Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
vlado 26.12.2006 u 19:02:03 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
"PRVO mjesto filma "Noć u muzeju" na sjevernoameričkim kino-blagajnama za božićni vikend predstavlja uspjeh za tvrtku "20th Century Fox", ali i veliko priznanje zagrebačkom ilustratoru i strip-crtaču Milanu Trencu po čijoj je istoimenoj dječjoj knjizi taj film snimljen.
Trenc je još 1980-ih uživao reputaciju talentiranog likovnog umjetnika, pa se uz crtanje stripova i rad na animiranim filmovima uglednog studija "Zagreb film" bavio i ilustracijama za časopis "Start". Od godine 1991. je živio i radio u New Yorku, odakle je svoje radove objavljivao u strip-magazinu "Heavy Metal", ali i u uglednim publikacijama kao što su "New York Times", "Time", "Wall Street Journal", "New Yorker" i "Fortune". 
Trenc, koji od 2004. godine predaje kolegij "Režija i animacija" na zagrebačkoj Akademiji likovnih umjetnosti, je 2000. u New Yorku snimio i svoj prvi igrani film - 70-minutnu omnibus-komediju "Zen Stories".
"The Night at the Museum" iz 1993. godine je izdala kuća "Barrone Juveniles". Trinaest godina kasnije je film s Ben Stillerom i Robinom Williamsom na kino-blagajnama za božićni vikend zaradio 30,8 milijuna dolara, a zajedno s njim je izdana i "novelizacija" - tj. roman kojeg je napisala Leslie Goldman. 
U siječnju bi trebala izaći slijedeća Trencova dječja knjiga - "The Psychic Kid Detectives" - o petoro obične djece koje, nastojeći pronaći novac za operaciju svog voljenog slona, odlaze u New Yorku kako bi osnovali detektivsku agenciju."

Ne znam koliko vam je jasno koji je ovo uspjeh...

Imamo Trenca vec dugo i u FC-u, pa pogledajte:

Link
vlado 26.12.2006 u 19:03:36 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Sjecam se kad je Trenc prije vise od godinu dana govorio da netko objavi u HR tu slikovnicu, jer bi poslije, ako film uspije, moglo biti malo... hm... skuplje.
backdrifter 26.12.2006 u 19:34:43 profil autora
omnomnom
wow
electro cute 02.01.2007 u 18:36:45 profil autora
baš jučer gledam vijesti o kulturi i bio trenc, i baš mi je bilo drago :)
johnnykola 24.01.2007 u 19:42:31 profil autora
sta je bilo!? reci!
keza mi prico da je film ludilo.
kaze najbolje je kad se naganjaju
figurice vojnika (kaubojci i svabe,
mislim da bijese:). inace, slicne vojnike,
jer je keza njihov pasionirani kolekcionar,
sam s johnnyjem po milanskim prodavnicama
naganjao na staru godinu 2005.:)
tek da se zna. jedva cekam da vidim film.
ovaj novi gibsonov sam gledao do napada jaguara,
jer sam morao ciku, i fino mi je lego.
i to da se zna.:)