Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
oak 3 21.05.2006 u 23:12:38 profil autora
citam u novinama da ce ljeto u osijeku biti otvoreno koncertom grupe gradjana

22.06.2006.

skenere i getoblastere doma ostavi
inga 22.05.2006 u 23:32:28 profil autora
OSIJEK - Najdugovječnija zabavno-kulturna manifestacija u Slavoniji, 26. osječko ljeto mladih, ove će se godine održati od 22. lipnja do 1. srpnja, a glavne glazbene zvijezde su Edo Maajka, Bambi Molesters, Urban te Pips, Chips & Videoclips.

Ukupan budžet priredbe je 300-tinjak tisuća kuna, a organizatori iz osječkog Studentskog zbora će više od 35 programa - izložbe, koncerte, kazališne predstave, književne večeri, projekcije filmova, radionice i slično - rasporediti na čak četiri lokacije.

Prvi put će mjesto događanja biti i prostor ispred novog Studentskog doma, gdje će se održati najatraktivniji dio - veliki open air koncerti. Na otvaranju OLJM-a 22. lipnja tamo će nastupiti Pipsi, večer poslije sviraju Molestersi, Urban je na redu 30. lipnja, a veliko finale 1. srpnja bit će nastup Ede Maajke. Svi koncerti počinju u 21 sat, a ulaz je besplatan. T. Levak, Jutarnji

skenere i getoblastere doma ostavi???
puki_vk 27.05.2006 u 19:32:07 profil autora
ajde! još malo....
pavle 31.05.2006 u 22:31:56 profil autora
ukoliko se netko osjeća potrebnim doći u osijek, može kod mene prespavat + obavezno druženje 1 na 100 sa komarcima, što ide uz turističku ponudu i to za džabe.

puki_vk 01.06.2006 u 10:13:26 profil autora
hm...možda bude i kod mene par mjesta.
tristan 01.06.2006 u 14:33:05 profil autora
: : : if you don''t go you don''t have a story . . .
uh, puno novih hotelova...ah
puki_vk 01.06.2006 u 14:58:46 profil autora
hehe..nije bas hotel, vise kao trosjed, ako ne i pod, al hebiga, krov je nad glavom,al dobro je, jer studenti smoooooo
tristan 01.06.2006 u 15:25:24 profil autora
: : : if you don''t go you don''t have a story . . .
o ke, aj si
i tvoj hostelić će bit dobar, ako uspijem(o) doći
:o)
Hadzo 02.06.2006 u 20:15:42 profil autora
Jap, bit ću tamo, ako se vratim s nekog seminara u Crnoj Gori koji završava taj dan, ali potrudit ću se da dođem. A sljedeci dan su Bambi Molesters, ej ljudi, koji dobar double bill! Isplati se doci!
puki_vk 05.06.2006 u 18:42:33 profil autora
mala promjena plana. pricao sa frendom iz SZbora - pipsi navodno 24.. posaljem cijeli program kad se domognem desktopa, na portalu na faksu ne mogu otvarati +.doc dokumente, tak da ne mogu do rasporea. ak sam sto pogresno napisao,moje isprike.fala,uprava

-------
smijesni mali ljudi igraju se svijetala na stropu...sve je dobro
radovan 3. 15.06.2006 u 12:13:55 profil autora
Oće bit šta od tog koncerta?
puki_vk 15.06.2006 u 16:37:18 profil autora
pa...ne znam. uprava? koju rijec, molimo?
enivejz, kod mene ima mjesta otprilike 2 - 3, sim ako nekome ne smeta poluudoban pod. tada se fond prosiruje do cak 7-8. ako ne i vise. eto.
daddy, jel svirate 22. ili 24.???
puki_vk 16.06.2006 u 23:45:42 profil autora
dakle...u nedjelju idem u osijek gdje cu vjerojatno imati ogranicen pristup netu. iako se uprava ne izjasnjava, na naslovnoj stranici pise da se gig odrzava, tako da je vjerojatno da se i odrzava. ako netko bude potrebovao prenociste u relativno dobrim uvjetima, nek mi se javi na mail (puki_@net.hr)radi dodatnih dogovora te pustanja mobitelovog broja u opticaj radi dogovora oko prenocista.
živjeli, te dobru zabavu želim.



-------
smijesni mali ljudi igraju se svijetala na stropu...sve je dobro
matea 16.06.2006 u 23:49:29 profil autora
mi bismo jako rado išli, al ne može, aaaaaaa

.
i want a verb and you give me a noun
ETernal 17.06.2006 u 00:33:32 profil autora
pa ovdje je vec dramaticno.
Hadzo 23.06.2006 u 12:15:51 profil autora
Urban je jučer otvorio sezonu OLJM-a, ali zbog utakmice koncert nije počeo u 21 h nego u 23 i bio je kraći nego obično, nešto manje od sat i po. Pa bih molio grupu građana da nas izvijeste hoće li se isto ponoviti i sad u subotu. Ako ništa drugo, nova lokacija kod studentskog doma obećava poveću količinu publike, studentica većinom, zbog čega se moj aparat usijao sinoć...Govorim o fotoaparatu, naravno...
ETernal 24.06.2006 u 19:19:57 profil autora
necu prisustvovati,
no meni bi jako puno znacilo da koncert bude izniman, kao eto prethodni u purgeraju npr.
nadam se da ce biti barem priblizno onakva publika.
Hadzo 25.06.2006 u 09:18:51 profil autora
Uf, bio je dobar koncert, ali samo ako si stajao u prvih desetak redova. Sve iza bila je lagana katastrofa. Problem je i u tome što barem meni PC&VC ipak prvenstveno funkcioniraju kao klupski bend, zato su mi njihovi koncerti u Ortu ili Purgeraju bili sjajni. Ovdje, na otvorenom, to jednostavno nije bilo to, unatoč odličnom nastupu i raspoloženom bendu. Publika je bila tipično osječka: 5% ljubitelja, i ostalo raja koja dolazi samo zato što se nešto događa. Naravno da je najveći urnebes nastao na Nogometu ili Supermami, ali našlo se tu i nekoliko entuzijasta koji su znali i stvari s novog albuma, imagine that! Bilo je manje ljudi nego na Urbanu, ali je i Bare imao istu večer nastup na nekoj bikerijadi, iako sumnjam da je profil ljudi koji slušaju njih dvoje isti (mislim, tko uopće sluša Bareta kad smo već kod toga?).

Sve u svemu, lijepa večer. Nisam stigao upozoriti ekipu na užase Old Bridge Puba, gdje je bio predviđen after (publika sastavljena od najgoreg osječkog šminkerskog šljama, prestrašno!)ali nadam se da nisu mnogo patili, he he he.

Imam i hrpu dobrih fotki, pa ako Trixy ili netko drugi imaju volje i prostora na webu, čujemo se da im fotke dostavim za postiranje.
pavle 25.06.2006 u 16:19:01 profil autora
Moglo bi se sinoćnji događaj nazvati jednom sasvim klasičnom pričom. Koncert za đabe ujedinjuje svega i svačega i to nikako nije za zanemariti. Sasvim je očito pri tome da je moralo biti onih koji mrze rippera jer je preumišljen, baš kao i onih koji su analizirali koliko je bonkasa progutao prije koncerta. Ipak pojavile su se i neke nove formulacije, poput dogmatskih obožavatelja jedne pjesme koji su, ne budi im teško, cijeli koncert tražili svoju omiljenu. I onda se dogodi i počne i isti počne psovati: jebem mu mater, opet svira neku novu, a neće narko.
Nešto kasnije skuži da je to ipak njegova toliko željena pa ga baci u divljački trans. Bilo je tu i onih koji znaju cijeli album napamet, a radi se o albumu na kojem je pjesma dinamo ja volim, a ostale pjesme nemaju pojma. Vrijedno je spomenuti i jednog individualnog individualca koji je nakon pjesme `onaj kojeg nema` počeo vikati iz prvih redova: ripperu, riperru… može jedno pitanje?!
Sarkastično- ironičan odgovor `ajde` ovaj nije prepozao kao takav pa nastavlja: kako se zove ova pjesma?
U pokušaju da se masa uzbudi naravno da nailazi i nogomet uz komentar: `evo jedna ovih dana tako tužna pjesma`. E tu su se uključili manje-više svi i eto ti nove frakcije oožavatelja jedne pjesme. Tako ti je to kad na početku karijere stvoriš dinamo ja volim. Prokletstvo se nastavlja i ima da traje.
Sve u svemu, ja sam bio u prvim redovima tako da stvarno ne znam kako je bilo iza. Meni je bilo baš odlično. Jedna sasvim klasična opuštaljka koja je na trenutke prerastala iz nabrijanke u emocionalku.
Lagano njihanje kroz sjećanja, ključnost značenja nekih pjesama prije i sasvim nešto drugačije danas. I što je najvažnije, u prvim je redovima zvučalo manje, više odlično.

Sve u svemu, u okruženju onih u prvim redovima ( a nije li tako na svakom koncertu), na trenutke mi se učinilo posebnim. Nešto, što sam i prije percipirao kao osijeku primjereno, pa makar se radilo o samo 5% fanova. 5 je, budimo realni, velika znamenka za ovakav osijek.
I još samo da se okrznem urbana koji je dva dana na istom mjestu imao svoj koncerat. Basist, gitarist, bubnjar i pjevač naspram pipsovih tri gitare, basa, sintha i bubnjeva, sasvim sigurno da su više vukli na neku kirvajsku svirku. Bio sam na tri pjesme i shvatio da, zadovoljan činjenicom da po ulicama od tog dana više neće biti kockastih koji se te noći još uvijek nisu stigli presvući, mogu mirno doma jer nemam tamo što raditi. Sinoć je sasvim očito bilo drugačije.

Odličan pop koncert.

Ako izostavimo sve zanimljivije mišljenje javnosti, bilo je sasvim sigurno više od klasične priče.

A kakav je status pipasa u širim masama neka posvjedoči činjenica da na i nakon koncerta nije bilo niti jednog skupljača flaša, što nikako nije bio slučaj na, recimo jednom urban festu u osijeku, gdje su se pojavljivale razne grupe. Iako nije baš mjesto, posebice bih istaknuo jednog 50-ak godina starog «ekologa» sa majicom leonarda di capria. Nadam se da je upravo njemu prvom uspjelo saznati za koncert pred novim osječkim domom, jer bilo je zarade. Itekako. 50 lipa razbacano na sve strane.

Toliko.
mercury 25.06.2006 u 16:50:40 profil autora
baš bi mi bio gušt da sam se sletio do osijeka... a mogao sam... gledao sam ih prekjučer, a jučer sam imao intimalije sa svojom dragom, evo izjadao sam se, šmrc.
radovan 3. 28.06.2006 u 14:19:43 profil autora
ma bilo je supersuper