Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
dju 12.09.2007 u 10:11:01 profil autora
vidim da se na faq-u namnožilo onih koji se čude ili negoduju zbog toga što pcvc surađuju s mrskim t-mobileom.

moram priznat da sam, kad bacim svoj površni pogled na svijet u kojem živim, negdje u srcu uvijek bliža onim golaćima što se bore za prava životinja, volonterima koji pomažu potrebitima u zemljama tzv. trećeg svijeta, buntovnicima što snažno protestiraju kad se sastaju čelnici zemalja G-8, maloljetnim kinezima koji za dnevnicu od četvrt dolara šivaju nike tenisice... nego t-mobileu, ako ga shvatimo kao metaforu bezdušnih kapitalista.

pipsi i t mobile - shvaćam to kao brak iz interesa, u kojem se, vjerujem, nitko nije kleo u ljubav, a ja kao fan osjećam čistu sreću što pipsi opet i usprkos svemu nalaze načina doprijet do malo više slušatelja nego što ih se okuplja na ovom forumu.
radovan 3. 12.09.2007 u 10:18:06 profil autora
inače se ne javljam kada se slažem,
al sad se javljam.
zumbula 12.09.2007 u 10:21:36 profil autora
da.
vlado 12.09.2007 u 11:42:19 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Sve su te reakcije predvidljive.
No, pazljivo osluskujem "nevidljive" reakcije okoline.
Naime, Pipsi prolaze stanovitu "legalizaciju" iz nepristupacnih mrguda u susjede kojima nije bad reci bok! (govorim o sirokoj percepciji mase).
Primijetio sam kod mojih frendova koji ne vole Pipse, da su promijenili plocu nakon tv reklame: odjednom su im "Teroristi" bas OK i moderni i "stisali su taj vokal, sto je super, jer on ionako ne zna pjevati". Aha, dooobro... sta ti je PR.
Rekoh, sve su te reakcije predvidljive, a marketing i reklama je poprilicno mjerljiva disciplina, pa ce takvi biti i rezultati.
Moram priznati da sva pizdjenja oko "prodaje duse" kod mene izazivaju jedan cudan osjecaj nasladjivanja i uzivanja...
Evo, i sad se pomalo cerekam.
radovan 3. 12.09.2007 u 12:09:45 profil autora
hahahaha
ETernal 12.09.2007 u 12:20:17 profil autora
gotovo svi ljudi fafenštajna imaju ugovor sa tim istim "đavlom" - hipokrite stari, moj jednaki, brate!

edit: a evo sad toga i na faqu :)
sadrzaj je izmijenio/la - ETernal u 12.09.2007 u 12:22:07
DanMrak 12.09.2007 u 20:53:08 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Pitaju me često u zadnje vrijeme što je to s Pipsima i kako i zašto su se prodali. Smiješno. Pa živimo u jebenom kapitalizmu...ili ćeš se dobro prodati ili ćeš krepat. I ja ću se jedan dan (pokušati)dobro prodati. I mislim da je to sasvim u redu...dok god sam dosljedna sebi i nekim svojim temeljnim principima. Ne možeš nažalost baš uvijek biti dosljedan svima.

Pipsi su dosljedni svojima...Barem onima koji su meni bitni. Dok god je tako...ja sretna.

I jadno mi je više to naklapanje...prodali se ili ne prodali...to je ko ona priča Ripper kupuje stan u Importanne Galeriji. Bo-ring!
sadrzaj je izmijenio/la - d_m_girl u 12.09.2007 u 20:54:05
matea 12.09.2007 u 20:54:22 profil autora
electro cute 12.09.2007 u 21:41:55 profil autora
ajd da je s vipom...
t-mobile. mrzim ih. ono slovo t mi ide na kurac. ona boja mi ide na kurac. ženski obrazi speglani u fotošopu, i bijeli zubi izbijeljeni u fotošopu i muškarci s četvrtastim bradama isčetvrtasćenim u fotošopu mi idu na kurac.

protiv zarađivanja para nemam ništa. a reklama je fakat dobra.
gargamel 13.09.2007 u 00:12:14 profil autora
Ja uistinu ne kužim te priče. Ja kažem onima koji imaju nešto protiv suradnje velikog T i pipsa da ne razumijem u čemu je problem. Šta očekivati. Pa neće se valjda Pipsi baviti antikapitalizmom, borbom protiv velikog T i ostalih kapitalista. Pa nije to posao Pipsa. Ako sam ja dobro skužio, a ispravite me ako nisam, Pipsi su glazbeni sastav, tzv. bend i bave se proizvodnjom glazbe, aka muzike. Koje su to pizdarije, ugovor s đavlom? Kao, daj žrtvujte se pipsi za nas jer nam nije dosta da slušamo muziku nego hoćemo još i da nam date guzice...
Ako sam u krivu, daj nek neko onom Ivanišu poruči da mi smanji telefonski račun jer mi je stvarno previše plaćat toliko.
trixy 13.09.2007 u 07:37:26 profil autora
ja ne kužim mržnju prema t-nečemu, a ogromnu ljubav prema vip-u.
u vipovim reklamama plešu isto tako isfotošopirani i neprirodni manekeni koji nemaju veze sa stvarnim životom. čak ni oni starčeki koji su se onomad razbacivali po ekranu. toga tu s ovakvim zdravstvom baš i nema...
electro cute 13.09.2007 u 13:27:05 profil autora
ja ne volim vip. draži mi od t coma.

pod br 1: nemaju ono kričavo T koje mi diže želudac
pod br 2: ne bave se internetom, koji im je krajnje nepouzdan, prespor i preskup. amisov paket je otprilike duplo jeftiniji (a kolko čujem i pouzdaniji), samo kaj nije svugdje dostupan. a da ne spominjamo kako je ekipa t - coma čupala optičke kabele drugih kompanija.
ETernal 13.09.2007 u 13:59:29 profil autora
meni frendica na vip homeboxu ima racune 2k+ a zove normalno i na netu je normalno kao i prije
trixy 13.09.2007 u 14:43:03 profil autora
čupali su i drugi kablove i onda su govorili kako t-com čupa...
backdrifter 13.09.2007 u 16:21:44 profil autora
omnomnom
joj, prestanite s glupostima...
dju 13.09.2007 u 16:58:27 profil autora
neka su istraživanja pokazala da je t-ht odnosno t-mobile najpoželjniji poslodavac u hrvatskoj. osim toga, čak i moja frizerka ozbiljno razmišlja da postane dioničar t-ht-a.

a ja se lomim između t-ht-a i atlantic grupe koja samo što nije izašla na burzu :-)
trixy 13.09.2007 u 17:26:21 profil autora
ja bih kupio atlanticove dionice. darko mi je nešto objašnjavao da dionice idu najboljem ponuđaču, pa mislim da nešto 'sitno' i neće biti moguće kupiti.
a t-nešto... ne znam, t-mobile-u raste dobit, a t-com sve više generira gubitke i pada mu promet...
dju 14.09.2007 u 15:27:33 profil autora
trix, ponuđaču? vjerojatno si mislio - kupcu.
koliko znam, vlasnik kreira cijenu dionice, a kad ta dionica izađe na tržište, onda njezin rast ovisi o ponudi i potražnji. ono što je darko mislio odnosi se, pretpostavljam, na banke i fondove, s kojima je vlasnik u dosluhu i s obzirom na njih i njihov interes kreira prvobitnu cijenu dionice.
magma je upravo u tom dijelu priče odigrala nešto nelegalno, pa ih sad samodol iz hanfe proziva.
moje je znanje o dionicama zastrašujuće skromno, ali ne gubim nadu da ću kupit par dionica i atlantica i t-ht-a, pa i na taj način bit bliže pipsima :-)
matea 14.09.2007 u 16:06:51 profil autora
da, ponudacu.
cijena t-ht dionice za gradane ce biti od od kuna. kao što je recimo dionica ine bila od 1400 do 1800kn pa je
na kraju kad su gradani slali svoje ponude po bankama postigla konacnu cijenu od 1690kn.
nakon toga se dionice actually šalju na burzu. nakon što se odredi ta konacna cijene prema poslanim ponudama.
za atlantic se još ne zna da li ce cijena biti od do kuna ili ce se cijena kreirati samo prema najvišoj ponudi.
a to bi valjda znacilo ništa za male seljane koji misle da ako su vidjeli onu reklamu s knjazom da znaju sve o dionicama.

tako je meni reklo.
dju 14.09.2007 u 16:13:17 profil autora
u hrvatskoj nije potrebno znat puno (da ne kažem išta!) o dionicama da bi se zaradilo 250 %
ja sam živi primjer za to!

fafenštajn je to dragi moji.
matea 14.09.2007 u 16:14:39 profil autora
amen
darko 14.09.2007 u 16:56:31 profil autora
http://ja bih kupio atlanticove dionice. darko mi je nešto objašnjavao da dionice idu najboljem ponuđaču, pa mislim da nešto 'sitno' i neće biti moguće kupiti.


ne da idu najboljem ponuđaču, nego će s obzirom na potencijalno veliku potražnju svatko dobiti puno manje nego što želi, pa će tako jedino dobri ponuđači dobro proći, a za sitne špekulante će ostati mrvice..

prema business.hr-u:
75 posto je predviđeno za institucionalne investitore, a 25 posto za građane, gdje će se alociranje dionica provesti proporcionalno uloženom iznosu.


znači, ako sam dobro shvatio, ako kod IPO-a upišeš dionice u vrijednosti od npr. 38 000 kn, a potražnja bude npr. 5 puta veća, onda ćeš dobit dionica za 38000/5 = 7600 kn. dakle, svatko ce dobiti N puta manje dionica od željene količine, gdje je N faktor potražnje.

a s obzirom na ludilo oko ine, magme, t-coma... potražnja za atlanticom će biti itekako velika.

ja kad bih kupio dionice atlantica, zadržao bi ih dugo, dugooooo..
t-com ne bih (zadržavao).
sadrzaj je izmijenio/la - darko u 14.09.2007 u 18:58:32
DanMrak 14.09.2007 u 19:03:03 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
ah.....moja struka....a ja sam danas lijena guzica i ne da mi se uključit.
electro cute 15.09.2007 u 16:42:24 profil autora
kaj ne treba prvo neka organizacija/hnb/gospodarska komora procijeniti firmu da bi se odredila okvirna cijena? ili sam zabrijao?
daddy 15.09.2007 u 17:10:29 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
malo je nesnosna ova rasprava, a sve pod naslovom "ugovor s đavlom".
electro cute 16.09.2007 u 14:38:36 profil autora
s upitnikom.

kliknite ovdje za zatvaranje rasprave
estugarda 02.10.2007 u 19:36:04 profil autora
Pipse od Boga i Drveca izuzetno cijenim, ali ovo sto se sad dogadja je sasvim neukusno. Mozda cak i u potpunosti neprikladno za pošten bend. Ne samo da je PR u prvom planu, vec je to ekstremno los PR u prvom planu. Ima tu svega, svemiraca, terorista, kifla, pereca i cipke, promocija i sad jos PRETPROMOCIJA!?
Zar je tako los materijal, ili sto?

Ako je to sve ipak master mind plan po kojem ce glazba spojiti sav taj kaos i nered u nesto smisleno; moje isprike, no ipak se bojim da se bojim.
matea 02.10.2007 u 19:56:42 profil autora
odi na flaming lipse i budi i ti aurora borealis.
darko 03.10.2007 u 00:10:24 profil autora
Pipse od Boga i Drveca izuzetno cijenim, ali ovo sto se sad dogadja je sasvim neukusno. Mozda cak i u potpunosti neprikladno za pošten bend. Ne samo da je PR u prvom planu, vec je to ekstremno los PR u prvom planu. Ima tu svega, svemiraca, terorista, kifla, pereca i cipke, promocija i sad jos PRETPROMOCIJA!?


briješ.

i nije pretpromocija, nego pretpremijera, što je sasvim prikladan naziv, s obzirom da
a) koncert se odrzava u kino dvorani (postoje filmske pretpremijere, zar ne?)
b) koncert se odrzava PRIJE pocetka sluzbene prodaje albuma u CD shopovima (10.10. vs. 15.10.)
estugarda 03.10.2007 u 00:43:20 profil autora
i nije pretpromocija...


Na Link Večernjak najavljuje; "pretpromociju ".

Jest da je i sam izraz iritantan, ali nije to neki problem vec svo to forsirano uvaljivanje brainwashing metodama. Svako malo mi po browseru, tvu, novinama i radiju skacu astronauti, teroristi...skrivene dvosmislene poruke velikog brata PC&VC, a od glazbe ni tona... Neukusni PR vec mjesecima kopka...Cak podsjeca na Let3 metode.

Tesko se oteti dojmu da se mlati prazna slama, sto bi, da se razumijemo, bila prava katastrofa. Izgubili bi time vjerojatno jedini kvalitetan bend na ovim prostorima.

sadrzaj je izmijenio/la - estugarda u 03.10.2007 u 00:52:18
daddy 03.10.2007 u 01:01:12 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
ne bi se štel mešati,
al ovo razmišljanje mi je prototip upravo tog malograđanskog brejnvošinga koji je urodio sljedećim
reklamira se samo ono što je u kurcu i za kurac.
reklama nas laže, vara i pere nam mozak.

druže,
1. ovo sve kaj vidiš/čuješ, ok, ajde 80% je MOJA zamisao (ili sam bio apsolutno upoznat i blagoslovio!) i NAŠA IZVEDBA (jako puno ljudi; vlado šagadin, milijana, kardinal....sve do šinecovog flasha na sajtevima. molim vas, molim vas sve koje nisam nabrojao da se ne naljute, fakat je kasno i mozak mi nije sad za to)
znaš mene, velkog brejnvošera i marketinškog maga! ajd, molim te.....
evo, iskreno, jedino ne stojim iza radio reklame. da smo je sami radili bila bi nemjerljivo bolja!
jedina mi namjera zabaviti nas i vas. jedina.
zato mi nemoj čitat "dvosmislene poruke" i spominjat "velikog brata" jer teorijama urote ovdje nema mjesta.
ovo je zajebancija. da, sponzorirana zajebancija. jebeš zajebanciju za koju zna 5 ljudi.
2. o kvaliteti muzike, dragi pipsoljupče, možeš se uvjeriti kroz čak 2 do sada objavljena singla s nove ploče "teroristi" i "zdenka" i tu nema nikakve muljaže.
da si pohodio neki koncert zadnje 3 godine imao bi priliku poslušati gotovo pola albuma jer smo čak 6 stvari do sada svirali na gigovima pod normalno.
pa bi shvatio da ova kampanja itekako ima veze s pjesmama i da je zapravo super.
diverzija, čista diverzija.

ajd, volio bi da niste toliko u strahu.
ne znam kaj mi je jadnije; gledat meksičke sapunice svaki dan ili svaki dan histerizirati da je sve kaj ti se medijski nudi jedno zlo koje te želi zajebati.

moj bend to sigurno nije!