Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3 4
 
dinar 18.09.2003 u 14:10:19 profil autora
Dosta je bilo lijenosti, izvlacenja na izbivanja u stvarnom svijetu i zapostavljanja virtualnoga. Stvarno mi je vec neugodno koliko sam prozivan. Slijedi ono sto dugujem...
Da, da ne zaboravim, nije ovo nikakva recenzija...to je...ma nemam pojma sta je...

Marat/Sade ili gdje usmjeriti pogled?
Hm, odakle da pocnem. Da, to je najbolje pitanje, odakle da pocnem. To me isto mucilo na predstavi, odakle da ju pocnem pratiti, na koga da se usredotocim. Da li da pratim Luciju Serbedziju, veselu ludjakinju sa nekontroliranim pokretima; Rundeka, nenavikao na njegovo kazalisno izdanje; Radu Serbedziju, koji je jebeni zmaj i plijeni paznjom svakim svojim pokretom; Jasnu Bilusic, koju ispocetka nisam prepoznao zbog neprepoznatljivog pjevanja; Zlatka Viteza, koji me najvise odusevio jer nisam znao sto ocekivati...kad ih je na sceni NEPRESTANO dvadesetidvoje! I aktivni su konstantno, u pokretu! Pogotovo kad se zna da patim od atensn defisit dizordra. I tako sam ja vrtio glavom, a oni su me gazili, svatko na svojem kraju pozornice (bila je neobicno duboka, iz 6. reda nisam mogao razaznati lica onih tamo na kraju stejdza, recimo kao kosarkasko igraliste!). Paznja mi je letjela sa jednog kraja na drugi dok sam ja panicno htio upiti sto veci dio predstave. Prelazio bih na pola monologa na drugi dio gdje su Lucija i Jasna pjevale, pa onda baciti pogled sta Serbedzija radi, pa odjednom se Vitez skine gol i cijeli dio muske publike ostane zetecen obujumom njegovih grudi, pa se tamo na dnu pozornice netko skida i tusira (tu me Sally gurka laktom i odvraca pozornost na to)...
Predstavu mi vam se ne da prepricavati. To je kao da nekom prepricas film, nema posle vise gusta gledat ga/ju. Dijalog je perfektan, u nekim trenucima i legendaran (vjerovatno najbolja kritika crkve koju sam ikad cuo sa super scenama gdje Lucija jase po krizu).

I jos s ekonomskog gledista da se ponovim, vrijedilo je svake kune...

dinar 18.09.2003 u 14:17:22 profil autora
Bili smo jucer gledati i Trilogiju zmaja, od Lepagea...jebeno! Naujigranija partija koju sam ikada odgledao, pun kua scenskih novosti. Tu mislim na kamere postavljene diljem stejdza, odlicne svjetlosne efekte (kako svjetlo sugestivno djeluje na percepciju , to je fascinantno...) i jos svasta cemu ni ime ne znam...
Dovoljno je reci da sam od 6 sati bio u predstavi cak 5 i pol...
sally 19.09.2003 u 15:50:18 profil autora
ovim putem molim SVE forumase s kojima se druzim i nevirtualno da ME PRESTANU PROZIVAT U SVIM MOGUCIM KOMBINACIJAMA sa konjima, golim muskarcima i slicno. HVALA!
............
lepage. trilogija zmaja. nenadjebivo.
remek-djelo.
ko nije iso a mogao je, neka sjedi doma i place. dugo i gorko.
waiter in his 60s 19.09.2003 u 20:17:18 profil autora
a ja baš htio u lolličkinu temu stavit kako sam te se
sjetio kad su danas u zg panorami ilikaksevećzovetaemisija
prilogisali o hipodromu

~ sneaky little priest trying to reach out to the swine ~
sally 20.09.2003 u 02:28:35 profil autora
vejteru, vejteru...
dopast ces mi saka... kad-tad...
waiter in his 60s 20.09.2003 u 07:33:59 profil autora
nemoj naglas, dinar nas čita

~ sneaky little priest trying to reach out to the swine ~
Filip 26.09.2003 u 13:41:34 profil autora
u subotu u skopje počinje mot (mlad otvoren teatar), a moto festivala je the power of theatre. o festivalu opširnije na jednom drugom mjestu.
a sad bih zamolio za komentare i preporuke za tri hrvatske stvari koji gostuju na festivalu.
"kamov, smrtopis" - zekaem
"gola europa" - hnk
"minhauzen" - kazališna produkcija movens

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
vlado 26.09.2003 u 16:20:04 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ha ha, kak je zivot smijesan.
Dakle, Filipe, samo Mihauzen.
piggy 26.09.2003 u 16:38:38 profil autora
slažem se s Vladom -Minhauzena gledat obvezatno!

All animals are equel but some animals
are more equel than others
sadrzaj je izmijenio/la - piggy u 26.09.2003 u 16:38:56
Filip 11.11.2003 u 15:25:24 profil autora
srijeda 12. XI. u 19.30 GOSTOVANJE U SKOPLJU
P. Gems : PIAF

mhmm..

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
cruzer 12.02.2004 u 10:56:52 profil autora
ne zna da li ste upućeni , ali danas je u gavelli premijera monodrame uho grlo nož, znamo prema kojoj knjizi. nisam knjigu čitala, iako me ful zanima, ne znam zašto još nisam, lijena sam. ako netko ide neka se povjeri na forumu kako je?

I još nekaj;neka 3 tipa, glumca, iz londona postavili su shakespeare-a na čudan način na pozornicu,parodija na njegova djela. i to će bit, ako već nije bilo u zg (ALI I U RIJECI) pa ako netko je zna nešto..........
svinjče 12.02.2004 u 11:25:50 profil autora
dakle ti englezi.bilo mi je malo čudno kak ih vlado nije ubacil u magazin, al dobro.
to ti je, cruzer, Madhouse theatre company iz Londona. počeli su mini-turneju u ITD-u prošle nedjelje, pa u utorak bili u osijeku, pa ove nedjelje opet u zg, itd, pa u varaždinu 16.02,zadar 02.03, rijeka 13.03.
ja ih idem gledat u nedjelju.

to su tri londonera (Jon Fenner,Mike Kelly i Matt Devere), završili akademiju LAMDA, pa brijali po engleskoj, pa se preselili u mađarsku i tam osnovali madhouse. a ovo kaj sad izvode ti je predstava "Sabrana djela W.Shakespeara-skraćena". to je komedija o 37 šekspirovih djela u 90 minuta. recimo, propitkuju se teme tipa -je li Julija zapravo bila "fifica"..pa onda moš' zamislit' ostatak
cruzer 18.02.2004 u 10:28:38 profil autora
kul trinaesti treci it is!
dinar 19.03.2004 u 10:34:51 profil autora
Pas, zena, muskarac. odlicno, kvalitetno. Zijahov stil, minimalno predmeta na pozornici, perfektan dijalog, psihologija musko-zenskih odnosa. Video projekcije radila Tanja Golic, muziku Tamara Obrovac. Kresimir Mikic bolji od Pakalovicke i Sivaka. Svo troje dobri, ne i odlicni.
Uglavnom, fenomenalno!


Nazalost, bio sam prvi put u vidri. Lions klub zagorje zakupio cijelu predstavu i ja dobio kartu. Nakon predstave sam se ponovo uvjerio u prednosti predrasuda. Bio sam nagovoren s argumentom da je kazaliste ipak kazaliste. I pozalio samo tako. Prestava "genijalci u vecernjoj skoli" je najvece smece ikada napravljeno i postavljeno na daskama. Glumci su bezobrazni amateri na celu s zarkom potocnjakom, radnje nikakve, a humor... Pa i djeca su odlazila prije kraja bez obzira na prijeke poglede roditelja. katastrofa.
ljutim se na sebe sto sam jebeni balkanac i sto bi za dzabe gledao i govna kako plesu na pozornici. i ne razumijem te jebene masone kako mogu tako lose izabrati kulturni dogadjaj. tamo ima jako pametnih ljudi. zamislite, jedna karta je kostala 100kn! nadam se da je 90% toga islo u humanitarne svrhe...
svinjče 27.03.2004 u 21:30:54 profil autora
i,jel još netko vidil te engleze??? inače, ja se valjala od smijeha čitavu predstavu. ne pamtim takav kazališni ugođaj,ludilo brale
Filip 28.03.2004 u 14:06:33 profil autora
jučer je bio svjetski dan kazališta.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
Filip 10.02.2005 u 03:11:03 profil autora
aha!!!
znači tu je bila sakrivena naša kazališna tema.
htio bih podjeliti sa vama jednu lijepu vijest.
moj najbolji prijatelj dox u utorku je imao pretpremijeru svoje prve predstave. prva oficijalna. tu ne računam one koje pripremaju na faksu.
zove se "bezimeniot" i rađena je po sofokleovoj tragediji "elektra". redateljka je grkinja eleni boza. predstava se igra na maloj sceni (cca. 40 ljudi).
on je jedini iz akademije koji igra u predstavi, pa to čini njegov uspjeh još veći.
ja sam imao priliku da pogledam pretpremijeru i mogu reći da je dox odlično izgrao svoju rolu. znam koliko je uložio u ovoj ulozi i sretan sam što na kraju to mu se isplatilo.
u četvrtku je premijera.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
electro cute 19.10.2005 u 19:06:07 profil autora
"Kazališna trupa Toxic Dreams iz Beča s predstavom 'The Milosevics' nedavno je osvojila Berlin. Variety.com tako počinje svoj osvrt sa: "Maknite se Sharon i Ozzy, dolaze Slobodan i Mira". Praizvedena još 2003. sa podnaslovom "sitcom iz pakla" predstava se temelji na transkriptima telefonskih razgovora članova obitelji Milošević nastalim između prosinca 1995. i svibnja 1998. godine. Bizarni razgovori razmažene i disfunkcionalne obitelji Milošević, poput onog u kojem se Marko (22) hvali majci Miri kako će osim diska na putu do goleme zarade otvoriti i kliniku za pobačaje, pri čemu ga majka podsjeća da obavezno drži papuče kraj kreveta da mu budu pri nozi kad noću mora u WC, navodno će uskoro osvanuti i na programu hrvatskih kazališta."

eto... jebate led!
Filip 02.03.2006 u 19:42:29 profil autora
khm.. tek sad vidjeh da makedonski dramski teatar gostuje u gavelli. dakle, pejstam.
1., 2. i 3. ožujka, u srijedu, četvrtak i petak, uvijek zanimljivo, živo i pulsirajuće makedonsko kazalište predstavit će se zagrebačkoj publici trima svojim kazališnim uspješnicama: kultnim "Divljim mesom" Gorana Stefanovskog, u režiji Aleksandra Popovskog; "Candideom u zemlji čuda" Venka Andonovskog, u režiji Saše Milenkovskog; i sjajnim Molierovim "Don Juanom", takoder u režiji Aleksandra Popovskog.
tko ima vremena nek ode na don juan. aleksandar popovski je genije, a nikola ristanovski jedan od najboljih glumaca u makedoniji.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
dju 14.12.2006 u 16:26:08 profil autora
prošli tjedan odgledala predstavu šibenskog amaterskog kazališta "virko", koja je gostovala u zagrebu. predstavu sergeja mioča "jadi mladog tajkuna" nas ukupno pedesetak u publici zasigurno ćemo upamtiti po izvrsnom glavnom glumcu, jakovu biliću.
taj maloljetni mladac čisti je glumački talent i ako bude tako glup pa sljedeće godine upiše akademiju, pretvorit će se u gorana višnjića, što bi za njega bila šteta, ali velika dobit za haenka.
dju 21.12.2006 u 16:07:26 profil autora
večeras u gavelli, u 19 i 30
predstava leptirov vrtlog života
glume članovi udruge dodir (gluhoslijepe osobe)
redatelj je goran borojević, jedan od članova sisačke daske. ja idem, ko oće nek se pridruži.
matea 21.12.2006 u 17:07:09 profil autora
ja sam htjela ici gledati baltazara.
i? jel to čemu?

.
i want a verb and you give me a noun
pavle 22.12.2006 u 00:33:50 profil autora
jel gledao netko "točku" vilima matule?
gogolj 30.10.2007 u 16:39:10 profil autora
gledao sam sinoć super predstavu.
"smisao života gospodina lojtrice" se zove, saša anočić redatelj,
a glumci su rushaidat, ruždjak i ž. anočić koji su jebeno prejebeno odlični.
nasmijao se i baš mi fino bilo, ma super.
eto. pa pogledajte ako budete u prilici.
johnnykola 30.10.2007 u 23:59:40 profil autora
sta je bilo!? reci!
gledo viktora i jos nesto
u izvedbi zekaema pod ravnanjem pasovica.
koji odron, nevjerojatno nesto!
DanMrak 10.06.2008 u 23:29:12 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Četvrta sestra- Gavella

Pitka.... Simpatična...

.
.
.

Sviđa mi se.
dju 11.06.2008 u 10:04:52 profil autora
gledala.
da, ok je.
za raju.
DanMrak 11.06.2008 u 10:12:41 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
E baš to...za raju!

No, ne mogu reći ni da je ništa više, a ni manje od ok. One koje su više od ok se pamte jer ostave jači dojam. One koje su manje od ok pamte se jer te razočaraju. Ove ok se slabo pamte...ali posluže tom trenutku. Meni bilo dobro.
gogolj 11.06.2008 u 14:18:22 profil autora
ja sam tu ok predstavu slabo upamtio.. a gledao sam.
sjećam se ivice vidovića koji je zaboravljao tekst...jebiga, on je prilično star.
DanMrak 11.06.2008 u 14:29:25 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Pa da....to je to. Ona je ok...a takve se ne pamte.:)

Vidović ionak glumi alkića tak daaaa....moglo mu se uklopiti u ulogu, mada eto ja nisma primjetila.;)