Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
darko 05.03.2007 u 23:05:57 profil autora
novo otkrice.
nakon duuugo vremena jedna DOBRA americka humoristicna serija, s odlicnim jasonom lee-om u glavnoj ulozi.

Link

Earl Hickey is a never do well without a job or a direction in life. Instead, he spends his days drinking beer, stealing whatever isn't bolted down and being a leech on society. But when he wins the lottery of a lifetime, Earl thinks his luck may have just changed...until he's hit by a car. As he recovers in a hospital bed, Earl realizes that maybe the reason why he's there is because of a simple five letter word: karma. For every rotten thing he's done, a rotten thing comes right back to him; and the only way he can stop that is to make good for every bad deed. Having compiled a lengthy list of things he's done to people, Earl sets out to right all the wrongs from his past. All of this on the promise that maybe, he can enjoy his fortune once and for all, but only if he can finish the list first. Aiding him is his lifelong best friend and brother, Randy and an ensemble of characters to assist, observe, amuse, berate, or are just there for Earl Hickey.

neke od stvari na listi:

Aimed and set off bottle rockets at Randy when he was on a date
Blew Dad's chance to be elected mayor
Broke into a house, had a party and didn't clean up
Copped a feel off old Ms Jones. But I think she liked it
Cut holes in all of Dad's shirts to show his nipples
Crazy glued my friend to the toilet
Faked death to break up with a girl
Farted in Joy's Face
Fixed a high school football game
...

serija je pitka, nenametljiva i bez nasnimljenog smijeha.
sadrzaj je izmijenio/la - darko u 05.03.2007 u 23:07:47
matea 05.03.2007 u 23:12:08 profil autora
Jason Lee, doing kick flips in my dreams, Jason Lee

.
i want a verb and you give me a noun
ETernal 05.03.2007 u 23:13:09 profil autora
meni su ju isto preporucili.
matea 05.03.2007 u 23:15:36 profil autora
jason lee ima sina kojeg su nazvali Pilot Inspektor Riesgraf Lee po pjesmi "he's simple, he's dumb, he's the pilot"
koje pizdarije

.
i want a verb and you give me a noun
vlado 05.03.2007 u 23:38:52 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Da, da, jako smijesna serija.
electro cute 06.03.2007 u 18:38:40 profil autora
meni to nije smiješno, iako znaju ubost koju dobru foru. al me jako jako opušta. onak, nepretenciozna zabava. i moram reć da su svi likovi maestralno odglumljeni. pogotovo lik earla, njegovog brata i njegove bivše žene.
matea 06.03.2007 u 20:09:38 profil autora
mene earl jako podsjeća na wayne coyne. ne izgledom, nego načinom na koji govori i gestikulira. ono s rukom.
tak to

.
i want a verb and you give me a noun
krampus 07.03.2007 u 10:06:54 profil autora
Meni je bilo super ono kad se Rendi boji kokoši. Al inače... nenametljiva humoristična serija = nesmiješna humoristična serija.
sadrzaj je izmijenio/la - krampus u 07.03.2007 u 10:11:07
johnnykola 07.03.2007 u 10:58:20 profil autora
sta je bilo!? reci!
vjerojatno ce vecina krenuti
povracat, ali kako je mene preksinoc
nasmijao pervan - to nije normalno.
bas je bilo kako je on rekao:
nasmijte se do suza, valjanje po etisonu.
ono, kao vani smo , ukljucuje se u program:
dobar vecer, postovani gledatelji.
pogubljen sav.
koji lik!:)
goldietrickz 07.03.2007 u 21:52:30 profil autora
zasto povracat? meni je pervan skroz oke lik. i uvijek se smijem kad ga gledam. on je smijesan kao pojava. ;)
vlado 08.03.2007 u 10:31:49 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
"nenametljiva humoristična serija = nesmiješna humoristična serija"

Mislim da se varas, Krampu.
Pogledaj domace USPJESNE humoristicne serije (hitove!) -
pokazi mi jednu nametljivu!
Btw, ja mislim da bi Earl u Hrvatskoj odlicno prosao, bolje od svog ovog polusatnog smeca koje imamo na tv-u.
Ima neka serija... svijet po jimu, pa ova neka o cetiri frajera... cetiri kralja ili tako nesto... pa one neke koje se zovu osobnim imenima, Grace, Will, stajaznam... Pa to je totalno smece!
johnnykola 08.03.2007 u 11:31:09 profil autora
sta je bilo!? reci!
potpisujem ovo vezano za will i grace.
krampus 09.03.2007 u 00:03:25 profil autora
Nenametljiva = nesmiješna. Duhovita može biti, kao što je Earl, ali ha-ha smiješna, pa, ne sjećam se baš takve serije.
Humor je sam po sebi nešto nametljivo, dakle, nešto što te, hoćeš-nećeš, izbaci iz ravnice svakodevnice (ne znam kako vi, ali ja se baš nešto i ne smijem 24 sata na dan, pa zato kažem "ravnica"). Sad, može netko reći, The Office i Extras su nenametljivi, ili netko bi možda rekao, nisu prvoloptaški, ali meni je glupost Gervaisovih likova itekako nametljiva, nevjerojatna i time smiješna.
Domaći primjer? Naša mala klinika. Uspješna serija, nametljiva i glupa u tri pičke materine.
electro cute 09.03.2007 u 02:07:22 profil autora
naša mala klinika je sve samo ne smiješna. sve.
krampus 09.03.2007 u 09:23:07 profil autora
Pa tko je rekao da je smiješna? Mislim, znam da se ne poznajemo najbolje, al da misliš da sam baš lud čovjek...
krampus 09.03.2007 u 09:30:39 profil autora
Možda sam sad napravio zbunionu, ali ja sam samo strejt odgovorio na pitanja "pokaži mi jednu domaću, uspješnu, nametljivu". Ako je Vlado pod "uspješna" mislio kvalitetna, tj. "ono što se meni sviđa", onda se to ne kaže tako. Ja samo kažem da je neki preduvjet za smijanje naglas da se serija nametne svojim humorom. Nije ta nametljivost sama po sebi smiješna, što vidimo iz primjera Naše male klinike i 99 posto sitcoma na svijetu.
electro cute 09.03.2007 u 14:33:53 profil autora
moj bed dragi krampuse, krivo sam te skužio. mislio sam da se vgeć počelo izjednačavat nametljivo i smiješno. a nije. eto. oprosti. :)
backdrifter 09.03.2007 u 15:13:04 profil autora
omnomnom
gdje sta kako?
na kojoj televiziji je ta serija i kada?
ja ne pratim to nis....
matea 09.03.2007 u 15:16:54 profil autora
na Internetu.


.
i want a verb and you give me a noun
vlado 09.03.2007 u 17:16:28 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Prvo, domaca proizvodnja se "po defaultu" gleda. A ne treba kvalitetu pretpostavljati gledanosti. Naprosto je tako. Ljudi vole domace i rado ce gledati "Nase i vase" ili "Pod lipom 17623" iako je SVIMA glupo, jer je... domace.
Drugo, ja mislim da ako neko hoce radit polusatnu humoristicnu seriju, nek radi dramu, a ne sitcom. Ovo o domacoj proizvodnji nije sigurno ukoliko je rijec o "licenci", što Bitange zapravo jesu.
(Btw, ja kuzim igru u naslovu, ali oni bas nisu bitange...)
Treće, mislim da tvoja razmišljanja o nametljivosti dolaze jer i sam pišeš sit-com. I vjerojatno si u pravu. Složit ću se da je BiP bolji od Klinike, i vidi se kvalitativni pomak iz aviona zbog vas dvojice (samo što ja čekam da napišete dramu, a ne sitcom).
Da, scenariji su u BiP bolji nego u Klinici. Nisam vidio tako grozne glumce poput Zidarića u BiP.
Ali.
Vi nemate Šemsu, bosanca portira u bolnici, prvog pravog domaćeg junaka sit-coma.
Da citiram Tomu iz faqa: Šio ti ga Đura!
goldietrickz 09.03.2007 u 17:50:59 profil autora
meni su sve te nase "humoristicne" serije jednostavno, glupe. pa i bitange i princeze. ni tu seriju a bogami ni nmk nemam nikakvog motiva gledat. mozda serem, al meni je to tako. mozda bi treba vremena da se naucim na te likove i na taj vic humor. probao, ne ide.
i ja kao i vlado cekam da vi dva napisete scenarij za neki film. ako vec niste. :)
johnnykola 09.03.2007 u 19:17:09 profil autora
sta je bilo!? reci!
u svim ovim domacim serijama
malo je veze sa stvarnim zivotom
nas balkanjerosa. i u tome je cijeli
problem. u fejkanju. zato i jest
meni pervan dobar. recimo,
kroz humor prikazuje svu ukocenost
hrvatskih voditelja u trt -u ili
u hamletu (poddijelu o.z. -e) svu isfejkiranost
vecine hrvatskih glumaca.
i onda se ja smijem - jer cika zeljko ismijava
realnost, a ne nerealnost.
krampus 10.03.2007 u 03:01:30 profil autora
To što mi pišemo nisu Frendsi jer nas to ne zanima. Ako je netko ikad i smislio da to bude to, mi to ne pišemo tako. A od domaćih junaka, Bosanaca s gigantskim "B" koji daje guze publici sve u šesnaest, hvata me proljev.

Ekskluzivan ulomak iz scenarija:

GAZDA: Narod ti voli, pod broj jedan, viceve s punicom. To kad ispričaš, car si. I viceve s pederima...

KONOBAR: Mislite, osobama gej orijentacije?

GAZDA: Misli ti šta oćeš, ja znan šta san ja mislija. Šta još vole... Vole se šprdat na nacionalne manjine. Manjine su in puno smišne, a najsmišniji su im Šiptari i Cigani.

KAZO: Kaže se Albanci i Romi.

GAZDA: Je, samo ti ispričaj vic, bili Albanac i Rom, paš vidit ko će ti se smijat. E, ćevapi i burek! Hrvati ti na to otkidaju. A naročito na burek s mesom, taj im je iz nekog razloga smišniji od ovoga sa sirom.

Poslije se pojavljuje i Šemso glavom i bradom, ima na televiziji svoj šou. Ekskluzivan ulomak broj dva:

- Đe ste, raja! Stigo Šemso!
- Đe si, bolan, Šemso, ša ima?
- A evo pomalo, jarane, gura se. (smijeh publike) Gura se, ba! (umiranje od smijeha)

Dakle, što se mene tiče, marš, Šemso, u tri pičke materine i ti i ko te izmisli.
krampus 10.03.2007 u 03:03:04 profil autora
Pervan je dosadan, ograničen i odavno za invalidsku penziju.
backdrifter 10.03.2007 u 03:47:22 profil autora
omnomnom
klinika je uzsno losa
bitange i princeze tek malo bolje
pervan je katastrofa

smisao tih serija i emisija je da te nasmiju, ne?
pa mene ne nasmiju. a nije da sam nesto strasno zahtjevan...

...

but that's just me....
backdrifter 10.03.2007 u 03:50:04 profil autora
omnomnom
e da, strasno je to da je ljudima shemso smijesan i super, a u biti ne radi nista nego samo biva bosancem. cim kaze "ba" odma svi prasnu u smijeh.

bezveze...
johnnykola 10.03.2007 u 09:18:17 profil autora
sta je bilo!? reci!
ma i mene fata proljev od semse i svih njegovih izvedenica.
ali od bitangi, takodjer. to forsiranje 100 fora u minuti
mi je bezveze. bolje se jednom kvalitetno nasmijati, nego
kiseli osmijeh pred teveom imati 30 minuta, sa eventualnim
jednim ubodom. ne kazem da pervan nije za penzije, i da je
ispuco manje-vise sve fore, ali jos uvijek u trenutku zna
ubost, a pred kamerom ne moze to svako. ustvari, rijetki mogu i nakon 10-og pokusaja snimanja iste scene.
vlado 10.03.2007 u 15:53:42 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Decki, ja vas razumijem, sta mislite kako je meni kad udjem u kafanu "MTV" u kvartu Gornja Dubrava i frajer ispali "Bok Šemso". Al jebiga, konobar i prodavačice gledaju televiziju deset puta više od nas.

A Pervan? Davno je prošlo vrijeme kad je taj frajer trebao bit na tv-u. Ovo sad je prenavljanje i ponavljanje forme i fora (mix Balkanskog špijuna i Radovana III). Mislim, on je sposoban provalit nešto smiješno, i to je to. Ali najgore je što nema alternative. Gledao sam onog Luku, ravno... devet sekundi.

Jedino što je fakat smiješno, dobro i drugačije su Zuhra i Kečkeš u onim Stilistima, ako se tako zovu.
trixy 11.04.2007 u 10:25:29 profil autora
ajd, da se vratim na originalnu temu.
pogledao sam prvu sezonu my name is earl.
zaaakon!!! fenomenalna serija, na tragu malcoma u sredini.
genijalni glumci, ideja, radnja, režija, monataža.
jason lee kao earl je fenomenalan, a ni serija epizodnih likova nije ništa manje loša.
preporučam.
electro cute 11.04.2007 u 22:11:50 profil autora
kak ti ovo može imat veze s malcolmom? ova serija je totalno laid back, opuštena, lagana, blentava, dok je malcolm užasno nervozna, zapletena, šizofrena serija? al dobro, svatko ima svoje asocijacije.
matea 11.04.2007 u 22:30:33 profil autora
kako besplatni posao?

osim radnje, u filmovima i serijama važnu ulogu imaju fotografija (ili kak se zove to) i boje, boje, boje. tako ni earl nije iznimka.
meni su te boje, boje, boje nešto čime opisujem čitav film; pa tako mogu reć da me 100 minuta slave asocira na boju lavande, ali skoro pa bijelu.
boje u earlu su nekako slične onima u malcolmu. također, u obje serije riječ je o likovima koji su "white trash" ili kak već. u malcolmu skroz malo, a u earlu skroz puno.
stil ove dve serije je skroz isti. ugođaj je nešto drugo.


p.s. u malcolmu kad jedu, uvijek imaju brokulu na tanjuru. i puma majice na sebi ne samo kad jedu.

.
i want a verb and you give me a noun
sadrzaj je izmijenio/la - matea u 11.04.2007 u 22:33:50