Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
simon 16.03.2003 u 23:42:50 profil autora
Ok, nesto cudno se dogadja jer moja gigografija godišnje broji valjda pet koncerata (kad je plodna godina, ne računajući više slučajno nego namjerno nalaženje na mjestu gdje svoje džem sesije ima Matija Dedić trio), a eto u četiri mjeseca već sam baštinio dva koncerta Djece.

I ne odgovaram za posljedice ovog texta, poglavito za svoje zdravlje i sve češće simptome pišanja sebi u usta, ali kad je ovako good, to mi uopće ne smeta, ni najmanje.

Dakle, što želim reći?

Pa, gledajte, sviđaju mi se Djeca.
Znate, ekšli sam čekao Acapulco. I Arhimeda.

Dakle, moj drugi koncert Djece, 14.03.2003. u Hobbitonu u Opatiji (čini i se da su Pipsi tamo imali afterparty poslije fenomelnog dana u Rijeci). Vrrrlo tanak, mali postor, stejdž dva sa dva.
Ne znam jeste li kad slušali bootleg koncerte u nekim ful manjim koncertnim prostorima/klubovima, pa ono kad kazić na koji se snima stoji na nečijem stolu, tako da se više čuje zveckanje čaša, razgovor i smijeh ljudi, nego sam bend. E pa tako su Djeca zvučala u Hobbitonu. I to mislim u najpozitivnijem smislu, zvučali su kao kućni bend, zajebavali se između songova, ljudi plješću, smiju se, pričaju, poskakuju, ma super. Inače, na koncertu je bilo i selebrtisa (moš mislit), recimoooo Neno Belan, Massimo Savić sa ženom, i naravno sunčanim naočalama, pa hej, ipak smo dva metra ispod zemlje! Također i članovi grupe Vatra pokušali su malu diverziju, mošajući u prvom redu ispred stejdža, no Ante se ponio kao gospodin, osmjehnuo im se i nastavio ih zanemarivati (zapravo to je vjerojatno bilo poprilično lako).

E sad, pjesme. Khm.
Svidjele su mi se više nego na prvom koncertu, to je sigurno. Ono, baš su mi fino sjele. Ne mogu a da ne kažem kako me Arhimed neodoljivo podsjeća na song 'Moram da znam', čini mi se novosadskg benda Veliki prezir (hej, hej, pa jesu li to evriting-mast-gou Manic Street Preachersi naučili srpski!?) i to ne toliko da mi to upada u oči (dakle atmosferom, ne muzikom), a zapravo toliko da mi je to good good good. Grejt.

Zvučali su, jebiga, iskreno, meni je to ok.

I eto ti šta ti je hrvatski glazbeni konzument, tek se sad nakon dva koncerta valjda desetak puta odgledanih spotova, i dvaput toliko odslušanih pjesama na radiju, odlučuje kupiti album.
Pih, hrvatski glazbeni konzument, I spit on them.
Haha, sad se opet vraćamo na onu tezu pišanja sam sebi u usta...
cruzer 17.03.2003 u 00:37:26 profil autora
ha ha , simon je forgesnuo i doticnog ramba amadeusa, the geek na koncertu, i najkul skica koncertu i producente pipsića al možda ih je , eto namjerno izostavio..
simon 17.03.2003 u 11:47:27 profil autora
But, of kors, Jura i Pavle bili su tamo također, moja omaška! Eto, kad li će novi Svadbas, baš me zanima!
arhimed 17.03.2003 u 22:52:56 profil autora
simone, prema mojim saznanjima dva clana velikog prezira su iz novog sada, jedan iz zrenjanina, a onaj najbitniji koji je vecinski autor pjesama je iz vrbasa. inace, prije 2 godine su izdali odlican album "brazde" i ako ti se ukaze prilika da ga preslusas, to svakako ucini jer na njemu ima super pjesama. imali su i prekrasan web sajt u flashu izradjen, ali je, nazalost, vec neko vrijeme nedostupan. i bas me zanima kako ce zvucati slijedeci album tog benda jer ako nastave tim putem kojim su do sada isli, popapat ce masu bendova za dorucak (ovo je hiperbola :)).
i mene taj novi svadbas zanima :)

Izmjenio - arhimed u 19.03.2003 1:42:26
simon 17.03.2003 u 23:22:22 profil autora
Zrenjanin, koji si, Arhimede (samo čekam da na forumu osvane još i neki Kopernik ili Mendeljejev! Stvarno zaslužuje poseban topic na temu kako smo si odabrali nadimke, no...), spomenuo, kao što, uvjeren sam, jako dobro znaš, matični je grad još jednog good good benda, Oružjem protivu otmičara, i gle, eto ideje što da si stavim u discman prije spavanja! Thnx!

A što se "Brazdi" tiče, doista nemam ni inicijalnu ideju gdje da ih uopće počnem tražiti...

Izmjenio - simon u 17.03.2003 23:23:36
arhimed 19.03.2003 u 01:47:00 profil autora
evo inicijalne ideje. probaj www.gerila.com
by the way, nekadasnja basistica i prateca vokalistica o.p.o.-a je basistica velikog prezira.

Izmjenio - arhimed u 19.03.2003 1:49:10
Depressed 19.03.2003 u 11:31:50 profil autora
Pise da je u mocvari 8.5. oruzjem protivu otmicara...jel to koncert, slusaona, sto?
ak je koncert, jedva cekam....
Hadzo 21.03.2003 u 11:21:35 profil autora
Koliko ja znam O.P.O. vise ne postoje. A bil isu sjajni. Njihov Barbicue jedan je od najboljih albuma izdan na prostorima bivse Juge u devedesetima (uz Urbana, naravno). Veliki Prezir sam vidio nekoliko puta na BG televiziji i doista, Djeca dosta vuku na njih. Ali, sve je to rock'n'roll. Kupio sam njihov CD na osnovu Acapulca (zakon!) i vrlo je dobar.
vlado 21.03.2003 u 12:43:59 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
E istina... Za BarbiCue, priustio sam si original u BG, da se ima... Antologija. I ona zenska sa omota - ista Dju. Nevjerojatno.
arhimed 23.03.2003 u 01:34:22 profil autora
"barbieCue" je album koji probija granicu genijalnosti i zalazi u sferu bozanstvenog. obozavam ga!
Hadzo, novi album O.P.O.-a je izasao 20.12.2002., bend ima dosta novih clanova, a ona postava koja je odsvirala "barbieCue" je, po mom skromnom misljenju, jedan od najboljih bendova svih vremena.
Hadzo 25.03.2003 u 16:35:47 profil autora
Opa bato, znaci ponovno su se okupili? To je dobra vijest. Mada, budimo realni, sljedeci album OPOa, "Komadic koji nedostaje", koji se pojavio dvije godine poslije "Barbie Cue", bio je samo blijeda sjena prethodnika, tako da ne znam sto ocekivati od ovoga. Ili je najbolje nista ne ocekivati pa kako bude. Ali da cu ga kupiti, hocu.
lollipop 25.03.2003 u 18:40:11 profil autora
Ja im se uzasno veselim, iako od sva 3 albuma koja imam priznajem slusam jedino Barbicue...a to me navodi na sljedece razmisljanje, a vezano uz topic..
upalim ja tako tv (umjesto da okrenem sljedecu stranicu u knjizi zvanoj Teorija i praksa u nastavi stranih jezika - bljeeeeee) i u tih 50ak sekundi kolko sam imala tv upaljen vidim neku grupu, nesto na m (metabolik?), prezentiraju Se i svoj spot. I raspricali se oni i mislim si, e bas me zanima....naravno, grozno, i ustvari ne znam ZASTO je to meni grozno, ali znam da mi JE grozno i da su dosadni, niti mi toliko paznje privukli da odslusam pjesmu do kraja..i pitam se pitanje koje si u zadnje vrijeme cesto postavljam - a da pjevaju na engleskom, hoce reci, da nisu odavde? da li bi ih jednako dozivjela? moram si odgovorit da bi, al bas se pitam. i ta djeca.....meni je to jednostavno...meni to NIJE, a nakon ovog danas sam dosla do zakljucka da su oni jos, od svih tih cuda sto iskacu, jedini za koje se barem nazire da idu u pozitivnom pravcu i na kraju dodem do zakljucka da su mi od svih tih oni najprihvatljiviji. hmhmhm, i sto to onda govori o muzici u rvata? nisam im poslusala album, cula dvije pjesme i bile su mi grozne osim jednog djela u jednoj pjesmi koji mi baj d vej danima ne izlazi iz glave (al ono, to mi se i sa severinom znalo desit..) a mene osobno valjda u svemu tome najvise muci sto i ja nesto pokusavam i onda drugi projiciraju meni natrag misljenje koje ja imam o njima..ma...valjda bi samo htjela da mi pipsi prestanu biti jedini dobar bend kod nas, nista nauštrb njih naravno, nego cisto da se malo osvjezimo..kvalitetom.
arhimed 26.03.2003 u 01:39:16 profil autora
lollipop, a di ti je svadbas? to je meni jedan bas super bend; mislim da su nepravedno zapostavljeni u medijima.
electro cute 26.03.2003 u 10:19:32 profil autora
i urban i let 3 i tbf i edo maajka i galaxfiftyfour i lunar i...
pa nije sve jebeno crno.
lollipop 26.03.2003 u 13:21:16 profil autora
ove koje ste naveli postoje vec 150 godina tako da ih ne smatram relevantnima. ali da, kako sam mogla zaboravit galaxy54, pa oni su mi odlicni. ali isto, nema ih bas.....
waiter in his 60s 26.03.2003 u 19:36:37 profil autora


Izmjenio - waiter in his 60s u 26.03.2003 19:38:16
shipwright 26.03.2003 u 21:25:00 profil autora
Galax je snimio drugi album i onda im se srušio komp i pojeo sve. Pa sad rade sve ponovo. Ali bit će...
lollipop 26.03.2003 u 22:09:42 profil autora
grohotom se nasmijasmo :) ah, jadni.....da, da, mrzim kopjutere.............(very bed memories)
bouz 06.04.2003 u 00:43:02 profil autora
e kad smo kod galax, jel im postoji www? pokušavam ga naći već duže vrijeme al bez uspjeha...dečki su super odlični...