Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
> Ostalo > čaj
 
matea 31.10.2007 u 16:18:14 profil autora
volim piti čaj. zeleni čaj bez nekih posebnih aroma mi je najmiliji nekako.

evo, jučer nam je dobra teta prodala neko čudo imena "mate carnival"
neka pizdarija s komadićima čokolade. naravno da smo na sami spomen čokolade odmah popušili spiku.
ne sviđa mi se baš taj carnival.
trixy 31.10.2007 u 19:20:41 profil autora
onaj crni kaj ste mi ga kupili za prošli rođendan u kući zelenog čaja je presuper.
i još ga ima...
bijeli mi i nije nešto.
najčešće ipak šipak, a kad je loše, kamilica...
matea 31.10.2007 u 19:36:02 profil autora
ja to nikad ne pijem. šipak i kamilica. ja sam prekul za to.
johnnykola 01.11.2007 u 09:40:12 profil autora
sta je bilo!? reci!
a zato mi ti posla
caj na knjizi faca.
tomasini 07.04.2010 u 12:10:06 profil autora
uff, čaj. volim piti čaj. volim piti puno čaja. puno raznog čaja. ako ćemo o pravom pravom čaju (biljka čajevac), onda mi je zasad najmiliji žuti čaj "Huo Shan Huang Ya" (žuti izdanci planine Huo). neodoljivo podsjeća na kesten pire i u kombinaciji s pola žličice kestenovog meda promješanog u smjeru kretanja sunca svaki put me iznova uzme. mada, tek se planiram upustiti u dublje istraživanje svih tih zelenih, žutih, bijelih i crnih čajeva. što se tiće ovih drugih čajeva od raznih biljki iz našeg podneblja, u zadnje vrijeme sam malo pretjerao i nabavio toliko vrsta da neke još nisam ni probao. dakako, radi se o biljkama u finfuzi, jer tko još pije čaj iz filter vrečice. kamilica je uvijek tu, kraljica. jako mi se sviđa hollyplantov čaj nr.10, koji uz osnovu od korijena odoljena (valerijana) i cvijeta naranče, sadrži i metvicu i još nešto al sad se ne mogu sjetit šta. pravi stress killer! odlično i za pred spavanje. samo pripazite s mjerom prstohvata, jer nisu svi prstohvati isti a ni usklađeni sa potrebnom količinom. I nikako ju (valerijanu) ne pijte prije alkoholnog izlaska u grad, osim ako ne želite blaga halucinogena iskustva .)
za ugodan san često si pripravim i matičnjak, koji ima tako ugodan i blago citronast okus.
janakis 08.04.2010 u 14:37:02 profil autora
to su polja gospodina Karabasa!
mene je iznenadilo kad sam na kutijici nekog čaja pročitao da voda mora bit 70°C. navodno ne treba za sve čajeve zakipit voda (ili mora? ali onda čekaš da sa 100 padne na 70?)...

uglavnom, ispalo je da zapravo ni čaj ne znam skuhat.
jelena 08.04.2010 u 15:16:01 profil autora
neki se prave tako sto prokuhalu vodu ohladis a tek onda prelijes caj...
uglvnom, potrebno je procitati uputstvo prije upotrebe ;)
ps. u apoteci je najgore slagati cajeve :)))
midnightmoon 08.04.2010 u 20:11:49 profil autora
meni je omiljeni green tea & mint.
najbolji je ahmad tea london, a odmah iza njega twinings.
zatim žuti pa bijeli.

odlični su antioksidansi, smanjuju kolesterol, snižavaju krvni tlak, pomažu kod anemije i pri održavanja vitke linije. :)
ni5ni6 13.05.2010 u 20:47:12 profil autora
kaj? čaj. tramvaj za borongaj.
ja sam volio banchu i senchu podjednako