Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3 4
 
Filip 29.05.2003 u 01:24:39 profil autora
stvarno je šteta to što pričate u vezi sa jezikom. od danas počinjamo ubrzani kurs makedonskog. ;) neznam jel sam već pomenuo, al i meni je ta predstava okej.. a muzika mi je bila fantastična. (bravo kiril majstore!)

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
zumbula 29.05.2003 u 09:09:47 profil autora
Ma, muzika je fenomenalna. P ka mu majčina.
electro cute 29.05.2003 u 12:41:17 profil autora
mene muči
šta je kibrit?
i nek nam filip u tri beside prepriča zaplet.samo da povatamo konce.
electro cute 29.05.2003 u 12:42:09 profil autora
e jebiga sad sam skužijo waiterov post u kojem piše da je kibrit šibica.mislijo sam da je vatra, al isti kurac, pička mu majčina.
jelena 29.05.2003 u 13:28:17 profil autora
ovako, kod nas u bl je od 19. do 25. maja bio teatarfest, tako da sam se ja za sedam dana nagledala sest predstava. skoro sve sam odgledala stojeci, jer su karte odmah prvi dan bile rasprodate, a dobri ciko (covjek ;)) na ulazu je pusto nas, studente besplatno...

kod nas su makedonci bili u subotu. vidim da je predstava odlicna, ali takaj pola nisam razumila. odlican glavni glumac. dobra scena. muzika ubija. dobro mi je ono kad svi izlaze iz one zene, to je veoma fino smisljeno. covjek se tako grozno osjeca kad ne razumije :(
jos gore je bilo kad smo gledali slovence 'blow up'. nista nisam razumila, osim 'to je ljubezen' i 'imal sam sretno otrostvo'. jel se tako pise? provala.
u utorak sam bila na predstavi 'nemocnik u pameti', zg kazaliste 'komedija'. smijurija. nakon predstave sam nagovorila citavo drustvo da idemo u galeriju na izlozbu 'savremena hrvatska umjetnost'. onak. to je valjda iz fundusa nase galerije, stariji radovi. uglavnom, pregledala.
eh, da. u nedjelju sam gledala 'egzibicionistu', atelje 212. slazem se sa dinarom. predtava je tak-tak. glumci dobri. valja pogledat, bezobzira.
waiter in his 60s 29.05.2003 u 19:43:35 profil autora
da, filipe makedonski, baš bi nam mogo
objasnit par stvari
Filip 30.05.2003 u 11:33:23 profil autora
hmm.. hajde da pokušam, mada ovo je samo moj pogled prema predstavi, što ne mora da vam znači baš ništa. "balkanot ne e mrtov" je predstava, koja je urađena kroz rekonstrukciju povjesnog dela "makedonska krvava svadba" (ako je možda neko pročitao to, skužio bi razliku) vojdana černodrinskog. to je palimpsest, koji je dukovski proširio sa drugim scenama, drugim likovima i različitim događajima. pojava likova kao što su kemal ataturk i eleni karinte, ili dilema cvete, kad razmišlja između osman-bega i spaseta, što pokreće humani rasplet, pomirenje, i pre svega interkulturalni kontekst, redefiniranje identiteta i a što je najvažnije rušenje tih tradicionalnih barijera. jedan primer.. vjenčanje između cvete i osman-bega (u originalnom delu, cveta nije htela da se vjenča sa osmanom po cijeni života). zadnja replika cvete je "umrev ama..", nema onog nepoturčavanja (ili kako i da se zove kad neko odbija da uzme tuđu vjeru). multikulturnost možemo primjetiti i kroz veliki broj turcizma, vlaškog dijalekta (možda i zbog tog vam je bio još veći problem da razumete), kao i francuskih riječi. cveta, koja je subjekt ove priče se razdvaja u djelove.. cveta - spasetova ljubav, cveta - antigona, cveta - flora.. itd. autor dukovski u ovoj predstavi koristi komediju dell arte u odnosu između rasima i osmana, a i hamleta u onoj sceni sa spasetovim duhom. on gradi fiktivne veze između različitih dramskih i povjesnih likova i događaja. znate kako on opisuje predstavu "balkanot ne e mrtov", kaže.. to ti je bitova drama, drama u kojoj ima pevanja i pucanja.
eto.. ispisao sam nešto, možda i nije to što ste tražili.. ako želite još potraži ću i mišljenje mojih prijatelja sa dramskog faksa, pa moglo se i to uporediti.
btw.. dukovski ima još dvije sjajne predstave.. "bure barut" i "mame mu ebam koj prv počna", ova druga je moj osobni favorit. sve tri predstave su izašli u jednoj knjizi, al je opet na makedonskom.. čuo sam da se priprema i englesko izdanje..

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
waiter in his 60s 30.05.2003 u 22:38:08 profil autora
blagodaram!
dju 02.09.2003 u 13:33:57 profil autora
Moram s vama podijelit jednu užasno iritantnu činjenicu. Već tri godine slušam i čitam o famoznom obiteljskom kazalištu na Brijunima, iliti Brionima. I načelno me boli k. za njih, nikad nisam bila na Shakespeareovim danima na Hvaru, pa neću ni na Šerbedžijinim na Brijunima. Pa šta.
A sad odjednoč, eto Rade s familijom i kućnim prijateljima u HNK. Okej, kaže prijateljica B. ajmo ih gledat. Okej, kažem ja, pred nosom su nam, vaj not. Nazovem rezervacije, sigurna da će bit navala, bolje da se osiguram. Teta na telefonu ljubazna, zapisuje prezime, veli kad trebam doći podignut karte. Na kraju razgovora, bez loših primisli i posve usput, pitam koliko košta karta. 150 kuna, veli teta.
150 faking jebenih kuna. po glavi gledatelja.
za koga? za tita. za koga? ma nema šanse. pa da mi doma dođu odigrat predstavu ne bih ima dala toliko.
koji je to kvazielitizam, šta je to? četiri - pet puta skuplja karta nego za druge predstave.
a nisam ljuta na glumce, pa ni na "idejnog začetnika" Radu, ni na ženu mu, ni na kog nego na budale koje bi dale i dva puta više da vide tu predstavu. zbog njih je karta tako skupa i zbog njih je izmišljena sintagma "porez na budale".
pa nek im bude.
zumbula 02.09.2003 u 15:12:24 profil autora
A bit će ih bit. Nasrat će se tamo raje. Mislila sam i ja pogledat kad su već tu, ali nema šanse. Jebo ih 150 kuna. Nego kad smo već kod kazališta danas sam vidjela Vitomiru Lončar kako vozi klince u kombiju male scene. Kad sam rezervirala karte jednom davno ona se javila. Pitam se radi li na garderobi i blagajni. Nemam neko mišljenje o njoj ali čini mi se da je veliki radnik. Kad su je htjeli za ravnateljicu trešnje raja je pisala peticiju protiv nje. Imam filing da su se prepali da buju morali delat. Nego kaj sam htjela s tim reć, da, u ovoj državi valjda moraš sve sam. Ak podjeliš poslove uvijek neko nekaj zasere. Sumnjam da je tak škrta da zaposli još ljudi. Sigurno loša iskustva. Ne znam jel to tema za treba li nam kazalište, ali... e da kad dobiva nagrade nekak ne dobiva prevelke aplauze svojih kolega...ljubomora ili...ko Bucka na Z3 mi je išla na živce, ali klinci su je voljeli...
piggy 02.09.2003 u 15:36:50 profil autora
eto, nisam imala pojma da je karta za Radeta & comp tolko,fakat bed. mislim, ekipa koja ide u kazalište čistog gušta radi, ziher nema 150 kuna, odnosno bar 300 (sumnjam da neko ide baš solo)za predstavu.koji je to šok za kućni budžet. ja imam dvije karte free, zahvaljujući radnom mjestu, al sad neću ići. nekak mi se ne da. poklonit ću ih svojoj susedi, ljubiteljici šerbedžije iz davnih -ne daj se ines-dana.
dinar 03.09.2003 u 01:46:12 profil autora
ja idem na tu predstavu, iako je to razlog sto cu do subote zivjeti sa 20tak kn u dzepu...nije bed, uci se, doma ima hrane...radje to nego na jedan, dva, tri izlaska na koje bi, kako stvari stoje, potrosio.
Ne znam, puno je, puno je, jako je puno...ali dao sam i za druge stvari slicne pare, utakmice, partije...bio sam na kralju learu pred 2 godine na brijunima. Rade i ambijent, voznja brodicem brijunima u sumrak...vrijedilo je. Nadam se da ce i ovaj put. Glumi i Rundek i svih dvaestdvoje je non-stop na sceni...
dju 05.09.2003 u 09:34:50 profil autora
Vijest u današnjem Jutarnjem listu o predstavi Marat-Sade u HNK sadrži i odurnu izjavu Vladimira Stojsavljevića, pročelnika Ureda za kulturu: «Jedva sam dobio dvije karte, cijene su bile nešto više nego obično, ali to je normalna stvar u inozemstvu».
Ne znam je li mi time kreten pokušao reći da sam u inozemstvu, a da to ni sama ne znam, ili je htio reć da smo jadni provincijalci svi mi kojima se nije davalo 150 kn i da ne znamo cijenit vrhunsku umjetnost.
E, kako sam se iznervirala.
Smrt bahatima!

P.S. Dinarko, nemoj ovo moje pjenjenje shvaćat osobno, ja sam kupila već 4 albuma DiR a mnogi bi gledatelji sinoćnje predstave to nazvali bacanjem novca. Ali, cca 500 kn za poklone prijateljima je moj osobni izbor, a cijena od 150 kn za predstavu u sebi sadrži kvazielitističku težnju da se potencijalnim gledateljima kroz nju sugerira kvalitet i osjećaj izabranosti, a to me taaaaako nervira.
piggy 05.09.2003 u 09:44:07 profil autora
a moš' si mislit kak je Vaki "jedva kupio" dvije karte...ma dajjjj....zamisli da ekipa iz gradske uprave ikad calta iz svog džepa kad idu na kazališne predstave. ionak su Radetu dali 300 tisućica da bi uopće mogel jadan isfinancirat predstavu. mislim to je sam dobil od grada Zagreba.a da vidite voni park teatra Ulysses...da se smrzneš, limuzina do limuzine plus par džipova..
piggy 05.09.2003 u 09:44:55 profil autora
ahm..tek sad pročitah "jedva dobio"...a i to je teža laž.
piggy 05.09.2003 u 12:09:21 profil autora
daklem, svakako si pogledajte finu pljuvačinu Ulyssesa, Rade & comp. u Večernjaku..
a ima i jedan trač, ispričala mi kolegica koja je bila sinoć na the događaju. Kramarić kupil karte, došel sa ženom, al kad gle čuda - kupil karte za danas (petak), a nije skužil(!?) i dojde tak do svojih sjedalica, kad tamo -Šeks sa ženom ! žešći zajeb,hehe..i onda jadan završil u nekoj lijevoj loži, a moja kolegica u istoj, pa čula dogodovštinu vrlog nam saborskog zastupnika. i što više reć'...
dinar 05.09.2003 u 12:47:23 profil autora
Ne brini, Dju, ne shvaca se to osobno. Iako sam siguran da glumacka postava sama po sebi sugerira kvalitet takvoj predstavi, onda Atac koji je radio scenografiju ili sta vec, cijela filharmonija koja ih zvucno prati itd... Cisto gledano iz ekonomskog kuta, sve to treba platit, isplatit. Sad, da li i preplatiti, to ne bi znao jer ne znam njihove troskove i pojedinosti koliko su sponzorstva dobili od grada Zagreba, koliko od lokalnih istarskih vlasti, stranih donacija, itd...
Znas, Eurokaz idem gledati vec dve godine zaredom. Ove godine sam zbog vremena stigao doduse pogledati samo onu predstavu talijana u hotelskoj sobi (slabo pamtim imena), kao neki mafija djir. I manje od 50% predstava je vrijedilo 100kn koje sam dao za svaku od njih (ovogodisnja nije sigurno!). E, pa ako osrednja kazalisna druzina (pa nek je i strana) stavi cijenu od 100 kn, ne znam zasto sad neki od najboljih glumaca sa ovih prostora (Bilusic, Serbedzija, pa i toliko hvaljeni Vitez - nikad ga nisam gledao, znam ga samo po politickom angazmanu u HDZu, pa i Rundek) sa takvom ekipom oko sebe ne mogu napucati takvu cijenu. Da se razumijemo, ja sam STROGO protiv tako visokih cijena, ne baca se ni meni pare, (kazaliste za mase, dobro za male pare, itd...ali ne ide tako v kapitalizmu, jebga...) ali mogu to razumjeti. Nadam se samo da ce svaka kuna biti i opravdana, a to cu znati u subotu, a vi vjerovatno u nedjelju...

inace, chicago na broadwayu, 70$ karta, Les Miserables na West endu, minimalno 25-30 funti...znam, drugi je standard, ali ovo ovdje nema konkurencije...

sadrzaj je izmijenio/la - dinar u 05.09.2003 u 14:27:47
dju 05.09.2003 u 12:56:54 profil autora
u nedjelju recenzija.
držim te za riječ.
dinar 05.09.2003 u 13:00:48 profil autora
naravno...
sally 05.09.2003 u 13:45:56 profil autora
uh, ja se stvarno nadam da ce mi u subotu nakon naklona i gasenja svjetla bit manje zao nego sad sto sam dla tih 150 kuna. kad me dinar nazvao da pita jel bi isla, ni u jednom trenutku mi nije na pamet palo postavit ono banalno pitanje: a kolko to kosta?.
brvo ja. al dobro. jebiga.
priznajem da sam malo skepticna sto se tice proporcionalnosti cijene i onog sto sam, eto, kupila, al nikad ne znas. optimist sam po horoskopu i nadam se dobrom.
priznjem, veselim se to vidjet.
.......
p.s. a jesam mogla bit na groodanju..
dinar 05.09.2003 u 14:19:43 profil autora
i dalje mozes...mozemo!
dju 08.09.2003 u 14:53:08 profil autora
Kaže Dinar "Naravno", na ono moje da ga držim za riječ nakon što je obećao raport s predstave...

Ah, ima ona jedna poslovica:
Kad čovjeka držiš za riječ i orla za rep, možeš reći da ništa ne držiš.

E, da.
dinar 08.09.2003 u 15:21:03 profil autora
poceo sam sada u wordu svoje stivce malo...poceo sa isprikom sto kasnim jedan dan...pa onda zvone telefoni pa sad hitno moram tamo poslije ovdje navecer ucit sutra ispit prekosutar drugi teta mima je dosla skuhat joj rucak...IZGOVORIIIII, znam...ali puno je stvari sad na pameti i dat cu si jos par dana da to na miru napisem...

i ima se sta napisati...

i VRIJEDILO je...

pozdrav...
piggy 12.09.2003 u 14:01:06 profil autora
dobro. kad će više ta recenzija
waiter in his 60s 12.09.2003 u 19:38:09 profil autora
vidim da nam je policajka dju zaposlila zamjenicu

~ sneaky little priest trying to reach out to the swine ~
piggy 15.09.2003 u 14:45:24 profil autora
CIJA snajka CIJA
arhimed 17.09.2003 u 01:40:57 profil autora
ide li neko na taj famozni festival svjetskog kazališta?
egoritam 17.09.2003 u 02:08:13 profil autora
Hej samo da preporucim da obavezno ( ko naravno zeli istinski dobar teatarski ugodjaj) pogleda nesto od Nekrosijusa! Cuo sam da dolazi sad ovog mjeseca sa predstavom u Zg na neki festival. Imao sam prilike pogledati njegova dostignuca u Sa na MESS-u i bilo je fenomenalno. Toliko izvrsne glume, toliko genijalnih redateljskih rjesenja, toliko katarzicne emocije...uglavnom grijeh je propustiti pogledati postavku jednog od najvecih redatelja Europe ( iznosim svoje skromno misljenje). Poslije vam se svaka nasa splacina cini uvredljivom za vas skromni misaoni sustav!
Ko moze nek uziva!
zumbula 17.09.2003 u 08:49:55 profil autora
Koju nedjelju bu ta recenzija Marat Sade?
piggy 17.09.2003 u 11:27:36 profil autora
"Ako ste u kurcu, a u kurcu ste, ova će vam predstava pokazati zašto ste u bespućima kurčeve zbiljnosti", napisala Vedrana Rudan ko najavu za premijeru predstave "Uho,grlo,nož".luda je
jedva čekam vidit' oreškovića i gojića kak glume dva PTSP-ovca, koji dožive oslobođenje kad se presvuku u žensku obleku, našminkaju i stave perike i sami sebe uvjere da su 100 posto žene i to ne bilo koje, već Tonka Babić.


All animals are equel but some animals
are more equel than others