Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3 4
 
dju 20.12.2002 u 19:32:51 profil autora
dragi svekoliki forumaški puče! rado bih znala mislite li da nam treba otvorit zaseban prostor za kazališne teme, ili mislite da je isti suvišan, ili pak da ga možemo ugurat u "ostalo"? ja sam za prvu varijantu. čekam glasove.
daddy 20.12.2002 u 20:11:48 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
naravno da treba otvorit. isto ko što treba imat mobitel. možda i ne zvoni danima - bar znaš da te nitko ne treba.
sramota, nisam bio u kazalištu više od godinu dana. ideja mi je da se u nekoj prilici okupimo i raspoložive snage odu na neki biser u kazalište. čak sam i o muzejima razmišljao.
dju 20.12.2002 u 21:19:21 profil autora
Ja sam bila na Dekadenciji prošli tjedan i žudim reć ponešto o tome (dont vori, nije hvalospjev), a sutra idem na "Jelku kod Ivanovih" - predstavu koju je frontman genijalne sisačke Daske napravio sa ZeKaeMovim glumcima.
Muzeji, vaj not? Odličan je Muzej grada Zagreba, preporučujem, a moglo bi se otić i doma kod Bele i Miroslava na Gvozd, navodno je zanimljivo. Mislim, ima tih mjesta, treba samo htjet.
trixy 22.12.2002 u 11:43:01 profil autora
da, slažem se, žalosno je da su kazališta i muzeji postali mjesta na koja se izbjegava ići (u najboljem slučaju - nema se vremena). vjerujem da ima i zanimljivijih mjesta u kojima se može dobro provesti vrijeme. preporučam temu!
mada izbjegavam komediju kao kazalište, zadnje sam pogledao budalu za večeru. najprije šok jer nisam znao da su napravili predstavu po istoimenom francuskom filmu (koji sam gledao - a ne volim utvrđivati gradivo više puta - zato više ne mogu smislit nikakvu šekspirovu adaptaciju, em čitaš za lektiru, pa tv film, pa blockbuster film koji svi gledaju pa moraš i ti, pa kazalište na ovaj ili onaj način...) damir lončar je vrlodobrar, ostali su prolazni, uostalom kao i predstava.
najdraže zg kazalište mi je ipak gavella
zumbula 07.01.2003 u 11:58:56 profil autora
I kakva je Jelka kod Ivanovih zainteresirala me kad sam pročitala da je Tamara Obrovac radila glazbu i glumci su gotovo svi oni koje cijenim. muzeji, muzeji tu sam propuh ne čisti ali sramotno...bila sam na ruskoj avangardi i zlatnoj žetvi na velesajmu svidjela mi se zlatna žetva ali nema me unutra kak se veli.Likovna umjetnost -2. Tu idem čisto po osjećaju ne kužim previše.
zumbula 08.01.2003 u 10:38:02 profil autora
Djuuu kakva je predstava reči mi.
dju 09.01.2003 u 08:26:37 profil autora
dobra, dobra, treba to vidjet. tekst je bezrepobezglav, pun paradoksa i besmislica, onako harmsovski, ili još gori. ali borojević je sve to slatko složio i zapravo je najbolje u predstavi to što se vidi da glumci uživaju. baš su se zaigrali i lijepo to odvozili. ja inače volim dasku i pušim ih, pa me uzmi s rezervom.
zumbula 14.01.2003 u 09:54:27 profil autora
Preporučujem Piaf. Sve predrasude koje sam imala o Jasni Bilušić kao glumici sa ovom su predstavom otprhnule. Predstava traje tri sata može se voditi i pod koncert ali ja je nisam tako doživjela.
dinar 14.01.2003 u 23:47:25 profil autora
Zalazem se za temu...
Gledao stosta, ali nikad necu zaboraviti Sokolovica, a sledeci tjedan me ceka dekadencija...Piaf me intrigira tako da ce i to uletiti u ove zimske dane kulture...
lollipop 15.01.2003 u 17:09:03 profil autora
hah! browsam sad malo da vidim kad mi igra predstava u itd-u, kad vidim da je danas pretpremijera predstave Popcorn u Gavelli! Tu predsatvu sam prije par godina gledala u Londonu i bila je stvarno dobra. Duhovita i pametna i glumci su bili odlicni. Tako me zanima kako domaca verzija looks like! Bas mi je zao sto danas ne mogu ici (a jos besplatan upad, buhuhu)
dinar 05.04.2003 u 02:17:20 profil autora
Konacno pogledao Piaf, veceras. i odusevljen sam. jebote. kako inace cijenim muziku tog marsejskog vrapcica, dozivio sam to i kao koncert i kao predstavu. glumci su veceras radili posao koji vole i to se itekako osjetilo. bili su potpuno unutra, jasna bilusic ipak nedodirljiva...i njen glas...ma fenomenalno!
I djani stipanicev mi je odglumio dobro, ostali okej...
dju 02.05.2003 u 17:31:52 profil autora
Dinar i Sally su išli u Exitu gledat Noževe u kokošima. Nadam se komentarima.
Nedavno sam gledala Brata magarca. Vesela, draga predstavica. Krešimir Mikić genijalan. Bio mi je nekad cimer. Nisam tad pojma imala s kakvim genijalnim glumcem živim.
sally 03.05.2003 u 15:40:43 profil autora
nozevi u kokosima: odlicno! obavezno gledajte. ima sad u 5. mjesecu jedna predstava, oko 10tog, mislim. darija lorenci (valjda se zena tako zove) je jednostavno fantasticna. meni bilo super, a kaze dinar i njemu..

Izmjenio - sally u 03.05.2003 15:41:34
daddy 03.05.2003 u 16:37:50 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
ma, zadnje sam bio na onom brezovcu. nevjerojatno, to silno preseravanje isfuralo me na agresivu. pisao sam u dnevniku, da se ne ponavljam...
dju 03.05.2003 u 19:31:49 profil autora
U Vjesniku i Večernjem pročitala sam dvije izvrsne recenzije nove baletne predstave Staše Zurovca: Cirkus primitif balet, u HNK. Kako sam povodljiva za hvalospjevima i sugestibilna, odlučila sam to definitivno pogledat. Sljedeći tjedan. Oće ko sa mnom? Već imam društvo, ali rado primam zainteresirane.
dinar 07.05.2003 u 03:29:15 profil autora
Nozevi u kokosima odlicni. Zabavni, a u nekim djelovima i kontemplativni...Darija Lorenci genijalna, a kaze sestra da je isto takva i u Bozanskoj gladi...(valjda nisam pobrkao)
A bijah u subotu u Ateljeu 212 u beogradu pa vidjeh "Egzibicionista". Moram priznati da sam puno vise ocekivao. Ponajvise sam se razocarao u publici koja se smijala srednjoskolskim fazonima i raznim prostotama kojima ta dinamicna predstava obiluje...radnja super i glavna zenska glumica super...
zumbula 26.05.2003 u 13:43:58 profil autora
Dakle, sutra u Gavelli 'Balkan nije mrtav'pa da vidimo sto nam je momče makedonče Serafimov preporučio. Poslala sam poruke svima kojima znam(o) broj moba. Predstava je sutra u 19 i 30. Ide nas osam. Dju, Krešo(ako sam dobro zapamtila), Sally, Cute, Lolipop,Depressed, Trixi i ja. Ako netko još želi javite se Trixiju on ima karticu za Gavellu, pa je tako karta 25 kuna.

Izmjenio - zumbul u 26.05.2003 14:42:12
vlado 26.05.2003 u 17:33:08 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ko je Kreso?
waiter in his 60s 26.05.2003 u 21:16:48 profil autora
ja znam, ja znam :P

i ja možda dođem

Izmjenio - waiter in his 60s u 26.05.2003 21:18:58
Filip 27.05.2003 u 00:19:24 profil autora
i ja mislim da znam.. ;)

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
vlado 27.05.2003 u 00:50:34 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Pa dobro, pametnjakovici, hocete li reci?
Il nek se sam javi... Kreso?
zumbula 27.05.2003 u 08:44:39 profil autora
He,he. A možda nije Krešo.
Filip 27.05.2003 u 10:23:45 profil autora
hm.. ajde da pokušam, možda je to muž naše drage dju? ;)

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
dju 27.05.2003 u 12:13:05 profil autora
Je, to je the muž.
Jučer šalje Zumbul sms s pitanjem oćemo na Makedonce. Pitam Krešu oće sa mnom, on pristane. Velim da će nam frendica za koji minut kupit karte. "Koja?", pita on. "Romana Zumbul, s Pips-sajta", odgovaram. "Jebote, ne mogu vjrovat, šta će svi tvoji forumaši doć? Pa ti mene na sve načine pokušavaš navuć na te Pipse", smije mi se on ali ne povlači pristanak na kolektivni odlazak u Gavellu.
Si ju tunajt.
Tonci 27.05.2003 u 19:42:07 profil autora
Kad sam isprve vidio naslov topica, mislio sam da se odnosi na to treba li nam kazaliste kao takvo UOPCE?
U tom slucaju, odgovor na pitanje iz naslova bio bi: ne.

(ili, pravednije sroceno, to bi bio moj odgovor na pitanje: "Treba li TEBI kazaliste, i smatras li da predstavlja relevantan faktor u danasnjem kulturnom krajoliku?")
waiter in his 60s 28.05.2003 u 00:04:49 profil autora
predstava je bila o.k.. priznajem da sam
u par navrata gubio nit zbog jezične
barijere, ali glumci su bili dobri i sve
skupa je bilo vizuelno zanimljivo.
e, da, muzika je bila genijalna

p.s. kibrit je šibica! ;)
Filip 28.05.2003 u 10:26:16 profil autora
imaš kibrit? ;)

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
dju 28.05.2003 u 11:44:28 profil autora
ne ide nam baš to kazalište...
nadobudno smo vjerovali da ćemo razumjet makedonski.
lo je, dotučena glavoboljom, s dipom pobjegla s predstave.
k. i ja smo kasnili, pa nas potjeralo na balkon, koji je u stvari sauna. k. je, izluđen vrućinom i nerazumijevnjem jezika, otišao na pivu.
cute, sally, njezina frndica nataša, zumbul, waiter, trixy i ja smo odgledali do kraja.
cute je poslije rekao nešto kao da bi mu predstava sigurno bila odlična, samo da je više razumio. čak smo se složili.
muzika je, što reče waiter, fakat bila dobra.
toliko o tome.
trixy 28.05.2003 u 16:45:57 profil autora
bit će bolje.
prva predstava (koju smo zajednički gledali) je bila katastrofa, ova podnošljiva - treća sreća.
Depressed 28.05.2003 u 20:21:38 profil autora
Ovo mi je najbolja predstava koju sam gledao u Gavelli.
dju 28.05.2003 u 21:30:48 profil autora
...što i nije neki kompliment predstavi... gavella je već dulje vrijeme grozna. šteta što dolenčić nije dobio ravnateljsko mjesto u pekingu.