Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
simon 10.12.2002 u 23:00:25 profil autora
Glazbeni kritičar kao frontmen benda?
Skeptičan sam, ne znam, zvuči mi onako, hornbijevski.
Bit ću malo pametniji u petak, kada gostuju u Rijeci.
Nego, jeste li čuli štogod o njima / njih?
I, kako gledate na lik/djelo Ante Perkovića kao glazbenog kritičara/pisca/tvorca biografije Pipsa (nek se što prije baci na nastavak!) ?
Meni dijeli prvo mjesto na listi naj-kritičara s Grgićem. Tu, otprilike, ta lista i završava.

Ajd, pozdrav!
P.S. kad već daddy neće piskarat po sajtu, što ne bi mi malo ubacili u petu!
pawkyxxx 11.12.2002 u 00:01:33 profil autora
Ma groznooo, cuo sam par stvari i gledao neku reportazu s promocije. Zvuci ko losi neinventivni pubertetski demo bend ciji su clanovi pod snaznim glazbenim utjecajem svojih roditelja koji su se intenzivno drogirali za novog vala. Najbolji dokaz za onu: Rock kriticari bi sve znali napraviti puno bolje, samo kad bi znali kako. U ovom slucaju, kad bi imali zrnce inspiracije i bili svjesni da smo na kraju 2002. a ne 1982. I sta je najbolje, uskoro slijedi jos jedan biser, meni osobno najboljeg hrvatskog kriticara svih vremena, Pere Glodica. Mila majko, nadam se da nece Glavan, Gall i Vrdoljak napravit bend.
waiter in his 60s 11.12.2002 u 00:04:04 profil autora
not impressed
zumbula 11.12.2002 u 08:55:46 profil autora
Čista dvojka.
electro cute 11.12.2002 u 10:39:26 profil autora
kolko ja znam pero glodić već duže ima bend koji se zove/zvao se jean luc gloddar i legende korduna (ili tako nešto)
meni grgić uopće nije neki kritičar jer ima očajan glazbeni ukus (to je moje mišljenje bazirano na mom glazbenom ukusu) a i nikad mu neću oprostit šta je ep-u i might be wrong u nomadu dao samo peticu od 10 (vidite li vi ljudi kakve ja gluposti pamtim, mogo bi citirat šta je ripper reka pri tri godine o nemanpojmačemu al zapamtit šta je to novitologija nema šanse). al da grgić zna pisat to je sigurno. jedan od rijetkih kritičara koji nisu u svađi s logikom.
a ja bi baš volija da npr. glavan, vrdoljak, gall i dragaš osnuju bend. koji bi to bija freakshow. i još kad bi se bacili u hip-hop. hebote, taj bi nastup gušta vidit. i da vrdoljak napravi dredlokse!!!!!
ludnica
p.s. djeca su onako, neloši, to bi kao bio yu-rock ili nešto slično.
pawkyxxx 11.12.2002 u 20:51:55 profil autora
i da sale vrti opake solaze u kaririranoj kosuljici a Vrdoljak sa strane vice O jeahhh, rhawkkkk baby, jeahhhh poslije svakog rifa.
Uh diareja, so long
zv 12.12.2002 u 11:08:27 profil autora
to do: svaš
djeca - katastrofa!
simon 15.12.2002 u 22:28:03 profil autora
Dobro, uglavnom, ako ikoga zanima, premda baš i nema pozitivnih reakcija na Djecu...

Koncert (ako se pet pjesama koncertom može nazvati) baš i nije da je sjajio u mraku.
Daleko od toga.
No, ajde singl Acapulco i ne zvuči tako loše, ovo ostalo je preeeeejeeeeebeeeenoooo ...sporo.
Basisti pukla žica ("Noćna mora svakog frontmena."-Ante P.) i tako.
Gitarist brije nešto između The Edgea iz U2 i Tom Morella, a malo baca i na Travis.
A Antetovo pjevanje...paa, ja iskreno nijednu jedinu riječ nisam razumio osim neke mantre u Acapulcu (nešto tipa: "skačemo na gla-vu, skačemo na gla-vu").

Koncert je inače bio u sklopu dvodnevnog Ri-Rocka o kojem stvarno ne želim trošiti riječi.

Tek možda valja naglasiti da je vrhunac večeri premašio i Djecu i sve ostalo:

Neki bend, nemam pojma kako im bješe ime, uleti na stejdž, otpraši nekakav reggae, ajde, reko, ajte vi kući.
Međutim evo ti njih, netom poslije obrađuju Backstreet's back (Allright!). Meni poznata melodija, nikako da se sjetim...lijevo, desno...BLINK! A ne možeš to!
Kadli (avaj!), zadnja pjesma, ulijeće intro iz metalikinog Enter Sandmana (što i nije toliko čudno, ni iznenađujuće), a pjevač onako karizmatično uhvati derat majicu u najboljoj maniri Hulk Hogana (što opet nije tolko čudno, ni iznenađujuće), a zrakom se prolomi:

"Čeeeeeeeerge! Pokraj njega iduuuuu, praaaaaazna (ili kakva već) duša tihoojeca...!"

Samo kod nas...
phrcks 19.12.2002 u 21:19:38 profil autora
Alo, pa je li ih (Djecu) itko o vas uopce dobro poslusao???
Neki bendovi mozda bas ne briljiraju live (tu su sigurno oni), al stvari su definitivno zasluzile vise paznje i pohvale nego sto im je dosad dano.
Osim toga, bend ne cini jedan covjek tako da nije fora samo u perkovicu ko perkovicu vec u svima njima skupa.
Nemam pojma, ocito sam ja jedini kome je ovo ludilo!!
pawkyxxx 19.12.2002 u 23:47:16 profil autora
ocito jesi...a to kaj Perkovic nije glavni, pa frontman je pjevac, gitarist, vjerojatno je zasluzan i za tekstove...i jedini je od njih poznat. Ma meni je samo cudno kako su ti kriticari liseni svih kriterija objektivnosti kad se radi o njihovom djelu. 100% sam siguran da bi i Parkovic i spomenti Mladić Glodić dobili zestoke probavne smetnje da na radiju cuju neku od ovih pjesama a da ih sami nisu napravili nego da su djelo nekih 3.ih nesretnika. ja stvarno ne znam sta ti tu ima bit dobro. najobicniji srednjoskolski demo band u svakom pogledu. Glazba za one smijesne bendove iz Briljanteena.
pawkyxxx 19.12.2002 u 23:49:02 profil autora
I zar stvano mislis da bi Djeca bila toliko medijski eksponirana da u njima ne svira Perković? Ne budi naivan, u Hrvatskoj ima i puno puno boljih bendova al im frontmeni nemaju veze i poznanstva
simon 20.12.2002 u 17:24:04 profil autora
Čuh danas Acapulco na radiju, baš poslije Guma na kotačima je bila...
i...znate što?
Pjesma je GENIJALNA!
I znate što još?
"Nema gladi dok gutamo suze."
Ma znate zapravo što?
Palo mi je napamet negdje po sredini pjesme da mi možda malo too much seremo i kenjkamo, a u biti možda očekujemo malkice previše, umjesto da im damo malo kredita.

Think I'll give'em another try...
waiter in his 60s 21.12.2002 u 11:49:57 profil autora
ne znam, ja sam se baš potrudio par puta
preslušati taj 'acapulco' i jednostavno
me ne dira, nekako mi je mutava-bljutava
stvar... sve očekuješ da će reć nešto
pametno ali sve ostaje na razini nabajanja
'skačemo na glavu, skačemo na glavu'
nekako mi nakon tog songa i dođe da i ja
to napravim

vlado 21.12.2002 u 14:38:19 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Nismo li malo prekriticni prema Perkovicu?
waiter in his 60s 21.12.2002 u 18:11:06 profil autora
ako netko zaslužuje nemilosrdne kritike onda su to kritičari ;)
take it like a man, perkoviću

Izmjenio - waiter in his 60s u 21.12.2002 18:13:26
zomri 22.12.2002 u 15:44:15 profil autora
Cuh Acapulco i bolje je da nisam :(
Covjek koji pise onako dobre recenzije nije si smio dopustiti ovako nesto. Pocinjem vec sumnjati kako je ona teza o kriticarima koji to postanu zato sto ne mogu nista dobro napraviti sami te da im kritike sluze kako bi isfuravali svoje ego-tripove, tacna. Minus za Perkovica!
Ako je tacno da su Vruce Kitice osnovali NOMADovci (Grgic, Kozul, Lazic,+) eto jos jedne potvrde ove teze (premda ne u tolikoj mjeri, jer Vruci Party za razliku od Acapulca razvaljuje).
pawkyxxx 25.12.2002 u 14:12:18 profil autora
kitice su ok dok to decki shvacaju kao zajebanciju. Ako to budu htjeli radit ozbiljno morat ce sve skupa podignuti na puno puno visu razinu. Znaci dok je to neka interna fora - u redu je ali s tom produkcijom i pjevanjem, pa i tekstovima...nadam se da ne namjeravaju objavit album. U ovom formatu bi to bila katastrofa.
zomri 25.12.2002 u 18:16:54 profil autora
Zar neko njih MOZE uzeti za ozbiljno???
pawkyxxx 25.12.2002 u 23:45:50 profil autora
ma mogu oni sami sebe uzeti za ozbiljno, o tom pričam.
cruzer 27.12.2002 u 19:56:00 profil autora
pozdrav ekipa!
pa djeca su ako ih konzumirate somewhat vise od" jednom sam to cuo na radiju", veri veri okej,no mozda cemo ipak cekat neki bolji koncert da ima damo final ocijenu.

Izmjenio - cruzer u 27.12.2002 19:58:30
vlado 28.12.2002 u 04:12:22 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Cekajte, nek mi neko objasni kakve efektivne veze ima kriticarsko pisanje i sviranje u bandu. Ante je fin kriticar, nije od onih koje treba docekati na noz (bar je moja percepcija takva), on je jedan od onih koji traze pozitivno u glazbi itd. itd.
Ali, TO NEMA NIKAKVE VEZE S NJEGOVIM BANDOM. Band je njegova stvar 100%, a kritika - nije...

By the way, kakvo biste misljenje imali o Punom kuferu, da im se frontman bavi pisanjem o glazbi?
pawkyxxx 28.12.2002 u 12:54:59 profil autora
ja samo tvrdim da Perkovic, da nije poznat kao vrlo dobar glazbeni kriticar i da nema poznanstva u glazbenim krugovima, nikad ne bi radio promociju LOŠEG materijala u aquariusu ili gdje je već bio. Materijal je loš, neinventivan, tekstovi su pretenciozni u smislu srednjoškolske poetike, melodiju prožvakane milijun puta, harmonija upravo u rangu čovjeka koji nije odmakao dalje od sviranja Balaševića na feštama. Da je Perković kojim slučajem nepoznati autor svoje glazbe i da dolazi iz Garešnice, nikad nitko za njega ne bi niti čuo. Žao mi je što je dobio ovakvu medijsku pozornost jer je kao glazbenik NE Zaslužuje. Uzmi Ivicu Kostelića. Lik loše svira i pjeva pjesme koje su dobro svirali i pjevali pred skoro pedeset godina al je stalno na televiziji. Ne bi smetalo da radi nešto super i orginalno.
Nemojte me pogrešno shvatiti i u pogledu ocjene nekih glazbenih sastavnica (melodije....) nisam neki ludi frik koji svršava na Stefanovskog. Najbolji mi je (one man) band East River Pipe koji je kralj lo-fi-a. Al Perkovićeva je glazba davno prožvakana, ispljunuta, pa opet prožvakana...
pawkyxxx 28.12.2002 u 13:22:20 profil autora
Puni kufer nisam slušao puno pa ti ne mogu odgovorit. Ali ako je glazba OK bilo bi potpuno irelevantno čime se frontman bavi. Samo da se ne šverca uz veze, poznanstva i zanimanje koje inače obavlja i zbog kojeg je poznat. Da Djeca zvuće ko Delgados (samo primjera radi, pod naravno uvjetom da nisu ničija kopija), Perković bi još više porastao u mojim očima i hvalio bih ga na sva usta. Ovako jednostavno mislim da se šverca na kritičarsku reputaciju i toga je djelomično svjestan. Nije mi jedino jasno, a to sam već spomenuo, kako je lišen bilo kakvih kriterija objektivnosti kada se radi o njegovom bendu jer sam siguran da bi mu, da ne svira u njemu dao vrlo, vrlo nisku ocjenu. Ili mu je jasno da je to sranje al gura svejedno. To je još lošija solucija.
daddy 28.12.2002 u 14:09:00 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
vjerojatno ste skužili da ne sudjelujem u rasprama o kolegama ili meni bliskim ljudima. mada me perković ne treba kao advokata, teško mi je na vlastitom sajtu dopustiti i naznaku insinuacije da ante koristi veze na htv-u ili bilo kojem drugom mediju. znam ga 10 godina, nevjerojatno je introvertiran, ma nema nikakve šanse da je ikad ikog uhvatio pod ruku s onom "čuj, stari, znaš...ja ti imam neki band, pa daj malo ovo i ono..". zaista, možemo imati svoje mišljenje o tome da li nam se taj band sviđa ili ne, ali ANTE NIJE GREBATOR! uostalom, dobio je većinom loše kritike kolega, a da je medijski zanimljiv kao takav - jest. on je prepametan da ne bi znao kako je sve, pa i ta njegova novonastala medijska popularnost vrlo potrošna roba i siguran sam da s tim računa. bdw, grupa flare je bila 300% više na tv-u. hm, ko zna zašto sam se baš sad toga sjetio....
vlado 28.12.2002 u 14:37:22 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ej ej ej, o kome pricamo? Pawkyxxx, znam Antu, upoznali smo se 'silom posla' u Jutarnjem i zbog takvih kao on mi se cini da se isplati raditi u novinama...
Pa taj da nesto zica - propo bi u zemlju. A o njegovoj muzici? Nek on svira sta hoce, a ja cu slusat sta hocu...
Inace, jedva cekam da ga vidim na kakvoj kavi ... pa da svira po svadbama!
pawkyxxx 28.12.2002 u 22:23:00 profil autora
Uopće me niste shvatili. Ne mislim da Ante ide okolo i navlači ljude. I meni je Perković totalno simpatičan i pozitivan lik, njegova muzika odnosno eksponiranost ne može promjeniti moje pozitivno mišljenje o njemu. Ali sigurno ne možete negirati činjenicu da je na poziciji gdje mu se mnoga vrata sama otvaraju. Ne mora ih on gurati namjerno ali dovoljno je da pita ili je čak u poziciji da ima mnogo prijatelja koji ga svesrdno podržavaju. Samo kažem, dobio je previše prostora s obzirom na kvalitetu iako je u Hrvatskoj o bilo kakvim sličnim kriterijima nezahvalno govoriti. S druge strane, mnogim inovativnijim i zanimljivijim bendovima ta bi vrata bilo daleko teže otvoriti.
Ma mislim, ima u Hrvatskoj i puno puno lošije glazbe koja se probila pa nekako i ja mislim bolje da se eksponira jedan Perković nego drugi. Iako ne znam koliko je takvo razmišljanje dobro za glazbu a koliko je medvjeđa usluga našem "kulturnom uzdizanju". Ak tako budemo razmišljali, nikad se nečemo odmaknuti dalje od novog vala i tvornice.
U pogledu Flarea - zapravo se radi o istom slučaju. Nikad ne bi bili toliko eksponirani da nemaju Anđu. Što ne implicira da je ona negativka. Samo da je iskoristila priliku koja joj se pružila i podvalila (svjesno ili nesvjesno - vjerojatno ovo 2.) ljudima muda pod bubrege. (sad sam opet opasan, nije ona kriva što misli da joj je glazba dobra)
cruzer 28.12.2002 u 23:09:39 profil autora
CEKAJTE MALO, PA ZAR NETKO TKO SE POJAVIO NA rI-ROCKU MOZE BITI GREBATOR OF ANY KIND?
lollipop 29.12.2002 u 13:47:36 profil autora
paw - ako te ista tjesi, kuzim kaj hoces reci i totalno se slazem s tobom.
vidla sam im onu prvu pjesmu - strava, druga je bila podnosljivija, vidi se da misle u dobrom pravcu, ali ono...neeeee
al opet, ne bi oni to svirali da im se ne svida.
koliko ljudi tolko i ukusa i uvijek svako za svoj rad misli da je ok. hm hm valjda je stvar onda u tome koliko ce se tvoje misljenje tj percepcija onog sto je tebi ok slozit s percepcijom drugih (tih istih stvari)
pawkyxxx 29.12.2002 u 23:19:31 profil autora
djelomicno se slazem. Jednim dijelom to sto mi se Djeca ne svidjaju jedoista moje subjektivno mišljenje, stvar dojmova, trnutačnog raspoloženja, općenito glazbenog ukusa...ali ima i druga strana, ona koja je donekle objektivnija. A to je uspoređivanje sa bendovima sličnog glazbenog izričaja, pračenje nekakvih suvremenih glazbenih tokova, upotreba noviteta, od instrumenata, baratanja glasom ili općenito, bilo što što dotad u glazbi nije upotrebljeno a dovoljno je zanimljivo.
Ako ima sve to, a ne svidja mi se, nikad protiv toga neću reći ružne riječi. Primjer - new breed Zeus Faber iz Karlovca je jedan od modernijih bendova u Hrvatskoj, koji da ima super menagera ili da je u LA-u već bi dogurao do prvog milijuna. Ja tu glazbu jednostavno ne mogu slušati jer mi se ne svidja ali izuzetno cijenim decke koji rade glazbu u Zeusima jer rade nesto zanimljivo i novo.
waiter in his 60s 13.03.2003 u 18:29:16 profil autora
danas ufatih 20-ak minuta dedijevog
intervjuiranja perkovića.
sviđa mi se taj tip, izuzetno je suvisao,
nenametljiv, jednostavan, ali muziku mu,
koliko god da se trudim, ne mogu probavit.
nekako mi šteta, vidi se da je lik jako o.k.
arhimed 14.03.2003 u 17:04:04 profil autora
slazem se s waiterom da je perkovic ok tip. imam njegovu kompletnu bibliografiju doma i ocito je da se zna lijepo izrazavati. sto se tice djece, mislim da su solidni. nisam poslusao cijeli album, ali ono sto sam cuo je obecavajuce i odskace od hrvatskog prosjeka. a kad smo vec kod kriticara, ozren milat i tamara viskovic su mi jako dobri i originalni.

Izmjenio - arhimed u 14.03.2003 17:05:26