Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3
 
dju 17.10.2007 u 09:49:32 profil autora
kaže anđelo za nas fanove da smo priležnici.
da bar, anđelo, da bar!

(nejednom rekoh: pipsi su jedina prijetnja mom braku)
matea 17.10.2007 u 09:52:09 profil autora
hihihi
vlado 17.10.2007 u 09:57:09 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
My precioussssssss
sucker 17.10.2007 u 10:13:21 profil autora
meni je stvarno žao, ali što su to točno 'pripetavačka pitanja'?
inga 17.10.2007 u 12:12:21 profil autora
pripetavanje je konačno nadmetanje u junačkoj igri Sinjske alke
ostala pripetavanja su totalno proizvoljna :-)
zomri 17.10.2007 u 12:35:40 profil autora
evo kako je nekada, prije par decenija, jurkas mislio i pisao o bendu:

"PIPS CHIPS & VIDEOCLIPS (Menart)
DRVEĆE I RIJEKE
Demo materijali toliko spominjanih «Drveća i rijeka» procurili su na netu još tijekom jeseni prošle godine, tako da sve Ripperove čitabe u Online dnevniku imamo prilike itekako provjeriti u realnom vremenu i konkretnim situacijama s CD playerom kao glavnim friendom. No, zarekli smo se da vam nećemo otkrivati detalje sve dok autor i Šef sam ne odluči krenuti s kampanjom. Pa eto, dobri kakvi jesmo, poštujemo njegovo veličanstvo i nedodirljivi hiroviti autoritet. Sve nakon Fridmannova tretmana mora dobiti mitsku dimenziju nebeskih i nedostižnih proporcija, a to se svakako treba cijeniti i znati poštivati. Nevezano uz fakt da se Fridmannov rad uz sve zaslužene hvalospjeve Ripperovštini itekako masno plaća, pa makar se radilo o mixu, albuma…što ćete svakako morati razlučiti od produkcije koju su obavili stalno prisutni Jura Ferina i Pavle Miholjvić a ka Svadbas, činjenica je da je uz dugoočekivani Urbanov Bezimeni album (odbacuje ime Merkur prema zadnjim informacijama) ovo zaista proizvod Ripp industrije koji drži vodu van granica matičnog mu gnijezda. A tretman Davea i rezultati post festum Tarbox studio tretmana sasvim su ugodna uspomena ne samo vrijedna za pamćenje Autoru albuma i njegovoj pratećoj ekipi, već i slušatelju koji će prepoznati ponešto od slojevitosti građe kojom je zidana tvrđava sazdana od blistanja prve i žubora druge imenice iz naslova albuma. Dakle, preuzmete li fascinaciju Ripperovu Radioheadom i opčinjenost Thom Yorkeom kao mesijom današnje glazbe, Fridmannovu povezanost s Jonathanom Donahueom i Mercury Rev, produkcijski štimung koji se usaglašava s autorovim nastojanjima da piše pjesme a ne pop komade, pa je naglasak na albumu kao cjelini sastavljenoj od 12 ili koji komad gore dolje, ravnopravnih, skladnih i atmosferičnih djelića koji odražavaju emocije kreatora, onda stre na dobrom putu da vas opčini novi izraz PCVC-a i da štujete profesionalnost odrađenog djela (namjerno izbjegavam riječ posao jer Dubravko bi popizdio na tako banaliziranje životne mu misije). «Ultraoptimizam» je parodični hip hop van konteksta albuma pa je služio kao odmor i naznaka stila kojim Pipsi NEĆE ići dalje. «Poculan» kao teaser za prvi i definitivni singl je smještanje Yaye u «umjetnički» joj i prirodni kontekst. Krhka, a bogato aranžirana stvarčica. Međuigra vokala dijalog je životnih suputnika i njihova se povezanost osjeća. Naslovni instrumental «Dobro» je «Vidaj» ovog albuma. Uvlači se pod kožu i u bubnjiće milim zvucima, plete se sam od sebe, ostaje tu i traje…programiran na samouništenje kad ljepota počne kliziti kraju. Niz bljesaka naslovljen imenima «Sebastian», «Baka Lucija», «Susjedi» puštaju tragove riječi crnim i masno podebljanim rečenicama i stihovima…. «Ne igraj se Isusa» žubori razigrano pogodna za neklasično kabaretsko uprizorenje u nekoliko raslojenih činova, «Vjetar» je penetracija u tkivo drugačijih Pipsa i drugačijih atmosfera uz još jedno domaćinsko gostovanje Yaye, odbačeni prvi video pilot je netipični disco a la sporiji Basement Jaxx uz Yayu kao lead vokal a instrumentaliste kao goste pripjevu «Why Is Your Soul So Fucked Up Boy… I think I Know» hm…..«Kako funkcioniraju stvari», «Lula s dedom» instrumentalni je intermezzo i moguća naznaka onog savršenstva kojem novopečeni Autor Ivaniš teži, na kraju konca je «Mak» k
vlado 18.10.2007 u 13:02:49 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Sve gledam u mejlboks, mislim si šta se dogodilo, i eto ga...

"Namjesto pozdrava,

obzirom da ti je supruga psiholog - kako tumači ovo tvoje parapsihologiziranje, izvlačenje iz konteksta, i serviranje lažnih informacija?
Subjektivnost će biti odgovor. Ali očito nisi dovoljno kuražan da primjeniš na svom vlastitom primjeru.

Referiram na tvoje netočne i zlorade forumaške tragove. Naime, kako ja ne pratim što i kako funkcionira forum Pipsa netko se vjerujem od Vaših anonimaca osilio poslati mi anonimni mail s navodima tvog osvrta, pa čisto da ostaneš u još dubljim zabludama . referirat ću se na neke tvoje re?enice.

Komunikacija s ove strane nije uopće prestala samo se intenzitet smanjio shvativši kako si zapravo čovjek vrlo uskih komunikacijskih mogućnosti i slabe tolerancije na različitost svojih stavova i razmišljanja. Pod krinkom tipičnog bosanskog emotivnog - intelektualizma (što si sam u nekoliko navrata spominjao, da ne pomislimo kako te ja etiketiram) zapravo se sakrila jedna suha i uskogrudna persona - bar što se tiče komunikacije s doljepotpisanim. To je jedini razlog smanjenje komunikacije - jer meni naprosto nije bilo ugodno niti mi se dalo slušati tvoje pamflete i zaslijepljenost po pitanjima rasprava o tebi emotivno bitnom bendu, a ponajviše izvrgavanje mojih riječi i kriva tumačenja.

Ništa dublje, financijskije ili više od toga. Začudno kad ti padne cijela konstrukcija, zar ne?

Također, kad si već pisao o našim kontaktima vezanim za Zlatnu Kooglu nekako si zaboravio osim cijene love napomenuti da su ti tolerirane sve neprofesionalnosti (silna kašnjenja, razne druge objektivne okolnosti...) i zaboravio si napomenuti da si sa svakom nevoljom našom po pitanju sponzora bio unaprijed upoznat i da si bio upoznat s našom jadnom i nezavidnom financijskom situacijom. C- c- c-, lako se zaboravlja, jesu li godine ili samo privremena zloća u pitanju? Hoće li "Amnesiac" dati odgovore? Možda "Bog"?

Ove opaske o mom putu i ambiciji komentirat ?u vrlo kratko. Prepun si rupa u spoznaji i paušalnih zaključaka. Kako sam profesionalac prije svega, za razliku od tebe, nikada se nisam dovodio u situaciju da moji subjektivni osobi stavovi prema osobama (simpatije ili antipatije) i doživljaji istih budu ikada u bilo kakvoj korelaciji s mojim profesionalnim angažmanom (slobodno novinarstvo, organizacija godišnje nacionalne glazbene nagrade...) i zaključcima o istima. Tako da ti dovođenje Dubravka Ivaniša u kontakst mojeg osobnog (ne)zadovoljstva savršeno odgovara moru promašaja i zlobnih konstrukcija - jer naprosto ljudi tvog profila NE mogu dalje, bolje ili više od te površine po kojoj si samo zagrebao, niti milimetra dalje.

Ako si želio kompletnu biografiju - dovoljno je pitati. Dobio bi na uvid sve pute, upsove i dowwnove moje dosadašnje karijere zvane život i to ne bi povezivao tako prvoloptački u sprezi s obitavanjem u Rijeci (periiferija, zar ne?), Koprivnici (provincija, zar ne?), ?urđevcu (selendra, zar ne?), Zagrebu (hahahahaha, bivši druže). Zemljopisno bivanje ne određuje čovjeka u svijetu u kojem ja živim, a provincija izbija samo iz nečije glave i prikraćenosti, što čitam u tvojem načinu komunikacije.

Kako ne bi ispao bedast i pogrešan u svojim nastojanjima objašnjenja nečega i nekoga (mene) o čemu fakat nemaš pojma.

Jer što su drugo ljudi koji pokušavaju iznositi argumente o nekome ili nečemu o čemu nemaju blage ili imaju jako filtirran dotok informacija - ako nisu površni, ispodprosječni, jalni, afektivni i naprosto, nebitni. Sve što ti ne bi želio biti. Dakle
electro cute 18.10.2007 u 13:33:02 profil autora
isuse blagi bože!






ovo... ovo nadilazi moju mogućnost shvaćanja. šta ću kad nisam genijalan i profesionalac. jebiga.
johnnykola 18.10.2007 u 14:11:16 profil autora
sta je bilo!? reci!
jeboteled, kojeg dovlu ja poznajem?
ako je sve ovo istina,
moram priznati, beton ti je
krinka djecko nekoc poslije
tekme kose poljubljeni od strane
glumice danasnje.
:)
radovan 3. 18.10.2007 u 14:57:04 profil autora
isukrste !!!
vlado 18.10.2007 u 17:10:45 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Hop, ima još...
Dugi mejlovi znaju zavarati hrpom znakova, no u kratkima leži zec.
Dakle, što je promaklo Anđelu u prvom mejlu?
Pazi sad...

"Promaklo mi je u prvom mailu.

Vezano za isplatu. Ili lažeš big time ili su djevojke iz administracije tvrtke napravile strašan propust. Tebi nije isplaćeno za rad na Zlatnoj Koogli?

U životu nikad nisam nikome ostao dužan niti lipe.

A za slučaj da su djevojke iz tvrtke koja vodi administracije zaista propustile nemam niti trunke grižnje savjesti jer si mogao skrenuti pažnju na to obzirom da se ne bavim financijama niti se snalazim s istima (zato postoje ljudi koji vode takve tvrtke).

Niti jednom jedini puta nakon nisi spomenuo da nije isplaćeno, na kraj pameti i saznanja mi nije moglo biti da tvoj honorar nije uplaćen.

Ako su zaista djevojke iz knjigovodstva napravile propust - bit će ti isplaćena svaka lipa s kamatama. Ako nisu, da imaš srama, trebalo bi te biti.

Šteta što za takve ni sudski postupci nemaju vajde niti efikasnosti.

Anđelo Jurkas"

Neću više ništa copipejstat ovdje, obećavam.
darko 18.10.2007 u 17:36:38 profil autora
dolazimo u fafenštajn
ne znamo što nas čeka
electro cute 18.10.2007 u 17:42:56 profil autora
mislim da znamo, i to već godinama.
žalosno je to.
Julije 18.10.2007 u 17:59:04 profil autora
itchy knee san she
... citam ovo od anđelo-a prema vladi, i kako citam tako i zaboravljam sta pise, uopce ne treba trositi niti vrijeme niti energiju, glavno da je njemu kozmos sredjen

pozdrav svima

... da nam je edwin softic
edwin softic
barem menadjer
tada bi svaki mufic
slatki mufic
bio zaseceren... :))))
DanMrak 18.10.2007 u 18:51:25 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
issss...pa kud ode ovo? I bitnije....čemu???? Što i kome on sad dokazuje? Sebi? Nama?

Gluparija...pizdarija.
markos 18.10.2007 u 20:29:48 profil autora
Ne mogu vjerovat da covjek koji je napisao ONU recenziju i ONAJ interview za sebe tvrdi sljedece:
"Kako sam profesionalac prije svega, za razliku od tebe, nikada se nisam dovodio u situaciju da moji subjektivni osobi stavovi prema osobama (simpatije ili antipatije) i doživljaji istih budu ikada u bilo kakvoj korelaciji s mojim profesionalnim angažmanom (slobodno novinarstvo, organizacija godišnje nacionalne glazbene nagrade...) i zaključcima o istima."

Aaarrgh. Mislim, nevjerojatno. Za popizdit.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
matea 18.10.2007 u 20:31:09 profil autora
blista fafenštajn, blista fafenštajn!
Filip 18.10.2007 u 20:51:32 profil autora
shvativši kako si zapravo čovjek vrlo uskih komunikacijskih mogućnosti i slabe tolerancije na različitost svojih stavova i razmišljanja


buhahahahahaha...
ma hajde ovdje je raj.. :)

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
darko 18.10.2007 u 21:00:36 profil autora
Ne mogu vjerovat da covjek koji je napisao ONU recenziju i ONAJ interview za sebe tvrdi sljedece:
"Kako sam profesionalac prije svega, za razliku od tebe, nikada se nisam dovodio u situaciju da moji subjektivni osobi stavovi prema osobama (simpatije ili antipatije) i doživljaji istih budu ikada u bilo kakvoj korelaciji s mojim profesionalnim angažmanom (slobodno novinarstvo, organizacija godišnje nacionalne glazbene nagrade...) i zaključcima o istima."

Aaarrgh. Mislim, nevjerojatno. Za popizdit.


I to čovjeka koji je album kod "recenzije" naslovio "Pjesme za astronaute" i tako je to stajalo dva-tri dana, možda i više. Profesionalizam, nema šta!
daddy 18.10.2007 u 21:09:47 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
ljudi!
plaća je stigla!
sutra kod tedeskog u 9 ujutro! nemoj da mi nekog nema!
ajmo, juuuupiiii jeeeeee, hip hip huraaa!
astronaut 18.10.2007 u 21:20:31 profil autora
?
matea 18.10.2007 u 21:23:01 profil autora

4.ne, nisam išao bezveze


hahaha
dju 18.10.2007 u 21:40:43 profil autora
ljudi!
plaća je stigla!
sutra kod tedeskog u 9 ujutro! nemoj da mi nekog nema!


a kad su priležnice na redu?
nije sve u novcu!
zumbula 18.10.2007 u 21:43:48 profil autora
mljac.
matea 18.10.2007 u 21:56:52 profil autora
ji ha
TOMO ŠIMEC 18.10.2007 u 22:14:13 profil autora
lepota & otpor

Ali on je dobio ime po manekenu kuhinja lineakaza.
ADOLF ŠIMEC 18.10.2007 u 22:16:04 profil autora

KAJ?
TOMO ŠIMEC 18.10.2007 u 22:30:23 profil autora
lepota & otpor

Primi drek za kraj! Anđelo je dobio ime po manekenu kuhinja lineakaza i svaki dan se budi s tim.
ADOLF ŠIMEC 18.10.2007 u 22:37:19 profil autora

KAK SI TI PAMETAN. NEZNAJU SVI KAJ JE TO LINEAKAZA. PA I TI IMAŠ ŠAVRIĆ.
TOMO ŠIMEC 18.10.2007 u 22:40:22 profil autora
lepota & otpor

Jok, burazere! Ja imam Simpo - Vranje!