Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
trixy 13.03.2006 u 10:14:15 profil autora
sinoć sam nakon dugo dugo vremena bio u kinu.
i konstantno se pitao, pa što to meni treba?
treba mi najmanje sat i pol - dva da krenem od doma (ako se karte rezerviraju), još sat vremena da se vratim, slušati glupe komentare i razgovore, smijeh na totalno neprikladnim mjestima, šuškanje vrećicama, smrad kokica, koštica i drugih jestvina, kašljanje, kihanje.
a niti nema rew ili stop tipke kad moram ići na wc. i pitanje je hoću li moći i ući ponovo u dvoranu, jer se obično vrata zatvore kad se izađe...
ionako svi filmovi kad-tad završe na dvd-u. koji je usput i jeftiniji. a i mogu skinut na hard ako ga ne stignem pogledati...

zapravo, moje pitanje je: zašto volite kino?
backdrifter 13.03.2006 u 10:29:04 profil autora
omnomnom
samo zbog velkog platna
johnnykola 13.03.2006 u 10:52:25 profil autora
sta je bilo!? reci!
zato sto se za vrijeme sff-a u njima
prikazuju filmovi.:)poslije je neke
veoma tesko zbaviti na divx-u,a i ne
dobijes svaki dan priliku priupitati
ponesto dusana makavejeva, npr.:)
matea 13.03.2006 u 11:02:36 profil autora
ne mogu vjerovat.
kino je kino i obožavam gledat film tamo. ima oooogromno platno i odličan zvuk. s kojeg dvda ćeš imat takav doživljaj??? a i darketa i ja nikad ne možemo pogledati niti jedan film do kraja ako ga gledamo doma. u kinu moramo.
Miris kokica, a ako se ide u europu ili tuškanac onda i miris kina. mrzim što više nema kinoteke.




.
pusa lurkerima
ana r. 13.03.2006 u 11:13:04 profil autora
covječe!?
ja kino obozavam. i cijelu tu manifestaciju odlaska u kino. a kokice necu ni spominjat. i puno mi je bolje gledat film u kinu nego doma zbog mraka, velikog platna, muhe whatsoever koja mi prozuji negdi iza glave (doma nemas taj feeling sa zvukom). a nenadjebivo je i ljeti kad je klimatizirano a vani nije. i isto tako volim mala kina, but jebiga...
volim cak i forspane. samo me ljuti kad po zavrsetku filma odmah upale svjetla. a slova jos nisu ni krenula.
pavle 13.03.2006 u 11:16:39 profil autora
apsolutni sam mrzitelj kokica u kinu, ljude to stvarno ne jebe. posebice kada u filmu zvuk igra ulogu, sjećam se jednog odličnog japanskog filma koji počinje izmjenom šuštanja vjetra kroz trsku i tišine. i onda malo vjetar, pa malo kokice. hočeš ubiti nekog, ali nije to ništa. ipak je vrhunac rezerviran za kraj, kada stoka jedva čeka da izađe van pa često čim se pojavi malo mraka koriste priliku za ustajanje. npr. gledam prošli utorak `posljednji dani sophie scholl` i u trenutku odsjecanja njene glave, nestaje slike. majstor za svjetlom brzopotezno okida, svi se ustaju, iako film još traje, no nikoga to ne jebe. i trajalo je još nekoliko minuta, no većina to nije vidjela. nisam ni ja, iako sam se ustao i stao sa strane jer se netko na balkonu našao pozvan ustati i spremati direktno ispred projektora. i gledam ja tako slike sophie, njezinog brata i ubijenog prijatelja i to kroz sjenu neke djevojke. i eto, stavi ona prvo šal, pa onda kapu, pa dođe neki mladić, pa se nađu pozvani ljubiti, i čak i kad to završe, još uvijek nije vrijeme za maknuti se, pa malkoc pričaju, pa se pojavljuje i treća osoba. i nitko ništa. uostalom, tko bi. ostalo je 10-ak ljudi i svi kolektivno pizdimo, ali jebote, što očekivati od osječkih studenata književnosti koje je profesor natjerao da dolaze gledati filmove u tzv. ciklusu kino kultura.
ma dobro je, još malo pa će početi i autobiografski filmovi o anti đapiću i glavašu osobno.
već vidim naslove "još jedan luđak napao nedužnog glavaša", ili "rođen sam, dakle, magistrirat ću, ma koliko mi udba i četnici isto ne dali" a može i "pička li im materina, što me jebu zbog par ubijenih srba"
a može i "društvo mrtvog drahe hedla".
evo, evo prestajem. još samo jedan: " borba za ljudska prava čitanjem zaštićenih svjedoka".

za dom spremni.
backdrifter 13.03.2006 u 11:46:16 profil autora
omnomnom
u je*ote ti stvarno imaš traume iz kina
;)
trixy 13.03.2006 u 14:05:32 profil autora
osim velikog platna sve stoji. zgasiš svjetlo, imaš mrak. po danu si spustiš rolete. imaš i surround. ili na kompu ili na "kućnom kinu".
backdrifter 13.03.2006 u 14:14:07 profil autora
omnomnom
mislim da u kinu treba obavezno gledati filmove tipa king kong, gospodari prstenova i slične jer doma nemreš imati takav filing ko u kinu. a ovo drugo radije doma pogledam.
recimo ja se i danas sjećam kak mi je bilo preje*eno gledati prvi dio jurskog parka u kinu. bio sam totalno očaran.

sadrzaj je izmijenio/la - backdrifter u 13.03.2006 u 14:15:19
electro cute 13.03.2006 u 14:57:43 profil autora
kino jebe doma 5 biljardi ziljardi puta. a ko je vama kriv kaj idete gledat filmove u osam navečer.
vlado 13.03.2006 u 15:05:52 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Kino je zakon.
Jos uvijek postoje filmovi koji se za njega snimaju.
ana r. 13.03.2006 u 17:49:21 profil autora
You go Cute! A Pavle, daj malo života...pa nije sve tako crno!:)
electro cute 13.03.2006 u 18:25:59 profil autora
ne spomini mu crno! opet će počet sa đapićem i glavašem! aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!
dju 13.03.2006 u 19:11:15 profil autora
kino je super kad si zaljubljen. pa s tim u kog si zaljubljen odes u kino. pa se držite za ruke. kao tu ste radi filma. a niste, nego jedno radi drugog.
kino je super i kad imas klince. jer postaje izgovor da pozoves baku i djeda da cuvaju djecu, jer ti eto moras u kino.
volim kino.
i bas idem u isto za vikend.
pavle 13.03.2006 u 21:32:08 profil autora
primjećujem kronično neprepoznavanje pravih vrijednosti. al nije svatko na istom stupnju razvoja. neki ljudi kuže, neki ne.

evo, ovaj puta neću niti jednom spomenuti ni glavaša ni đapića. i neću se ismijavati novom pokušaju da magistrira jednog od nespomenutih.
tako šta niti mataković nacrtati ne zna.

i da, viš stvarno, opet sam sav neki crn. ma jebiga, ja sam divlje dijete, nastao posesivnim vezivanjem svoje roditeljice za sebe jer nije imala nikoga osim svoje djece i eventualno muža jer joj je oca zgazio vlastiti kamion (pokušaj popravljanja kvara) kada je ona imala 6 godina, a mama joj je umrla od alkohola sa 48 g.

krv nije voda. osim, možda, kod isusa. tako barem kažu.

a htio sam samo reći da volim kino.
kinoteka je i meni obilježila jedan, doduše kratki, ali vrlo ugodan dio života. nadam se da će tuškanac biti dostojna zamjena.

crnokošuljaši, pozor!
matea 13.03.2006 u 21:35:47 profil autora
je-bo-te

.
pusa lurkerima
backdrifter 13.03.2006 u 21:58:34 profil autora
omnomnom
ja nisam niti bio u nekom modernom kinu tipa cinestar.
za mene postoji samo jedno kino pravo u rijeci u kojem se ugodno osjecam a to je teatro fenice. negdje koda sam nacuo il se gadno varam da ce se zatvoriti. tak da vodevr.
electro cute 13.03.2006 u 22:14:46 profil autora
tuškanac je super. sad su stavili udobne solice i grijanje, a ne ko lani kad si smrznut dobijao hemeroide. ovaj petak sam gledao jedan iranski film, i bilo je hrpu ljudi, i što je najvažnije dobra je bila atmosfera. sljedeću sedmicu počinje ciklus finskog filma.

u zagrebu ipak postoje dva meni najdraža kina - kino na savi i kino europa.
darko 13.03.2006 u 22:27:32 profil autora
Da. Kino Balkan je najljepše kino u Zagrebu. Jebo im pas poglavarsku mater gradsku, ostali smo i bez njega.

Bio nedavno u Jutarnjem zanimljiv članak o kinima u Zagrebu.
Ah, evo ga:

Link
slowpulse 13.03.2006 u 22:40:42 profil autora
What?

Kino šuta guzicu gledanju filma doma 101%

Odlazak u kino i tih sat-dva 'gubitka' su ritual, priprema za film; ko i kupovina karata, i odlazak na WC prije predstave, i sve to skupa.
Niko ne spomije višestruka gledanja filmova u kinima? Mislim da je meni rekorder Prstenova Družina (4x), ondak Magnolija i Tanka crvena linija, te drugi i treći LOTR (3x) , i nebrojeno filmova po 2x
ana r. 13.03.2006 u 23:12:19 profil autora
Ja sam Eternal sunshine of the spotless mind gledala 3x! Inače nemam tu naviku ali to je bio taj neki period.
trixy 14.03.2006 u 09:53:02 profil autora
ja radim čitav dan na poslu. a onda kad dođem doma radim još. i ta 2 sata (ne gledanja filma, nego dolaska i odlaska) mi jako fale. radije ih iskoristim za šetnju na friško zagađenom zraku. ionako su mi 24 sata u danu premalo za sve ono što želim napraviti.
dju 14.03.2006 u 14:23:40 profil autora
probaj spavat 4 sata. ne bi vjerovao što sve stigneš napravit u preostalih 20.
trixy 14.03.2006 u 16:31:02 profil autora
probao. i skoro poubijao sve oko sebe. a ja završio na gastroskopiji. min 7h sna neophodno.
dju 14.03.2006 u 19:02:27 profil autora
ma naravno. ja sad prisilno spavam 4 sata a preostalih 20 mislim o tome kako bih se rado naspavala da mogu.
gogolj 16.03.2006 u 19:30:19 profil autora
bio ja u kinu i gledao syrianu. odličan film, odličan clooney, ma sve odlično, i svaka čast scenaristu gaghanu, on je genijalac.

kino obožavam!
dju 17.03.2006 u 09:45:03 profil autora
baš sam htjela pitat je l ko gledao taj film. danas ću i ja. gogolj, nadam se da nam se ukusi ne tuku.
krampus 17.03.2006 u 12:31:13 profil autora
Nemojte to gledati! Dugo je, dosadno i ništa nećete razumijeti! (Najozbiljnije. Provjerite kritike, pa ćete vidjeti da svi kažu nismo ništa razumjeli al nema veze, dobro je. Naravno, mene je to naivčinu zaintrigiralo. Ali pročitajte ovo još jednom: "nećete ništa razumijeti, al nema veze, dobro je"? Pa nije to Lynch, nego film o tajnim službama, korporacijama, vladarima i ko tu koga! Ko tu koga? Ja pojma nemam. Ne to gledat. Lijepo vam kažem.)
gogolj 17.03.2006 u 13:29:42 profil autora
priča nije laka ( naftne kompanije, međunarodni odnosi, politička špijunaža i terorizam, sve se to u ovom trileru isprepliće ) , tako da publika mora pažljivo gledati. A rascjepkanost radnje ne bi trebala biti problem jer su priče zaista uzbudljive. glumačka ekipa ( clooney i damon ) je sjajna.

dju, ne znam dal nam se ukusi tuku, al ovo je odličan film.

Gledati!
dju 18.03.2006 u 00:35:43 profil autora
krampuse, ti si ili spavao ili si se ljubio s nekim u zadnjem redu kina.
nije film uopće posebno zamršen.
i dobar je.
ali nije mi spektakularan.
ne volim onu nemirnu realističnu kameru koja ostavlja dojam da je snimatelj jednom rukom držao kameru a drugom čačkao nos. s tim da ga je čačkanje nosa puno više okupiralo. ne volim ni kad ključni likovi dožive krupnu moralnu transformaciju a da ti film uopće ne ponudi uvjerljivo objašnjenje čime su motivirani.
volim aktualnost tog filma (iran!) i njegovu kritičnost.
laku noć.
i sretno.

gogolj 18.03.2006 u 01:05:03 profil autora
mislim da je nemirna realistična kamera pridonijela kvaliteti filma.