Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3
 
matea 02.10.2007 u 21:14:01 profil autora
pa ovo je presmiješno. hihihi
Filip 02.10.2007 u 21:23:44 profil autora
fantastiš! hehehe.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
linda 02.10.2007 u 21:35:37 profil autora
hahaha genijalno
trixy 02.10.2007 u 21:38:03 profil autora
jesmo li u crkvi ili žutoj štampi?
mrak.
dendrofil 02.10.2007 u 23:08:20 profil autora
poleti i leti
Haaaaahaa! Ovi jadni jadnici u Ekstri stvarno nemaju smisla za 'umor!
backdrifter 03.10.2007 u 00:19:12 profil autora
omnomnom
astrinautu - vodene bojice

( (( d(O.o)b )) )
DanMrak 03.10.2007 u 00:37:06 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Tko je ovdje lud?
matea 03.10.2007 u 00:38:24 profil autora
ja.
sara sidle je živa!
darko 03.10.2007 u 01:29:55 profil autora
i sara tancredi. ;)
trixy 03.10.2007 u 07:53:17 profil autora
a di je glumica koja ju glumi?
nekako se dublira...
morsky 03.10.2007 u 08:26:57 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
"čestitamo" (citat:z.srebrić,kat.br. sn43769,nsb 127843/2007)
vlado 03.10.2007 u 09:05:24 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Vi se zajebavate, a situacija je ozbiljna!
sucker 03.10.2007 u 09:35:04 profil autora
u ovom grmu leži zec, nekako mislim da to nema veze s astronautima:

Koje stvari najmanje volite?

Uz apsolutno uvažavanje i maksimalno štovanje - Vas.
johnnykola 03.10.2007 u 10:22:06 profil autora
sta je bilo!? reci!
ne na nož, daddy. ne na nož!

:)
trixy 03.10.2007 u 11:23:25 profil autora
zajeb. zajebano. zajebancija. zajebavati.
electro cute 03.10.2007 u 16:19:14 profil autora
valjanje. svaka čast!
lollipop 06.10.2007 u 10:15:46 profil autora
čitam nevino retke i razmišljam si - baš je duhovit ovaj mladić u srednjim godinama. kao, fora i to. a onda pročitam ono drugo.
huh?
...
KraljD 06.10.2007 u 16:08:14 profil autora
Genijalno! ...rekao bi Boris Mirković s onim njegovim fascinantnim naglaskom od kojeg dobivam kaloričnu sraćku u duginim bojama :)

Ne, šalu nastranu, ne mogu vjerovat! Sucker, to je 'točka loma' :)
matea 14.10.2007 u 21:56:44 profil autora
bolje čitaj prva slova, evo tebi odgovora
vlado 14.10.2007 u 22:40:30 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Teška su vremena, ljudi pucaju.
Ma baš me svrbe prsti, i baš ću da napišem, kolikogod neki misle da ne bi trebalo.
Sjećam se Jurkasa iz Koprivnice, iz odlične Kooglane, kad smo zvone i ja išli po nagradu za najbolji sajt neke godine. Andjelo mi je ostao u sjećanju kao odličan momak. Kuglana je bila odličan prostor...
Dop je bio OK amaterski portal, pa sam neke tekstove o stripu i tamo objavio.
Sjećam se Jurkasa iz Zagreba, kad se preselio, oženio i dobio dijete. Kad su vam djeca vršnjaci, a još i bebe, možete utrošiti sate i sate na bedaste razgovore. Surađivali smo jedne godine na zlatnoj koogli. Radio sam im dizajn plakata, letaka, oglasa, prezenterske filmove i čak sjedio za pultom i radio light za pultom... Cijena je bila simbolična (četiri iljade, ako nekog zanima). Faktura koju sam im ispostavio nikad nije plaćena, ušlo se u dizajn weba Ede Maajke, od toga ništa nije bilo (ni sa mnom, ni s nekim drugim)...
Uglavnom, kužim da je komunikacija prestala otprilike s tom fakturom, kad sam malo posložio kockice i uvidio o čemu se radi, nije mi se više dalo ni sjedati im na račun, ma koliko moja knjigovotkinja insistirala. Spomenut ću da su svi ljudi u tim projektima bili plaćeni iz mog novčanika...
E, a o čemu se radi?
Gledajte, moja žena je psiholog i povremeno volontira na psihološkom telefonu. Tamo zovu svakakvi ljudi, od drkadžija, samoubojica do ljudi koji imaju... strašne konstrukcije.
Jednom je zvala žena koja je bila uzrujana Janičinim padom na nekoj utrci i zvučala je poprilično ljutito. Kad ju je moja žena pokušavala smiriti rečenicama tipa "Pa događa se...", "Ipak je Janica - Janica" do sulude "Ne brinite, pobijedit će ih ona sve opet i opet", unezvjerena žena je potpuno suludo kriknula:
"Ali ona je pala, a ja sam u nju toliko uložila!!!"

E vidite, to vam je slučaj Anđelka Jurkasa.
Kad ste believer u neku stvar, a Jurkas je zaista volio Pipse, onda postoji jedna stvarna opasnost: iz sasvim osobnih problema može doći do projekcije na nekakvu fiksiranu osobu (Janicu, Rippera). Tada se believer pretvara u suprotnost - Pipsi, točnije, Ripper je kriv što su se Anđelu poremetili životni planovi i jer je mnogo stvari pošlo po zlu. Ripper će i za to platiti, jebaćemo ga uzduž i poprijeko, razmontiraćemo ga i ubadaćemo ga tamo gdje ga boli jer ga znamo (a htjeli, ne htjeli, to čovjeka može boljeti).
Anđelo je imao velike planove za glazbenu industriju u Zagrebu i vlastito etabliranje u jednog od bitnih faktora u cijeloj priči.
Ali.
Nit je Zagreb London, nit se glazbena scena uopće može nazvati industrijom, a još ako nisi izvođač i autor, teško da možeš postati važna osoba (VIP, he he).
Čovjek, koji nije autor, bi se trebao zadovoljiti insiderstvom - količinom informacija, upućenošću i naprosto sudjelovanjem.
Sudjelovanje u kulturi nije odlazak na kanape prilikom otvorenja izložbe, nego suosjećanje i podrška umjetnicima u danima kad ih ne ide, kad im se čini da korise zidarsku vagu i pokušavaju utvrditi je li zid ravan, dok traje zemljotres.
Nije to lako posao.

No, eto, tako te priče idu, osobna razočarenja i krivnja cijelog svijeta, još kad ti naleti takav jedan "ko Ripper", svašta ti se u mozgu počne dogadjati.
To što se dogodilo Jurkasu, može se dogoditi svakome, po bilo kojem osnovu...

Mozak je zajebana igračka. Mi o njemu ne znamo ništa.

----------------

Eto, hoću ovo sve odavno napisati, sad kad sam pročitao intervju, sjeo sam i napisao.
8 od 10 ljudi će reć
ETernal 14.10.2007 u 23:09:51 profil autora
Sudjelovanje u kulturi nije odlazak na kanape prilikom otvorenja izložbe, nego suosjećanje i podrška umjetnicima u danima kad ih ne ide, kad im se čini da korise zidarsku vagu i pokušavaju utvrditi je li zid ravan, dok traje zemljotres.
Nije to lako posao.


smijem ovo citirati neki put u buducnosti? :)
vlado 14.10.2007 u 23:17:18 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Može, samo ispravi tipfelere.
matea 14.10.2007 u 23:22:52 profil autora
češkaj se. hahaaha
TOMO ŠIMEC 14.10.2007 u 23:36:46 profil autora
lepota & otpor

Tako je, Vlado. Ali kada taj Anđelo piše takav tekst, ili oba, to je njegova stvar, to je legitimno, isto kao i kada to objavi na svom sajtu ili zidnim novinama ako nema struje. Tad je budala samo za sebe. Kad ide van, putokaze mu postave kolege tvoje gospođe.
E, ali kad čovjek koji je ime dobio po manekenu kuhinja linea kaza te tekstove može objaviti slobodno i kao autorske uratke u bilo kojem drugom mediju, to postaje bed, jer očito budala ima još (ili pak nikome nije stalo).
Prosuditi nešto unaprijed, jer, jebiga, to je jače od tebe je zlo jer vodi u krivotvorenje.
Svijeti ili činjenica.
gargamel 15.10.2007 u 00:29:25 profil autora
Bas sam procitao ovaj intervju i slazem se da je maliciozan do boli.
Nego, meni jedna druga stvar pada na pamet vec duze vrijeme dok citam intervjue s daddyem. Naime, kao sto neki znaju da sam i sam, trenutno neaktivan, novinar, svaki pud su mi ti intervjui dosadni. Ne zbog daddya i odgovora, pa čak ne mogu okriviti ni pitača. Svaki put se naime pitam sta bi ja smislio za pitanja i uistinu nemam pojma. Uglavnom, sad mi je palo na pamet da je novinarstvo koje se bavi kulturom u potpunosti drugacije. Naime, sta ces ti sad pitat daddya, tu nema neke kontroverze, nema ni sukoba. Jedina mogucnost da s nekim iz podrucja kulture napravis nepromotivni a opet realni intervju je da se taj netko upusti ili bude uvucen u skuob s nekim ili necim iz politike. Inace, stvarno sta da sad pitam, pa izasao je novi album i covjek tu kaze sta ima za reci a vise niti on zeli niti ja kuzim da je pitanje koje bi bilo od vaznosti za građane.
TOMO ŠIMEC 15.10.2007 u 07:33:05 profil autora
lepota & otpor

Jebaji ga sad. A da onda i novinari kaj rade kulturu budu malo drugačiji? Imaš novinare koji prate komunalce, pa mogu o cijevima, sportski o fizici, ima čak i onih koji pišu o znanosti, majku mu.
sucker 15.10.2007 u 08:23:29 profil autora
intervjui u našim novinama su dosadni i šablonizirani. pitače zapravo ni ne zanima što će intervjuirani odgovorit, jer svi ti odgovori tako i tako služe samo zato da se iz konteksta izvuče najbombastičniji mogući naslov.
jučer baš kopam po starim temama i nađem electro cuteov int. s donahueom, svaka čast, još jednom! pametno, zanimljivo, neposredno. bez stavljanje sebe iznad ili ispod osobe koju intervjuiraš, što je najbitnije.
a jurkas ne pita ništa o čemu već nema izgrađen negativan stav, a to već u startu može značiti samo propast.


nema nikakvih razloga zašto bi pojavljivanje u našem tisku bilo bitno, bar ih ja ne vidim. osobito u slučaju daddya, jer na koncu konca, imaš faq, pitaj šta te zanima.
daniel 15.10.2007 u 10:27:23 profil autora
tomo, zar i ti? vrati se tomislave svome rukopisu da te svaki čovjek ponovno razumije
vlado 15.10.2007 u 10:30:44 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Istina. Mislim si jel me zajebava il je ozbiljan.
Jer, kad mi TOMO veli: "Tako je, Vlado."... zapitam se...
TOMO, daj se sredi.
TOMO ŠIMEC 15.10.2007 u 10:53:03 profil autora
lepota & otpor
A čit'o sam pjesme i priče na jednom blogu, pa me povuklo. Vidio sam puno dobrih riječi - doberman, pretenciozan, infrastruktura. Ima ih još, ali čuvam se za neku drugu temu.
A i kak' sam trebao napisati - "Tako je, VLADO."?
sadrzaj je izmijenio/la - TOMO ŠIMEC u 15.10.2007 u 10:54:12
DanMrak 17.10.2007 u 00:02:59 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
bljuv.