Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
vlado 12.10.2006 u 20:40:01 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Stavljat cu ovdje odlicne citate sa raznoraznih blogova. Pridruzite mi se.

Npr, hal. blog.hr:

"Što smo sve u stanju napraviti? (mala satira javnog mnjenja)

Mačka je zaglavila na drvetu, došli su vatrogasci s ljestvama i skinuli je na veselje četverogodišnje djevojčice.

Kad bi to bila vijest konstrukcija bi mogla biti slijedeća.

Porezni obveznici plaćaju da vatrogasci skidaju mačke s drveta dok naša obala gori. Smijeniti sve šefove vatrogasaca, zatvoriti vatrogasce koji su sudjelovali, naplatiti roditeljima djevojčice izlazak vatrogasaca na teren, svakako srušiti aktualnu gradsku i državnu vlast. Nadalje, drvo na koje se mačka popela je sigurno već trulo, s obzirom da je tako visoko znači da je i staro, tko god uređuje gradske parkove treba biti odgovoran. Isto i oni koji su odgovorne postavili po političkoj podobnosti umjesto po sposobnosti. I naravno srušiti vladu. Vlasnike mačke treba također kazniti jer su pustili da mačka bez ogrlice luta gradom i da se popne na drvo, mačka bi mogla biti bolesna ili zaražena, mogao je netko nastradati. Osim toga sigurno su je vodili da uneredi travnjak kako to čine neodgovorni vlasnici kućnih ljubimaca. Ili im je jednostavno pobjegla što znači da se ne brinu o njoj. A mačka se vjerojatno popela na drvo jer se uplašila opasnog psa, vjerojatno rotvajlera ili pitbulla, pa i njihove vlasnike treba kazniti, a o tome treba povesti istragu društvo za zaštitu životinja jer je mačka pretrpjela veliki strah. Nedaj bože da je mačka neke rijetke pasmine, jer je sigurno uvezena bez papira, a otac djevojčice je lovu za tu životinju namaknuo pronevjerom u jednom velikom državnom poduzeću. U kojem je direktor podoban. Krivica vlasti se ovdje podrazumijeva (napomena: ako je slučajno navedena osoba nije u stranci na vlasti onda je kriva ona prethodna vlast, pa ih treba protjerati). Intervencija vatrogasaca na 20 minuta je zaustavila promet u predmetnoj ulici pa je javni prijevoz kasnio na odredišta i izračunato je da je pretrpio gubitke od cca 400.000 kuna. Bez PDV-a. Da ne zaboravimo spomenuti novinare, oni su glupi, članak je loše napisan i bave se mačkama dok nam država grca u problemima i kradu nas na sve strane. Krive su novine, njihov vlasnik koji nije iz Hrvatske i naravno oni koji su im novine prodali. A tu, pogađate, prste ima i jedna od kronološki poredanih vlasti. Ako se u komentar ubaci netko iz naše sjeverne susjedne republike s primjedbom o glupom trošenju novaca u Hrvatskoj, njima se odgovara da je njima lakše jer vatrogasni kamion s ljestvama iz Ljubljane može dosegnuti svako drvo do granice bez ikakvog utroška goriva. Ako se ubaci netko iz istočne republike s bilo kojom primjedbom, njih se samo podsjeća da su poveli rat i sad su zavidni što unatoč tome mi brinemo o svojim građanima pa makar i spašavanjem mačke koju nedužna djevojčica silno voli. Ako se javi dijaspora, oni obično rade usporedbu o načinu rješavanja istog problema tamo gdje su oni, njima se obično kaže da šute jer oni ne plaćaju porez ovdje i da nemaju pojma. Na kraju između ostalog dodaje se i začin od raznih prijedloga. Osim standardnog prijedloga da se sruši aktualna vlast, predlaže se i zabrana držanja mačaka, porez na mačke, osnivanje specijalne jedinice za spašavanje mačaka, rušenje sveg visokog drveća..."
vlado 12.10.2006 u 20:45:50 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
?????!!!!!

dubravausrcumome.blog.hr:

31.12.2005., subota

malo veći hariku

"gledam asfalt na asfalt napadao snijeg
gledam cigane... kako se penju
gledam pada padalina ima
ko da ovo nikad nije
dubrava ni bila
nije ni bila

sjetim se dana kad sam malen bio
sunce sija igra se nogomet
nosio nož petarde il burek
samo dubrava i ja
ja i dubrava

a djeca se igraju poraza i pobjede
u dubravi će oni živjeti
i imat će što raditi
iz dana u dan
niti jedan

vidim na planinu postavi li vješala
pa cigane vješaju po njima
ispod njih stoji rulja
deru se i plaču
ne plaču

a djeca se igraju poraza i pobjede
u dubravi će oni živjeti
i imat će što raditi
iz dana u dan...

a djeca se igraju poraza i pobjede
u dubravi će oni živjeti
i imat će što raditi
iz dana u dan
niti jedan"
vlado 12.10.2006 u 20:50:18 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
I jos malo dubravausrcumome.blog.hr

"Opis bloga:
Sve što ste htjeli i niste htjeli znati o Dubravi a da niste znali. Mrš đubre jedno ima da znaš sve o Dubravu mater ti jebem pokvarenu. Dovest ću ja tebi DUBRAVU doma da te izlema đubre jedno pedersko. - ovo je reko igor koji mi je sredio boje na blogu fala igor

Moja kipa:
Zoki
Ivan
Alen
Matko
Kerum
Drugi Ivan
Pero
Matija (zatvor)
Igor
Elvir (umro)
Mrle


Moi japanski hariku:
dubrava
dubrava je pločnik
pada snjeg
mlatimo cigane u daljini vidim
ralice

dubrava:
vidim u daljini livade
zapalili su
stabla

dubrava:
mlatimo janjevce
i oni nas
čorave kokoši lete
lete ali
nepadaju

ljeto u dubravi:
mrzim kad je ljeto
u dubravi
ali volim dubravu pa onda
volim ljeto u dubravi

fešta u dubravi:
nema veze koji dio
nema veze koja cesta
nema veze kada
u dubravi je fešta"
vlado 12.10.2006 u 20:55:37 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
hotmama.blog.hr:

"Muz je sinoc isao na nogometnu utakmicu, Toronto Croatia protiv Belih Orlova. Mos' zamisliti atmosferu na toj utakmici. On nije ratoboran tip i od kad ga poznajem nikad nije bio jedan od onih koji bi bio dio nekakvih tuca. Isao je sa svojim drustvom, njih jedno petnaestak, i komsija ga je vozio. Kad oko 11 navecer on dodje kuci i kaze da mora s komsijom otici na hitnu jer su dobili batina, ali da mi se je samo htjeo javiti da se ne bi brinila. On je izgledao potpuno ok, ali kaze da ga sve boli jer su ga izgruvali s nogama i njemu je samo preostalo da si pokrije glavu i cucne. Komsija dosao na vrata a njemu cijela glava krvava jer su mu razbili glavu. I kako je doslo do toga?Kazu da ovaj jedan njihov prijatelj, mog muza najbolji prijatelj i kum, koji ponekad misli da je Superman, nije se htjeo makniti s puta kada su navijaci Belih Orlova istrcali sa stadiona nego je tamo stajao da im pokaze da se on njih ne boji. I onda kad su oni stali, on je stao u obrabeni polozaj i jos provocirao. Komsija i muz su vec bili u autu kad su ga primjetili. I onda su ga isli "spasavati". Muz je bio okrenut ledjima prema toj hordi jer je drzao svog prijatelja za ramena i govorio mu da idu, kad mu je na ledja skocila nekolicina njih i pocela ga gruvati. Stvarno za popizditi! Muz je ok, uzeo je tabletu za bol, i pravo na posao jutros. Komsiji su zakrpali glavu i on je isto ok. Sad sam toliko ljuta na tog kuma da bih ga mogla razbiti. Jer on se ne mora brinuti o samom sebi jer nitko nije ovisan o njemu. Muz kaze da cijelo vrijeme dok su gruvali da je on mislio na svoju djecu i da policija nije na brzinu stigla tko zna do cega bi to doslo."
vlado 12.10.2006 u 21:02:59 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
mafijakrnjevo.blog.hr:

"utorak, 03.10.2006.

Molim da svi sudjelujete: 5 najodvratnijih osoba u Hrvatskoj ( opčenito politika,sport,show buisness)

EVO NEKA PIŠU I KUJE I GEODETI I SVI KOJI OVO VIDE.... MOJ IZBOR...
1.Stipe Mesić
2.Gustafi
3.Račan
4.Slavko Linić
5.Alka Vuica

Ajde pišite....."
vlado 12.10.2006 u 22:19:35 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
pticatrkachica.blog.hr:

"Uvijek se traži originalna smicalica. Recikliranje fora viđenih u starijih generacija nije kul. Ako su oni iz prethodne generacija izbacili klupu kroz prozor jer je profesor, iznerviran njihovim ponašanjem, rekao „Zadnja klupa van!“, ova sad generacija to može samo prepričavati. Ali ne i ponoviti. Zato profesorima rade gluposti poput stavljanja njihove slike u osmrtnice. Grozno je, al sjećam se da smo mi zločestoj profesorici iz zemljopisa redovno putem oglasnika prodavali njezine stvari iz kuće. Netko je jednom doznao broj i od tad nije imala mira. Jer je bila koza od pedagoga. Onim dobrim profesorima nitko nije radio spačke."
vlado 13.10.2006 u 12:16:37 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
noisyd.blog.hr:

"Možda ne bi bilo loše kad bi se ustrojila nekakva Služba prevoditelja reklama. Simultanih, po mogućnosti. Tako bismo izbjegli slobodne interpretacije koje možebitno ne odgovaraju pravoj namjeri reklamotvorca. Ti bi mali ljudi bili smješteni u malu slikicu na dnu malog ekrana i fino nam , malo-pomalo, rastumačili što se na velikoj događa. Baš kao i na Vijestima za gluhe.

"Gospodin odlučnog držanja prolazi gradom. Miču mu se i stupovi, toliko je odlučan i pun samopouzdanja. Prolazi kroz fontanu, voda se uzdiže. Odlazi u T-Com.
Prijevod: Ako Mojsije može razgovarati po nižoj tarifi, zašto ne biste i vi? Izbavite se od ropstva skupog telefoniranja! Još ne razumijete? Treba li vam crtati hijeroglife?"
"
vlado 13.10.2006 u 14:00:38 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
ddadd.blog.hr:

"Iznenada sam se prisjetio davnog događaja koji se desio u Zagorju, kad sam bio kikač. Bili smo kod bake i dede. Uvijek sam bio fasciniran noževima i oduševljeno sam gledao kako odrasli bruse noževe tarući ih jedan o drugi. Jednom sam krišom uzeo dva noža i počeo ih brusiti špicom o špicu - tj. počeo sam ih uništavati. Moji su to skužili i zaurlali: "Ne špicom!" i istrgnuli mi noževe iz ruku!

Ne biste vjerovali najdraži moji, mene je njihovo vikanje prestrašilo i ja sam taj događaj potisnuo! Tek u trenutku kad sam se opet prisjetio svega toga shvatio sam neke stvari!
Shvatio sam zašto sam se ostatak života uvijek divio ljudima koji znaju brusiti noževe i zašto nikad, ama baš nikad nisam ni pomislio da bih ja mogao naučiti brusiti noževe! Naprotiv - ako je trebalo brusiti ja bih uvijek spremno pružio nož nekom provjerenom brusaču 'jer ja to ne znam'. Nikad čak nisam ni ostao vidjeti kako se to radi!"
vlado 13.10.2006 u 14:06:34 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
lanxsatura.blog.hr:

"Kad smo sat i pol kasnije autom hitali prema Samoboru, primijetila sam da zaista nijedna zgrada ni kuća nema istaknutu zastavu. Samo se na jednom prizemnom balkonu na križanju Horvaćanske i Hrgovića stidljivo i na neslužbenom mjestu pojavila trobojnica sa šahovnicom, no djelovala je nekako usamljeno, kao da se suši nakon pranja onako bez motke. Mislim da je to dokaz da neki državni praznici, pogotovo noviji, još nisu zaživjeli. Ovaj današnji se osim relativne recentnosti još i poklopio s nedjeljom, ionako se ne radi, koga još briga za blagdan. U tom trenutku na radiu vijest da se jutros ubio još jedan branitelj. A mi prema Samoboru u prekrasan jesenji dan. Davno sam se uvjerila da život na prvi pogled često djeluje nepravedno."
arhimed 13.10.2006 u 14:19:20 profil autora
evo, vlado, samo za tebe, par citata s jedinog bloga koji mi je prirastao srcu - babazaba.blogger.ba



Nastavilo se

I dovucem se nekako do faksa, ne vidim na oci, sto zbog cmizdrenja jucerasnjeg, sto zbog veselih komsinica. Nagledah se, ljudi, gologuzih studentica. Sjedim na stepenicama i gledam. Cizme, ili cipele sa pertlama, ili trakama do po butina. I kontam jesam li ja ljubomorna sto cura ima lijepe noge, ili mi nije jasno sta ona takva radi ujutru na fakultetu u toku ispitnih rokova i da li polaze kod profesorice ili profesora. Prilazi mi nekakva, joj brate, ljuti me to, ne mogu da je opisujem, imala bih andricevske recenice od po pola kilometra kada bih to ucinila. Uglavnom, prilazi mi cura sa prve godine i govori :" Izvini sto te tusim, samo da te pitam..." "Odjebi!" Tusi mamu svoju! Jebemti, gdje ja zivim, papci tek doselili i ne daju mi da spavam, studentica prve godine knjizevnosti koja jedva trepce od naslaga sminke kojoj ni mehanicka ostecenja ne bi mogla nista. Gdje sam ja ovo?!
Izlazi asistentica i govori da je ispit odgodjen, jer prva godina ima prednost. Haj reko, pocinje dobar dan. Suncam se na stecku ispred faksa, pijem kafu iz aparata, kolegica ispaljuje ultrasupersonicnoekstraakademske sintaksicke sklopove, ne slusam je. Ljepota. Kupila sam nesto lisnato sa visnjom i hranila vrapce i golubove dok im guse nisu nabrekle. Idila. Zove me momak i njegov bivsi asistent da se popnem gore do kabineta. Docekuje me kafa i asistent uzima skriptu i pocinje da cita price koje ce objaviti za koji dan. Smijem se. Ne mogu da vjerujem. Neko me je docekao sa kafom i pricama od kojih mi se smije. Smijem se i kada ne treba, cisto da provjerim da li je to moj glas.
Na povratku kuci svratih do komsinica, da ih upoznam i da one upoznaju mene. Imitirala sam ih par minuta, prepricala sve njihove dijaloge od prosle noci i pitala kada ce ici na spavanje, da mogu i ja. Obecale su da nece vise. Dobar dan.
Necu dalje, dojadila sam sebi samoj, a kamoli vama. Danas sam se pitala koga ovo uopste interesuje, kada ni meni duze od trenutka zbivanja nije zabavno.


Irenini monolozi


“Mislim, znam da ce mi bez posla biti grozno, ali ici sefici i moliti je za jos godinu dana OVOG posla, to ne mogu, to jednostavno ne mogu. Znam cijelu tu zgradu, znam koliko ima krpa i gdje stoje, arf, papci, laboranti, metle i cetke. Ne mogu… Znas da mi je mama pocela raditi? Mhm, kod neke njene iz krscanske zajednice, cuva dijete. Pametna mala. Ima dvije godine i ludu majku. Ta zena je luda sto na sat. Mama dosla jedan dan s posla i govori : » Ovo moras vidjeti!» Sveska, bijele korice, dvije rupice u koricama . Uvezano rozom masnom. Ta zena ti je zavrsila komparativnu i luda je za pisanjem svega. Napisala mami neku knjizicu, zapravo vodic, koji se zove « Kako (pre)zivjeti s Pajkovicima» Ima rjecnik djevojcicinih rijeci, poredane su po abecedi- ababa, aba, ada, aua, pored toga pise znacenje. Onda upute kako da reaguje na odredjene djevojcicine postupke, kada je smije udariti po guzi, a kada ne. Na svakom papiru je uradila ilustraciju.
Jedno jutro mama dosla na posao i sad Mirjana u pidzami, muz se spremio odavno i govori joj da pozuri. Ona vice : »Evo dragi, odmah duso.», i nista, nastavlja da sjedi. A imaju ratnu kuju ( pas koji je usvojen u ratu?), stara je i on kada je izvede napolje, nosi je od bandere do bandere da se popisa, jer ne moze ni da hoda, hoda malo, al zatrokira. I vrati se muz posto je pronoso psa, kad ona jos u pidzami. Mirjana pozuri, da dragi. Kasne vec pet minuta na posao, ona je tek pod tusem. Haj spremila se ona, on ko na iglama, kad mala vice «Tabisi, tabisi!» Muz na ivici nervnog sloma grabi gitaru i pocinje da pjeva «Teletabisi, teletabisi.» Kae, vidis samo sto nije eksplodiro, on pjeva tabise, hahahahaha. Ta ti Mirjana samo nesto pise. Njena majka je bila presretna kada s
matea 13.10.2006 u 17:18:51 profil autora
blog starog pisca jednog

"Riba: GLU-GLU"

.
i want a verb and you give me a noun
gogolj 13.10.2006 u 17:46:42 profil autora
ipak, drito
drito je car
evo samo pjesmica....

Draga II

Razmazih te pjesmom
I sad ih oćeš stalno
Sisaš kitu draga
Abnormalno

No, opet kuhaš kavu
U 20 do 2 u noći
I iako mi se ne piše
Zbog tog ja ću moći

I sad me jebeš ko medveda
Pitajuć dal pišem
Nabij se na kurac
Pusti me da dišem

Draga :)

drito konj 15.3.2006 01:40
dju 13.10.2006 u 20:42:33 profil autora
ja čitam samo drito konja i odličan mi je.
u njega biserja kolko ti drago.
zumbula 16.10.2006 u 14:25:43 profil autora
i ja čitam samo drita,..tražila bolje, našla nisam..više ne tražim..
vlado 17.10.2006 u 11:27:06 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
futilni.blog.hr:

"Dakle, jedna Nokia N80 koja je priblizan spoj obicnog mobitela i danog pocket pca (osim sto ima manje memorije, sporije radi, ima puno manje fleksibilan sustav, ima puno losiji ekran, nema gps itd.) kosta vise od cijene svojih dijelova! Ne samo to! Nego je i u principu puno losija od tih dijelova! The shock! The horror! Dakle shvacamo princip danasnjeg svijeta. Uzmi dvije stvari, izbaci iz njih poneke feature, zbroji ih i podigni cijenu tako da bude veca od zbroja originalnih cijena! Jer kao ovo je ipak all in one uredjaj pa je kao prakticniji... I eto bogatstva - nadsumativnost naveliko postoji u danasnjem svijetu. To me nagnalo na novi izum koji je trenutno u statusu "patent pending". Nazvao sam ga dent-a-shit!
Dakle, uzmemo cetkicu i cetku za wc, na neki nacin ih zalijepimo (moze tvornicki, a moze i selotejpom) i iz cijele kombinacije izbacimo kanticu od cetke (moramo nesto i izbaciti i pustiti za iducu verziju...). Na ovaj nacin imamo jednu alatku (all in one) za dvije ceste radnje u wc-u - cetkanje wc skoljke i cetkanje zubiju. Dodatni feature da se veca strana cetke moze upotrijebiti za zube ukoliko su jako prljavi, a slicno se sa manjom stranom moze oprati skrovite dijelove wc skoljke. Nakon uporabe cetku isperemo i odlozimo na pod (jer se uz nju ne prodaje kantica)."
vlado 19.10.2006 u 18:26:36 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
ipanema.blog.hr:

"Ukoliko ste danas pratili malo net ili tiskovine, mogli ste vidjeti nahvaljene tekstove o jučerašnjem Baretovom koncertu u "Vidri".
Kako sam prije puuuuuno godina bila na Baretovim koncertu u Jabuci, bilo mi je sasvim jasno kako će to izgledati u malom i prisnom prostoru.
Naime, za one koji ne znaju - Goran Bare je pravi showman, stand-up komičar, performer, zajebant, no prije svega talentirani glazbenik sa srcem i dušom toliko velikim da mu izviruju na oči :)
Jučerašnji koncert izgledao je zapravo više kao tonska proba (2 sata prije koncerta bend je Baretu rekao da neće s njim nastupati).
Tonska proba u kojoj su se pjesme uvježbavale, ponavljale (jedna čak i 3 puta!), gdje je Bare svako malo uzimao omot svog novog cd-a da bi se podsjetio riječi pjesama, gdje je razna ekipa hodala po stageu, gdje su se Bare i Marko Križan (klavijature) dogovarali kako će koja pjesma zvučati itd.
Bilo je tu Baretovih ispada tipa "ajde ljudi uzmite malo scotcha. Ajde dođite gore, pa nema redara!" pa do "Joj da mi je sad tu Vlatka Kokos pa da mi najavljuje pjesme"
Da se radilo o nekom drugom izvođaču, ovakav koncert bi vjerojatno završio kao debakl."
vlado 19.10.2006 u 18:33:34 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
stereokemija.blog.hr:

"Aspirin, Voltaren, Diklofenak, Prinorm, Penicilin, Streptomicin, Doksiciklin, Gastal, Condroitin Forte, Xanax, Flovinin BS, Digestal, Proculin, Andol, Vitamini A, B, C, D, E, Koenzim Q10, Xenical...
Tu dolazi do ukršanja koordinata na mapi moje analitične prirode. Svi ovi ljekovi nose «muška» imena.
Što je sa bolestima?
Vrućica, Infekcija, Cista, Depresija, Anoreksija, Bulimija, Anemičnost, Angina Pectoris, Osteoporoza, Avitaminoza...
Većina bolesti nose «ženska» imena. Pa, i sama riječ bolest, jeste ženskoga roda.
Iz ovoga se može izvući laički zaključak. Ono što boli-ženskoga je roda. Ono što liječi-muškoga je roda.
Ili je to samo «klasična zamena teza»? Muški svijet? Patrijarhat u medicini? Feminizam u farmaciji? No, ima tu još nekih argumenata, koji ne idu u prilog ovoj tezi; činjenica koje su čak pomalo i feminističke.
Tumor, Kancer, Infarkt, Šlog...
Oboljenja jesu. Ali...Nose muška imena. I gotovo uvijek su smrtonosna!"
vlado 20.10.2006 u 02:28:49 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
hjalmar.blog.hr:

"Septička jama je najčešći oblik prihvata sanitarnih otpadnih voda iz pojedinačnih objekata,uglavnom manjih stambenih ili izoliranih uslužnih objekata namijenjenih javnoj uporabi ljudi. Zadovoljavanje higijenskih uvjeta je važan aspekt konstruiranja i funkcioniranja septičke jame. Zakon propisuje da se u razdoblju dok objekt ne posjeduje septičku jamu i sustav sanitarne kanalizacije osigura privremeno korištenje kemijskih zahoda. Iz ovoga je jasno kako septičke jame ne postoje izvan sustava sanitarne kanalizacije, kako se obično misli. Potrebno je razlikovati septičku jamu od sabirne jame koja se redovito prazni. Pražnjenjem sabirnih jama se bave za to zadužene komunalne službe."
sucker 20.10.2006 u 03:23:28 profil autora
boban11.blog.hr

dan kad sam postao muškarac...

inspiriran Lalićem na indexu, odlučio sam prekršiti sva moralno-kreativna načela i pravila bloga koja govore da su 2 posta u jednom danu i više nego previše...da...i ja ću vam govoriti o kolinju...ne tako davno (prošla subota), ja sam u očima svog oca postao muškarac...jebačina je jebačina i to je oke i sve to stoji jebiga, ali dok ne zakolješ svinju nisi muškarac-govorio je meni ćaća od najranijih pubertetskih godina...mene je pubertet sporo razvijao, fizički i psihički, tako da tih godina o jebačini nije bilo niti riječi, a kamoli o kolinju...sram me priznati, ali kao klinac sam plakao dok bi beštiju koja je skvičala i bacala se svim raspoloživim udovima dok bi je vukli po blatu kao da zna što joj se sprema...najviše bi me pogodila krvava sajla koja bi joj bila u ustima i krv koja je šiljkala pa blatu dok bi baba trčala u gumenim čizmama i sa zdjelicom hvatala krv...jebene traume ljudi moji, u tim sam trenucima pomišljao da su u pravu one pičkice koje ne jedu meso, ali navečer bi se taj osjećaj istopio jer pečeno meso ima jaaako dobar okus...licemjer jebiga, kako je neki kreten rekao "sve što je ljudsko nije mi strano" jebiga...u subotu je konačno došao i na mene red da sa nožem u rukama, starim i šačicom lokalnih pijandura obavim svoju defloraciju...mjeseci suptilnog nagovaranja i određeni financijski iznos od strane oca bio je dovoljan da pristanem...jedini preduvjet je bio da se ošišam jer sam (po njemu) izgledao kao peder ili curica sa dužom kosom (sad imam frizuru ko onaj grk-ljan iz franc ferdinanda...u prijevodu jadnu)...uglavnom, ekipa se skupila u pola 7...ujutro naravno...rakija i sušena kobasica...mislit ćete da lažem, ali litra je pala za pola sata...ja sam sam popio oko 2 deci...poprilično ošamućen rekao sam starom da se jebe i da neću klati...nije stvar u tome da ja ne bi, nego da ne znam i da ću samo mučiti jadnu životinju...pocrvenio je od bijesa i otišao u auto...vratio se sa pištoljem malog kalibra i kutijicom metaka...samo je šutio i stavljao metke, jednog po jednog u šan(r?)žer...sjetio sam se onog srpskog filma u kojemu dugokosi četnik broji zadnje metke u borbi protiv balija "bajro, muhamed, edin, mustafa, hasan...ćamil!!! gdje mi je ćamil??? ko mi je od vas pički uzeo ćamila!!! aaaaaaa....evo ga, dobri moj ćamil..."...ništa jebiga, da skratim priču, likvidirao sam svinje jednim metkom u glavu...neću se svidjeti vegetarijancima i ostalim -ancima, ali jebiga, dođi ti na Baniju pa glumi alternativca da vidim kako ćeš proć...moj cimer ima još bolju priču s kolinja...vrijeme radnje: prije dve godine...mjesto radnje:gle opet, Banija...on, njegov djed (u našim krajevima đed), stari i banda lokalnih cugera ide klat svinje...stari mu inače ne pije ali za kolinje moraš...jasno ko dan i 2 i 2...svinje su bile komada 2, preko 300 kg...oni upućeniji u ritual klanja znaju da se takve krmače najprije rokaju sa pištoljem (specijalni pištolj za svinje, ne onaj kakav moj stari ima) a potom sa nožem jer su predebele, takoreći žilave...ali ne, alkohol daje lažno samopouzdanje i stari je odlučio preskočiti pištolj i odmah krenuti na rezuckanje...nakon navlačenja prve svinje, jedan pijanac koji je najviše popio je dobio nogom (od svinje) u jaja i pao u onaj odvod za pišalinu u štali...tu se jadan u agoniji bola grčio dobrih 10 minuta da bi nakon toga ustao prljav od govana i pišaline i otišao kući spavati...za to vrijeme njegov stari je izbušio svinji rupu u grl
sucker 20.10.2006 u 03:24:19 profil autora
znam, dugačak je, al se isplati pročitat.
gogolj 20.10.2006 u 12:27:59 profil autora
svi likovi u ovoj istinitoj priči su idioti.
i nije se baš isplatilo pročitati. eto
vlado 20.10.2006 u 13:45:19 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
pisacuspon.blog.hr:

"Vratimo se na Gotovinu, većina Hrvata - uključujući mene- podržava ovog čovjeka. Svi mi nosimo njegov lik na znojnoj odjeći, svi pišemo njegovo ime na grafitima po ulicama, svi smo bili ljuti kada su ga uhvatili, svi mi razbijamo čaše kada čujemo njegovo ime, svi smo ljuti kada čujemo da nas nazivaju zločincima, svi ga bodrimo "Ante, Ante!", svi ćemo biti jako tužni barem godinu dana nakon što ga Haag osudi ( jer bilo bi poprilično glupo uloviti samo njega i onda ga pustiti ), svi ćemo govoriti kako smo obespravljeni i kako smo jadni jer je Gotovina heroj, nazivati ćemo likere "Ante" i prodavati ih u Europskoj Uniji, dizati ćemo spomenike poginulim braniteljima i kredite za vozni park kojeg nemaju ni Česi ni Slovaci koji su mnogo imućniji i koji nisu ratovali.
Naravno, nakon nekog vremena ćemo zaboraviti. Ne potpuno, Gotovina će biti naš folklor. Slično domaćem siru. Ili domaćem Katolicizmu. U Big Brotheru 2032 jedan će natjecatelj reći da se zove Ante po generalu Gotovini pa će možda neki stariji od nas glasati da on ne ispadne."
sadrzaj je izmijenio/la - vlado u 20.10.2006 u 13:45:45
sucker 20.10.2006 u 18:21:27 profil autora
gogoljče djelomično si u pravu.
al autor teksta mi je jako dobar prijatelj tako da djelomično i nisi. eto.

gogolj 20.10.2006 u 18:29:23 profil autora
i to je ok.
vlado 22.10.2006 u 16:53:01 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
zackoljice.blog.hr:

"zvijezde, kako piše world science, koje su same po sebi sferne, mogu proizvesti vibracijske tonove jednako kao i instrumenti.
naše uho te tonove ne može direktno cuti, ali - po tvrdnji britanskih znanstvenika - astronomi ih mogu detektirati kroz asteroseizmologiju. oni, naime, mogu vidjeti što se dogadja u unutrašnjosti sunca jednako kao što se na ultrazvuku može vidjeti što se dogadja u utrobi trudnice.
zvijezde u svojoj frekvenciji proizvode jezivo zviždanje, bubnjanje, brujanje i grmljavinu koju mi, da bismo je culi, moramo pojacati do granice ljudskog sluha.
za razliku od instrumenta kao što je npr. rog, kod kojeg se vibracije stvaraju pri puhanju u isti brujanjem usnicama na frekvenciji koja odgovara prirodnoj vibraciji roga, kod zvijezda vibriranje pocinje promjenom u prolasku energije iz nuklearne jezgre zvijezde prema njenoj površini i izlasku u slobodan svemir.
pocetkom godine znanstvenici su objavili kako nisu samo zvijezde te koje proizvode glazbene vibracije, vec to cini cijela naša galaksija - mlijecna staza je kao bubanj.
znanstvenici kažu kako je bitno poznavati i razumijeti zvukove zvijezda kako bi se mogao razumjeti i njihov raspored u sun?evom sustavu te u odnosu na naš planet."
sadrzaj je izmijenio/la - vlado u 22.10.2006 u 16:53:36
johnnykola 22.10.2006 u 17:28:46 profil autora
sta je bilo!? reci!
mlijecna staza je kao bubanj.


i sad, nakon ovoga, ne otici u sa club na koje-zelenog-zuba bass i bubanj koji je jedan, ali jako fin, deo ovog velikog drum-a iznad nas. samo budala ne bi.
vlado 22.10.2006 u 19:08:32 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
skalich.blog.hr

"Zahvaljujem svima koji su mi slali chain-junk mailove?
Jer, zahvaljujuci vasoj dobroti :

1. Server se srusio vec 172 puta i iz sjedista firme su mi vec 23 puta porucili da ako ovako nastavim da mogu Ugovorom o radu obrisati cipele.
2. Nagomilao sam otprilike 3000 godina nesrece i umro dosad vec 67 puta zbog raznoraznih pisama koje nisam proslijedjivao.
3. Kad izlazim iz ducana ne gledam nikoga jer me strah da me ne odvedu u neki nepoznati hotel, drogiraju i izvade mi bubreg da bi ga prodali na crnom trzistu organa.
4. Sirota djevojcica Amy Bruce iz Kambodze dobila je moju godisnju zaradu koju joj je isplatio Microsoft za svaki poslani mail. Ona je naime bila u bolnici 7000 puta u zadnjih nekoliko godina, a od 1995. ima uvijek 8 godina?
5. Moje ime kruzi svemirom na platinastoj ploci jer sam ga morao upisati kraj ostalih 2 milijarde barem 25 puta dosad.
6. Saznao sam recept za vjecnu ljubav i srecu : dovoljno je proslijedjivati mailove na sve moguce adrese u roku 3 sekunde od primitka, pritom se ceskati lijevom rukom po ledjima skakucuci funky chicken oko Renault-a 4 suprotno od kazaljke na satu.
7. Jos uvijek cekam da mi nepoznati bogatas iz Boukistana prebaci milijardu boukistanskih zlatnika i Nokiu koju sam zaradio saljuci mail u Ericsson.
8. Spasio sam bar 2 endemske ugrozene vrste kratkorepih bjeloruskih vjeverica.
9. Procitao sam svih 25 tomova sabranih djela Dalaj-Lame I skupio 4690 godina mira I blagostanja.

Jos jednom, HVALA SVIMA!"
lollipop 23.10.2006 u 00:12:05 profil autora
...zvijezde...mogu proizvesti vibracijske tonove jednako kao i instrumenti...


u davnom 16. st. Kepler je pokusao iskomponirati muziku sfera. nije do toga dosao bezveze vec je pomnim proucavanjem donio jedne od najvaznijih zakona, tj. tocnije receno njegove matematicke formule su prve tocno opisale svemir (prvi je objasnio kretnju planeta - brzinu, putanju te udaljenost od sunca). Keplerov 3. zakon proizasao je iz njegovog pokusaja povezivanja kretanja planeta s muzikom koristeci matematicke odnose koji postoje među tonovima u ljestvici. oslanjajuci se na te odnose je i dosao do ideje komponiranja tzv. "muzike sfera".

mislim da mu nije uspjelo.
vlado 26.10.2006 u 22:10:44 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
runngun.blog.hr:

"Ne znam koliko vam je poznat izraz Data Mining ( na naški rudarenje podataka)?! Vrlo pojednostavnjeno; to je skup metoda koje rješavaju problem kako od velike količine naizgled beskorisnih podataka steći neko znanje o njima. Koristi se gotovo svugdje, od lanaca supermarketa, banaka, internet poslovanja, blogova, itd...
Tko je upoznat s tom metodom vjerojatno mu je već iritantan primjer "pelena i piva", no možda ima i onih koji ne znaju. Naime, računalo je iz baze podataka jednog trgovačkog lanca u Americi izvuklo podatke da muškarci vikednom u večernje sate u trgovini kupuju pivo i pelene. I tako svaki tjedan i sve češće. Stoga su odlučili policu s pelenama približiti onoj s pivom nebili eliminirali eventualnu dvojbu u kupca. Tom su akcijom povećali prodaju jer su pružili kupcu na jednom mjestu baš ono što u tom trenutku želi."
vlado 27.10.2006 u 20:17:11 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
jimbo.blog.hr

"Trijeznimo se mi sutra dan i naravno svira braća Karić (pazi sad logičkog obrata - na derneku Balkanmedia, a na triježnjenju BK) i odjednom car Šaban Šaulić u fazi kad je nosio periku iliti tupe (ili kako bi moj jedan vrli jaran rekao "dok se nije ošišo") i pjeva: "Sada kad nismo mi mladi ko nekada, dodji da ostarimo zajedno!"
Nemreš belivit. Let3 je od narodnjaka napravio moćnu stvar! Eto šta je jebeno s nama vućkovom generacijom. Rat nas sjebo.
Jedan lik, sedamnaestogodišnjak, nazvao kontakt emisiju za djecu koju vodi Kike (bosanski pandan Cmrku) i kad ga je ovaj pitao kolko imaš godina ovaj mu reko "dvanest". Kaže njemu Kike "pa zvučiš mi dosta starije" a ovaj mu na to mudro odgovori "jebiga, rat me sjebo."
Depressed 07.11.2006 u 14:37:33 profil autora
Nije blog. Ali je Inoslav Bešker. Vi pitate, on odgovara. Car. Link