Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
vlado 04.01.2003 u 15:00:13 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Prvo i prvo, film koji je bio u kinima je definitivno bolji od ovog produzenog izdanja.
Ali ono sto me je fasciniralo jest oko sedam (7!) sati dokumentarnog filma o snimanju prvog dijela trilogije. Takvo nesto niste vidjeli... Kompletan, ali KOMPLETAN posao oko filma je prikazan u tih sedam sati...
Jeste li znali, da kad je filmska ekipa izgradila Hobbiton, dakle jedno cijelo malo hobitsko selo, ostavili su ga godinu dana da - zaraste u travu... Jacksonu je izgledalo - prebajkovito...
Takvih stvari je na desetke. Toliko iskrene energije i zelje... Nemojte propustiti...
trixy 04.01.2003 u 19:34:05 profil autora
drugo i drugo, produženo izdanje je puuno bolje od onog u kinima baš zbog izbačenih scena koje su mi nakon čitanja (preko nekoliko puta) falile. pogotovo galadrijelino darivanje družine, koje su jednostavno izbacili. a važno je za radnju u sljedeća dva filma.

svaka čast za dokumentarce!!!

DVD sam posudio u videoteci a čuo sam da je cijena u trgovinama 513, 530 kuna, a danas sam čuo da je oko 420, pa me zanima u kojem dućanu je najjeftinije - stvarno se isplati imati doma, a tek iščekivati 2. i 3. film pa upotpuniti kolekciju *(:0)

što se tiče dvije kule u ameriki bajnoj je na pola filma pauza. meni je tako nešto bolesno, drugo je kad imaš daljinac pa možeš pauzirati za piš pauzu ili premotati scenu koja zbog nekoncentriranosti ode...

navodno će se u importanne galeriji na iblerovom moći birati projekcija s pauzom - bez pauze, što bi im bilo nešto kao test za dalje...
tristam 04.01.2003 u 20:45:27 profil autora
galadrielino darivanje je jedan od najboljih djelova knjige. baš me zanima kakvo je u toj produženoj verziji
trixy 05.01.2003 u 12:36:42 profil autora
pa, moram priznati, jadno. i meni je to jedan od najljepših trenutaka u knjizi.

film me malo razočarao i zbog toga što su galadriel skoro prikazali kao vješticu, a meni je ona najpozitivniji lik (čak i od gandalfa i frodoa)
vlado 06.01.2003 u 13:35:13 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Fanovski gledajuci, produzena verzija je zanimljiva (neodoljivi Gimli), medjutim, za mene je to ipak na kraju Jacksonova interpretacija Tolkiena.
I kao interpretacija bolja mi je kraca verzija. Naravno, ocekivati nesto drugo od Jacksona bilo bi previse, jer je knjiga - nenadjebiva.
Inace, Ameri su se bunili zbog naziva drugog filma 'Two towers' (he, he, he), ali im je Jackson odgovorio: "Nema sanse da mijenjam naziv, fanovi bi me - ubili..." Jos nesto: 'Two towers' se nastavlja tocno tamo gdje je stao prvi film, bez ikakvog ponovnog objasnjavanja i uvoda. Tri put hura!!!
A sjeca li se netko predivnog Bakshijevog crtanog filma "Gospodar prstenova" u kojem takodjer ima jedna fenomenalna kvaka: cijeli film je snimljen prvo sa zivim ljudima, da bi preko toga sve bilo ponovno nacrtano. Npr. u sceni ulaska u Balinovu grobnicu, druzina utrcava, a Aragorn se - oklizne... To nisam vidio ni u jednom drugom crtanom filmu.
lollipop 06.01.2003 u 14:54:06 profil autora
ma da, pa uopce nisam znala za taj nacin snimanja...
Da, taj crtic je bio fantastican
sally 06.01.2003 u 15:34:18 profil autora
aha, crtica se sjecam kroz maglu, davno sam ga gledala, al atmosferi koju su uspjeli prenijet na ekran jos uvijek se ni jedno animirano djelce nije priblizilo. al nije bilo dovoljno isplativo i nikad nisu uspjeli skupit lovu za finish. steta.
trixy 06.01.2003 u 20:55:37 profil autora
taj crtić je fenomenalan i zapravo me i zainteresirao za knjigu. fascinira ideja prvo snimati žive glumce (a ima tu masovki s orcima) a onda sve to prefarbati. žao mi je što bakshee nije imao para za dovršiti, mada neki moji poznanici tvrde da je dovršen, čak i da je prikazan na teveju. svašta!

dugo se razmišlja o ekranizaciji lotr, ali sva sreća da se jackson odvažio u tu avanturu, jer iz priča koje sam čuo, u prijašnjim pokušajima čak su inzistirali da sam gamgee bude žensko!!! zbog eventualnih aluzija na homoseksualnu vezu sama i frodoa. i opet svašta. tipični fuj fuj hollywood.

manje je poznato i to da je warner bros snimio crtić hobbit, o bilbovim događajima prije gospodara prstenova. gledao, i nisam oduševljen, ali je solidno napravljen.
vlado 06.01.2003 u 23:02:58 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Jos malo nasladjivanja: u Jacksonovom dokumentarcu, na samom pocetku, prikazuju se prijevodi i korice knjiga 'Gospodara...' sirom svijeta, i medju njima sjaji se Kordejeva naslovnica za 'Druzinu prstena'. Juhuuu...
I jos mali bonus iz crtica: sjecate li se utvara kad ih Frodo sa navucenim prstenom napokon vidi kod potoka (u crticu bjezi sam na konju)? Jaja ti se smrznu...
Bakshi nikad nije poceo drugi film (trebala su biti dva, ovaj snimljeni crtic zavrsava sastankom sa Rohanskim jahacima).
Trixy, kad si vec spomenuo Hobbita, nakon gledanja dokumentarca, pitanje: sto stoji Jacksonu na putu da snimi Hobbita? Meni se cini - nista... Sto mislite? Ja bih se mogao okladiti...

Izmjenio - vlado u 06.01.2003 23:06:33
trixy 07.01.2003 u 11:35:03 profil autora
ništa! ali on već najmanje 5 godina radi na filmu, a radit će još najmanje 3. sad sigurno priprema specijalno izdanje za 2 kule, a i postprodukciju za povratak kralja.
mislim da će mu polako biti zlo od tolkiena nakon toliko godina uloženog u lotr. i vjerojatno će htjeti raditi nešto dijametralno supotrotno tolkienu.
electro cute 08.01.2003 u 10:45:21 profil autora
sramota. film gospodar prstenova je sramota. produženo izdanje nisam gleda al ono u kinu je jebeni šejm. izbacit onaj dugačak uvod. u filmu se odma sve zna, i čiji je prsten i šta i kako i nema odgađanja i opraštanja sa šajrom a merry i pippin nalete u žitu. koji kurac?! izbacivanje stare šume i prekrasnog toma bombadilla je šejm nad šejmovima. jebeni šejm. galadrielino darivanje je indeed jedan od najboljih djelova knjige (uz događaje u razigranom poniju) i sramota što tog nema. ma šejm. a u filmu nema niti jedne pisme, čak ni legende o tinuviel koja je jedna od najromantičnijih priča ikad napisanih. e a samwise je najbolji i najtopliji lik u čitavoj knjizi, osim toga knjiga završava tako šta on kaže svojoj ženi da se vratija, prema tome nije homo. ma kurac. kad zaradim svoju prvu miljardu dolara snimit ću hobita i gospodara u 60 šezdesetominutnih nastavaka. a osim toga nema tri knjige nego šest knjiga,pičku materinu.
a inače je film solidno snimljen, kamera je super, u drugom nas čekaju velike bitke i jedva čekam vidit kako je to riješeno. ako je upola dobro ka ona bitka između posljednjeg saveza vilenjaka i ljudi i sauronovih hordi s početka prvog filma imam se čemu veselit. eto.
tolkien je bog.
čitajte silmarillion, gospodar je nula prema tome.
trixy 08.01.2003 u 14:30:11 profil autora
kažu ljudi (amerikenjci - ali njihovom ukusu nije za vjerovati) da su dvije kule još bolje. i da su bitke spektakularne.
ste čuli o programu kojim su programirali likove orka i vojnika za scene borbe, kao svaki ima svoju osobnost, zna kad se treba borit, kad trčat, kad past pokošen, pokrenuli ga prvi puta i likovi im - pobjegoše svaki na svoju stranu.
kewl!
inače jedna je knjiga gospodar prstenova, a izdavač ju je rascjepkao na tri. i dao naslove bez tolkienova odobrenja
electro cute 08.01.2003 u 16:07:17 profil autora
prava istina: knjiga je podjeljena u šest djelova i maštovito se zovu knjiga prva, knjiga druga, knjiga treća...
sem toga tolkien je radio i naslovnicu za povratak kralja.
trixy 10.01.2003 u 09:50:17 profil autora
možda, ali autori podijele knjige na poglavlja, ili u ovom slučaju malo arhaično knjiga prva, knjiga druga... sve u svijetlu povijesti međuzemlja... ali fizički odštampano u jednom dijelu.

jel znate da su američki producenti (opet hollywood) htjeli da jackson preimenuje dvije kule zbog 9/11 (two towers - twin towers analogija) SICK DUDE!
glede mede - skok na forum - ostalo - poezija - stranica 5 (i'm afraid of americans)
electro cute 10.01.2003 u 10:23:22 profil autora
e a izbacili su i glorfindela i odma šibnili arwen.
pička im materina.
o Elbereth!
trixy 10.01.2003 u 16:43:26 profil autora
slažem se, arwen je skroz sporedan lik u knjizi. ali moram priznati da mi tom bombadil nimalo ne nedostaje.
ali to da MORA biti ljubavnih veza u filmu ako već nema u predlošku - fuuuj. opet američanska financijska proračunatost - malo makljaže za dečke, malo pusica za curice i eto para ko pljeve...
electro cute 13.01.2003 u 11:27:40 profil autora
ne kužiš
postoji ljubavna priča između arwen i aragorna u knjizi, al ona nije eksplicitna ko u filmu.
čitaj pažljivo.
al ameri su kreteni.
iako je jackson australac.
tolkien se okreće u grobu.
trixy 16.01.2003 u 20:46:12 profil autora
ma ja kužim, al izgleda da se nas dvojica ne kužimo previše.
je, ljubavne priče ima, ali je sporedna u radnji, al su je ovdje razvukli.
i ne, ne mislim da je sam derpe, ali se netko ih jojbolivuda zamislio nad svojom sudbinom ako bi to nekom palo na pamet.
jedva čekam da se oporavim od prehlade pa da otprhnem u kino pogledati two towers. hehe
electro cute 23.01.2003 u 11:32:43 profil autora
ček,trixy,izgleda da se mi stvarno ne razumimo.ili sam ja lud, ili sam jebeno predavno gleda taj film. ja znam samo jednu ljubavnu scenu izmedju arwen i aragorna, onu kad se poljube u elrondovoj kući.ponavljam da ne gledah produženu verziju.ma nije bitno.ah.
trixy 27.01.2003 u 15:49:26 profil autora
nije bitna 1 ljubavna scena ili više njih, nego to što su zbog toga povećali ulogu arwen i u drugim kadrovima, a u knjizi je na tim mjestima nema