Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
gogolj 18.03.2006 u 22:01:49 profil autora
po vašem mišljenju najbolji ili vama najdraži redatelji su?

moje subjektivno mišljenje:

1.francis ford coppola
2.alfred hitchcock
3.tim burton
4.martin scorsese
5.stanley kubrick

e da, mike figgis jer je režirao napuštajući las vegas i jim jarmusch jer je jim jarmusch.
darko 18.03.2006 u 22:07:14 profil autora
kajaznam, teško je raditi neki poredak.
nabrojao si sve meni drage, pogotovo burton i kubrick... al meni možda najdražeg nisi spomenuo

wes anderson
gogolj 18.03.2006 u 22:11:34 profil autora
eto vidiš da nisam sve nabrojao!

matea 18.03.2006 u 22:38:34 profil autora
kubrick
gondry
wes anderson

pa onda može i moodysson
i tak to

.
pusa lurkerima
sucker 18.03.2006 u 22:47:24 profil autora
i braca coen. i tarantino. woody allen. ima ih jos.
ADOLF ŠIMEC 18.03.2006 u 22:49:38 profil autora

jakov sedlar
tonči vrdoljak
matea 18.03.2006 u 22:51:08 profil autora
i mala coppola mi je neizmjerno draga.


.
pusa lurkerima
darko 18.03.2006 u 23:00:59 profil autora
coppola juniorka - oh, da. i LIT i VS pa i spot flaming lipsa.

i naravno da svi znamo da će electro cute napisati:

Aki Kaurismaki
Mike Leigh
johnnykola 18.03.2006 u 23:26:20 profil autora
sta je bilo!? reci!
leigh
coen bross.
trier
kubrick
slowpulse 19.03.2006 u 00:16:41 profil autora
dosta navedenih

+

ang lee
p.t. anderson
ana r. 19.03.2006 u 00:49:44 profil autora
+
Cameron Crowe
Robert Altman
David Fincher
electro cute 19.03.2006 u 03:55:06 profil autora
da, naveli ste ih dosta. posebno oba andersona, i leigh i kaurismaki i woody...
fali vam terrence mallick. i fellini. i todd solondz. i još puno njih kojih se nemrem sjetit jer je skoro 4 ujutro.
electro cute 19.03.2006 u 03:56:35 profil autora
terry zweigoff.
gogolj 19.03.2006 u 10:47:31 profil autora
ed wood.
matea 19.03.2006 u 12:05:55 profil autora
meni su super clooney-jevi filmovi. oni kaj on napravi.
al je već nekako ušao u šablonu. oba filmića su mu temeljena na stvarnim ljudima i događanjima.

još sam odlučila da ne kužim zakej svi toliko svršavaju na tarantina. okej ona dva filma, pogotovo reservoir dogs zbog buscemija, ali kill bill mi je bezveze i to sve.

i woody allen mi sam po sebi ide jako na živce.

.
pusa lurkerima
gogolj 19.03.2006 u 12:59:46 profil autora
tarantina inače ne volim, ali pulp fiction je remek djelo(iako to nije njegov film u cjelosti, mislim scenarij, pročitajte njegovu biografiju "pucanj s boka", zanimljiv je život imao tarantino), dogsi su nešto slabiji, ali volim ih zbog mr. blondea(michael madsen) :" are you gonna bark all day, little doggie, or are you gonna bite?".
četiri sobe je dobar filmčić(quentin nije režirao sam), tim roth je kralj iako je tu ulogu trebao odigrati steve buscemi koji je naknadno odustao, tako bih volio da je buscemi to odglumio.

i nekako to je sve što meni valja od tarantina.
electro cute 19.03.2006 u 13:28:19 profil autora
hm, jeste vi uopće gledali jackie brown? onak, uopće?!?!!? mislim, koji kurac!
a kill bill je remek djelo, al za ga skroz skužit treba pogledat bar 10 modernih honkonških filmova, 20 - ak vesterna, i sve filmove s ninđama do kojih možete doć. jebiga, to je posmoderna. meni je to isto najslabiji njegov film, al opet bi mu dao osmicu. ostali su čista desetka. kod tarantina je najfascinantniji način na koji on tretira svoje likove, kak ih pušta da podrede radnju sebi, da sam stoje ili pričaju pizdarije i da ih boli kurac za flow filma.

matea, nervira te woody allen? to u onom stilu - ne slušam pipse jer me nervira ripper?
pogledaj: uzmi lovu i bježi, zelig, hannah i njezine sestre i annie hall. može i razarajući harry (u kojem ćeš među statistima skužit paula giamatija!)za početak. pa kad se navučeš ćemo te šopat dalje. taj čovjek je snimio bar 20 prejebenih filmova.
gogolj 19.03.2006 u 14:10:19 profil autora
tebi je "od sumraka do zore" čista desetka? blago rečeno, to je smeće od filma. dogsima također ne bih dao desetku, solidan film sa dobrom glumačkom postavom, pulp fiction je remek djelo a sve ostalo je prosječnost.

meni su primjerice ritchievi "lock, stock and two smoking barrels" i "snatch" sf za tarantina, samo nije mu trebala ona blamaža sa suprugom, jebiga, svi mi grješimo..

možda je tarantino tebi genij, ali meni je on daleko daleko od tog pojma..
matea 19.03.2006 u 14:14:11 profil autora
baš me to nervira kod tarantina.. to furanje na neke azijske fore.
a s allenom je fakat ko ovo s ripperom. hehe
to što ima 10 različitih pičaka po filmu i zaš uopće mora glumiti u svakom svojem filmu.
sve me živcira, njegovo gestikuliranje, način na koji priča i uvijek su isti ti likovi.
kaj ja znam, bolje da idem učit gramatiku.

.
pusa lurkerima
sucker 19.03.2006 u 15:03:27 profil autora
'od sumraka do zore' je rezirao rodriguez, tarantino je napisao scenarij.

ed wood je inace sjajan, i burtonov i ne-burtonov. 'bride of the monster' je teska tresijana, a sad sam si skinuo i plan 9 from outer space koji je jos bolji, kako cujem.
zomri 19.03.2006 u 18:29:21 profil autora
da dodam još i

kusturica
jonze
braća farelly

backdrifter 19.03.2006 u 18:32:53 profil autora
omnomnom
ovo sad vise nije "najbolji redatelji" nego "svi redatelji".
;)

skoro svi nabrojani su mi zakon.
aha.
johnnykola 19.03.2006 u 19:06:10 profil autora
sta je bilo!? reci!
woody je king!!!
mislim da je upravo u razarajucem harryju
(je li to onaj kad se naganja s robertsovom
s carapama zadignutim otprilike do muda?:)
ona izvala kad lik stalno ima nekakve
desnicarske ideje, a ne kraju se ispostavi
da nije imao dovoljan dotok krvi u mozak.
nekad dosadan, samo s jednim gegom izvadi cijeli film.
(kao u obecanoj zemlji, koju, koliko se sjecam,
niko na forumu nije gotivio u jednoj od tema.:)
sinoc je bas na bht-u bio ljubav i sve ostalo.
doslovce sam umro od smijeha kad mu mladac postavi
milijardu, pitanja o ljubavi, zivotu, nastanku svemira,
a woody udje u auto kaze mu: ma to ti je k'o sve ostalo
i raspali po gasu. KING!!!!!!!!!!
sucker 19.03.2006 u 19:09:43 profil autora
ta izvala s desnicarima je u 'svi kazu volim te'. to je valjda jedini meni podnosljivi mjuzikl u svemiru.
electro cute 19.03.2006 u 21:11:28 profil autora
ritchie sf za tarantanina? ahahahhahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahaha ahahahahahhahah hahahahhahahahahah hah hhahahahahah hahah hhahahahahah hhaha hahhahahahahahahaha hahhahahahah hahahahahahah hahahahhahah hahahahhahah hahahah hahhahaha hhaha hha hha hehehe hh heh hha hhehh hah heheh hha hhahahahahahahahah hheh hehehehehehheh heh hehehheehheheheheh uh iji ju.
isuse! svašta.
electro cute 19.03.2006 u 21:14:30 profil autora
od sumraka do zore je treš film, jebo vas ja lude. i ko što drug reče režiro ga je rodrigez. a guy ritchie je jebeno kradljivo smeće od režisera sa dosadnim likovima, lošim glumcima i sranjem od scenarija.
tarantino je režirao: reservoir dogs, pulp fiction, jackie brown, kill bill, jedan dio četiri sobe (onaj zadnji) i jedan dio sin citya (onaj s pičkama). čisto da se zna.
osim toga, ne govorimo o filmovima, nego o režiji. a taj momak jebeno dobro režira.
gogolj 19.03.2006 u 21:21:56 profil autora
voliš tarantina? ajde neka..
meni je jebiga ritchie draži i za tarantina po meni on je sf. tarantino mi jednostavno ide na kurac. tarantino ovo tarantino ono, ma gadi mi se..
backdrifter 19.03.2006 u 21:26:18 profil autora
omnomnom
a kakav ti je kao redatelj?
;)
sadrzaj je izmijenio/la - backdrifter u 19.03.2006 u 21:27:05
gogolj 19.03.2006 u 21:33:30 profil autora
tarantino? veli cute da jebeno dobro režira i ja se slažem, pa ja se divim paklenom šundu, obožavam julesa i vincenta, ali ide mi tarantino na kurac i gotovo!
electro cute 19.03.2006 u 21:42:52 profil autora
da, to je taj "ripper" fenomen. mislim, u redu je da ti ide na kurac, nemam ja niš protiv. meni je on, s druge strane, jedan od najboljih režisera ikad.
gogolj 19.03.2006 u 21:51:19 profil autora
pa kažem ti, ja sam čitao njegovu jebenu biografiju, gledao dogse i šund miljun puta, tako sam ga volio i sad, obrat, "ripper" fenomen kažeš - moguće.