupio pred stageom, i pamtim jednu dobru porciju poganja koje smo si priuštili...Mislim da je to bilo prije nekih 14-15 godina.
gogolj 26.11.2007 u 11:16:31 profil autora
ne znam ništa osim kako doći od importannea do trga i obrnuto (ponekad).


he he he ovo mi je poznato.:)

inače, moj prvi koncert je bio rijeka- dva lava, 29.12.2005.
koji doživljaj je to bio za mene
jebote, ja sam bio očaran, još kad su gravitaciju svirali(1. put) nikad je dotad nisam čuo, al koja stvarčina.
bilo nekako malo ljudi, al baš to mi je i bilo super(valjda je bio još neki konc u rijeci taj dan).
ja sam tu večer bio presretan, a cijeli dan zapravo, otkad sam u zadru sjeo u bus po onom sjebanom vremenu, a svi govorili da ne idem...kako super je bilo
a još da sam tad znao vedrana barem ;))
evo malo sam potražio, ima čak i setlista Link

meni je to bio i najbolji gig, al meni. da.
bio sam na podosta gigova, ovako ko bekdrifter, nešto slično.. samo nisam bio u kset-u nego u purgeraju.
a sad se spremamo nakon zd odma u split, pa ćemo vidjet, ako bog da..

baku luciju su svirali tad
ja bi da se baka lucija ponovo vrati na setlistu ,
umjesto boga ili na putu prema dole da se svira
matea 26.11.2007 u 14:23:56 profil autora
03.02.2004. u gavelli i ne sjećam se ničega. osim par stvari.
par minuta prije išli smo se prošetat čak do frankopanske. ivana i vlatka otišle su doma nakon škole, a lidija i ja smo ostali. tamo na pola puta sam prvi put vidjela astronauta daddy-ja. pomislila sam da je visok.
i druga stvar koje se sjećam je neki dečko koji je stajao ispred kazališta. u zelenoj jakni i s nekakvom bradom.
nikakvih pjesmi se ne sjećam niti išta takvo osim isusa koje mi je bio presuper u tom aranžmanu.

primjetila sam da se svih takvih velikih koncereta ne sjećam, pa se tako apsolutno ničega ne sjećam s koncerta sigur ros-a osim da sam skinula cipele usred stajaće gomile, ne sjećam se bugaluuuuuuua niti europe do popravka.


***
najčudniji koncert na kojem sam ikad bila bio je onaj u travniku (bok vlado).
sve prije, tijekom i poslije je bizarno, smiješno, čudno čudno čudno. super!
pokraj nekog kioska buljimo u neku kartu darko i ja, a pored nas visok čovjek kupuje štogod.
bok daddy.
bok. samo vi ste došli?
presmiješno je to reći u jednom travniku sedam sati udaljenom od zg. hi hi super!

kasnije na lokaciji gledamo tonsku (oko 22h naravno) i mene počne hvatat migrena pa počnem cvilit za tabletama. šalim se da nek darko ide pitat bifella jel ima neki normabel (hi hi), ali nema. nema nitko. dobro. minutu kasnije neki random čovjek mi gura kafetin i čašu vode? gledam, ne vjerujem.

tonska se prekida jer neš ne radi pa idemo svi dole u kafić. zde sjedne za stol gdje smo darko i ja, ostatak za drugi stol, a daddy pozove darka na neke stepenice i zde i ja fino šutimo zauvijek, cijelu jebenu vječnost.
koncert počinje oko ponoći, a u pola seta 80% publike odlazi/izlazi. opet ne vjerujem.
sve se raspada, mene je strah jer se daddy tijekom 2krat2 udara u glavu, urla, psuje…
naravno da je bilo bisa jer je ovo najbizarniji koncert ikad.
rosita 26.11.2007 u 16:07:45 profil autora
hmmm... dala si mi misliti...

mislim da je to bilo u tvornici iako nisam ziher.
znam da je bilo pakleno vruce i sve puno dima te da sam i ja kao zakleti pusac jedva disala.
kad je to bilo zaista ne znam, samo znam da sam bila sa svojom standardnom postavom, gupa nas koji uvijek idemo skupa ne pipse.
znam da smo nakon toga svi jos izuzetno euforicni razglabali di cemo dalje i pjevali putem pise ali se ne sjecam di smo zavrsili.

btw...najdrazi gig mi je bio u otv-u. zasto? nema pojma, bilo je i drugih jako dobrih al eto taj mi je nekako priraso srcu, i znam da sam bila izvan sebe o sreće

hvala pcvc
trinity 26.11.2007 u 23:39:44 profil autora
Prvi koncert 15.12.1994. Gjuro2. Ne sjecam se previse,osim da je vani bilo hladno cekati tramvaj i usput promatrati pipse kako spremaju svoje stvari u aute. ali sigurno je koncert bilo super jer od tad ne propustam koncerte najboljeg benda ;)
sadrzaj je izmijenio/la - trinity u 26.11.2007 u 23:40:40
crevo_grunge 15.12.2007 u 18:00:19 profil autora
Jo neznam... al bilo ih je gro... mislim da je prvi bio na danima zapruđa, nastupali poslije jinxa, svirali nogomet... 98... mada i prije sam ih slusao kad su iz kvarta... kralja je svirao na klupici ispred limenke u šišićevoj, od frenda stari popizdio jer nije mogao spavati te izletio van i našamarao ih, mi bili klinci, bilo nam bitno da se nešto dešava, frend dan danas nesmije slusati doma pipse, stari mu neda... nisam ziher da je bio ripper... al znam da je kralja finu samarelicu pobrao. Mozda otud onaj grc na faci kad se smije! hee he
dju 16.12.2007 u 14:16:16 profil autora
na "mom prvom koncertu pipsa" nisam bila ja, ali je bila moja sestra.
bilo je to u proljeće 1996., u OTV domu. ona je išla na koncert, ja sam bila u poljskoj.
nakon koncerta mi je poslala pismo u kojem mi je detaljno pisala o bendu i koncertu i konstatirala da su pipsi bend po našoj mjeri i ukusu.
ja sam ih uživo čula na zagreb gori u lipnju 2007., a na njihovom koncertu bila sam srpnju 1997. u varaždinu. bilo je to par dana uoči mog 22. rođendana.
kuriozitet: par dana kasnije, na sam rođendan, cugala sam s dubravkom u bipiju. imam i fotku koja to dokazuje.

ko ima konja za tu trku, ha?
vlado 16.12.2007 u 16:19:20 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
"ja sam ih uživo čula na zagreb gori u lipnju 2007., a na njihovom koncertu bila sam srpnju 1997. u varaždinu."

Da, da, to je Đu.
dju 16.12.2007 u 16:36:28 profil autora
ok, lapsus, sori.
ali svima je jasno da se u oba slučaja radi o 1997. godini.
a ti ukazuješ na moje lapsuse, jer me ne možeš nadmašiti s onim o rođendanskoj cugi ;-)
i ti si te godine napunio dvadeset i dvije, baš me zanima s kim u društvu.





puki 17.12.2007 u 14:17:39 profil autora
Old rabbits die hard
Prvi koncert?

26.6.2004. Osječko ljeto mladih ispred STUCa.

Ne sjećam se puno toga. Ugnjavio sam Flafija da dođe do Osijeka, popili smo jako puno piva i bili jakojako sretni što ćemo prvi puta vidjeti Pipse uživo. Došli smo 1 - 2 sata ranije na mjesto događaja, svirala je Bajka (a možda i griješim) na tonskoj. Nastavili smo pijuckati i veselo hopsati u mjestu. Koncert je prošao u nekom lijepom bunilu, skakao sam na ogradi i pokušavao nadglasati razglas (nažalost, zna mi se dogoditi da pokušavam).
Kako sam trebao napraviti intervju za studentski list, krenio sam u bekstejđ i dobio šaku u lice na poklon od zaštitara (Borbaševci, volim vas!). Nakon malo naguravanja pustio me je da prođem. Koncert završava i krećem gnjaviti Daddya, što traje nekih par sati, ali u stvarnom vremenu vjerojatno 10ak minuta. Dolaze neke cure, pitaju da se slikaju i autogram. Kontam da nemam papir, a i ja bih isto, pa mi jedna daje račun za "Ž. obuća, kom. 1, 50,00 kn". Pitam Daddya
"jel može"
"samo ako ćeš to i platiti"

Još uvijek ga imam u novčaniku "Puki, hvala na povjerenju u firmu i njen rad. D.Ivaniš"

Nakon toga je Daddy otišao u STUC, skontao sam da se diktafon ugasio nakon 3 minute razgovora, Flafi se izgubio negdje sa pivom i ostao sam sam, ali se isplatilo.
(kasnije sam Daddya gnjavio da se intervjuiramo mailom, ali od toga ništa nije bilo, ali nema veze...)

-----------
smiješni mali ljudi igraju se svjetala na stropu
sve je dobro..
sadrzaj je izmijenio/la - puki u 18.12.2007 u 14:19:05
Jasa 30.12.2007 u 17:55:27 profil autora
Uvjek sam bio... i najbolje mi bilo , jer sam se razvalio ko stoka i išao na koncert takav + što sam na koncertu duvao marice... za spuštanje Ugl predobri koncerti su ... i predobar bend, meni čak najbolji u HR
jvjb 15.01.2008 u 23:28:57 profil autora
kino,,artul
Prvi je bio još tamo prvog dana godine 2005. Frend i ja potegli sa Hvara specijalno radi pipsića, a taman nas pol godine prije počela trest PIPSOMANIJA!!! Možete mislit koja
turbulencija u glavi! Uopćeni komentari naših prijateljčića
bili su - "u p.m. jeste budale"!!

...

No ostavimo se prvog da se malo uvatimo u koštac sa četvrtim gigom, bilo je to u ksetu 21.02.06. Dođosmo mi u zg al zajeb,KARATA VIŠE NEMA!!! Zujimo mi svugdje tražimo karte, čak nas umalo nabubali izbacivači isprid kseta. Nazadnju već pomireni sa neulaskom počnemo mi nudit i 200kn za kartu i uspije se nešto riješit, al opet zajeb, nas je ipak troje!!
No, u jednom momentu uvidjeh ja gosp. Dubravka hahaha MERLIĆA kako će taman da uđe sa kćeri na konc. i sjetim se
onih riječi što mi je taj dan za ručkom govorio Chipi(frend
iz Zg-a koji je zajedno s nama zuja pokušavajući nas provuć)
-"pa Jura znaš da mi je Merlić susjed u Zagorju, vikendice su nam blizu"!!! BINGO!!!!!!!!!!!!!!!!!! I tako ja uđoh na ime njegova sina (bar ja mislim)!!!

...

Srž ove crtice jeeeeeee...

VAŽNO JE ZVATI SE DUBRAVKO;-)