Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3 4 5 ... 7 8 9
 
dju 18.02.2007 u 18:40:27 profil autora
ajme, žeki.
pozitivno intoniran tekst, ajd dobro.
al bila je vidim na rubu da počne nabrajati tzv. selebritije.
i još ta aluzija da emil zarađuje na pipsima...
joj, joj.
linda 18.02.2007 u 18:52:04 profil autora
riječima je teško opisati kakav je osjećaj nakon jučerašnjega prefenomenalnoodličnog giga. sreća, sreća, sreća i sreća.
svi ti pozitivni, nasmijani, raspjevani ljudi, bend sa nekom posebnom energijom koja malo koga nije dotaknula.
zaista, bilo je posebno. bio je to još jedan fenomenalan dan.
hvala svima.
vlado 18.02.2007 u 19:33:52 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ode Filip na avion, Johnny je vec ranije otisao na bus.
Koncert me potpuno ispraznio.
Satisfakcije nose tu divnu prazninu.
Drago mi je sto sam vidio toliko forumasa.
Vidio sam i neke drage ljude koje nisam vidio dugo, a "koji su znali da cu biti tamo".
Od puno "selebritija" koji su se nacrtali, jer Pipsi su in, bilo mi je drago da sam vidio Slamu i Kordeja. Bio je i Sven Popovic, u prvom redu, ponosno mi rece Edo danas popodne.

Imamo posla.
matea 18.02.2007 u 19:38:30 profil autora
sven popović je upoznao mateu jocić. zemlja se ponovo okreće oko osi.

.
i want a verb and you give me a noun
darko 18.02.2007 u 19:51:00 profil autora
klinci kLinke deda baka
matea 18.02.2007 u 21:15:19 profil autora
hvala Predsjedniku Svemira na odlikovanju. dobih orden i zagrlih šineca, nema boljeg.
super je biti gore na stage-u, oćem i ja tako.

histerični video u prvom licu Link

.
i want a verb and you give me a noun
dju 18.02.2007 u 21:24:11 profil autora
ponos zbog ordena, ali neugoda što je to na stejdžu.
ne bih nikad mogla bit zvijezda.
darko 18.02.2007 u 21:30:34 profil autora
ponos zbog ordena.
ponos zbog benda, mog benda.
cekamo nastavak fafenštajnske misije.

eeeeeeeeeeeeej-s!
sadrzaj je izmijenio/la - darko u 18.02.2007 u 23:32:33
darko 18.02.2007 u 21:37:34 profil autora
ili mozemo sipat patetiku, ili sutjet i svejedno se kuziti.
tkogod je sinoc bio u boogaloo-u, znat ce o cemu pricam, a tko nije, ova slika govori sve:
Link
sadrzaj je izmijenio/la - darko u 18.02.2007 u 21:38:16
gogolj 18.02.2007 u 21:46:47 profil autora
bilo je spektakala svakakvih, ali
ali niti jedan kao ovaj
savršeno odsvirano, savršeno otpjevano
moj sms nakon koncerta jednoj curi -ovo je nešto nenadjebivo!-
fufica i gume uživo su sjajne. kao i nove, prvi put čuo popravak i zvuči fantastično
fala darko i matea zbog... pa zbog svega, da
upoznao još neke drage forumaše i kako sam samo sad sretan što sam bio tamo
sretan sam što sam uopće dio svega ovoga lijepoga što se našim pipsima događa.

evo, i baš mi je drago što sam nikolu upoznao
a on je došao iz sarajeva na ovaj koncert. nikola, ti ne samo da zaslužuješ orden nego i puno više od ordena..
rispekt, majstore. pozdrav i nadam se da se vidimo ili u zadru ili ponovo na nekom koncertu dragih nam pipsa

zapravo, sve što bi ja htio reć o ovom koncertu opisuje mateina slika. već ju je ona postala
gogolj 18.02.2007 u 22:00:08 profil autora
i meni super detaljčić. kad je daddy predstavljao bend
pa kad je došao red na božanića.
kako ga je samo predstavio... prejebeno!
super mi je to ispalo
johnnykola 18.02.2007 u 22:33:15 profil autora
sta je bilo!? reci!
stigoh.
hvala bendu (popravak je razaranje sve u 16,
a zdenka - jedna od onih dosad odsviranih
bezbroj puta, ali opet fantasticna - samo vasa verzija
mimo svih bezbrojnih:), dovli, tanji i malom filipu:)
na svemu , matei i darkecu na ljubavi
i diskovima, filipu, gogolju, kjutu kao
i svim drugim forumasima na komunikaciji (loli
posebno za naljepnicu,:) a morskom za sprijecavanje
zvucne polucije u kafani:), ani r. zato sto je
beton ne samo na fotkama:) kao i kolegi bradi kovacu
za vracanje mojem dens telesu vjere u stari-novi val.
bitan je pravi mix.:)

bilo je casno ziveti s titom
i druziti se s vama.:)

k'o sto je znala reci mama jednog mog prijatelja:
vazno je drugarstvo!

nadam se skorom ponovnom susretu.:)

p.s. a sad se odoh prihvatiti oklagije i razvijanja.
:)))
electro cute 18.02.2007 u 22:46:04 profil autora
meni je žao što nisam mogo više vremena provest s dragim mi ljudima. posebno nikolom i filipom, koje ću opet vidjet kroz ko zna koliko vremena. al zato... ma sve je već rečeno. i hvala za orden, super je bilo bit na stejdju, i super je bilo bit u publici nakon toga. ponos. rispekt!

ps popravak - meni najdraža nova stvar do sad. pravi fafenštajnski hit!
daddy 18.02.2007 u 23:17:54 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
zappan,
jebeno druže!
daddy 18.02.2007 u 23:28:11 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
matea,
fotka je mrak.
matea 18.02.2007 u 23:45:38 profil autora
to me čumandra fotkao sa "šokre daj malo bas"

.
i want a verb and you give me a noun
electro cute 18.02.2007 u 23:47:30 profil autora
čumandrine posebne naočale! :D
ETernal 19.02.2007 u 00:22:21 profil autora
super na trudu za wallpapere, ali mateina fotka je novi wallpaper. o da. mahnem monitoru kad se upali komp i u glavi gravitacija zove..
electro cute 19.02.2007 u 00:29:00 profil autora
mateja (to je po novom pravopisu, sori) ne radi link na jutjub. a baš me zanimaaaa!!!
darko 19.02.2007 u 00:29:23 profil autora
20:15, Tocka: Buduci dobitnici Ordena Predsjednika Svemira za Zasluge u Fafenštajnu vrijeme provode u promišljanju
Link
22:59, Stage: Sama ceremonija prosla je bez vecih nereda, iako su se isti ocekivali... Droid je po obicaju hladnokrvno odradio svoj dio posla, dok je Šinecu jednom i ruka zadrhtala.
Link
matea 19.02.2007 u 00:31:12 profil autora
kaže youtube da će proradit. čekam već 7 sati da proradi. valjda su bizzzi

.
i want a verb and you give me a noun
electro cute 19.02.2007 u 00:31:46 profil autora
papci, ko da ne znaju da su pipsi najvažniji!
zappan 19.02.2007 u 00:35:21 profil autora
@daddy - hvala lijepo... al eto, dudo je interesantan lik i tolko dinamičan na stageu da jednostavno ispadne interesantan na 100 načina (teško je bilo i izabrat od svega ono kao 'naj') :)
matea 19.02.2007 u 03:13:14 profil autora
epileptični video radi. slovo š u fafenštajnu ih je jebalo.
Link

.
i want a verb and you give me a noun

sadrzaj je izmijenio/la - matea u 19.02.2007 u 03:29:41
oak 3 19.02.2007 u 08:00:33 profil autora
PIPS, CHIPS & VIDEOCLIPS, Boogaloo, Zagreb, 17.02. - Lijepo, ne samo u marketinškom smislu


Pipsi su zakon.


Možete ih voljeti, možete ih mrziti. Sredine nema.
Oni koji ih mrze će reći da su vrhunac dosegnuli svojim prvim singleom „Dinamo ja volim“ i da je to jedino dobro što su napravili. Takvih večeras nije bilo.
Oni koji ih vole, će većinom smatrati taj single, nečim što im je samo dalo poleta da dođu do onog što danas predstavljaju. Najbolji hrvatski bend.

Ja spadam u one koji ih vole. U biti rijetko koji bend volim kao njih. Znam sve pjesme napamet i da sam ja snimao ili pisao „Hi Fi dućan snova“ oni bi definitivno imali centralnu glazbenu ulogu u filmu. Kad bi radio popis najboljih ovdašnjih bendova, oni bi bili u Top 3, dok bi u selekciji Top 10 ovdašnjih najboljih pjesama imali čak 3 mjesta.

Dubravko i ekipa koja je prodefilirala i trenutno je, od „Shimpe Pimpe“ do „Drveća i rijeka“, a i u budućnosti imali su i imat će jedan jedinstveni moto na kojem im svi u našoj sjebanoj državici mogu pozavidjeti. To je tzv. „Boli nas kurac što vi mislite“ moto.

Danas kada je bitno tko je ispijao kavicu na špici, tko je koga jebao, kakva je snimka i hoće li je objaviti, kada se još jednoj missici daje više od 3 reda u novinama, kada doktori za „dobardan“ primaju mito, a Mito i Ceca nastupaju na Velesajmu i uzori su 90% srednjoškolaca, kada državu vode kreteni koje će naslijediti kreteni koje biraju kreteni i kada izrešetaju mladiće koji su u svojih 20 godina nakupili više kaznenih prijava nego što su obitelji svih vas koji pročitate ovo od stoljeća sedmog ovdje zaradili, tada je stav „Boli me kurac šta vi mislite“ više nego dobrodošao.

Ali to za njih nije novost. Neki će ih proglasiti egocentričnima, preveć napuhanima, i govoriti kako svatko može biti svjetsko ime kada će mu Tedeschi poplakatirat cijeli Zagreb i dati pare Fridmannu. I zaista, ponekad u intervjuima možete steći takav dojam. Ali treba se sjetiti da su oni imali i sjajne „Prvi joint u ustima“, „Malu fuficu“ i „Gume na kotačima“ kada su počinjali. Također kao osoba koja se rodila u Splitu i koja stvarno voli i navija za Hajduk, priznat ću da su napisali najbolju navijačku pjesmu kod nas.

Ne treba se zaboraviti ni činjenica koju mi je m.f.(21) rekao, a to je da su s tim istim motom došli na krcati Poljud kao predgrupa Miši Kovaču početkom devedesetih, taman nakon izdavanja „Dinamo ja volim“.Naravno, bili su izviždani ali su i dalje su se držali tog mota. I od tada uspješno guraju svoju poruku kroz sve albume i nastupe.

Prvi i jedini, do večerašnjeg nastupa, koncerta na kojem sam ih gledao je bilo na jedinom Zagreb Open Air-u u SC-u, taman kada su izdali i promovirali „Drveće i rijeke“. Tada su nastupali 45 minuta i bilo mi je super. Od tada smo se mimoilazili, jer svaki put kada bi bili u ZG ja bi bio u ST-u i obrnuto. Razmišljao sam o odlascima u Dubrovnik, Sarajevo i Sloveniju da ih vidim, ali eto nakon dugo godina sretosmo se opet. I bilo je sjajno.

Krcat Boogaloo. Nakon završetka utakmice, točnije oko 22:20 izašli su na stage.
Tokom koncerta prošli su kroz sve svoje albume. Odsvirali su dvosatni koncert bezgrešno, sa sjajno složenom listom i sa Dubravkom koji je bio em dobre volje, em u formi.

Iznendalili su me na samom početku koncerta. „Mala fufica“ je krenula i natjerala ljude na prva skakanja i prolivanje pive. „Gume na kotačima“ su samo podgrijale atmosferu. Time su dali do znanja da ne bježe od po&
trixy 19.02.2007 u 08:29:49 profil autora
eh, da, floyd i druid su fenomenalno i bezgrešno odradili dodjelu. pravi profesionalci. 1000x bolji od bilo koje nove 'voditeljske zvijezd(ic)e' na našim televizijicama..
DanMrak 19.02.2007 u 12:24:26 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Nabrijani Pipsi i publika

Grupa Pips Chips & Videoclips je u subotu 17.2. održala koncert u zagrebačkom Boogaloou, na kojem su između ostalog predstavili i nekoliko novih stvari. Novi album je najavljen za jesen, pa sada slijedi povlačenje u studio.

Odmah nešto treba raščistiti: PC&VC su bili i ostali jedini hrvatski bend nastao nakon osamostaljenja koji bi, uz malo sreće, vjerojatno igrao relevantnu ulogu i na suvremenoj svjetskoj rock pozornici, da su kojim slučajem iz Londona (ili barem iz Stockholma). Da je, recimo, pobjednik derbija između Vatre i Ramireza izazivač Pipsima, vjerojatno bi pao već u prvim rundama.



No, ovo neće biti objektivan izvještaj (kao da je ijedan). Na Pipsima sam odrastao, ali zbog nekog razloga sam u zadnje vrijeme od tog benda, koji je jedan od nekolicine koji su presudno utjecali na profiliranje mog glazbenog ukusa, daleko kao Pearl Jam od MTV-ja. Tako sam ja otišao u Boogaloo pomalo nezainteresiran i, premda mi se nisu vratile one stare emocije vezane uz Pipse, ugodno se iznenadio.

Pratio sam ih na koncertima tijekom svih faza benda (osim prve, prije "Dernjave"), a zadnji put sam ih slušao u KSET-u prije tri i pol godine. U odnosu na taj koncert, nastup u Boogaloo je zvučao neusporedivo moćnije. Najviše su tome zaslužni novi instrumentalisti (mislim da je u subotu bend uglavnom bio sedmeročlan), a naročito povratak gitarističnijem zvuku.

Da je Ripper (ili Dubravko; teško se riješiti jednom općeprihvaćenog imena, pitajte Princea) opet u rockerskom raspoloženju, bilo je vidljivo već po izlasku na binu. Nakon uvoda sa "Gravitacijom", slijedila je "Mrgud, gorostas i tat", a nakon toga i veterani sa prvog albuma: "Mala fufica" i "Gume na kotačima". Aranžmani starih stvari nisu bili previše mijenjani, a Dubravko je pjevao bez istrenirane afektacije s prošlog albuma.



Treba reći i da je koncert u Boogaloou bio rasprodan - u dvorani je vladala maksimalna gužva. Publika je pjevala većinu stvari i bila jednako dobro raspoložena kao i bend. Pokazalo se da su bili željni Pipsa, a Pipsi njih.

"Plači", "Dan, Mrak" i "Poštar lakog sna" (i original The Poguesa i "Poštar..." me uvijek naježe, u bilo kojoj verziji, a ovaj put je imala i harmoniku) još uvijek odlično zvuče, a Pipsi su jedini hrvatski bend koji može napraviti odličan koncert, na kojem nitko neće ostati nezadovoljan, a da ne odsviraju "Ljubav", "Seks u školi" i "Mars napada" - najveće hitove sa svojih albuma ("Dinamo ja volim" je opet neka druga priča).

Moram priznati da me je nekoliko novih stvari (Jurij Gagarin je opet junak pjesme Pipsa) ugodno iznenadilo. Premda su u odnosu na stare stvari zvučale nedovršeno (što je naravno logično; album nije ni objavljen), vidljivo je da će novi album opet ponuditi glavnu odliku Pipsa, a to je mijenjanje i istraživanje novih rješenja.

Koliko će biti zanimljivi tekstovi o mitskom Fafenštajnu ostaje da vidimo, no sudeći po onome što sam čuo, novi će album zvučati poprilično otvorenije od "Drveće i rijeke" i ne bih se čudio da postane rockerski hit u stilu "Bombardiranje Srbije i Čačka", "Maxon Universal", "Šamar", "Žena dijete" ili "Fred Astaire", kad smo već kod toga (ako sam nekog zaboravio bilo je slučajno).



Na prvom bisu su odsvirali "Porculan" i "Na putu prema dole", a nakon čudnog drugog minibisa, uslijedio je pozdrav s "Bog".

Za "Na putu prema dole", s kojom
radovan 3. 19.02.2007 u 13:13:36 profil autora
ja još neznam šta mi se dogodilo.
matea 19.02.2007 u 13:14:30 profil autora
evo hadže.
tekst Link i slikice Link

.
i want a verb and you give me a noun
trixy 19.02.2007 u 14:05:40 profil autora
večernji se raspisao:
Link