Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3
 
dju 08.03.2007 u 19:41:39 profil autora
htjela sam dodati u naslov ...u zagrebu, ali imamo tu i forumaša koji ne žive u zagrebu (npr. ja), pa nije fer da ih (me) diskriminiramo.
dakle, htjela bih da pravimo listu dobrih mjesta na koja se može otići na kavu, na ručak, na razgledavanje, na spuštanje toboganom, na plesanje, na ševu :)... šta već tko voli i zna.
molim da listu ne radite brzo i nepromišljeno, jer bi se moglo dogoditi da na njoj ne bude ništa ili da bude puno toga, a to onda ne bi bilo vjerodostojno.
electro cute 08.03.2007 u 22:07:30 profil autora
dobro mjesto za popit sok/kavu je kafić na plaži mala lozna u postirima. radi samo ljeti, al baš je fora. trixy?
goldietrickz 08.03.2007 u 23:13:24 profil autora
kafe bar "Sagena" tamo negdje u frankonpanskoj ili nekoj paralelnoj njoj. :)

Afrika u Srediscu.

Onaj kafic iznad kazalista u Hvaru.

Snoopy u Sl.Brodu.

čumandra 08.03.2007 u 23:16:52 profil autora

Sagena je u Medulićevoj, a Afrika je za divno čudo skroz okej birc za nemaštovito Središće, jedino je bed sjedit za onim stolovima ako si viši od metarsedamdeset
matea 08.03.2007 u 23:17:46 profil autora
ja znam sve kafiće u središću. koji od njih je afrika?

.
i want a verb and you give me a noun
goldietrickz 08.03.2007 u 23:21:19 profil autora
onaj najmanji prostorom. onaj gdje gonzo visi. nije zato dobar. :) i tu mi je seka radila od otvorenja. :)

e meduliceva fala... ja uvijek imam muku pronac taj kafic. ono... bio sam vec 4-5 puta tamo i uvijek prvo odem u frankopansku.
backdrifter 08.03.2007 u 23:26:19 profil autora
omnomnom
u rijeci
viva
na kantridi
jer ima super toplu cokoladu
i genijalnu terasu koja gleda na kvarner i nogometni stadion
i jako je lijepo kada je malo toplije
onda se izvalite i gledate more i uzivate...
i ne zadimite se :)
čumandra 08.03.2007 u 23:27:31 profil autora
Odeš u Medulićevu, pogledaš gdje visi talijanska zastava i onda kreneš ili svrneš pogled tridesetak metara prema jugu. Ne znam za druge, ali ja uvijek imam kompas uz sebe.
A Afrika je pored dućana s opremom za bicikle i picerije Glorija. Sjeverno od njih.
matea 08.03.2007 u 23:28:02 profil autora
u rijeci mi je dobro mjesto klizalište na rivi.

.
i want a verb and you give me a noun
matea 08.03.2007 u 23:30:59 profil autora
aaaaa glorija
mene su obično vodili na onu drugu stranu te zgrade u onaj tom i onaj kod dućana, mislim da je neki janko bio u pitanju.
kad se htjelo sunca onda se išlo na drugu stranu zgrade. u gloriju.

.
i want a verb and you give me a noun
čumandra 08.03.2007 u 23:33:36 profil autora

ha, janko đodan, da. slastičarna.
čumandra 08.03.2007 u 23:34:17 profil autora
Nego, Dju, pokrenula si temu, a sama nisi navela mjesta. Imam jasno ja i neka pitanjca.
matea 08.03.2007 u 23:35:19 profil autora
primarna funkcija je bila kafić, a kasnije se probahatilo kao neki kolači. ako me sjećanje služi u ovim godinama.

.
i want a verb and you give me a noun
čumandra 08.03.2007 u 23:36:47 profil autora

Služi te. Nego jesi li ikada bila u Mirjani Mineoli, to je odmah do. Prema sjeveru.
matea 08.03.2007 u 23:39:14 profil autora
muahaha
jel to ono čudo s valjda dva stola? i nekakva narančasta ili crvena boja?
tamo je deda išao Stalno. naravno da jesam.

.
i want a verb and you give me a noun
čumandra 08.03.2007 u 23:53:28 profil autora
Oho, vidim fina mjesta znamo. Imaju, mislim, pet ili šest stolova koji izgledaju kao kupei u starim vlakovima.
Ti onda znaš i gdje je bila vinoteka Pea, mjesto gdje se mogao kupiti Šeperić u rinfuzi. Jugozapadno od Mirjane Mineole.
sadrzaj je izmijenio/la - čumandra u 08.03.2007 u 23:55:09
DanMrak 09.03.2007 u 00:17:51 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Ja nikada nisam sjela u Afriku iz jednog...da...debilnog razloga...Bojim se da iz onih zidova koji i nisu klasični zidovi nešto ne izađe. A j...ga....:)
čumandra 09.03.2007 u 00:23:59 profil autora

Onda ne idi prvo u Mirjanu Mineolu, već drito u Afriku i ništ' ne bu izlazilo iz zidova.
trixy 09.03.2007 u 08:26:26 profil autora
i ja sam htio spomenuti klizaliste na rivi u rijeci. klizes i gledas more. zakon.
mala lozna je isto tako nevjerojatno mjesto. pet i pol stolova na kamenu ponad plaze, a uvijek nadjes slobodni stol za kavu, caj ili sendvic. da, caj. prosle godine je u 8. mjesecu na bracu bilo za smrznut se.
TOMO ŠIMEC 09.03.2007 u 14:47:01 profil autora
lepota & otpor

"Dalmacijavino" u Bogovićevoj.
gogolj 09.03.2007 u 15:33:22 profil autora
zadar;
"arsenal"....ja takav prostor nigdje još nisam vidio,
a još i udobno jako i izložbe ima i koncerte i svakakvih još pizdarija...skoro pa savršeno.
to je u biti najbolje što zadar može ponuditi.
dju 09.03.2007 u 18:07:26 profil autora
ja baš i ne znam za dobra mjesta u gradu.
kad jednom godišnje izađem van noću, onda idem u gjuru, jabuku, ili na koncert pcvc. ali to je ziheraški izbor i ništa me ne bi natjeralo na koncert tbf-a ili odlazak u taj neki jarunski gallery.
kad idem van jesti, tu sam spremna na rizik, trudim se nikad dvaput ne otići u isti restoran, vazda se optimistično nadajuć da ću otkriti neki izvrstan.
kave po gradu već dugo ne pijem, pa nikad nisam ni čula za ove birceve što ih spominjete.
a opet, znala me je ab kultura popijena na zapišanoj klupici na svački usrećiti više nego najfinije delicije u nekom lijepo dizajniranom prostoru. ne želim reći ništa tipa "dobra mjesta su u našim glavama", samo me zanima vaša lista, da si posudim nešto s nje kad mi zatreba.
goldietrickz 09.03.2007 u 18:23:59 profil autora
zadar;
"arsenal"....ja takav prostor nigdje još nisam vidio,
a još i udobno jako i izložbe ima i koncerte i svakakvih još pizdarija...skoro pa savršeno.
to je u biti najbolje što zadar može ponuditi.


eto... ja nikad tamo nisam bio. a vec 3 godine vodam turiste skoro svakog petka i subote po onim mjestima u blizini luke. gore u garden (cak nije ni preskup kolko sam mislio) pa u maya bar( ludjacki skupo) i one birtije oko pijace (o onoj neuglednoj odmah na cosku kod burekdzinice je odlicna kava). al ove godine moram vidit i to cudo o arsenala. izgleda ogromno. ma zadar je super. bar za nas povremene.

u korculi "dno dna", sjajno malo mjesto. tu sam ljetos vidjao stalno lukija.

u trogiru "smokvica" super mjesto.

u biogradu gdje god sjednete na rivi. svaki kafic lici ko jaje jajetu al odsvakud skoro pici oke loung mjuza. i jeftino pun kurac.

vodice ima jedan super kafic al mu ime zaboravih. ima i internet i odmah je blizu poste.

dju... kad ako ikad dodjes u sl.brod osim navedenog snoopya ima i u podvinjskom brdu tzv. "suma striborova" sa preslatkim igralistem za klince i svojevrsnim malim tematskim parkom s tintilinicem i tako to...

čumandra 09.03.2007 u 20:46:55 profil autora

Posuđujem mjesto za kavu, klopu i ševu.
dju 09.03.2007 u 21:03:24 profil autora
pretpostavljam da nudiš i tobogan...
čumandra 09.03.2007 u 21:27:24 profil autora

Trambulin. Ma to me je jučer zakopkalo. Svi, pa i Arčo, nabrajuju mjesta koja su im okej, a to će netko shvatiti kao preporuku. Arčo sigurno. Pa sam probao zamisliti gužvu na dobrom mjestu za ševu, razvijao priču, čeka li se u redu, dogovaraju li se termini unaprijed esemesom i tak'.
Ništ' drugo.
Gospodnetić 09.03.2007 u 21:50:29 profil autora
EVO:

Za igrati biljar:
-Eight ball blizu Getroa na cesti koja spaja autoput (Lesnina) i Europatrade(Sesvete). Prekrasno, mirno mjesto.
Divna rasvjeta, mir i novi novcijati stolovi-vrhunski.

Za piti kavu u Novom Zagrebu:
-bivši Trn u Kineskom zidu u Travnom...ne znam kak se danas zove
-Mocumbo u DUgavama desno od Oktogona
-Mrav u OŠ Krešo Rakić u Trnskom.

Za jesti gablece i fine jeftine delicije:
-Restaurant Mlinar u Travnom - sterilno i hladno uredjen ali vrhunski čobanac ili srneći paprikaš s njokima četvrtkom
-Restaurant Mac-Dugave, preko puta pekare, u zgradi gdje je Vatrogasno drustvo. Jede se roshtilj, lignje ili čušpajzi. Odurni prčvajz al sa super klopom.

Najjebeniji socka retro:
-caffe bar Restaurant (mislim da se tako zove al nisam ziher) u zgradi u VUkovarskoj, desno od policije i vjecnog plamena, ista zgrada gdje je knjiznica I.G.K. Prejako!

Za oprati auto:
-Autopraonica u Heinzlovoj kod Pet centra

Penjalice na bundeku al radnim danom kad nema guzve.

Kad smo vec kod lista, mene bi interesiralo kamo bi vi odveli americke turiste u Zagrebu koji su dosli udahnuti zadnji dašak socijalima, komunizma....znate na kaj mislim!?
Oće osjetit kak je to zgledalo u našem prošlom režimu...!?

čumandra 09.03.2007 u 22:00:28 profil autora

Dao si mi za misliti? Znam neka mjesta gdje se to osjeti, no samo kroz stanje duha i, na žalost, neprevodivo je.
Gospodnetić 09.03.2007 u 22:15:34 profil autora
Ma kuzim to, al svejedno ima ziher jos bar par mjesta kao sto je cafe bar Restaurant koji nije pipnut po pitanju uredjenja barem 25 godina.
Znas neko takvo?
Kako izgleda onaj birc u Utrinama kod trznice tocno na semaforu, cosak zgrade u kojoj je cafe bar Dugi?
morsky 09.03.2007 u 22:20:05 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
za prošetati prirodom:

Zavižan - Velebit

Crni Lug -Risnjak

Plitvice (od 1.10. - 01.05)


za kupit odličnu skutu i škripavac:

Krasno - Lika


za odlično povrće:

Muć i okolna sela, krajevi iznad Cetine


za plovidbu:

Lošinj - Dugi otok - Kornati - Vis - Lastovo - Mljet - Elafiti
dju 09.03.2007 u 22:20:59 profil autora
američkim turistima treba reć da je režim završio prije 16-17 godina, a svaki debil zna da to nije malo.
pa ipak, treba im pokazat socijalističku arhitekturu, vitićeve zgrade, neboder na trgu, kocku na prisavlju, cijeli kompleks studentskog centra na savskoj, taj lokal koji spominješ na vukovarskoj (pored knjižnice igk). odvedi ih u poštu u jurušićevoj (onaj telefonski dio, nadam se da ga nisu preuredili)...
socijalizam će oni prepoznati i tamo gdje ga nema ili ga mi ne vidimo, tako da se nećeš morati preveć truditi.

nevezano za amerikance, dobro mjesto za razgledavanje meni je muzej grada zagreba na gornjem gradu. malo zapadnije je krležina kuća, dva dana u tjednu otvorena za posjetitelje. nikad nisam otišla vidjet, ali rado bih. je li netko bio?